Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ψαξε για καποια εφαρμογη στο μαρκετ!

 

αποκλειεται να μην εχει μανισιο qwerty?ειναι δυνατον ιντερνετ τηλεφωνο και να μην εχει!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αποκλειεται να μην εχει μανισιο qwerty?ειναι δυνατον ιντερνετ τηλεφωνο και να μην εχει!

 

αν λεμε για το μινι δεν εχει..και ειναι λογικο γιατι εχει μικρι οθονη και πιστεψε με δεν βολευει και παρα πολυ.ειναι πολυ κολλητα και μικρα τα κουμπια..αν λεμε το προ..εχει το hardware πληκρολογιο..:) παντως αν πατησεις qwerty στο μαρκετ θα βρεις μπολικα..δοκιμασε και βλεπεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν λεμε για το μινι δεν εχει..και ειναι λογικο γιατι εχει μικρι οθονη και πιστεψε με δεν βολευει και παρα πολυ.ειναι πολυ κολλητα και μικρα τα κουμπια..αν λεμε το προ..εχει το hardware πληκρολογιο..:) παντως αν πατησεις qwerty στο μαρκετ θα βρεις μπολικα..δοκιμασε και βλεπεις

 

φτουυυ!το σεταρισα για ενα φιλο που δεν ξερει και του ειπα οτι καπου θα εχει μεσα να το βρει!ποιο προτεινετε?δεν θελω τυπου handcent που ειναι ολοκληρη εφαρμογη.θελω να μπορω να εναλλασει πληκτρολογια ευκολα με την μανισια εφαρμογη

Link to comment
Share on other sites

φτουυυ!το σεταρισα για ενα φιλο που δεν ξερει και του ειπα οτι καπου θα εχει μεσα να το βρει!ποιο προτεινετε?δεν θελω τυπου handcent που ειναι ολοκληρη εφαρμογη.θελω να μπορω να εναλλασει πληκτρολογια ευκολα με την μανισια εφαρμογη

 

αν πας ρυθμισεις (ενω εχεις κατεβασει καποιο) και μετα ρυθμισεις γλωσσας και πληκτρολογιου θα στο εχει εκει να το επιλεξεις με τικ.

ε τωρα δεν θυμαμαι εγω προσωπικα ποιο ειναι το καλυτερο.πες του να κατεβασει 2-3 και οποιο τον βολεψει..ολα λιγο πολυ τα ιδια ειναι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
φτουυυ!το σεταρισα για ενα φιλο που δεν ξερει και του ειπα οτι καπου θα εχει μεσα να το βρει!ποιο προτεινετε?δεν θελω τυπου handcent που ειναι ολοκληρη εφαρμογη.θελω να μπορω να εναλλασει πληκτρολογια ευκολα με την μανισια εφαρμογη

 

Δοκίμασε το HTC IME.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάποια βοήθεια για το πρόβλημα που αντιμετωπίζω με τη κάρτα μνήμης;

Εχει κολίσει στο ''Προετοιμασια καρτας SD'' ''Ελεγχος για σφάλματα'' είτε με την αγοραστή 8giga κάρτα είτε με τη μαμίσια 2giga....

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μπορεί να ανεβάσει κανείς κάποιο ελληνικό firmware για το απλό Mini (όχι το Pro) ? Βρήκα την 1.6 της Vodafone απο xda αλλά είναι γεμάτη bloatware τα οποία δεν αφαιρούνται με Titanium Backup Pro.

 

To έχουν ζητήσει κατά καιρούς κι άλλοι σε παλαιότερα μηνύματα.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

ΥΓ. Γνωρίζω ότι υπάρχει η Iridium Rom του Dark_Dog αλλά προτιμώ την SE stock.

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους περασα την http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1201116 και απολαμβανω gingerbread στο χ10 μινι προ μου!!! :D

Σας παρακαλω το μονο που θα ηθελα λιγη βοηθεια ειναι στο πως φτιαχνουμε το harware keyboard σε αυτη την εκδοση να ειναι στα σωστα κουμπια οι χαρακτηρες...

Οποιος γνωριζει σας παρακαλω ας απαντησει...

Για την ακριβεια οταν γραφω ελληνικα με το hardware keyboard ολα μια χαρα.οταν ομως το γυρνας σε αγγλικα,τα συμβολα ειναι σε εντελως διαφορετικα κουμπια απο εκει που θα πρεπε να ναι...

Edited by hondacivic_s
Link to comment
Share on other sites

Επιτελους περασα την http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1201116 και απολαμβανω gingerbread στο χ10 μινι προ μου!!! :D

Σας παρακαλω το μονο που θα ηθελα λιγη βοηθεια ειναι στο πως φτιαχνουμε το harware keyboard σε αυτη την εκδοση να ειναι στα σωστα κουμπια οι χαρακτηρες...

Οποιος γνωριζει σας παρακαλω ας απαντησει...

