Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά και Χρόνια Πολλά !!

 

Έχω το x10 Mini με αριθμό έκδοσης 2.0.Α.0.504 και Έκδοση Firmware 2.1-update1 και κάνω έλεγχό για ενημέρωση λογισμικού και μου βγάζει μήνυμα ότι έχω είδη την νεότερη έκδοση που υπάρχει....

 

Γιατί συμβαίνει αυτό η 2.0.Α.0.504 είναι η τελευταία?:(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα παιδιά!

 

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για Χ10 mini pro με το οποίο να απορρίπτεις ανεπιθύμητες κλήσεις, κυρίως "απόκρυψη" ... (όπως ήταν παλιά για το Ρ900 παράδειγμα το Advanced Call manager)

 

 

Ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια κατεβασα απο το μαρκετ το sygic πολυ καλο αλλα πως σπαει???το ndrive ειδα πιο πριν το εχετε σπασει αρκετοι,ας το στειλει καποιος με πμ please.θελω ενα navi αμεσα.ευχαριστω κ περιμενω βοηθεια.:)
Link to comment
Share on other sites

εγώ την πάτησα και έκανα την αναβάθμηση με το pc companion και πάει το root :mad: τώρα αναμονη για νεο προγραμα root. σωστά??? :mad::mad::mad::mad::mad::mad:
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια κατεβασα απο το μαρκετ το sygic πολυ καλο αλλα πως σπαει???το ndrive ειδα πιο πριν το εχετε σπασει αρκετοι,ας το στειλει καποιος με πμ please.θελω ενα navi αμεσα.ευχαριστω κ περιμενω βοηθεια.:)

 

Θα παρακαλέσω να μην γίνονται τέτοιου είδους συζητήσεις στο forum μιας και δεν επιτρέπεται. Ας είμαστε λίγο διακριτικοί στο συγκεκριμένο θέμα.

 

εγώ την πάτησα και έκανα την αναβάθμηση με το pc companion και πάει το root :mad: τώρα αναμονη για νεο προγραμα root. σωστά??? :mad::mad::mad::mad::mad::mad:

 

Σωστά

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

 

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για Χ10 mini pro με το οποίο να απορρίπτεις ανεπιθύμητες κλήσεις, κυρίως "απόκρυψη" ... (όπως ήταν παλιά για το Ρ900 παράδειγμα το Advanced Call manager)

 

Super Private Conversation απο το market.

Edited by zxr

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

εγώ την πάτησα και έκανα την αναβάθμηση με το pc companion και πάει το root :mad: τώρα αναμονη για νεο προγραμα root. σωστά??? :mad::mad::mad::mad::mad::mad:

 

Και εγώ την πάτησα έτσι αλλά δεν έκατσα να περιμένω και το φλασάρισα σε μια παλιότερη Uk έκδοση με την βοήθεια του Master(Dark_Dog) στο :

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=287054&page=9

X10 mini

Xperia ARC

Galaxy Nexus

Νexus 4

Note 3

Link to comment
Share on other sites

εμενα αυτη την εκδοση ειχε με το που εκανα την αναβθμιση σε 2.1 (nordic).πως εξηγείται?να προσθεσω οτι ειναι και ροοτ το τηλεφωνω Edited by kasmpou
Link to comment
Share on other sites

Όπως θα έχετε δει υπάρχουν μερικά post τα οποία είναι off-topic. Προς το παρόν θα παραμείνουν μιας και τα περισσότερα είναι ευχές λόγω των ημερών (λίγο πιο χαλαρή διάθεση τέτοιες μέρες είναι θεμιτή, κάνει καλό και στο μεταξύ μας κλίμα). Μετά από εύλογο χρονικό διάστημα όμως θα γίνει εκκαθάριση ώστε να εξασφαλιστεί η ροή της πληροφορίας χωρίς να αποσταλλούν ενημερωτικά πμ.

 

Ευχαριστώ και συνεχίζουμε! :)

 

 

Aς εκμεταλλευτω την γιορτινη ασυλια που επεδωσε γραπτως ο φιλτατος ZXR(zxr)

σε ολους εμας τους κατατρεγμενους spammers,και ας κανω προταση συλλογης υπογραφων για το φλεγον θεμα αποτροπης αγορας κινητου ανταγωνιστριας εταιριας απο τον darg dog.Θα ακολουθησει παλλαικη συγκεντρωση και πορεια στην Αμερικανικη Πρεσβεια!:dizzy::rocket:

 

Υ.Γ. Για να μην φαω κανα Ban ας πω και μια γνωμη για το Syrig Aura 2.0:dance:

Για τα μπαζα μου φαινεται.

Οπως και το Navigon 2.6.1.

Δυστυχως Μονο το Ndrive ειναι αξιοπρεπες απο τα 3 που εχω δοκιμασει!

http://www.aeknews.gr/resources/aeklogo.gif

 

 

Short man_make my dreams come true..

Link to comment
Share on other sites

Νταρκ ντογκ

Τι ειναι αυτο?:blink:

Να κοψω το καπνισμα?:worry:

 

 

Υ.Γ. Θενκς πιπι εξηνταδυο δεκα.

