Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εντελως πληροφοριακα, για τους νεους χρηστες, οριστε τα προγραμματα που εχω εγκαταστησει στο κινητο μου (Pro). Ειμαι απλως χρηστης smart phone, χωρις τρελες απαιτησεις:

 

Astro File manager (Για διαχειριση των αρχειων μου)

Handcent SMS

Opera Mini (γιατι ο μαμα browser ειναι γτπ...)

Alarm Klock (Eνα ξυπνητηρι πολυ καλυτερο απο το μανισιο)

Real Calculator (Επιστημονικο)

XPERIA Flashlight (Φακος)

Display Battery (Κατασταση μπαταριας. ΟΧΙ RealTime παρακολουθηση)

DroidStats (Για να ξερω τι με γινεται απο κλησεις, SMS και δεδομενα. Μαζι με το Widget του)

Advanced Task Killer (δεν το χρησιμοποιω πλεον. το εχω αααν θελησω να σκοτωσω κατι)

Titanium Backup (Για απεγκατασταση οποιουδηποτε προγραμματος)

BlueTooth File Transfer

BlueX (δεν το χρησιμοποιω. Απο το ΒlueTooth File Transfer στελνω και λαμβανω κανονικοτατα αρχεια. Απορω γιατι ολοι θελουν το Bluex!)

Goggles (Γκατζετακι!)

Documents to Go (Για να διαβαζω αρχεια World και Excel)

Tapatalk (Για ευκολη περιηγηση στα forum)

Compass (Πυξιδα)

Market Access (Για εμφανιση των επι πληρωμη εφαρμογων)

GPS Test

RingDroid (Για να φτιαχνω ευκολα δικα μου ringtone)

Vignette (Μακραν καλυτερο προγραμμα για την καμερα απο το μανισιο)

AndroidVNC (Για remote desktop. Δεν το καταφερα να δουλεψει...κανεις?)

 

Φυσικα η συσκευη ειναι root.

Θελω οποσδηποτε να βαλω το Νdrive αλλα δεν το εχω(οποιος ακουει...ας κανει οτι καταλαβαινει:))

 

Οποιαδηποτε παρατηρηση ή προταση δεκτη!!!

 

ΕDIT:

Aς κανω και 3 ερωτησεις:

 

Παρολο που εχω διαβασει σχεδον τα παντα, δεν εχω καταλαβει πως λειτουργει η αναφορα παραδοσης στο Handcent. To στελνω. Πως ξερω αν το πηρε και τι ωρα? Το delivery reports και το undelivered message ειναι παντα αδεια!

 

Πως παιρνω τα mail μου απο αλλο server (πχ τα mail μου της otenet) ?. βαζω mail και password, βαζω και τα POP3 και SMTP αλλα δεν τα βρισκει...λογικο γιατι πουθενα δεν με ζηταει username (που δεν ειναι το ιδιο με το πρωτο μερος του mail μου)

 

Διαβασα οτι για να εγκαθιστω τις εφαρμογες μου στην καρτα θελω το a2sd. Τι ειναι, που το βρισκω, πως δουλευει?

φιλε μου για αρχεια pdf εχεισ κανα καλο προγραμμα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

φιλε μου για αρχεια pdf εχεισ κανα καλο προγραμμα?

γινεται με το documents to go που λεω πιο πανω αν ειναι αγορασμενο και οχι demo

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορά το droidstats δεν είμαι και τόσο σίγουρος οτι μετράει σωστά τα sms.. Νομίζω οτι όταν πατάς κατευθείαν απάντηση σε ένα sms δεν το μετράει και οτι μετράει μόνο αυτά --> μηνύματα--> νέο μήνυμα κλπ
Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορά το droidstats δεν είμαι και τόσο σίγουρος οτι μετράει σωστά τα sms.. Νομίζω οτι όταν πατάς κατευθείαν απάντηση σε ένα sms δεν το μετράει και οτι μετράει μόνο αυτά --> μηνύματα--> νέο μήνυμα κλπ

 

Μολις το τσεκαρα και ειναι οκ. τα μετραει ολα...

 

 

 

 

:yahoo::up::clap:

+1

Αν και τα pm ειναι πιο "σωστα" για τετοια πραγματα......

Edited by Diamandis

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Το Wisepilot που έχει το κινητό μέσα είναι χειρότερο από το ndrive;

 

Σε άλλους αρέσει το wisepilot και σε άλλους όχι.

Εγώ προσωπικά το θεωρώ σκουπίδι. Από την άλλη όμως μόνο αν δοκιμάσεις και τα δύο (ή και άλλα που κυκλοφορούν όπως Navigon, Copilot κλπ) μπορείς να καταλήξεις σε αυτό που σου ταιριάζει!

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει να απαντησει καποιος παρακαλω...το μπλε χρωμα που εχει στο μενου των ρυθμισεων ή οταν γραφω καποιο μηνυμα πως αλλαζει?αν ξερει καποιος ας μου πει δεν βρισκω κατι...ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας υπάρχει κανένα νεό σχετικά με την αναβάθμισή του android της συσκευής?

