Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λοιπον εχουμε και λεμε!το μινι μου φτανει στα 729.απο εκει και πανω κανει reboot(ειμαι στην cm6 2.0.2).αλλα ακομα και με αυτο μου δινει στο quadrant advanced 1186 την στιγμη που με την μαμα 2.1 μου εδινε 550.πεταει το μικρο.

παντως ενα τεραστιο μπραβο σε αυτους τους ανθρωπους που μεγαλουργησαν με αυτη την ρομ και μας εδωσαν αυτο που η <<καλη>> μας κατασκευαστρια εταιρια μας στερει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια πως στο καλο γινεται μετα την 2.2 να μην κανει αναζητηση το γουιφι??λεει ενεργοποιηση αλλα δεν βρισκει τπτ..παρολα αυτα μπαινει στου σπιτιου μου που ειχε μπει μια φορα και το θυμαται.γενικα μπορει την μια να βρει ενα γουιφι,να το κλεισω και οταν ξαναψαξω να μην βρισκει τιποτα..

 

εσταλη απο το κ*λοφτιαγμενο μου xperia X10 mini pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά καλός σας βρήκα :happy:

 

τις προάλλες έβαλα την sim μου σε ένα παλιό κινητό για να πάω για μπάνιο και από τότε δεν μπορώ να στείλω μήνυμα..

λαμβάνω μηνύματα κανονικά αλλα δεν μπορώ να στείλω:cry::cry:

 

γνωρίζετε τίποτα γι αυτό??

ευχαριστώ προκαταβολικά!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,πήρε σήμερα ένας φίλος το προ, και έχει την 2.1 έκδοση και πάει να κάνει αναβάθμιση και του βγάζει όταν πάει να εγκαταστήσει την τελευταία έκδοση,"η εφαρμογή δεν είναι εγκατεστημένη"
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά καλός σας βρήκα :happy:

 

τις προάλλες έβαλα την sim μου σε ένα παλιό κινητό για να πάω για μπάνιο και από τότε δεν μπορώ να στείλω μήνυμα..

λαμβάνω μηνύματα κανονικά αλλα δεν μπορώ να στείλω:cry::cry:

 

γνωρίζετε τίποτα γι αυτό??

ευχαριστώ προκαταβολικά!!!:)

Μήπως έχει πειραχτεί ο αριθμός του κέντρου μηνυμάτων;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μα που πήγε το μήνυμα μου;;

Τις τελευταίες 4 μέρες,κάνει restarts το κινητό σε άσχετους χρόνους..

 

Σήμερα,έκανα ένα update το googlemaps ..και μου εμφανίζεται ότι δεν έχω πολύ μνήμη..Και κοίταξα και έχω ελεύθερα 17,87mb ..Και δεν δέχομαι sms ..

xperia x10mini

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει πειραχτεί ο αριθμός του κέντρου μηνυμάτων;

 

φιλε μου μήπως μπορείς να μου πεις πως μπορώ να το βρω αυτό στο συγκεκριμένο κινητό?? θα με βοηθούσε απίστευτα...:rolleyes:

 

δεν το έχω πολλές μέρες το κινητό και δεν ξέρω τα κόλπα

Link to comment
Share on other sites

πειραζει να αλλαζω μπαταρια οταν βλεπω οτι τελειωνει η αλλη?

απαντηστε μου συντομα στις 18 ιουνιο θα το αγορασω

 

Εγώ έχω άλλες 2 μπαταρίες,που φορτίζω σ'ενα c902 και από τον Νοέμβριο έχω αλλάξει εκατοντάδες φορές χωρίς κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μα που πήγε το μήνυμα μου;;

Τις τελευταίες 4 μέρες,κάνει restarts το κινητό σε άσχετους χρόνους..

 

Σήμερα,έκανα ένα update το googlemaps ..και μου εμφανίζεται ότι δεν έχω πολύ μνήμη..Και κοίταξα και έχω ελεύθερα 17,87mb ..Και δεν δέχομαι sms ..

xperia x10mini

 

Έχεις βάλει κάποια εφαρμογή που μπορεί να υποψιάζεσαι ότι είναι υπεύθυνη για τα προβλήματα; Νομίζω ότι έχει έρθει η ώρα για hard reset.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μοιλις εβαλα την Froyo 2.2.1 / CM 6.1.3, [update 13/6/11] και εχω 2 προβληματακια (εως τωρα...): δεν δουλευει το market και εχασα τις επαφες μου, αντε το 2ο οκ, αλλα για το 1ο εχετε καμια ιδεα - αποψη - εμπειρια?

 

edit

μετα απο ενα "select 'Factory Reset' from the top menu of CWM recovery & Reboot" ολα ΟΚ (μονο που πρεπει τωρα να τα περασω ολα απο την αρχη, ενω σε αντιθετη περιπτωση οχι)...

