Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα..... ποιος θα μου δωσει λιγο τις ρυθμισεις για 3g ????????? εχω cosmote συνδεση :)

 

 Name: Cosmote MMS

      APN: mms

      Proxy: το αφήνετε κενό

      Port: το αφήνετε κενό

      Username: το αφήνετε κενό

      Password: το αφήνετε κενό

      Server:

      MMSC:http://mmsc.cosmote.gr:8002  

      MMSC Proxy:010.010.010.020

      MMS Port:8080

      MCC:202(προκαθορισμένη τιμή)

      NMC:01(προκαθορισμένη τιμή)

      APN type: το αφήνετε στην προκαθορισμένη τιμή

 

;)

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

θενξ bmw!Πως γινεται να αποφευγω τυχον ανεπιθυμητες συνδεσεις με ιντερνετ?απενεργοποιω κατι?..εγω πχ θελω να μπαινω μονο μεσω wifi.Επισης το μαρκετ με βαζει στο google.πως θα το κατεβασω?

 

Με ενδιαφερει και εμενα η συνδεση ΜΟΝΟ με wifi. Τι ρυθμιζουμε?

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

 Name: Cosmote MMS

      APN: mms

      Proxy: το αφήνετε κενό

      Port: το αφήνετε κενό

      Username: το αφήνετε κενό

      Password: το αφήνετε κενό

      Server:

      MMSC:http://mmsc.cosmote.gr:8002  

      MMSC Proxy:010.010.010.020

      MMS Port:8080

      MCC:202(προκαθορισμένη τιμή)

      NMC:01(προκαθορισμένη τιμή)

      APN type: το αφήνετε στην προκαθορισμένη τιμή

 

;)

 

Χιλια ευχαριστω πατριδα ! :)

 

edit τα περασα αλλα παλι τιποτα, αραγε τι να φταιει??????

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Επιλέγεις ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ - ΑΣΥΡΜΑΤΟ ΚΑΙ ΔΙΚΤΥΑ - ΔΙΚΤΥΑ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ - και απενεργοποιουμε την επιλογή - ΚΙΝΗΣΗ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πρόβλημα με 2 in1 sim, έχει λυθεί ή όχι;

 

εβαλα την 2gether sim (vodafone) και παιζει μια χαρα. απλα πρεπει καθε φορα που αλλαζεις γραμμη να απενεργοποιεις την προωθηση γραμμης, αλλα οκ, 5'' διαδικασια ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Χιλια ευχαριστω πατριδα ! :)

 

edit τα περασα αλλα παλι τιποτα, αραγε τι να φταιει??????

 

 

 

http://magic-tips.blogspot.com/2010/03/internet-mms.html

 

Για δοκιμασε αυτο..Εγω στην iridium αυτα περασα και ειναι ολα μια χαρα

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

http://magic-tips.blogspot.com/2010/03/internet-mms.html

 

Για δοκιμασε αυτο..Εγω στην iridium αυτα περασα και ειναι ολα μια χαρα

 

μπα τιποτα εκανα αυτες τις ρυθμισεις περασα τα ολα τα στοιχεια τ αποθηκευσα και δεν μου εχει αυτην την τελεια για να το επιλεξω γιατι?

Link to comment
Share on other sites

ποιο ειναι το καλυτερο video player?

 

εβαλα το rockplayer που γραφουν πολλοι αλλα τα βιντεο παιζουν σε slow motion και δεν εχουν ηχο

 

οταν κανω απεγκατασταση προγραμματος με το τιτανιουμ μενει στην οθονη του προγραμματος η ενδειξη οτι γινεται η απεγκατασταση ενω αυτη εχει ηδη γινει...αναγκαζομαι να κλεισω και να ανοιξω το κινητο για να ξαναχρησιμοποιησω το τιτανιουμ..ξερει κανεις τι φταιει?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Επιλέγεις ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ - ΑΣΥΡΜΑΤΟ ΚΑΙ ΔΙΚΤΥΑ - ΔΙΚΤΥΑ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ - και απενεργοποιουμε την επιλογή - ΚΙΝΗΣΗ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ

 

 

Με αυτό εδώ,θα σταματήσω την χρήση του νετ;Είδα ότι είχα 5€...κ τώρα 0.17€... Ενώ έχω ανοιχτό το wifi .

 

Ποιές είναι οι πιο χρήσιμες εφαρμογές για utilities να τις περάσω στο τηλ:);; Έβαλα το advance task killer.

