Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα.Πόσο κοστίζει μια καινούργια πρόσοψη για το Xperia χ-10 mini το απλό?Το κινητό είναι καινούργιο (1 μήνα το έχω) και καταλάθος κάπου το έγδαρα και έχει μία γραντζουνιά και θέλω να την αλλάξω

 

Το βρίσκω από 7.00€ και πάνω... Αλλά να ρωτήσω... στην συσκευασία δεν είχε άλλα δύο χρώματα?

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια καλημερα, ειχε η γυναικα μου την συσκευη στον φορτιστη, κλεινει και μπενει στο xrecovery, επιλεγω reboot αλλα δεν ανοιγει με τιποτα, τωρα εχει μεινει κλειστη και οταν παταω το on αναβοσβηνει κοκκινο φωτακι και δεν κανει τιποτα, δοκιμασα διαφορους συνδιασμους με τα πληκτα αλλα δεν ακουει, καμια ιδεα?

 

Φιλε μου κοκκινο φωτακι στο on αναβει οταν η συσκευη δεν εχει αρκετη μπαταρια για αν ανοιξει.συνδεσε την στο φορτιστη,αστη 2 λεπτα και προσπαθησε να ξαναπατησεις on και πιστευω θα σαι οκ...

 

ναι αυτο το βλεπω στισ apn, και υπαρχουν κατι ρυθμισεισ που μπορων παραμετροιποιησω..θα με βοηθησεισ?:p και να σε ρωτησω και κατι αλλο φιλε μου εσυ για να λαβεισ η να στειλεισ το μμσ ,χρειαζεται να ενεργοποιεισ συνεχεια την περιαγωγη δεδομενων???και τo 3g??

 

Mms στελνω απ το προγραμμα μηνυματων που εχει μεσα το ιδιο το κινητο και οχι απο το handcent που χρησιμοποιω κανονικα,οποτε οχι,δεν ανοιγω ουτε μεταφορα δεδομενων ουτε 3g.

Λοιπον,θα σου ποσταρω τις ρυθμισεις μια-μια και αντεγραψε τες στο μενου vodafone mms.

 

ΟΝΟΜΑ: Vodafone mms

APN: mms.vodafone.net

ΔΙΑΚΟΜΙΣΤΗΣ ΜΕΣΟΛΑΒΗΣΗΣ: Δεν εχει οριστει

ΘΥΡΑ: Δεν εχει οριστει

ΟΝΟΜΑ ΧΡΗΣΤΗ: Δεν εχει οριστει

ΚΩΔΙΚΟΣ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ: Δεν εχει οριστει

ΔΙΑΚΟΜΙΣΤΗΣ: Δεν εχει οριστει

MMSC: http://mms.vodafone.gr

ΔΙΑΚΟΜΙΣΤΗΣ ΜΕΣΟΛΑΒΗΣΗΣ MMS: 213.249.019.049

ΘΥΡΑ MMS: 5080

MCC: 202

MNC: 05

ΤΥΠΟΣ ΕΛΕΓΧΟΥ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑΣ: Κανενας

ΤΥΠΟΣ APN: mms

 

Με αυτες τις ρυθμισεις εμενα μου δουλευει ρολοι.Αποθηκευσε τες,κανε μια επανεκκινηση και κανονικα πρεπει να σου ειναι κομπλε!

Κατι που μου ηρθε τωρα...περα απ ολα αυτα,ελπιζω να εχεις παρει την βονταφον και να τους εχεισ ζητησει να σου ενεργοποιησουν τα mms στην γραμμη σου,ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου κοκκινο φωτακι στο on αναβει οταν η συσκευη δεν εχει αρκετη μπαταρια για αν ανοιξει.συνδεσε την στο φορτιστη,αστη 2 λεπτα και προσπαθησε να ξαναπατησεις on και πιστευω θα σαι οκ...

 

 

Αυτο ηταν φιλε μου σ ευχαριστω, μαλλον δεν του αρεσε η μπριζα στην κρεβατοκαμαρα, ηθελε κουζινα:)

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

ειμαι καινουργιος στο forum και χρειαζομαι λιγο την βοηθεια σας.θελω να παρω ενα x10 mini pro και ενω ειμαι χρηστης what's up μπορω ομως να το βρω μονο στην vodafone.στα υπολοιπα μονο παραγγελια.επειδη το βιαζομαι μιας και μου χαλασε το παλιο μου κινητο.μηπως ξερει καποιος ποιες θα ειναι οι διαφορες απο το κανονικο?και θα υπαρχει προβλημα που θα χρησιμοποιω αλλη εταιρια?