Edited by dedalos91
Αυτοί που κάνουν τους έξυπνους εκνευρίζουν εμάς που είμαστε... :lol:
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα!

χτες πηρα το κινητο το εβαλα 8 ωρες να φορτισει κ μολις μου αποφορτιστηκε εντελως.. το προβλημα ειναι οτι τωρα που το βαζω να φορτισει δεν γινεται! φυσικα εκλεισε λογω μπαταριας αλλα δεν ξερω τι να κανω... εχετε καποια ιδεα? ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα!

χτες πηρα το κινητο το εβαλα 8 ωρες να φορτισει κ μολις μου αποφορτιστηκε εντελως.. το προβλημα ειναι οτι τωρα που το βαζω να φορτισει δεν γινεται! φυσικα εκλεισε λογω μπαταριας αλλα δεν ξερω τι να κανω... εχετε καποια ιδεα? ευχαριστω!

δοκιμασε να το βαλεις στην πριζα και να πατησεις ταυτοχρονα τα: on/off και home (το τετραγωνακι στο κεντρο) για να γινει αναγκαστικη επανεκκίνηση...

Αυτοί που κάνουν τους έξυπνους εκνευρίζουν εμάς που είμαστε... :lol:
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να το βαλεις στην πριζα και να πατησεις ταυτοχρονα τα: on/off και home (το τετραγωνακι στο κεντρο) για να γινει αναγκαστικη επανεκκίνηση...

 

το δοκιμασα κ δυστυχως δεν κανει κατι!! :(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα πρην 1 βδομαδα πηρα στην γυναικα μου το τηλ sony ricsson xperia x10 mini pro το παραγκιλα απο το πλαισιο αντιμετοπισα ενα προβλιμα με το μικροφωνω και μου το αντικαταστισανε . αλα εντοπισα και το εξησ προβλημα η μπαταταρια κραταει το πολυ 2 μερες απο το πλαισιο μου λενε οτι ετσι ειναι το κηνυτο και ποσ τοσο κραταει σε αυτα εγω δεν τουσ πολυ πιστευω εσυσ εχετε αντιμετοπισει τετιο προβλημα με το κηνυτο ?
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα!

χτες πηρα το κινητο το εβαλα 8 ωρες να φορτισει κ μολις μου αποφορτιστηκε εντελως.. το προβλημα ειναι οτι τωρα που το βαζω να φορτισει δεν γινεται! φυσικα εκλεισε λογω μπαταριας αλλα δεν ξερω τι να κανω... εχετε καποια ιδεα? ευχαριστω!

 

Σύνδεσε το στην πρίζα (όχι στο usb του υπολογιστή) και άσε το κανά 2ωρο και μετά πήγαινε και ενεργοποίησε το. Θα ανοίξει στάνταρ.

 

(παρ'ολαυτα δεν πρέπει να αφήνεις την συσκευή να πέφτει κάτω από 5%)

 

Καλησπερα πρην 1 βδομαδα πηρα στην γυναικα μου το τηλ sony ricsson xperia x10 mini pro το παραγκιλα απο το πλαισιο αντιμετοπισα ενα προβλιμα με το μικροφωνω και μου το αντικαταστισανε . αλα εντοπισα και το εξησ προβλημα η μπαταταρια κραταει το πολυ 2 μερες απο το πλαισιο μου λενε οτι ετσι ειναι το κηνυτο και ποσ τοσο κραταει σε αυτα εγω δεν τουσ πολυ πιστευω εσυσ εχετε αντιμετοπισει τετιο προβλημα με το κηνυτο ?

 

Το plaisio σου λέει αλήθεια για την διάρκεια της μπαταρίας. 2 μέρες κατά μέσο όρο αλλά μπορεί να αυξηθεί ελάχιστα μετά από κάποιους κύκλους φόρτισης/αποφόρτισης. Γενικά τα κινητά αυτής της κατηγορίας κυμαίνονται εκεί (μεγαλύτερα smartphone δεν βγάζουν ούτε 24ωρο).

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Το plaisio σου λέει αλήθεια για την διάρκεια της μπαταρίας. 2 μέρες κατά μέσο όρο αλλά μπορεί να αυξηθεί ελάχιστα μετά από κάποιους κύκλους φόρτισης/αποφόρτισης. Γενικά τα κινητά αυτής της κατηγορίας κυμαίνονται εκεί (μεγαλύτερα smartphone δεν βγάζουν ούτε 24ωρο).

