Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επειδη πρέπει να συνδεθείς οταν έχεις μεσα την sim και να σε χρεωσει φυσικα με 3g

δεν μπαινει στο market με wifi

 

Δεν μπορείς να κατεβάζεις από το Android market μέσω wifi;;;Εννοώ για τις τσάμπα εφαρμογές....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μονο την πρωτη φορα πρέπει να κανεις εγγραφη με gmail account

η απο τον υπολογιστη σου μπες στο gmail και κανε εγγραφη

μετα συνδεσου χωρις wifi μια φορα

βγες και μπες με wifi

ολες τσαμπα είναι

κανονικά κατεβαζεις απο wifi

Link to comment
Share on other sites

εχω το ιδιο προβλημα.σερφαρω κανονικα με wifi και με 3g αλλα αν παω να συνδεθω στο market μου πεταει το ιδιο μηνυμα
Link to comment
Share on other sites

και εμενα τα ιδια μου εκανε στην αρχη αλλα μετα ετσι οπως γραφω παραπάνω

δοκιμασε ενα restart και ανοιξε το κινητο χωρις την simcard

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα! Πήρα και γω το X10 mini σήμερα από Vodafone. Κατά αρχήν για τα sms ,τo Unicode και τους 70 χαρακτήρες η λύση είναι: Ρυθμίσεις – Sony Ericsson – Μηνύματα – Εξοικονόμηση κόστους. Τικ εκεί και έχουμε κανονικά 160 χαρακτήρες σε μήνυμα.

Εγώ έχω άλλο πρόβλημα που δεν νομίζω να λύνεται προς το παρόν. Έχω 2 αριθμούς σε μια κάρτα vodafone. Η εναλλαγή μεταξύ των αριθμών δεν δουλεύει σωστά. Ενώ στις εξερχόμενες κλήσεις τα πράγματα λειτουργούν κανονικά, στις εισερχόμενες η κατάσταση στα νούμερα είναι είτε και τα δύο κλειστά, είτε και τα δύο ανοιχτά. Οποιοσδήποτε άλλος συνδυασμός απλά δεν δουλεύει! Το τηλέφωνο δείχνει ανοιχτό, μπορεί να πραγματοποιήσει κλήσεις, αλλά για κάποιον που παίρνει ο αριθμός δείχνει κλειστός. Προφανώς το σκριπτάκι που τρέχει η κάρτα δεν είναι συμβατό με το X10 mini (ίσως σε όλα τα τηλέφωνα με android).

Link to comment
Share on other sites

1 Οταν βαζω στο ρευμα το τηλ για να φορτισει ενω ειναι κλειστο ανοιγει και με τιποτα δεν μενει κλειστο οσο φορτιζει, σωστο? ετσι γινετε?

 

Και να κλείσει το κινητό λόγω μπαταρίας, όταν βάλεις το φορτιστή θα ανοίξει.

 

thanks και μια ακομα ερωτηση, ρε παιδεια οταν ανοιγω το ιντερνετ, δεν μου διχνει με ποιο τροπο συνδεομαι, δηλαδη δεν ξερω αν αναζηταει wifi ή με χρεωνει, πως μπορω να καθοριζω εγω πως θα μπαινω ωστε να διασφαλιζω οτι θα χρησιμοποιω wifi?

 

Αν επιλέξεις στα δίκτυα μόνο GSM έχω την εντύπωση ότι θα συνδεθεί μόνο με wifi ή καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να κατεβάζεις από το Android market μέσω wifi;;;Εννοώ για τις τσάμπα εφαρμογές....

 

δεν συμφωνω φιλε μου εγω οτι εχω κατεβασει ειναι με την χρηση wifi. to internet απο το δικτυο το εχω απενεργοποιηση απο την vodafone.

Link to comment
Share on other sites

πως γινεται hard reset?

 

Ρυθμίσεις, Καρτα SD & αποθηκευτικος χωρος τηλεφωνου, επαναφορα εργοστασιακων δεδομενων

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα! Πήρα και γω το X10 mini σήμερα από Vodafone. Κατά αρχήν για τα sms ,τo Unicode και τους 70 χαρακτήρες η λύση είναι: Ρυθμίσεις – Sony Ericsson – Μηνύματα – Εξοικονόμηση κόστους. Τικ εκεί και έχουμε κανονικά 160 χαρακτήρες σε μήνυμα.

Γιατι στο δικο μου δεν βρισκω πουθενα το "Εξοικονομηση κοστους" στο υπομενου που αναφερεις? Μηπως παιζει ρολο οτι εχω καρτα Wind? Μπορεις καποιος με καρτα Wind να τσεκαρει το mini του αν υπαρχει αυτη η ρυθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε το astro file manager απο market.

Ριξε στο root της microsd το αρχειο Bluetooth File Transfer με καταληξη .apk

Ανοιξε το astro file manager βρες το αρχειο και θα γινει install.......