 

Το έλυσα το θέμα με τις επαφές...μια προς μια τις πέρασα online αφού δεν έβλεπα ποιος είναι ποιος..Και είμαι οκ.

Φαίνεται πολύ ωραίο κινητό..θέλω να ανακαλύψω τις δυνατότητες του!!

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Με αυτό εδώ,θα σταματήσω την χρήση του νετ;Είδα ότι είχα 5€...κ τώρα 0.17€... Ενώ έχω ανοιχτό το wifi .

 

Ποιές είναι οι πιο χρήσιμες εφαρμογές για utilities να τις περάσω στο τηλ:);; Έβαλα το advance task killer.

 

Το έλυσα το θέμα με τις επαφές...μια προς μια τις πέρασα online αφού δεν έβλεπα ποιος είναι ποιος..Και είμαι οκ.

Φαίνεται πολύ ωραίο κινητό..θέλω να ανακαλύψω τις δυνατότητες του!!

 

ΝΑΙ με αυτο θα απενενεργοποιησεις το νετ απο το κινητο..

δεν φαίνεται ωραίο.. είναι... :D

Δες εδώ για εφαρμογές.. ;) http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=287195

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Πως μπορώ να ορίσω απο τις επαφές του τηλεφωνικού μου καταλόγου, ποιος είναι ο αντίστοιχος φίλος μου στο facebook;

Ευχαριστώ

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

πειτε μου παρακαλω εαν μπορω να ηχογραφησω κατι με το Χ10 mini μου, π.χ. μια τηλεφωνικη μου συνομιλια η οτιδηποτε απο εξωτερικη πηγη και με ποιον τροπο. ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Πως μπορώ να ορίσω απο τις επαφές του τηλεφωνικού μου καταλόγου, ποιος είναι ο αντίστοιχος φίλος μου στο facebook;

Ευχαριστώ

 

γινετε φιλε πας σε μια επαφη πατας αριστερο κουμπι τηλ και εχει εκει μια επιλογη για συνδεση εικονας με το facebook, απλα εχω την 2.2.1 τωρα και δεν θυμαμε ακριβως να σου πω βημα βημα, ευκολο ειναι να το βρεις

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ το βρήκα! Το δικό μου λεει οτι φοράει την 2.1

 

ναι καλα σου λεει ειναι η τελευταια επισημη εκδοση απο την sony ericsson, απλα εγω εχω περασει αυτην http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=961707

Link to comment
Share on other sites

Φιλτατοι συμφορουμητες,ποιος απο δω εχει Q καρτα γιατι θελω να μου πει αν εστειλε μηνυμα για την ενεργοποιηση του ιντερνετ ή απλα περασε τις ρυθμισεις και ηταν οκ.βασικα ποιες ρυθμισεις ΑΚΡΙΒΩΣ βαζουμε στο mini??

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ με αυτο θα απενενεργοποιησεις το νετ απο το κινητο..

δεν φαίνεται ωραίο.. είναι... :D

Δες εδώ για εφαρμογές.. ;) http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=287195

 

Οκ,ευχαριστώ!:happy:

Θα το δω το θέμα!

 

Φιλτατοι συμφορουμητες,ποιος απο δω εχει Q καρτα γιατι θελω να μου πει αν εστειλε μηνυμα για την ενεργοποιηση του ιντερνετ ή απλα περασε τις ρυθμισεις και ηταν οκ.βασικα ποιες ρυθμισεις ΑΚΡΙΒΩΣ βαζουμε στο mini??

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

 

Φίλε,το έκανα και γω με vodafone cu ,αλλά δεν πήρα μήνυμα..Αλλά είδα ότι μπαίνει στο νετ!

Edited by xtrmsnpr

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Καλή εφαρμογή γι' αυτή την δουλειά είναι η Ultimate Voice Recorder. :)

Στείλε μου με pm το mail σου. ;)

Νέα αγάπη (Android OS): OnePlus Nord 12GB/256GB :luck:

Παλιές αγάπες (Android OS): OnePlus 6T 8GB/128GB, OnePlus 5T 6GB/64GB, Vernee MIX 2 6GB/64GB, Doogee MIX 6GB/64GB, Asus Zenfone 2 4GB/64GB

Link to comment
Share on other sites

σχεδον σε μονιμη κατασταση πια το σημα μου ειναι απο απαράδεκτο εως ανύπαρκτο την στιγμη που αλλοι γύρο μου με την ιδια εταιρεια κινητης εχουν πολυ καλο σημα.

