Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω.. Τις ρυθμίσεις mms και internet για cosmote, δεν τις κατεβάζει αυτόματα το κινητό όπως στα wm? Αν όχι, που μπορώ να τις βρω για το mini? Thanks.:happy:

 

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T58/section/ServiceInstr

:rolleyes::)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

:shock::shock: Είδες άμα βιάζεσαι.:O Δεν είχα προσέξει ότι το έχει. Ευχαριστώ. ;)

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

:shock::shock: Είδες άμα βιάζεσαι.:O Δεν είχα προσέξει ότι το έχει. Ευχαριστώ. ;)

 

και εγώ πριν λίγο καιρό το έμαθα που ψάχνομαι γιατί δεν μπορώ να στείλω μήνυμα :(

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος να μου πει πως κάνουμε hard reset???

http://www.knowyourcell.com/sony-ericsson/sony-ericsson-xperia-x10-mini/xperia-x10-mini-guides/927976/how_to_hard_reset_the_sony_ericsson_xperia_x10_mini.html

 

έκανα ότι λέει εδώ..

 

Έγινα και root..Αλλά τί κάνω τώρα;;

Edited by xtrmsnpr

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Το x10imini, το έκανα root.Αλλά τί τώρα;; Τί πρέπει να κάνω;; Έχει εμφανιστεί το useruser εικονίδιο..Μπαίνω μέσα..Αλλά έχει ελάχιστες επιλογές..Συν ότι δεν μπορώ να κάνω ακόμα unistall τις προ εγκατεστημένες εφαρμογές του.. Κάποιος να μου εξηγήσει μέσω skype ή msn αν γίνεται;; Ακόμα και εδώ να μου πείτε.

 

το busybox installer τί κάνει;; Πώς θα κάνω να αποθηκεύονται οι εφαρμογές στην sd ;Θέλει άλλο λειτουργικό;; Ένα σορό απορίες..

 

το shell root τι επιλογή είναι μέσα από το πρόγραμμα που έκανα root την συσκευή;;

Edited by xtrmsnpr

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Στην 2.1 όταν γράφεις μήνυμα, από πάνω ακριβώς σου δείχνει πόσους χαρακτήρες έχεις χρησιμοποιήσει. Στην 2.2 πρέπει να πατήσεις "πίσω" για να δεις. Με αποτέλεσμα να στέλνω τόσο καιρό μηνύματα και να μην έχω παρατηρήσει ότι στέλνει με 70 χαρακτήρες!! :confused: Έψαξα στις ρυθμίσεις και δεν βρήκα κάτι. Μπορώ να το πάω στους 160 κάπως??

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες ειμαι πλεον κατοχος του Χ10 mini.Πολυ ωραιο κινητο,ομορφο και ταχυτατο.Δεν εχω ασχοληθει ποτε ξανα με android και εχω καποιες ερωτησεις.

1)Μπορω να δημιουργησω φακελους στις εικονες,ηχους,βιντεο?Περασα ενα φακελο με εικονες και δεν τον ειδε καθολου.Μου εβγαλε τις

εικονες αλλα μαζι με τις αλλες που ηταν ηδη.

2)Ποιο προγραμμα πλοηγησης υπαρχει που να μην χρειαζετε ιντερνετ και φυσικα οταν ειμαι στο δρομο να μην χρεωνομαι.Δοκιμασα να κατεβασω απο το market το n-drive αλλα οι οδηγιες λεγανε οτι χρειαζετε ιντερνετ.

 

Help,help

''Ολα ειναι δρόμos''

Sony Xperia L (4.2.2)

Link to comment
Share on other sites

1)δημιουργεις φακελους και μπορεις να κατεβασεις το astro file manager ή αλλο για να διαχειρίζεσαι τους φακελους και τα αρχεια.

2)το ndrive θελει απλα στην αρχη νετ για να κατεβασει χαρτη-φωνες..μετα δουλευει χωρις internet.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σήμερα απεκτησα και εγω το x10 mini pro αλλα παρατηρησα κατι...καθως δοκιμαζα την camera παρατηρισα πως όσες φωτογραφίες κι αν τράβηξα δν μου αποθηκευτικε καμια,πατησα το αριστερο πληκτρο μπας και μου βγαλει κανα μενου με ρυθμίσεις αλλα δν εκανε τιποτα μπορει καποιος να με διαφωτισει;

 

επισης θελω να ρωτήσω κατι πως μπορω να ξέρω αν το κινιτο μπαινει στο ιντερνετ μεσω του wifi και οχι μεσω καποιας υπηρεσιας της καρτοκινητης;;;

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα μάγκες.

αυτό είναι το πρώτο μου ποστ σε αυτό το φόρουμ και είμαι νεο μέλος εδώ πέρα και για αυτό σας καλωσορίζω πρώτα:O....

το πρόβλημά μου είναι ως εξής.

