Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια...Προσπαθω να περασω τα μηνυματα μου απ το κινητο στον υπολογιστη....και δεν μπορω να κανω συγχρονισμο...εχω κανει την αναβαθμιση στα 2.1 και απο τοτε το κινητο μου δεν εχει το προγραμμα του συγχρονισμου...προσπαθω να το κανω μεσα απο το site της sony και τπτ.επισης προσπαθησα να κανω συγχρονισμο με το adw launcher και δν μου βγαζει το Οδηγος πελατη sonyEricsson Sync....καποιος αλλος ασφαλης τροπος υπαρχει?

 

Δοκίμασε το myphoneexplorer.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πρέπει να κατεβάσεις και την εφαρμογη MyPhoneExplorer απο το Market,την ανοίγεις,ανοιγεις και το MyPhoneExplorer στο pc σου και μπορείς να συνδεθείς και μέσω usb και μέσω wi-fi,στο λέω γιατί πρίν λίγο το έκανα..

Μεσω wi-fi είναι πολύ πιο εύκολο,αρκεί να έχεις την ίδια ip και στο κινητό και στο pc.

Εμένα απλά δεν μου περνάει τις εικόνες επαφών:wacko:

Edited by kwtsoulis
Link to comment
Share on other sites

post σε greeklish...

 

Θα ενεργοποιήσεις τον εντοπισμό σφαλμάτων (ρυθμίσεις - εφαρμογές - αναπτυξη - εντοπισμός σφαλμάτων) και θα συνδέσεις το κινητό σου απλά στην φόρτιση και ΟΧΙ διαχείριση περιεχομένου.

 

Θα περιμένεις λίγο με το που το συνδέσεις καθώς και όταν πατήσεις "σύνδεση" από την εφαρμογή γιατί την πρώτη φορά κάνει εγκατάσταση του client στο κινητό.

 

Μετά από λίγο θα συνδεθεί. Επίσης έχει και επιλογή για σύνδεση μέσω wifi αλλά προσπάθησε πρώτα με το usb.

 

Για μένα πραγματικά είναι πλέον το νο 1 εργαλείο για backup δεδομένων χρήστη. (επαφές, μηνύματα κλπ κλπ)

 

Πρέπει να κατεβάσεις και την εφαρμογη MyPhoneExplorer απο το Market,την ανοίγεις,ανοιγεις και το MyPhoneExplorer στο pc σου και μπορείς να συνδεθείς και μέσω usb και μέσω wi-fi,στο λέω γιατί πρίν λίγο το έκανα..

 

Εμένα απλά δεν μου περνάει τις εικόνες επαφών

 

kwtsoulis να ξέρετε επίσης πως και να μην κατεβάσετε το client από το market, το εγκαθιστά η εφαρμογή από μόνη της.

Edited by zxr

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θα ενεργοποιήσεις τον εντοπισμό σφαλμάτων (ρυθμίσεις - εφαρμογές - αναπτυξη - εντοπισμός σφαλμάτων) και θα συνδέσεις το κινητό σου απλά στην φόρτιση και ΟΧΙ διαχείριση περιεχομένου.

 

Θα περιμένεις λίγο με το που το συνδέσεις καθώς και όταν πατήσεις "σύνδεση" από την εφαρμογή γιατί την πρώτη φορά κάνει εγκατάσταση του client στο κινητό.

 

Μετά από λίγο θα συνδεθεί. Επίσης έχει και επιλογή για σύνδεση μέσω wifi αλλά προσπάθησε πρώτα με το usb.

 

Για μένα πραγματικά είναι πλέον το νο 1 εργαλείο για backup δεδομένων χρήστη. (επαφές, μηνύματα κλπ κλπ)

 

 

 

kwtsoulis να ξέρετε επίσης πως και να μην κατεβάσετε το client από το market, το εγκαθιστά η εφαρμογή από μόνη της.

 

 

again....tpt.... =/

Link to comment
Share on other sites

Και για το mini pro αν έχει κάποιος το build.prop αν μπορεί να κάνει την ίδια διαδικασία να μας βοηθήσει.

 

όποιος θέλει το αρχείο για το mini pro ας μου στείλει μήνυμα με το email του. Έχω το 2.1 από τη Vodafone

Edited by progressive
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εκανα αναβαθμιση σε 2.1 κι εγω. Δε βλεπω ομως πουθενα τη ρυθμιση ωστε να αναβοσβηνει το led οταν εχω αναπαντητη κληση. Επισης για να γινεται το ιδιο κ για τα μηνυματα ειχα ρυθμιση καταλληλα το handcent sms. Πλεον ουτε αυτο λειτουργει.καμια ιδεα;

 

Sent from my E10i using Tapatalk

My dream is to fly Over the rainbow so high!:music:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, μολισ αναβαθμισα και εγω το κινητο στο2,1 ανδροιντ και ειναι πολυ καλο.