 

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

 

Φιλε μου δεν παιζει ρολο που θαναι βονταφον..κανονικα θα το λειτουργεις εσυ..η μονη διαφορα που μπορει να εχει οταν το παιρνεις απο καποιον παροχο,ειναι το brand.αυτο σημαινει οτι μπορει να σου χει λιγη κοκκινιλα στο μενου (λογω βονταφον) ισως καποιον ηχο βονταφον,καποιο λογοτυπο και λοιπα.αυτο θα ισχυει και απο την κοσμοτε να το παιρνες.

Δεν ειναι κατι κακο αλλα μπορεις να τα αφαιρεσεις ολα αυτα πολυ απλα..υπαρχει οδηγος το φορουμ οποτε μην σε αγχωνει!

 

Sent from my U20i using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ηταν φιλε μου σ ευχαριστω, μαλλον δεν του αρεσε η μπριζα στην κρεβατοκαμαρα, ηθελε κουζινα:)

 

Να σαι καλα φιλε μου,χαιρομαι που βοηθησα!προσεχε πολυ με αυτη τη μπριζα,κατι δεν παει καλα λογικα...της κοπελιας μου της ειχε καει κινητο απο προβληματικη μπριζα!

Link to comment
Share on other sites

Το βρίσκω από 7.00€ και πάνω... Αλλά να ρωτήσω... στην συσκευασία δεν είχε άλλα δύο χρώματα?

 

Είχε αλλα ήταν τα πίσω καπάκια...εγώ θέλω να αλλάξω την μπροστινή...Ευχαριστώ για την απαντησή σου....

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου κοκκινο φωτακι στο on αναβει οταν η συσκευη δεν εχει αρκετη μπαταρια για αν ανοιξει.συνδεσε την στο φορτιστη,αστη 2 λεπτα και προσπαθησε να ξαναπατησεις on και πιστευω θα σαι οκ...

 

 

 

Mms στελνω απ το προγραμμα μηνυματων που εχει μεσα το ιδιο το κινητο και οχι απο το handcent που χρησιμοποιω κανονικα,οποτε οχι,δεν ανοιγω ουτε μεταφορα δεδομενων ουτε 3g.

Λοιπον,θα σου ποσταρω τις ρυθμισεις μια-μια και αντεγραψε τες στο μενου vodafone mms.

 

ΟΝΟΜΑ: Vodafone mms

APN: mms.vodafone.net

ΔΙΑΚΟΜΙΣΤΗΣ ΜΕΣΟΛΑΒΗΣΗΣ: Δεν εχει οριστει

ΘΥΡΑ: Δεν εχει οριστει

ΟΝΟΜΑ ΧΡΗΣΤΗ: Δεν εχει οριστει

ΚΩΔΙΚΟΣ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ: Δεν εχει οριστει

ΔΙΑΚΟΜΙΣΤΗΣ: Δεν εχει οριστει

MMSC: http://mms.vodafone.gr

ΔΙΑΚΟΜΙΣΤΗΣ ΜΕΣΟΛΑΒΗΣΗΣ MMS: 213.249.019.049

ΘΥΡΑ MMS: 5080

MCC: 202

MNC: 05

ΤΥΠΟΣ ΕΛΕΓΧΟΥ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑΣ: Κανενας

ΤΥΠΟΣ APN: mms

 

Με αυτες τις ρυθμισεις εμενα μου δουλευει ρολοι.Αποθηκευσε τες,κανε μια επανεκκινηση και κανονικα πρεπει να σου ειναι κομπλε!

Κατι που μου ηρθε τωρα...περα απ ολα αυτα,ελπιζω να εχεις παρει την βονταφον και να τους εχεισ ζητησει να σου ενεργοποιησουν τα mms στην γραμμη σου,ετσι?

