Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασε αρχικά αυτό και μετά σκέψου σοβαρά να πας σε gingerbread :p

 

To σκεφτομαι τελευταια συνεχεια!Απλα διαβαζα και σχολια για τη μπαταρια τυπου οτι κραταει πολυ λιγο!Εσυ πως τα πας με τη δικια σου?Τη μπαταρια εννοω:lol:

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστώ για τα link, αλλά το πρόγραμμα SEUS δεν μπορώ να το κατεβάσω γιατί δεν λειτουργεί το link.Αν έχει κανείς κάποιο working link η μπορεί να το ανεβάσει σε κάποιον filesharing server θα του είμουν υπόχρεως.

Δεν χρειάζεται να είσαι υπόχρεος. Χαρά μας!

SEUS

 

Καλησπέρα σας

 

Σκέφτομαι να αγοράσω το X10 mini pro! Ποια η άποψή σας;Αξίζει ή παρουσιάζει προβλήματα;

 

Σε γενικές γραμμές απροβλημάτιστο κινητό. Μπαταρία με μέτρια χρήση maximum δυο μέρες. Το κινητό είναι ο παράδεισος για όποιον θέλει να πειραματιστεί. Αν δεν σε ενδιαφέρει κάτι φρέσκο είναι άριστη επιλογή για την τιμή του.

Edited by zxr
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές απροβλημάτιστο κινητό. Μπαταρία με μέτρια χρήση maximum δυο μέρες. Το κινητό είναι ο παράδεισος για όποιον θέλει να πειραματιστεί. Αν δεν σε ενδιαφέρει κάτι φρέσκο είναι άριστη επιλογή για την τιμή του.

 

τα ειπες τελεια..:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To σκεφτομαι τελευταια συνεχεια!Απλα διαβαζα και σχολια για τη μπαταρια τυπου οτι κραταει πολυ λιγο!Εσυ πως τα πας με τη δικια σου?Τη μπαταρια εννοω:lol:

 

Πλέον έχουν κάνει πολλές αλλαγές και η μπαταρία κρατάει και 2 μέρες αν κάνεις μέτρια χρήση. Αν είσαι όλη τη μέρα με το wifi/3g ανοιχτό και συγχρονίζονται οι λογαριασμοί κάθε 3 λεπτά, λογικό είναι να πέφτει γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Πλέον έχουν κάνει πολλές αλλαγές και η μπαταρία κρατάει και 2 μέρες αν κάνεις μέτρια χρήση. Αν είσαι όλη τη μέρα με το wifi/3g ανοιχτό και συγχρονίζονται οι λογαριασμοί κάθε 3 λεπτά, λογικό είναι να πέφτει γρήγορα.

 

Θα δοκιμασω τοτε την καινουρια εκδοση να πειραματιστω τοτε!

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να είσαι υπόχρεος. Χαρά μας!

SEUS

 

Δυστηχώς προσπαθώ να ακολουθήσω τον οδηγό αλλά κάθε φορά το update service κατεβαζει απο την αρχή τα αρχεια απο το ιντερνετ....

Link to comment
Share on other sites

Οποιοδήποτε πρόβλημα έχεις σχετικά με τον οδηγό πόσταρε το εκεί. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την παρακάτω εφαρμογή από το μάρκετ....

https://market.android.com/details?id=com.octabode.dcfd&feature=search_result

 

Σε υπερευχαριστώ !! Έκανα δουλειά με το πρόγραμμα αυτό!!Να σαι καλά.:D

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Σε υπερευχαριστώ !! Έκανα δουλειά με το πρόγραμμα αυτό!!Να σαι καλά.:D

 

Παρακαλώ δεν κάνει τίποτα.....:)

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ !! με την βοηθεια των οδηγων εβαλα την GingerDX εδω και δυο μερες και ειμαι πολυ ευχαριστημενος!! βεβαια ακομα την μαθαινω.. και εχω και καποιες αποριες με τις οποιες θα σας απασχολησω αργοτερα :) !!!