η αδερφή μου έχει ένα Xperia x10 mini και είπα να κάνω ένα πείραμα να βάλω cyanogen froyo, το θέμα είναι ότι έφτασα στην φάση που έκανα το update.zip με το CWMrecovery και η εγκατάσταση έγινε επιτυχείς, μετά απο restart το κινητό κόλλησε στο logo του cyanogen και δεν έκανε τίποτα. μετά απο μερικές προσπάθειες χωρίς να γίνει τίποτα το κινητό μάλλον έφυγε από μπαταρία και τώρα δεν κάνει τίποτα.

το βάζω στο φορτιστή και δεν ανάβει ούτε καν το λαμπάκι, κάνω hardwre restart με την φάση που πατάω 2 κουμπιά και πάλη καμία ανταπόκριση...

μήπως ξέρετε κάποια λύση να το σώσω το κινητό:cry:????

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έκανα flash και τώρα είμαι στο στάδιο εγκατάστασης xRecovery ή ClockworkMod Recovery.

 

Τι μου προτείνετε από τα δύο;

Sony Xperia Z5 Premium
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σήμερα απεκτησα και εγω το x10 mini pro αλλα παρατηρησα κατι...καθως δοκιμαζα την camera παρατηρισα πως όσες φωτογραφίες κι αν τράβηξα δν μου αποθηκευτικε καμια,πατησα το αριστερο πληκτρο μπας και μου βγαλει κανα μενου με ρυθμίσεις αλλα δν εκανε τιποτα μπορει καποιος να με διαφωτισει;

 

επισης θελω να ρωτήσω κατι πως μπορω να ξέρω αν το κινιτο μπαινει στο ιντερνετ μεσω του wifi και οχι μεσω καποιας υπηρεσιας της καρτοκινητης;;;

 

Μηπως ειναι πληρης η μνημη και για'υτο δεν αποθηκευει τις φωτογραφιες?

Για το Internet αμα ενεργοποιησεις το wi-fi και συνδεθεις με καποιο hotspot τοτε συνδεεται μονο μεσο μεσο wi-fi.Μονο αμα χαθει το σημα του wi-fi θα παει σε 3g/gprs.Οταν στο πανω μερος της οθονης εμφανιζεται αυτο το σημα: http://www.theonlinetraveller.com/wp-content/uploads/2010/07/WiFiLogo.jpgσημαινει οτι εισαι με wi-fi.Οταν εμφανιζεται το εικονιδιο με τα 2 βελακια(http://www.bestandroidappsreview.com/wp-content/uploads/2011/03/Top-Android-App-APNdroid-Icon.png)σημαινει οτι εισαι συνδεμενος μεσο 3g/gprs αρα χρεωνεσαι.Για να εισαι σιγουρος οτι δεν θα χρεωθεις μπορεις απο τις ρυθμισεις να απενεργοποιησεις την κινηση δεδομενων μεσο APN ετσι ωστε να συνδεεται μονο με wi-fi.

Edited by NetSurfer_g7
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για την βοηθεια....ωστοσο τσεκαρα την μνήμη και δεν ειναι πληρης........δν ξερω τι μπορει να φταιει?

 

κατεβασες το file manager????????????????????????? για να βλεπεις τι εχεις στην sd?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω κατεβασει απο το market το n-drive.Ανοιγω την εφαρμογη και μου λεει οτι δεν εχει χαρτες.Πηγα να τους κατεβασω αλλα ειναι με πληρωμη.Υπαρχει αλλος τροπος η θα τα ακουμπησουμε?Και ποια ειναι η τελευταια εκδοση του n-drive και στους χαρτες για να ειναι καλα ενημερωμενοι...:)

''Ολα ειναι δρόμos''

Sony Xperia L (4.2.2)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια εχω κατεβασει απο το market το n-drive.Ανοιγω την εφαρμογη και μου λεει οτι δεν εχει χαρτες.Πηγα να τους κατεβασω αλλα ειναι με πληρωμη.Υπαρχει αλλος τροπος η θα τα ακουμπησουμε?

 

Στο παρόν forum συζητάμε μόνο για την περίπτωση που "θα τα ακουμπήσουμε" και μάλιστα αποκλειστικά σε συγκεκριμένο θέμα. Για οτιδήποτε άλλο θα χρειαστεί να απευθυνθείς σε άλλο forum.

 

Και ποια ειναι η τελευταια εκδοση του n-drive και στους χαρτες για να ειναι καλα ενημερωμενοι...:)

 

Αυτά που θα κατεβάσεις από το market.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ.Ρωταω επιδη με ενδιαφερει πολυ ο πλοηγος.

 

Παιδια κατι αλλο.Πως μπορεις να αποθηκευσεις π.χ τις φωτο και τα βιντεο που τραβας στην καρτα μνημης.Γενικα να εχεις τον ελεγχο.

Στα απλα κινητα διαλεγεις αποθηκευση στην καρτα μνημης και τελειωσε.

Δεν ειχα ποτε android και μου φαινετε σαν ενας λαβυρινθος.

 

Εξηγηστε μου λιγο αν μπορειτε...