τελη Οκτωβριου σε 2.1

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Μολις το τσεκαρα και ειναι οκ. τα μετραει ολα...

 

Τότε μάλλον κάτι λάθος στις ρυθμίσεις κάνω γιατί σίγουρα τον τελευταίο μήνα έστειλα πάνω απο 4 sms που μου χρέωσε

Link to comment
Share on other sites

το μπλε δεν αλλάζει. βασικά αλλάζει με ένα mod αλλά δεν το συνηστώ. επίσης για την κίνηση δεδομένων καλό πρόγραμμα είναι το 3g watchdog.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Στο ρούτερ που έχω στο σπίτι έχω κλείσει την αυτόματη διευθυνσιοδότηση (DHCP Disabled) και έχω ορίσει 'καρφωτές' IP στις συσκευές που ζητούν internet.

 

Έκανα λοιπόν τις σχετικές ρυθμίσεις (ip, mask, gateway) στο X10 mini και μπορώ να μπαίνω κανονικά στο ιντερνετ μέσω wi-fi.

 

Θέλω να ρωτήσω αν αυτές οι ρυθμίσεις αφορούν μόνο τη σύνδεση στο σπίτι ή αν εφαρμόζονται σε κάθε wi-fi spot. Γιατί αν ισχύει το δεύτερο θα πρέπει να αλλάζω τις ρυθμίσεις κάθε φορά!

 

Επίσης μπορείτε να μου πείτε αν χρησιμεύει σε κάτι το να έχω ενεργοποιημένη την Κίνηση Δεδομένων? Και αν είναι ενεργοποιημένη τί χρεώσεις γίνονται?

Τον πρώτο καιρό που μάθαινα το κινητό είχα ανοιχτή την Κίνηση Δεδομένων και ο λογαρισμός ήρθε αρκετά φουσκωμένος! Χωρίς όμως να χρησιμοποιήσω αυτό τον τρόπο για να μπω ιντερνετ. Πάντα έμπαινα μέσω wi-fi.

Edited by syshalt
Link to comment
Share on other sites

οι ρυθμισεις αυτές το πιο λογικό είναι να ισχύουν μόνο για την συνδεση που σεταρες. καθε συνδεση έχει το δικό της configuration.
Link to comment
Share on other sites

οι ρυθμισεις αυτές το πιο λογικό είναι να ισχύουν μόνο για την συνδεση που σεταρες. καθε συνδεση έχει το δικό της configuration.

 

Eυχαριστώ kallair.

 

Δεν διευκρινίζει για ποια σύνδεση ισχύουν. Δηλ. εκεί που σου βγάζει τη λίστα με τα wi-fi spots πατάς το menu button για να πας στις προχωρημένες ρυθμίσεις...

Link to comment
Share on other sites

καποιος που να ξερει γιατι το γαμ..νο κολησε μετα την διαδικασια του θεματος 2633 και δεν δουλεβουν τα πληκτρα της οθονης μαζι με το touch;εκανα παλι την διαδικασια και σε τριτο και ολα οκ.αυτο που κολησε ειχε βοδαφον(οχι vodafon) μενου.το δικο μου και το τριτο της παρεας αγοραστηκαν με κοσμοτε.θα κατσω μεχρι το πρωι και αν δεν το καταφερω να παει να γα...θη.μου χαλασε το Π-Σ(ευχομαι οχι και το Κ).
Link to comment
Share on other sites

του έριξα μια ματιά και έχεις δίκιο. το static ip είναι για όλα. απλά όταν θες να μπεις απο αλλού θα πρέπει να το ξετικάρεις..
Link to comment
Share on other sites

καποιος που να ξερει γιατι το γαμ..νο κολησε μετα την διαδικασια του θεματος 2633 και δεν δουλεβουν τα πληκτρα της οθονης μαζι με το touch;εκανα παλι την διαδικασια και σε τριτο και ολα οκ.αυτο που κολησε ειχε βοδαφον(οχι vodafon) μενου.το δικο μου και το τριτο της παρεας αγοραστηκαν με κοσμοτε.θα κατσω μεχρι το πρωι και αν δεν το καταφερω να παει να γα...θη.μου χαλασε το Π-Σ(ευχομαι οχι και το Κ).

 

Δοκίμασες να το flashάρεις με το original firmware?

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

λογικα με το μαμισιο SEUS εννοει να κανεις την διαδικασια.
Link to comment
Share on other sites

ανοιγω το seus διαλεγω τη συσκευη και οταν κανει τον ελενχο λεει οτι δεν υπαρχη αβναβαθμηση(κατι τετοιο) και κατο ειναι μονο το εξοδος.με τα αλλα δυο βγαζει και να κατεβαση το λειτουργικο για να κανει φορματ στο κινητο.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...