 

κατι αλλο ακομα.. τα αρχεια που ειχα περασει στην SD ωστε να γινει η εγκατασταση χρειαζονται ή να τα σβησω απο την SD; αν κανω παρτιτιον με τον οδηγο που υπαρχει για το app2sd θα μου σβησει οτι υπαρχει στην SD;

Edited by georgeIII
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ !! με την βοηθεια των οδηγων εβαλα την GingerDX εδω και δυο μερες και ειμαι πολυ ευχαριστημενος!! βεβαια ακομα την μαθαινω.. και εχω και καποιες αποριες με τις οποιες θα σας απασχολησω αργοτερα :) !!!

 

κατι αλλο ακομα.. τα αρχεια που ειχα περασει στην SD ωστε να γινει η εγκατασταση χρειαζονται ή να τα σβησω απο την SD; αν κανω παρτιτιον με τον οδηγο που υπαρχει για το app2sd θα μου σβησει οτι υπαρχει στην SD;

 

καμια βοηθεια;; οχι πως εχω παραπονο παιδια!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ !! με την βοηθεια των οδηγων εβαλα την GingerDX εδω και δυο μερες και ειμαι πολυ ευχαριστημενος!! βεβαια ακομα την μαθαινω.. και εχω και καποιες αποριες με τις οποιες θα σας απασχολησω αργοτερα :) !!!

 

κατι αλλο ακομα.. τα αρχεια που ειχα περασει στην SD ωστε να γινει η εγκατασταση χρειαζονται ή να τα σβησω απο την SD; αν κανω παρτιτιον με τον οδηγο που υπαρχει για το app2sd θα μου σβησει οτι υπαρχει στην SD;

 

Δεν χρειάζονται, αν και μπορείς να τα κρατήσεις καβάτζα..

 

Προφανώς είσαι νέος χρήστης οπότε ένα ένα βήμα κάθε φορά και με σύνεση... η GingerDX είναι Gingerbread rom οπότε ο οδηγός για app2SD ΔΕΝ σου χρειάζεται! (είναι για 2.1 συσκευές ενώ εσύ έχεις πλέον native App2SD!)

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζονται, αν και μπορείς να τα κρατήσεις καβάτζα..

 

Προφανώς είσαι νέος χρήστης οπότε ένα ένα βήμα κάθε φορά και με σύνεση... η GingerDX είναι Gingerbread rom οπότε ο οδηγός για app2SD ΔΕΝ σου χρειάζεται! (είναι για 2.1 συσκευές ενώ εσύ έχεις πλέον native App2SD!)

 

ευχαριστω για την απαντηση!!! αρα να μην κανω partition την SD; και κατι αλλο, προσεξα οτι δεν μου αναβει το πληκτρολογιο φταιει η rom; μπορω να κανω κατι για αυτο;

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση!!! αρα να μην κανω partition την SD; και κατι αλλο, προσεξα οτι δεν μου αναβει το πληκτρολογιο φταιει η rom; μπορω να κανω κατι για αυτο;

 

μπορει να μου πει κποιος στην rom αυτη που εβαλα εκει που εχει τις ενημερωσεις (αυτη την οθονη που κατεβαζουμε απο πανω προσ τα κατω...) εχει 4 "κουμπια" το ενα ειναι wifi το αλλο bleutooth το τεταρτο ηχος το τριτο τι ειναι;

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά πριν μια ώρα η ξαδέλφη μου μου χάρισε το xperia 10 mini,γτ δεν της άρεσε...Έχει την τελεύταία έκδοση 2.1 και θέλω να περάσω την 2.3..Διαβάσα στο φόρουμ οτί υπάρχει αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τπτ..είμαι και λίγο άσχετος με όλα αυτά..και φοβάμαι μήπως κάνω καμια βλακειούλα και το χαλάσω το κινητό..Επίσης δεν ξέρω αγγλικά,υπάρχει κανένα καλό παιδί που το έχει κάνει αυτό να με βοηθήσει μεσω fb h msn..?H μέσω του φόρουμ ?Γιατί δεν καταλαβαίνω χριστό,ευχαριστώ..!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

 

Σκέφτομαι να αγοράσω το X10 mini pro! Ποια η άποψή σας;Αξίζει ή παρουσιάζει προβλήματα;

 

Περιμενε λιγο να πεσει και αλλο παρεις το μινι προ, πολυ καλυτερο τηλεφωνο.