Για την ακριβεια οταν γραφω ελληνικα με το hardware keyboard ολα μια χαρα.οταν ομως το γυρνας σε αγγλικα,τα συμβολα ειναι σε εντελως διαφορετικα κουμπια απο εκει που θα πρεπε να ναι...

 

Φιλε πες τα ολα!!απο μπαταρια και λοιπα τι παιζει;γρηγορο γενικα;

 

 

---

- Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φιλε πες τα ολα!!απο μπαταρια και λοιπα τι παιζει;γρηγορο γενικα;

 

 

---

- Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι...

 

Δυστυχώς τα νέα δεν ειναι και τοσο καλά...οι πρωτες εντυπώσεις με οδηγούν στο να την αλλαξω.μεχρι τωρα ειχα την cyanogen froyo minicm6 απ την οποια ημουν πολυ ικανοποιημένος.Η καινούρια που έβαλα είναι αισθητά πιο αργή ακομα και με overclocking στα 710!!! (σημειώνω ότι στην froyo δεν είχα κάνει καθόλου overclock)

Επίσης η μπαταρία έπεσε πολυ πιο γρήγορα.Αυτά σας πρώτα σχόλια.Μέσα στην ημέρα θα προσπαθήσω να περάσω την CyanogenMod CM7.1 η την sonybread να δω πως είναι τα πράγματα και εκει...εν αναμονη εξελίξεων λοιπον!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τα νέα δεν ειναι και τοσο καλά...οι πρωτες εντυπώσεις με οδηγούν στο να την αλλαξω.μεχρι τωρα ειχα την cyanogen froyo minicm6 απ την οποια ημουν πολυ ικανοποιημένος.Η καινούρια που έβαλα είναι αισθητά πιο αργή ακομα και με overclocking στα 710!!! (σημειώνω ότι στην froyo δεν είχα κάνει καθόλου overclock)

Επίσης η μπαταρία έπεσε πολυ πιο γρήγορα.Αυτά σας πρώτα σχόλια.Μέσα στην ημέρα θα προσπαθήσω να περάσω την CyanogenMod CM7.1 η την sonybread να δω πως είναι τα πράγματα και εκει...εν αναμονη εξελίξεων λοιπον!

 

Χμ.. η MiniCm7 pro είναι κακέκτυπο της MiniCM7 από mini. Ο δημιουργός της τσίμπησε ότι μπορούσε από την MiniCM7 (βάση σύστημα + themes) αλλά και από άλλες rom και έκανε ένα όπως όπως port :S

 

Προτίμησε rom απο D4, απείρως πιο ολοκληρωμένα port.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χμ.. η MiniCm7 pro είναι κακέκτυπο της MiniCM7 από mini. Ο δημιουργός της τσίμπησε ότι μπορούσε από την MiniCM7 (βάση σύστημα + themes) αλλά και από άλλες rom και έκανε ένα όπως όπως port :S

 

Προτίμησε rom απο D4, απείρως πιο ολοκληρωμένα port.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Φίλε DaRk_dOg μήπως θα μπορούσες να με ενημερώσεις ποιες κατά την γνώμη σου είναι οι καλύτερες 2.3 roms για x10 mini pro και αν είναι δυνατόν να με προμηθεύσεις με τα αντιστοιχα links?

Σ'ευχαριστω εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε DaRk_dOg μήπως θα μπορούσες να με ενημερώσεις ποιες κατά την γνώμη σου είναι οι καλύτερες 2.3 roms για x10 mini pro και αν είναι δυνατόν να με προμηθεύσεις με τα αντιστοιχα links?

Σ'ευχαριστω εκ των προτέρων!

 

+1

Me too...

Τώρα φοράω: "http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1151499"

SonyBread - V7 SP2+HOTFIX=SP3

Link to comment
Share on other sites

+1

Me too...

Τώρα φοράω: "http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1151499"

SonyBread - V7 SP2+HOTFIX=SP3

 

Μπορεις να μου πεις εντυπωσεις απο SonyBread?Ειμαι ανάμεσα σε αυτη και στην gingerdx.Λεω σε πρωτη φάση να περασω την gingerdx αλλα θα ήθελα και μια αποψη σχετικα με τα θετικα και τα αρνητικα της sonybread..

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα να κάνω μια ερώτηση? η αδερφή μου έχει το mini χωρίς να είναι ροοτ μπορεί να μεταφέρει διάφορα apps στην κάρτα μνήμης την εξωτερική?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα να κάνω μια ερώτηση? η αδερφή μου έχει το mini χωρίς να είναι ροοτ μπορεί να μεταφέρει διάφορα apps στην κάρτα μνήμης την εξωτερική?