η εκδοση που εχω ειναι η 2.1.

υπαρχει καμια ιδεα για το τι μπορω να κανω...!

 

επισης γνωριζει κανεις κανα προγραμμα ηχογραφισης ηχου. θελω καποιες φορες να ηχογραφω ομιλιες...

Edited by geioannou
Link to comment
Share on other sites

σχεδον σε μονιμη κατασταση πια το σημα μου ειναι απο απαράδεκτο εως ανύπαρκτο την στιγμη που αλλοι γύρο μου με την ιδια εταιρεια κινητης εχουν πολυ καλο σημα.

η εκδοση που εχω ειναι η 2.1.

υπαρχει καμια ιδεα για το τι μπορω να κανω...!

 

επισης γνωριζει κανεις κανα προγραμμα ηχογραφισης ηχου. θελω καποιες φορες να ηχογραφω ομιλιες...

Οσο αφορα το σημα:Ρυθμισεις>Ασυρματο και Δικτυα>Δικτυα κινητης τηλεφωνιας>Λειτουργια δικτυου.Με την επιλογη Μονο Gsm θα πρεπει να εχεις το καλυτερο δυνατο σημα.

 

Για προγραμμα ηχογραφησης κλησης δεν ξερω,αλλα ψαξε για call recorder ή κατι παρομοιο στο market.

Link to comment
Share on other sites

Φιλτατοι συμφορουμητες,ποιος απο δω εχει Q καρτα γιατι θελω να μου πει αν εστειλε μηνυμα για την ενεργοποιηση του ιντερνετ ή απλα περασε τις ρυθμισεις και ηταν οκ.βασικα ποιες ρυθμισεις ΑΚΡΙΒΩΣ βαζουμε στο mini??

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

 

φιλε κωσταντινε απλα στειλε μηνυμα στο 19234 στο οποιο να γραψεις μονο την λεξη internet, θα σου ερθει μετα απο λιγα δευτερολεπτα ενα μηνυμα απο Q και θα ακολουθησεις τις οδηγιες. βεβαιωσου οτι εχεις περιαγωγη δεδομενων και κινηση δεδομενων επιλεγμενα τα οποια θα βρεις στην τοποθεσια ' ρυθμισεις- ασυρματο και δυκτια- δικτυα κινητης τηλεφωνιας

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση προς κατοχους mini pro που εχουν την cyanogenmodv6-v3.1: καταφερε κανεις να πληκτρολογησει ελληνικους χαρακτηρες με το πληκτρολογιο του κινητου?Εγω μονο αγγλικα μπορω και δεν βρισκω πουθενα κατι για αλλαγη γλωσσας...
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση προς κατοχους mini pro που εχουν την cyanogenmodv6-v3.1: καταφερε κανεις να πληκτρολογησει ελληνικους χαρακτηρες με το πληκτρολογιο του κινητου?Εγω μονο αγγλικα μπορω και δεν βρισκω πουθενα κατι για αλλαγη γλωσσας...

 

φιλε nickthesss οταν εβαλες την cyanogenmodv6-v3.1 εκανες format την καρτα η αφησες τα 2 partitions οπως ειχαν fat32-ext2,3?εγω εχω την 2.1 πρεπει να βαλω πρωτα την .06 και μετα την cyanogenmodv6-v3.1?δωσε λιγες πληροφοριες please μην γινει κανενα λαθος.ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

φιλε nickthesss οταν εβαλες την cyanogenmodv6-v3.1 εκανες format την καρτα η αφησες τα 2 partitions οπως ειχαν fat32-ext2,3?εγω εχω την 2.1 πρεπει να βαλω πρωτα την .06 και μετα την cyanogenmodv6-v3.1?δωσε λιγες πληροφοριες please μην γινει κανενα λαθος.ευχαριστω!!

 

Ειχα περασμενο ενα HTC Black Theme πρωτα,στην .06(ειναι απαραιτητο να το εχεις στην .06).Ειχα και την καρτα σε partitions,αλλα δεν την πειραξα καθολου.Το μονο που εκανα πριν βαλω την ROM ηταν ενα factory reset μεσω xrecovery.Αν δεν το εχεις στο κινητο,βαλτο!Μονο μεσω αυτου γινεται το flashαρισμα στην καινουργια ROM.Ακολουθησε και τις οδηγιες στο αντιστοιχο post στους xda,μην σε παρω στον λαιμο μου :) οριστε: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=961783

Ελπιζω να βοηθησα !

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...