 

παιδεια πειτε μου λιγο απλα πως θα κανω εγκατασταση τα δυο αυτα προγραμματακια απο το pc μου στο κινητο? που θα παω να τα βαλω για να τα δω? δεν εχω βγαλει ακρη:wacko:

Link to comment
Share on other sites

παιδεια πειτε μου λιγο απλα πως θα κανω εγκατασταση τα δυο αυτα προγραμματακια απο το pc μου στο κινητο? που θα παω να τα βαλω για να τα δω? δεν εχω βγαλει ακρη:wacko:

 

Το market είναι πρόγραμμα που έχει μέσα το κινητό σου. Από εκεί βρίσκεις τις εφαρμογές που θέλεις να εγκαταστήσεις.Προϋπόθεση είναι να έχεις ένα λογαριασμό Gmail… Όλες οι εφαρμογές του market που θα δεις είναι free γιατί στην Ελλάδα δεν υποστηρίζονται paid apps. Όσο αφορά το astro file manager ειναι εφαρμογή που υπαρχει στο market.

Αυτα για αρχη......

Link to comment
Share on other sites

Γιατι στο δικο μου δεν βρισκω πουθενα το "Εξοικονομηση κοστους" στο υπομενου που αναφερεις? Μηπως παιζει ρολο οτι εχω καρτα Wind? Μπορεις καποιος με καρτα Wind να τσεκαρει το mini του αν υπαρχει αυτη η ρυθμιση?

 

Και με κάρτα cosmote που έβαλα, υπάρχει η επιλογή.

Στις πληροφορίες το τηλέφωνο μου γράφει:

Έκδοση firmware: 1.6 (αυτό είναι ίδιο σε όλους)

Έκδοση kernel: 2.6.29

Αριθμός έκδοσης: 1.0.Α.1.37

Μήπως έχουμε διαφορετικές εκδόσεις;

Link to comment
Share on other sites

Και με κάρτα cosmote που έβαλα, υπάρχει η επιλογή.

Στις πληροφορίες το τηλέφωνο μου γράφει:

Έκδοση firmware: 1.6 (αυτό είναι ίδιο σε όλους)

Έκδοση kernel: 2.6.29

Αριθμός έκδοσης: 1.0.Α.1.37

Μήπως έχουμε διαφορετικές εκδόσεις;

 

εγω εχω κανει μια αναβαθμηση οταν το πηρα.ολα ειναι ιδια εκτος τον αριθμο εκδοσης που ειναι 1.Ο.Α.1.38

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω κανει μια αναβαθμηση οταν το πηρα.ολα ειναι ιδια εκτος τον αριθμο εκδοσης που ειναι 1.Ο.Α.1.38

 

χμμ...πολυ ενδιαφερον

εμενα εχει 1.Ο.Α.1.36

παρ' ολα αυτα το προγραμμα μου λεει πως δεν υπαρχει νεοτερη αναβαθμιση

πες μου κατι, στις ρυθμισεις της φωτεινοτητας, εχει επιλογη για να ξετικαρεις την αυτοματη ρυθμιση ή οχι;

θα το κανω αναβαθμιση να δω τι εκδοση θα μου περασει

Link to comment
Share on other sites

χμμ...πολυ ενδιαφερον

εμενα εχει 1.Ο.Α.1.36

παρ' ολα αυτα το προγραμμα μου λεει πως δεν υπαρχει νεοτερη αναβαθμιση

πες μου κατι, στις ρυθμισεις της φωτεινοτητας, εχει επιλογη για να ξετικαρεις την αυτοματη ρυθμιση ή οχι;

θα το κανω αναβαθμιση να δω τι εκδοση θα μου περασει

 

φιλε μου στην ρυθμιση φωτεινοτητας δεν εχει αυτοματο,μονο χειροκινητο. την αναβαθμιση την εκανα μεσω υπολογιστη αφου κατεβασα και εγκατεστησα το sonyericsson pc companion 2.0 και το update servise.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας παιδιά, όσο αφορά την μπαταρία, πήρα τηλέφωνο την erricsson και μου είπαν ότι προτείνουν 5 φορτίσεις από 4 ώρες. Απλά ενημέρωση!!!

Προτείνε καμιά καλή εφαρμογή για το κινητάκι......

Link to comment
Share on other sites

παιδια καταφερα να περασω το astro και to bluetooth file transfer αλλα οταν στελνω κατι στο κινιτο λει οτι το εστειλε αλλα τιποτα
Link to comment
Share on other sites

παιδια καταφερα να περασω το astro και to bluetooth file transfer αλλα οταν στελνω κατι στο κινιτο λει οτι το εστειλε αλλα τιποτα

 

Το Bluetooth δε θα δουλεύει σωστά μέχρι την αναβάθμιση σε 2.1... :(

Υπομονή!

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου στην ρυθμιση φωτεινοτητας δεν εχει αυτοματο,μονο χειροκινητο. την αναβαθμιση την εκανα μεσω υπολογιστη αφου κατεβασα και εγκατεστησα το sonyericsson pc companion 2.0 και το update servise.