 

Εχω το προ και ενω εχω δοκιμασει σχεδον ολες τις καστομ παντα καταληγω στην εργοστασιακη. Εργοστασιακη δεν βγαινει (ανεξηγητα για μενα) πανω απο 2.1 οποτε, μενω στο 2.1 με app2sd

Edited by TIM-RANGER
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου πει κποιος στην rom αυτη που εβαλα εκει που εχει τις ενημερωσεις (αυτη την οθονη που κατεβαζουμε απο πανω προσ τα κατω...) εχει 4 "κουμπια" το ενα ειναι wifi το αλλο bleutooth το τεταρτο ηχος το τριτο τι ειναι;

 

Χμ αν δεν έχεις αλλάξει τα toggles, είναι για το gps.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά πριν μια ώρα η ξαδέλφη μου μου χάρισε το xperia 10 mini,γτ δεν της άρεσε...Έχει την τελεύταία έκδοση 2.1 και θέλω να περάσω την 2.3..Διαβάσα στο φόρουμ οτί υπάρχει αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τπτ..είμαι και λίγο άσχετος με όλα αυτά..και φοβάμαι μήπως κάνω καμια βλακειούλα και το χαλάσω το κινητό..Επίσης δεν ξέρω αγγλικά,υπάρχει κανένα καλό παιδί που το έχει κάνει αυτό να με βοηθήσει μεσω fb h msn..?H μέσω του φόρουμ ?Γιατί δεν καταλαβαίνω χριστό,ευχαριστώ..!

Ρίξε μια ματιά εδώ και γενικότερα στο forum των οδηγών

 

Υ.Γ.: Το post διαγράφηκε και φαντάζομαι ξέρεις το γιατί. Οτιδήποτε άλλο το συζητάμε μέσω pm. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση!!! αρα να μην κανω partition την SD; και κατι αλλο, προσεξα οτι δεν μου αναβει το πληκτρολογιο φταιει η rom; μπορω να κανω κατι για αυτο;

 

Δες αν υπάρχει μία εφαρμογή k_fix, άνοιξέ την και ρύθμισέ τη (αν δεν την έχεις την έβαλα στο συννημένο).

Διαφορετικά, για να μην τρέχει συνέχεια και σου τρώει και μπαταρία κάνεις τα εξής.

Κατέβασε το συννημένο, αποσυμπίεσέ το και κάνε copy-paste το αρχείο 91keyboard στο φάκελο /system/etc/init.d/ με κάποιον explorer δίνοντας του δικαιώματα rwxr-xr-x.

perm.png

 

Κάνε edit το /system/etc/hw_config.sh και πρόσθεσε κάπου τα παρακάτω. Προσωπικά έχω κάνει το δεύτερο και παίζει κανονικά.

 

#Keyboard Script if wanted
echo 0 > /sd-ext/key.log
sh /system/etc/init.d/91keyboard &

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει πρόβλημα με τους χαρακτήρες στο πληκτρολόγιο του pro έφτιαξα έναν οδηγό για να το λύσετε :)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους,

 

θελω να κανω update αλλα πρεπει πρωτα να κανω backup. οταν πληκρολογω στο internet στο κινητο m.sonneyericsson.com/backup αντι να με πεταξει στη σελιδα για να κατεβασω το προγραμμα με πεταει σε μια αλλη που γραφει the avertiser is not active tradedoubler που ειναι τελειως ασχετο και δεν εχω ιδεα γιατι μου το κανει. Μπορειτε να με βοηθησετε? κανω κατι λαθος?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Δες αν υπάρχει μία εφαρμογή k_fix, άνοιξέ την και ρύθμισέ τη (αν δεν την έχεις την έβαλα στο συννημένο).

Διαφορετικά, για να μην τρέχει συνέχεια και σου τρώει και μπαταρία κάνεις τα εξής.