μηπως ξερει κανεις αν υπαρχει η εφαρμογη google earth για το κινητο μας????

panasonic g600 - sony ericsson t18s - nokia 3310 -panasonic gd75 - nokia 8310 - sony ericsson t68ι - sony ericsson κ750 - sony ericsson κ800 - sony ericsson κ850 - samsung i8910 hd - xperia x10 mini - xperia x8 - xperia neo v - xperia sp
Link to comment
Share on other sites

επιστροφη απο ταξιδη. αντιμετωπισα πολλες φορες προβλημα με το ndrive εχω ενεργοποιημενο τον προσανατολισμο ωστε αμα περιστρεφεις το κιν να αλλαζει και το προγραμμα ,αλλα καθε φορα κολλουσε με αποτελεσμα να αναγκαζωμαι να βγαινω απο το προγραμμα και να το ανοιγω. ευτυχώς ειχα και το navigon και σωθηκα.

το εχει αντιμετωπισει κανεις αλλος??

 

Έμενα αυτό που μου κάνει το ndrive είναι ότι πριν φτάσω στον προορισμό μου σε καπια φάση τρελαίνετε και αρχίζει και τρέχει και μου λέει φτάσατε και σταματήσει την πλοήγηση. Έχω και το navigon το οποίο λειτουργεί άψογα όταν κλειδώσει.

Το άλλο πρόβλημα που έχω είναι ότι κανένα από τα 2 δεν κλειδώνει κατευθείαν και θέλει κάνα 5λεπτο ενώ στην αρχή κλείδωνε κατευθείαν

Link to comment
Share on other sites

με τιμαει π κυκλοφορω μαυτη τη θηκη για το προ μ κ μαλιςτα με εχει βολεψει απιςτευτα;

 

:!:Επισήμανση από την Ο.Δ.:!:: Η χρήση γραφής τρόπου SMS δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09

Edited by zxr
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους.

Μια ερώτηση για όποιον ξέρει, σχετικά με τα μηνύματα: κατέβασα

το handcent sms αλλά δεν έχει ούτε αυτό κατηγοριοποίηση των μηνυμάτων

σε εξερχόμενα, εισερχόμενα, πρόχειρα, μη απεσταλμένα κ.λ.π., σε διαφορετικές

καρτέλες. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω - κατεβάσω?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

φιλε lazarous εμενα σημερα που εκανα το τεστ κλειδωσε πιο γρηγορα απο ολα, ειχα ενα n85 με garmin,x10 mini με navigon,htc wildfire με ndrive.και τα 3 τα ανοιξα σχεδον ταυτοχρονα.αλλα οταν στο μινι ανοιξα το ndrive ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ δεν μπορουσα να καταλαβω γιατι στο htc ετρεχε μια χαρα και τωρα δεν ενω πριν με την 1.6 πηγαινε σφερα.κριμα γιατι μου αρεσε που εχει τα 3d τα κτίρια

 

να προσθεσω οτι αμα κινεισαι αργει να κλειδωσει δορυφορο.οσα περισσοτερα χιλιομετρα τοσο περισσοτερο χρονο, εκτοσ και αν εισαι εθνικη εκει μειωνεται σχετικα ο χρονος. αυτο ισχυει γενικα και οχι μονο για την συσκευη μας.........

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

αν μπορούσε κάποιος φίλος να μου στείλει με PM κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης θα ήμουν υπόχρεος... ;)

υπάρχει καμιά ιδέα για το πως να περνάμε γενέθλια στο ημερολογιο? μονο σαν απλή σημειωση στην επαφη βρήκα...

Edited by REFEREE1980
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!μια ερωτηση κ απο μενα: αν το φερω απο Αγγλια θα εχει ελληνικο μενου?(x 10mini pro)...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους.

Μια ερώτηση για όποιον ξέρει, σχετικά με τα μηνύματα: κατέβασα

το handcent sms αλλά δεν έχει ούτε αυτό κατηγοριοποίηση των μηνυμάτων

σε εξερχόμενα, εισερχόμενα, πρόχειρα, μη απεσταλμένα κ.λ.π., σε διαφορετικές

καρτέλες. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω - κατεβάσω?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Γιατί χρειάζεσαι κάτι τέτοιο, όταν υπάρχουν στις συζητήσεις και τα εισερχόμενα, και τα εξ. και τα πρόχειρα, και νομίζω έχει εικονίδιο για τα μη απεσταλμένα... Ίσως αυτή η εφαρμογή σε βοηθήσει: SMSOrganizer.

 

αν μπορούσε κάποιος φίλος να μου στείλει με PM κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης θα ήμουν υπόχρεος... ;)

υπάρχει καμιά ιδέα για το πως να περνάμε γενέθλια στο ημερολογιο? μονο σαν απλή σημειωση στην επαφη βρήκα...