 

εκανα μολις την αναβαθμιση με τον ιδιο τροπο αλλα δεν αλλαξε η εκδοση λογισμικου

εχει την 1.Ο.Α.1.36 παλι

Link to comment
Share on other sites

Το Bluetooth δε θα δουλεύει σωστά μέχρι την αναβάθμιση σε 2.1... :(

Υπομονή!

 

Μαλλον θα εννοεις οτι δεν στελνει φωτο κτλ.

Γιατι στο δικο μου δουλευει μια χαρα (για ηχο) και για files κατεβασα το file transfer (παλι δουλευει μια χαρα). Εχω οπως ολοι μας την 1.6.

 

Και κατι παρα-παρα πολυ σημαντικο για οσους θελουν να κανουν μεταφορα ΤΩΝ ΠΑΝΤΩΝ απο και προς το τηλεφωνο τους χωρις τη χρηση internet. Μονο με το καλωδιο και τον υπολογιστη τους.

Ολα αυτα τα εκανα εχθες μετα απο πολυ ψαξιμο στο διαδικτυο και ΕΥΤΥΧΩΣ απεφυγα δημιουργιες λογαριασμων στο google, εισοδο σε markets και δεν συμαζευεται.

Περασα λοιπον ΕΠΑΦΕΣ, ΜΗΝΥΜΑΤΑ, ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ, ΦΩΤΟ, ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ (τις οποιες δεν χρησιμοποιησα το κινητο με συνδεση για να τις κατεβασω-ετσι εκανα με το bluetooth file transfer) ,ΕΚΑΝΑ ΠΑΡΑΜΕΤΡΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ, ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ ΔΗΛΑΔΗ και ολα αυτα αφου ημουν ετοιμος να εγκαταστησω κατι drivers για το καλωδιο-κινητο και 1-2 προγραμματα (που ηταν για το X10 εκει που τα βρηκα)με την αμφιβολια αν θα δουλεψουν ολα αυτα σωστα, χωρις να στελνω τις επαφες μου στη google (προσωπικα δεδομενα) και να παρακαλαω να κανει συνδεση το market (παρακαλαγα δηλαδη, αλλα ευτυχως δεν μπηκε ,τα πηρα κρανιο ,εψαξα και γλυτωσα ;):wink:) για να εγκαταστησω εφαρμογες.

Με λιγα λογια κανω οτι θελω το mini μου χωρις να μπαινω internet (απο το κινητο)

Βρηκα λοιπον ενα ΜΑΜΑΤΟ προγραμματακι πολυ ευκολο στη χρηση- για οσους ξερουν ειναι σαν το my phone explorer , κοτσαρα το καλωδιο σε pc και κινητο και ....εκανα παιχνιδι.

Αυτα που σας γραφω ειναι για να γλυτωσετε πολλοι απο εσας τη σπαζοκεφαλια της αντιγραφης των επαφων-κυριως-, και την εγκατασταση ανωφελων drivers και προγραμματων.

Θα πρεπει ομως πρωτα να εγκαταστησετε το pc companion (εντελως ανωφελο προγραμμα, αφου μεσω αυτου εκτος του firm update,επεξεργαζεσαι μονο τη memory card- το κανει και το Pc μου αυτο:frog:) για να περαστουν οι ΟΕΜ drivers της ericsson και να λειτουργουν σωστα καλωδιο-κινητο.

Οποιος ενδιαφερεται -λογω πολιτικων προστασιας κτλ.- pm me.

 

Υ.Γ: ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΖΑΜΠΕ :D

Edited by escape19781978
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!!

 

Θα ήθελα και εγώ με την σειρά μου να κάνω μια ερώτηση! Όταν θες να γράψεις κάποιο μήνυμα στο pro μπορείς να το γράψεις μόνο με qwerty πληκτρολόγιο ή μπορείς και με το κλασικό πληκτρολογίο που βγαίνει στην οθόνη αφής?

 

Γενικότερα θα μου το προτείνατε για αγορά αυτό το τηλέφωνο?? Είναι βολικό?

:D
Link to comment
Share on other sites

Απορια: Το κινητο τι αρχεια βιντεο διαβαζει; avi φανταζομαι οχι, αρα λογικα θα δεχεται mp4! Θελω να περασω κανα βιντεακι για να δω πως φαινεται στην οθονη...

 

mobile_89 ενδιαφερεσαι για το pro αποκλειστικα η θα επαιρνες και το απλο mini? Εγω παντως στο απλο γραφω μηνυμα απροβληματιστα και χωρις πληκτρολογιο.

Γενικα σαν τηλεφωνο ειναι απο τα πιο βολικα touch που εχουν πεσει στα χερια μου! Ολες οι βασικες λειτουργιες γινονται ευκολα και γρηγορα...

Edited by Conception
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...