Κατέβασε το συννημένο, αποσυμπίεσέ το και κάνε copy-paste το αρχείο 91keyboard στο φάκελο /system/etc/init.d/ με κάποιον explorer δίνοντας του δικαιώματα rwxr-xr-x.

perm.png

 

Κάνε edit το /system/etc/hw_config.sh και πρόσθεσε κάπου τα παρακάτω. Προσωπικά έχω κάνει το δεύτερο και παίζει κανονικά.

 

#Keyboard Script if wanted
echo 0 > /sd-ext/key.log
sh /system/etc/init.d/91keyboard &

 

ευχαριστω για την βοηθεια!! το προβλημα ειναι οτι στο συννημενο βρισκω μονο την εφαρμογη και θα προτιμουσα να κανω αυτο που εκανες και εσυ..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.....

Εχοντας ειδη πειραματιστει (κανα εξαμηνο) στον κοσμο του Android με το samsung galaxy3 και χαρη σε μια επιδοτηση που ειχα απο την εταιρεια κινητης που χρησιμοποιω αποφασισα να παρω το X10 mni pro (φανατικος της ericsson εδω και μια δεκαετια.....μονο το samsung ειχα ως αλλαγει).

Ομολογω οτι το κινητο ειναι αρκετα καλο οταν καταφερεις και εξικοιωθεις μαζι του.......

Εχω ομως ενα προβληματακι και θελω την βοηθεια σας......Οι 822 σελιδες του φορουμ ειναι δυσκολο να διαβαστουν οποτε δεν μπορω να πω οτι το εψαξα λεπτομερως μηπως εχει ξαναειπωθει το προβλημμα μου!!!!!!!!!!

Το κινητο μου λοιπον εχει την εκδοση 2.1 με την τελευταια αναβαθμιση της kernel .....

Αφου λοιπον εκανα ολα τα απαραιτητα με τα προγραμματα και τις ρυθμισης που ηθελα εβαλα την καρτα μνημης που ειχα στο αλλο κινητο.......Απο εκει πηρα και τις επαφες μου και τις περασα στο κινητο......

Αυτο που παρατηρω ειναι οτι δεν μπορω να κανω αλλαγη της εμφανισης με το επιθετο μπροστα.....(μικρο προβλημμα για εμενα....). Επισης δεν βλεπω καποιο υπομενου που να βαζει επιλεγμενα νουμερα σε λιστα αποριψης (τα πιο πολλα android εχουν λιστα αποριψης για αριθμους με αποκρυψη....).

Βεβαια αυτο λυθηκε με προγραμμα απο το market.....

Το μεγαλο μου προβλημμα ομως ειναι με τα αρχεια που ειχα στην καρτα μνημης........

Τα τραγουδια mp3 και τις φωτογραφιες που ειχα ενω τα βλεπω στις υπολοιπες ρυθμισης (τα mp3 φαινονται στην βιβλιοθηκη του player η' στις ρυθμισεις ηχου και επαφης....και οι φωτογραφιες στο αλμπουμ.....) ΔΕΝ τα εμφανιζει στους φακελους τις εξωτερικης καρτας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Οταν μπαινω στην εξωτερικη καρτα (απο το προγραμμα του office που εχει εγκατεστημενο η συσκευη....(γιατι δεν εχω βρει αλλον τροπο ακομα....) ενω φαινονται οι φακελλοι που εχω φτιαξει οταν τους ανοιγω δεν παρουσιαζει κανενα αρχειο!!!!!!!!!!!!

Το ιδιο γινετε και με τα αρχεια που ελαβα απο bluetooth.........Δεν μπορω να τα βρω πουθενα στο τηλεφωνο (εσωτερικη και εξωτερικη μνημη....) εκτος απο το προγραμμα του player (μιλαω για ηχους mp3 ) !!!!!!!!!!!!!

Αν μπορει να βοηθησει καποιος θα το εκτιμησω ιδιαιτερα......

Εχω και μια απορια......

Πλεον τα πιο πολλα κινητα android που κυκλοφορουν αυτη την εποχη φορανε την 2.3......

Στα παλιοτερα που ειχαν την 2.1 εχουν βγει (σε αλλες συσκευες) αναβαθμισης σε 2.2 ..........

Γιαυτο το κινητο δεν εχει ανακοινωθει τιποτα????????

Ευχαριστω για την βοηθεια σας.....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...