 

ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση

Link to comment
Share on other sites

Όλες οι μπαταρίες έχουν πεπερασμένη διάρκεια ζωής. Ωστόσο μπαταρίες λιθίου δεν έχουν πρόβλημα με το θέμα.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μα που πήγε το μήνυμα μου;;

Τις τελευταίες 4 μέρες,κάνει restarts το κινητό σε άσχετους χρόνους..

 

Σήμερα,έκανα ένα update το googlemaps ..και μου εμφανίζεται ότι δεν έχω πολύ μνήμη..Και κοίταξα και έχω ελεύθερα 17,87mb ..Και δεν δέχομαι sms ..

xperia x10mini

Κι εγω ειχα σημερα αυτο το προβλημα με τα sms δηλ. δεν μπορουσα να παρω sms.Tελικα ευθυνοταν το οτι δεν ειχε μεινει πολυ εσωτερικη μνημη ελευθερη,ειχε εμφανισει και προϊδοποιηση.Μολις εσβησα μερικες εφαρμογες και ελευθερωθηκε η μνημη τα δεχοταν κανονικα τα sms.Παντως με την εσωτερικη μνημη που εχει δεν χωραει και παρα πολλες εφαρμογες γιατι εχει και τις προεγκατεστημενες που δεν μπορω να σβησω.Ειχα σκοπο να το κανω αργοτερα το root(σε 2-3 μηνες) αλλα μου φαινεται θα το κανω συντομα.Εχει κατι τελειως αχρηστες εφαρμογες(roller coaster,peggie,gold rush κ.α.)που πιανουν πολυ χωρο και θελω να τις βγαλω απο την μεση αλλα δεν μπορω γιατι δεν μ'αφηνει το κινητο.Αμα κανω root μπορω να τις σβησω ετσι δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Έχεις βάλει κάποια εφαρμογή που μπορεί να υποψιάζεσαι ότι είναι υπεύθυνη για τα προβλήματα; Νομίζω ότι έχει έρθει η ώρα για hard reset.

Όχι chief ..Απλώς update τους χάρτες έκανα..

Εαν το κάνω root ,παίζει κάποιο πρόβλημα;; Δεν γίνεται άλλο..με 17mb και να βγάζει μήνυμα μνήμης...

Μπορώ να το αλλάζω από root πάλι στην αρχική του κατάσταση..;;

 

--

Δεν έχω καταλάβει πως να κάνω το root .Πήγα εδώ.. http://shortfuse.org/

το κατέβασα,αλλά μετά τί θα κάνω απο όλα;;;Πώς τοβάζω το κινητό σε debugging mode?

x10mini

http://imageshack.us/photo/my-images/803/rootarisma.jpg/

 

http://img803.imageshack.us/img803/456/rootarisma.jpg[/u

 

 

την σύνδεσα σβηστή στην συσκευή. ή πρέπει να είναι on ;;;Και στο exploit τί επιλέγω από τα 2 που έχει;; Και ποια επιλογή πατάω;;

Edited by xtrmsnpr

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Στο μενού Ρυθμίσεις - Εφαρμογές είναι η επιλογή για USB debugging mode. Πρέπει η συσκευή να είναι ανοιχτή.

Χρησιμοποίησε αυτό το πρόγραμμα, για να είσαι σίγουρος ότι θα δουλέψει:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=906742

 

Έχει οδηγίες το post.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όχι chief ..Απλώς update τους χάρτες έκανα..

Εαν το κάνω root ,παίζει κάποιο πρόβλημα;; Δεν γίνεται άλλο..με 17mb και να βγάζει μήνυμα μνήμης...

Μπορώ να το αλλάζω από root πάλι στην αρχική του κατάσταση..;;

 

Και root να κάνεις μην περιμένεις να δεις θαύματα. Γιαυτό πρότεινα hard reset και μετά κάνεις ότι θέλεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και root να κάνεις μην περιμένεις να δεις θαύματα. Γιαυτό πρότεινα hard reset και μετά κάνεις ότι θέλεις.

λες;;γιατί να το κάνω όμως;;και βασικά πώς το κάνω :D ;;

Στο μενού Ρυθμίσεις - Εφαρμογές είναι η επιλογή για USB debugging mode. Πρέπει η συσκευή να είναι ανοιχτή.

Χρησιμοποίησε αυτό το πρόγραμμα, για να είσαι σίγουρος ότι θα δουλέψει:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=906742

 

Έχει οδηγίες το post.

ωραίος,να σαι καλά. Θα γίνει άμεσα..Μόλις δούμε και το hard reset..αλλά είναι μόλις 4μήνες λειτουργίας.

Edited by xtrmsnpr

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω.. Τις ρυθμίσεις mms και internet για cosmote, δεν τις κατεβάζει αυτόματα το κινητό όπως στα wm? Αν όχι, που μπορώ να τις βρω για το mini? Thanks.:happy:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...