 

oχι..δυστυχως πρεπει ναναι root και να ακολουθησει μια συγκεκριμενη διαδικασια για να το κανει αυτο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

oχι..δυστυχως πρεπει ναναι root και να ακολουθησει μια συγκεκριμενη διαδικασια για να το κανει αυτο

 

Δηλαδή η εξωτερική μνήμη είναι ουσιαστικά άχρηστη εε?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έκανα μιά επίσκεψη στην wind και λέω να πάρω το xperia 10 mini το ερώτημα μου είναι αν η συγκεκριμένη συσκευή δέχεται andriod 2.3 ή έστω 2,2( ο πωλητής δεν 'ηξερε να μου πει ,το μόνο που έλεγε ήταν ότι εχει andriod 2,1)

ΥΓ- είμαι σίγουρος ότι εχει απαντηθει αλλά με μία αναζήτηση που έκανα δεν βρήκα απάντηση.

ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή η εξωτερική μνήμη είναι ουσιαστικά άχρηστη εε?

 

 

Oχι και αχρηστη,ουσιαστικα εκει τοποθετουνται ολες οι φωτος,μουσικη,ταινιες.

Γιατι δεν δοκιμαζεις να κανεις ρουτ?

εσταλη απο το κ*λοφτιαγμενο μου xperia X10 mini pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Oχι και αχρηστη,ουσιαστικα εκει τοποθετουνται ολες οι φωτος,μουσικη,ταινιες.

Γιατι δεν δοκιμαζεις να κανεις ρουτ?

εσταλη απο το κ*λοφτιαγμενο μου xperia X10 mini pro

 

μωρέ αν ήταν δικό μου το κινητό θα το δοκίμαζα αλλά επειδή είναι της αδερφής μου και επειδή δεν το έχω ξανακάνει δεν θέλω να γίνει καμία στραβή και να την πληρώσω εγώ!!!!! :p

 

πάντως για να ρωτήσω μήπως και το κάνω.. απλά κατεβάζω το z4root και αφού το κάνω root κατεβάζω εφαρμογή που να μπορεί να μεταφέρει τα apps στην sd και τελείωσα? ή είναι πιο περίπλοκο?

Edited by Xander
Link to comment
Share on other sites

μωρέ αν ήταν δικό μου το κινητό θα το δοκίμαζα αλλά επειδή είναι της αδερφής μου και επειδή δεν το έχω ξανακάνει δεν θέλω να γίνει καμία στραβή και να την πληρώσω εγώ!!!!! :p

 

πάντως για να ρωτήσω μήπως και το κάνω.. απλά κατεβάζω το z4root και αφού το κάνω root κατεβάζω εφαρμογή που να μπορεί να μεταφέρει τα apps στην sd και τελείωσα? ή είναι πιο περίπλοκο?

 

Ναι ετσι εχουν τα πραγματα.με μια διαφορα.

Πρεπει να κανεις ενα δευτερο παρτισιον στην εξωτερικη μνημη.ειναι πολυ απλο.και υπαρχει και βιντεακι!πηγαινε στον οδηγο εγκαταστασης app2sd εδω στο φορουμ και ριξε μια ματια.οταν κανεις το παρτισιον απλα κατεβαζεις το link 2 sd και εισαι ετοιμος.

 

εσταλη απο το κ*λοφτιαγμενο μου xperia X10 mini pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όχι τα Xperia x10 Mini δεν προκειται επίσημα να αναβαθμιστούν σε 2.2 ή 2.3.

 

Η καλύτερη ανεπίσημη 2.3 rom είναι αυτή του έλληνα nobodyAtall

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1068553

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τα νέα δεν ειναι και τοσο καλά...οι πρωτες εντυπώσεις με οδηγούν στο να την αλλαξω.μεχρι τωρα ειχα την cyanogen froyo minicm6 απ την οποια ημουν πολυ ικανοποιημένος.Η καινούρια που έβαλα είναι αισθητά πιο αργή ακομα και με overclocking στα 710!!! (σημειώνω ότι στην froyo δεν είχα κάνει καθόλου overclock)

Επίσης η μπαταρία έπεσε πολυ πιο γρήγορα.Αυτά σας πρώτα σχόλια.Μέσα στην ημέρα θα προσπαθήσω να περάσω την CyanogenMod CM7.1 η την sonybread να δω πως είναι τα πράγματα και εκει...εν αναμονη εξελίξεων λοιπον!

 

Επιστροφή στα πάτρια εδάφη...Δοκιμασα και τις 3 gingerbread εκδοσεις και καταληγω ότι και οι 3 είναι αισθητά πιο αργές και με πιο μεγαλη κατανάλωση μπαταρίας απ οτι η froyo...οπότε και πάλι πίσω...καλύτερη froyo κατα την γνωμη σας για να δοκιμάσω?

 

Τα νεύρα μου,εβαλα την κλασικη froyo http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1059361 και για καποιο λογο οποτε παω να εγκαταστησω οποιαδηποτε εφαρμογη ειτε απο μαρκετ ειτε απο την καρτα κολλαει και κανει reboot.στο site του xda βλεπω οτι το αντιμετωπίζουν κι αλλοι αυτό στα κομεντς αλλα δεν βλεπω λυση...καμια ιδέα?please,καιγομαι!!!

Edited by hondacivic_s
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...