φιλε μου σε ευχαριστω εκανα τισ ρυθμισεισ πανω κατω ιδιεσ ηταν πριν τισ πειραξω εγω,αλλα και παλι τπτ, οχι δεν πηρα κανενα τηλεφωνο γι ανα μου ενεργοποιησουν , παντωσ στα νοκια που ειχα ποτε δεν επαιρνα τηλ μονα τουσ γινοταν, δεν καλαβαινω τι φταει.. τι να κανω???:(:(

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου σε ευχαριστω εκανα τισ ρυθμισεισ πανω κατω ιδιεσ ηταν πριν τισ πειραξω εγω,αλλα και παλι τπτ, οχι δεν πηρα κανενα τηλεφωνο γι ανα μου ενεργοποιησουν , παντωσ στα νοκια που ειχα ποτε δεν επαιρνα τηλ μονα τουσ γινοταν, δεν καλαβαινω τι φταει.. τι να κανω???:(:(

 

παρε 13830 και ρωτα αν ειναι ενεργοποιημενα τα μμς στη γραμμη σου και ζητα να σου στειλουν και τις ρυθμισεις μμς!

Αν και αυτο δεν πιασει τι να πω,σηκωνω τα χερια ψηλα...ισως να εκανες επανεγκατασταση το λογισμικο,δεν ξερω...

Link to comment
Share on other sites

Μια μονο απλη ερωηση θα ηθελα να κανω, ολες αυτες οι αναβαθμισεις του λειτουργικου που κυκλοφορουν εδω στο forum αλλα και αλου (οπως εδω: http://forum.xda-developers.com) περα απο την επισημη της SE ειναι μεταφρασμενες στην Ελληνική γλώσσα? ή μονο στην Αγγλική? Αν καποιος ξερει παρακαλω ας μου πει...

Ευχαριστω

Edited by dedalos91
Αυτοί που κάνουν τους έξυπνους εκνευρίζουν εμάς που είμαστε... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα έχω πρόβλημα με την μπαταρία αν την αφήνω να φορτίζει όλο το βράδυ;πχ υπάρχει περίπτωση να φουσκώσει;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα έχω πρόβλημα με την μπαταρία αν την αφήνω να φορτίζει όλο το βράδυ;πχ υπάρχει περίπτωση να φουσκώσει;

 

no... απλα θα καιει ο φορτιστης κ το κινητο το πρωι... :)

Link to comment
Share on other sites

no... απλα θα καιει ο φορτιστης κ το κινητο το πρωι... :)

 

Οποτε δεν το ξανακανω.ευχαριστω AndreWserr

Link to comment
Share on other sites

Μια μονο απλη ερωηση θα ηθελα να κανω, ολες αυτες οι αναβαθμισεις του λειτουργικου που κυκλοφορουν εδω στο forum αλλα και αλου (οπως εδω: http://forum.xda-developers.com) περα απο την επισημη της SE ειναι μεταφρασμενες στην Ελληνική γλώσσα? ή μονο στην Αγγλική? Αν καποιος ξερει παρακαλω ας μου πει...

Ευχαριστω

 

Γειά σου dedalos91,

 

Υποστηρίζουν κανονικά Ελληνικά.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι είδα βγήκε MiniCM 3.0?? Το έχει βάλει κανείς?? Αξίζει??

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1059361

Nokia N95

Sony Ericsson C905

Samsung SGH-i900 OMNIA

Sony Ericsson W995

Link to comment
Share on other sites

παρε 13830 και ρωτα αν ειναι ενεργοποιημενα τα μμς στη γραμμη σου και ζητα να σου στειλουν και τις ρυθμισεις μμς!

Αν και αυτο δεν πιασει τι να πω,σηκωνω τα χερια ψηλα...ισως να εκανες επανεγκατασταση το λογισμικο,δεν ξερω...

 

φιλε μου πηρα για να μου στειλουνε αλλα και παλι το ιδιο το δευτερο σημαντικο μηνυμα δεν μου ερχεται..δεν ξερω τι εχει γινει...:(

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι είδα βγήκε MiniCM 3.0?? Το έχει βάλει κανείς?? Αξίζει??