 

Εγώ τα πέρασα στο Google calendar (επειδή τις έχω περάσει στο Contacts) αυτόματα και ενεργοποίησα τον συγχρονισμό στο ημερολόγιο. Έχεις PM.:)

Link to comment
Share on other sites

με τιμαει π κυκλοφορω μαυτη τη θηκη για το προ μ κ μαλιςτα με εχει βολεψει απιςτευτα;

 

:!:Επισήμανση από την Ο.Δ.:!:: Η χρήση γραφής τρόπου SMS δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09

Πολυ fight club ακους konstantinoslp!

(Κ εγω...):D:D:lol:

Link to comment
Share on other sites

Πολυ fight club ακους konstantinoslp!

(Κ εγω...):D:D:lol:

 

Χαχα..παλια στα νιατα μ..να σε ρωτησω χρησιμοποιεις navigon?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει περίπτωση να εχω πρόβλημα με την 2 σε 1 καρτα που εχω? (Cosmote)

 

 

το μονο προβλημα που εχω με την καρτα της cosmote 2in1 ειναι πως με την εναλλαγη μεταξυ καρτων δεν μπορουσαν να με παρουν μετα.. αλλα το 8εμα ειναι πως κ σε αλλο κινητο την εβαλα κ παλι το ιδιο.. υστερα απο 3 μεγαααλα τηλεφωνα στην κοσμοτε τα εβλεπαν ολα ενταξει με τις προωθησεις να γινονται σωστα κ μπλα μπλα μπλα.. μεχρι κ να δοκιμασω με αλλη συσκευη μου ειπαν.. το εκανα κ τζιφος.. κ τελικα βρηκα την λυση μονος μου.. σε καθε αλλαγη που κανετε απο το νουμερο που εχετε σε λειτουργεια να γραψετε το ##002# κ το κουμπι της κλησης .!! ακυρωνει στην ουσια αυτη η εντολη την καθε προωθηση απο το συγκεκριμενο νουμερο .. στο αλλο.. το προβλημα μου λοιπον ηταν οτι με καθε αλλαγη γραμμης δεν ακυρωνε την προωθηση απο την γραμμη που εκανα ενεργη με αποτελεσμα να κανει ενα loop προωθησεων το ενα νουμερο στο αλλο με αποτελεσμα να μην μπορουν να με παρουν.. παρα μονο εγω να περνω.. αυταα.. οσο αφορα μηνυματα κ αριθμουσ στο καταλογο δεν εχω καποιο προβλημα..

Ποτέ μην τα βάζεις με έναν βλάκα.θα σε ρίξει στο επιπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας!!!
Link to comment
Share on other sites

μαγκες εχω ενα προβλημα.καθε φορα που ενεργοποιω το wifi μου βγαζει μνμ δεν ειναι δυνατη η ανιχνευση για δικτυα.γνωριζει κανεις τι παιζει?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Χαχα..παλια στα νιατα μ..να σε ρωτησω χρησιμοποιεις navigon?

 

Το Ndrive εχω,οχι navigon. Αλλα ψαχνομαι για αλλαγη γιατι μερικες φορες κανει κατι αιωνες να λοκαρει.

Link to comment
Share on other sites

Το Ndrive εχω,οχι navigon. Αλλα ψαχνομαι για αλλαγη γιατι μερικες φορες κανει κατι αιωνες να λοκαρει.

 

κ γω μια απο τα ιδια..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κ γω μια απο τα ιδια..
Aυτο σχετικα με την αργοπορια στο να λοκαρει δορυφορους προεκυψε μολις εβαλα την 2.1.

Στην 1.6 πετουσε!

Link to comment
Share on other sites

Aυτο σχετικα με την αργοπορια στο να λοκαρει δορυφορους προεκυψε μολις εβαλα την 2.1.

Στην 1.6 πετουσε!

 

εμενα στην 1.6 εκανε κανα 3λεπτο...δοκιμαζω το navigon και σου λεω αν θες!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

επιτελους, μου λυθηκε η απορια, ευχαριστω πολυ! μ'αυτο τον τροπο δεχεσαι και τηλεφωνηματα και sms και mails και στα δυο νουμερα, ετσι?

 

Χμ! Φοβάμαι πως όχι! Δέχεσαι μόνο τηλεφώνημα και από τις δύο γραμμές. Στην πραγματικότητα αυτό που γίνεται είναι προώθηση των τηλεφωνημάτων της δεύτερης γραμμής στην πρώτη και τίποτα παραπάνω. ;)

Νέα αγάπη (Android OS): OnePlus Nord 12GB/256GB :luck:

Παλιές αγάπες (Android OS): OnePlus 6T 8GB/128GB, OnePlus 5T 6GB/64GB, Vernee MIX 2 6GB/64GB, Doogee MIX 6GB/64GB, Asus Zenfone 2 4GB/64GB

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα πάλι ελληνικό με έκδοση 2.1

Ακολουθήστε τον οδηγό εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=289505

Galaxy Note 4 SM-N910F
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...