''Ολα ειναι δρόμos''

Sony Xperia L (4.2.2)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι τα συγκεκριμένα που είπες δεν μπορούν να αποθηκευτούν στην εσωτερική μνήμη. Κατευθείαν σε φακέλους της SD πηγαίνουν.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Νομίζω ότι τα συγκεκριμένα που είπες δεν μπορούν να αποθηκευτούν στην εσωτερική μνήμη. Κατευθείαν σε φακέλους της SD πηγαίνουν.

 

Ο φίλος είπε ότι το ανάποδο γίνεται. :confused:

 

Δεν υπάρχει σχετική επιλογή στις ρυθμίσεις της κάμερας; (Σε άλλες συσκευές φυσικά και γίνεται)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω περασμενα clockwork, froyo 2.2 , root. σε περιπτωση που πρεπει να το παω για service πως τα βγαζω και να το επαναφερω οπως ηταν οταν το πηρα?
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορεις να αποθηκευσεις π.χ τις φωτο και τα βιντεο που τραβας στην καρτα μνημης.Γενικα να εχεις τον ελεγχο.

Στα απλα κινητα διαλεγεις αποθηκευση στην καρτα μνημης και τελειωσε.

Δεν ειχα ποτε android και μου φαινετε σαν ενας λαβυρινθος.

 

Εξηγηστε μου λιγο αν μπορειτε...

Φίλε μου αποθηκεύονται κατευθείαν στην κάρτα μνήμης και δεν μπορείς να το αλλάξεις, αλλά νομίζω ότι αυτό θέλεις...σωστά; Το κακό είναι ότι δεν μπορείς να δείς τι ακριβώς έχει η κάρτα αν δεν βάλεις κάποιον file manager! Και επίσης, οι εφαρμογές αποθηκεύονται κατευθείαν στην συσκευή, πράγμα που επίσης (δυστυχώς) δεν αλλάζει...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αποθηκεύονται κατευθείαν στην κάρτα μνήμης και δεν μπορείς να το αλλάξεις, αλλά νομίζω ότι αυτό θέλεις...σωστά; Το κακό είναι ότι δεν μπορείς να δείς τι ακριβώς έχει η κάρτα αν δεν βάλεις κάποιον file manager! Και επίσης, οι εφαρμογές αποθηκεύονται κατευθείαν στην συσκευή, πράγμα που επίσης (δυστυχώς) δεν αλλάζει...

 

Ναι αυτο θελω,απλα θα ηθελα να εχω εγω τον ελεγχο για το που να αποθηκευονται τα παντα.Εχω εγκαταστησει file manager και βλεπω τι εχει μεσα.Μονο που δεν ηξερα αν αυτο που βλεπω ειναι η μνημη του κινητου η της καρτας.

 

Κατι αλλο.Οταν συνδεω το κινητο στο PC,εχει καποιους φακελους και ενας απο αυτους ειναι το n-drive.Αφου λοιπον οι εφαρμογες αποθηκευονται στη μνημη του τηλεφωνου γιατι το εχει στην καρτα.Δεν ξερω αν καταλαβες τι λεω...

''Ολα ειναι δρόμos''

Sony Xperia L (4.2.2)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αποθηκεύονται κατευθείαν στην κάρτα μνήμης και δεν μπορείς να το αλλάξεις, αλλά νομίζω ότι αυτό θέλεις...σωστά; Το κακό είναι ότι δεν μπορείς να δείς τι ακριβώς έχει η κάρτα αν δεν βάλεις κάποιον file manager! Και επίσης, οι εφαρμογές αποθηκεύονται κατευθείαν στην συσκευή, πράγμα που επίσης (δυστυχώς) δεν αλλάζει...

 

Ναι αυτο θελω,απλα θα ηθελα να εχω εγω τον ελεγχο για το που να αποθηκευονται τα παντα.Εχω εγκαταστησει file manager και βλεπω τι εχει μεσα.Μονο που δεν ηξερα αν αυτο που βλεπω ειναι η μνημη του κινητου η της καρτας.

 

Κατι αλλο.Οταν συνδεω το κινητο στο PC,εχει καποιους φακελους και ενας απο αυτους ειναι το n-drive.Αφου λοιπον οι εφαρμογες αποθηκευονται στη μνημη του τηλεφωνου γιατι το εχει στην καρτα.Δεν ξερω αν καταλαβες τι λεω...

 

οι εφαρμογες αποθηκευονται απευθειας στην εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου.ομως οι φακελοι που δημιουργουνται απο την καθε εφαρμογη,βρισκονται στην εξωτερικη.

επισης μπορεις να ελεγχεις που και ποιες θα αποθηκευονται στην καρτα μνημης ωστε να μην εχεις προβλημα με τον χωρο,απλα κανοντας το app2sd ή ευκολοτερα το link2sd

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη για να καταλαβω κατεβαζω εφαρμογες και αποθηκευονται στη μνήμη του κινητου και δεν μπορω να τισ μεταφερω στη καρτα μνήμης;;;το εχω 2 μερες το κινιτο και εχω κατεβασει 7 εφαρμογεσ και μου βγαζει μηνυμα οτι εχει απομεινει λίγος χωρος τι να κανω??
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...