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1059361

 

Στις συγκεκριμενες rom,το πληκτρολογιο αφης στα μηνυματα παραμενει το αλφαριθμητικο ή γινεται qwerty ; Γιατι το δευτερο νομιζω πως παραειναι αβολο στα mini και σε portrait mode. Επισης αν θελησω να την περασω,θα χρειαστει και παλι root,εγκατασταση xrecovery κτλ κτλ ; Θα εκτιμουσα μια αμεση απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

Στις συγκεκριμενες rom,το πληκτρολογιο αφης στα μηνυματα παραμενει το αλφαριθμητικο ή γινεται qwerty ; Γιατι το δευτερο νομιζω πως παραειναι αβολο στα mini και σε portrait mode. Επισης αν θελησω να την περασω,θα χρειαστει και παλι root,εγκατασταση xrecovery κτλ κτλ ; Θα εκτιμουσα μια αμεση απαντηση.

 

Ναι ναι θελει τις γνωστες διαδικασιες...Οταν ειναι να γραψεις κατι καπου μεσα στο κινητο,επιλεγεις την μεθοδο με την οποια θες να πληκτρολογησεις(πατωντας παρατεταμενα πανω στο πλαισιο πληκτρολογησης μηνυματος) και εχει την προκαθορισμενη του κινητου με τα πολλαπλα χτυπηματα,το qwerty της htc και το qwerty της froyo που οντως ειναι αβολα για το μεγεθος της οθονης μας.

Link to comment
Share on other sites

παιδες να ρωτησω κατι?το προγραμμα iGO (gps)υποστηριζεται απο το κινητο μας?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είχε αλλα ήταν τα πίσω καπάκια...εγώ θέλω να αλλάξω την μπροστινή...Ευχαριστώ για την απαντησή σου....

 

Αν είναι για το μπροστινό μαζί με το τζαμάκι από 129€

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι για το μπροστινό μαζί με το τζαμάκι από 129€

 

Τόσο ακριβή;δίνω αλλα 20 και το ξαναπαίρνω!χωρις τζαμάκι θα το ήθελα

Link to comment
Share on other sites

ψαξε αυτην την εκδοση η οποια εχει την σωστη - μικρη αναλυση για το χ10 μινι.

iGOMyWay_8.4.2.139242_tattoo_v2

 

παιδες να ρωτησω κατι?το προγραμμα iGO (gps)υποστηριζεται απο το κινητο μας?
Αυτοί που κάνουν τους έξυπνους εκνευρίζουν εμάς που είμαστε... :lol:
Link to comment
Share on other sites

ψαξε αυτην την εκδοση η οποια εχει την σωστη - μικρη αναλυση για το χ10 μινι.

iGOMyWay_8.4.2.139242_tattoo_v2

 

 

Εσυ το χεις δοκιμασει;

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πείραξα αρκετές φορές τη συσκευή, δοκίμασα πολλές ρομ κλπ και επανήλθα στην εργοστασιακή. Το πρόβλημα είναι ότι δεν θυμάμαι αν εγκατέστησα το app2sd. Λογικά το είχα κάνει, αλλά βλέπω σιγά σιγά την εσωτερική μνήμη να μειώνεται. ("κρατάει αρχεία στην internal ακόμη και αν είναι εγκατεστημένο το app2sd;;). Μπορώ να διαπιστώσω αν είναι εγκατεστημένο; Αν το ξαναπεράσω από πάνω θα υπάρχει κανένα θέμα;
Sony Xperia Z5 Premium
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

για βοηθηστε ρε παιδιά με μια απορία που έχω.

προχθές αγόρασα το sony x-10 mini pro απο ενα κατάστημα χωρίς σύνδεση.

απλά το ηθελα σκέτη σαν συσκευή.

Σήμερα που το άνοιξα είδα ότι πάνω και αριστερά στην οθόνη υπάρχει το λογότυπο της vodafone

και πέρα απο αυτό υπάρχουν και δύο παράλληλες μαύρες γραμμές πάλι στην οθόνη χαμηλά.

Αντε το λογότυπο να μην το δώσω σημασία που υπάρχει μέσα στην οθόνη.

Εκείνες οι δύο μαύρες οριζόντιες γραμμές μέσα στην οθόνη υπάρχει τρόπος να εξαφανιστούν ή να το πάω πίσω στο μαγαζί και να τους το πετάξω στο κεφάλι??

Σημ:ένας φίλος έχει ακριβώς το ίδιο μοντέλο αγορασμένο απο άλλο μαγαζί χωρίς εκείνο να έχει αυτές τις δύο μαύρες οριζόντιες γραμμές μέσα στην οθόνη του.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...