Θα το δοκιμασω και αυτο και θα δουμε .

http://www.aeknews.gr/resources/aeklogo.gif

 

 

Short man_make my dreams come true..

Link to comment
Share on other sites

Νταρκ ντογκ

Τι ειναι αυτο?:blink:

Να κοψω το καπνισμα?:worry:

 

 

Υ.Γ. Θενκς πιπι εξηνταδυο δεκα.

Θα το δοκιμασω και αυτο και θα δουμε .

 

Φυσικά και να κόψεις το κάπνισμα. Αλλά αυτά τα 2 screen είναι απόδειξη του οτι δεν εγκαταλείπω το mini...

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Προσυπογράφω και για τον DaRk και για τα gps ειδικά το navigon έχει γραφικά για 5άχρονα.:chair:
Xperia X10 Mini Android 2.1 Rooted Iridium Rom by DaRk_dOg:superman:-- MiniCM beta 1 by (nobodyAtall)
Link to comment
Share on other sites

Ε

Έλα δες το σχετικό link εδώ.για να δεις πως είναι..έμενα μ άρεσε τώρα αν θα είναι εύχρηστη θα σου πω μόλις μου έρθει :p

Sent from my MB525 using Tapatalk

 

τις εχω δει αυτες τις φωτο και μου φαινονται μουφα λιγο...γιαυτο θελω φωτο απο σενα μολις σου ερθουν με το καλο!:rolleyes:

 

Υ.Γ. Για να μην φαω κανα Ban ας πω και μια γνωμη για το Syrig Aura 2.0:dance:

Για τα μπαζα μου φαινεται.

Οπως και το Navigon 2.6.1.

Δυστυχως Μονο το Ndrive ειναι αξιοπρεπες απο τα 3 που εχω δοκιμασει

 

Προσυπογράφω και για τον DaRk και για τα gps ειδικά το navigon έχει γραφικά για 5άχρονα.:chair:

 

δεν ξερω γιατι δεν σας αρεσει.βασικα θεμα γουστου ειναι.απλα το παν σε ενα gps ειναι να σε βρισκει γρηγορα,να σε ειδοποιει εγκαιρως(να μην εχει αργη αποκριση) και να φτιαχνει εναλλακτηκες διαδρομες...και το navigon με εχει σωσει 100 φορες!:O

οσον αφορα στους χαρτες,εννοειται υπαρχουν ολοι οι χαρτες της ευρωπης και οσον αφορα στα γραφικα...νταξει δεν μπορει να σου δειξει το hilton με ολες του τις διαστασεις ουτε τα δεντρακια στην κηφισιας...ας ειμαστε λιγο πιο επιεικεις με ενα προγραμμα πλοηγησης για κινητο.και το λες εγω που οι 2 μου κολλητοι πηραν gps για το αμαξι (turbo x 100 ευρω) με τους καλυτερους ελληνικους χαρτες και αν το δειτε ειναι αστιοι.ασε που απο ηρακλειο μας γυρισε αμπελοκηπους μεσω γαλατσιου!!:X:confused::blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και Χρόνια Πολλά !!

 

Έχω το x10 Mini με αριθμό έκδοσης 2.0.Α.0.504 και Έκδοση Firmware 2.1-update1 και κάνω έλεγχό για ενημέρωση λογισμικού και μου βγάζει μήνυμα ότι έχω είδη την νεότερη έκδοση που υπάρχει....

 

Γιατί συμβαίνει αυτό η 2.0.Α.0.504 είναι η τελευταία?:(

 

 

 

ώπα! Με έβαλες στον πειρασμό να το ψάξω και εγώ, και εμένα δίνει ακριβώς τα ίδια στοιχεία (2.1 update1, 2.0.A.0.504) vodafone, δεν βρίσκει νέο version και είναι rooted...

 

μήπως τα παιδιά που κατέβασαν τώρα το 2.1 update1 δεν δοκίμασαν με την τελευταία έκδοση του z4root??

Link to comment
Share on other sites

τώρα που συγκρινα αυτο ποy εγραψε ο φιλος, ειχα ακριβως την ιδια εκδοση πριn την αναβαθμηση. τωρα ομως εχω :2.1-update1 αρ. εκδοσης 2.0.2.Α.0.24 αρ. Kernel 2.6.29. πως γινεται αυτο???
Link to comment
Share on other sites

τώρα που συγκρινα αυτο ποy εγραψε ο φιλος, ειχα ακριβως την ιδια εκδοση πριn την αναβαθμηση. τωρα ομως εχω :2.1-update1 αρ. εκδοσης 2.0.2.Α.0.24 αρ. Kernel 2.6.29. πως γινεται αυτο???

 

Γιατί έχεις το τελευταίο update.

 

Το 2.0.Α.0.504 είναι παλιότερο από το 2.0.2.Α.0.24

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το καλοκαίρι είχα κάνει unbranded το κινητό με το βρεταννικό firmware. Πως μπορώ να διορθώσω το πρόβλημα με τον αριθμό των χαρακτήρων όταν στέλνω SMS στα Ελληνικά; Η έκδοση είναι η 2.1.
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Το καλοκαίρι είχα κάνει unbranded το κινητό με το βρεταννικό firmware. Πως μπορώ να διορθώσω το πρόβλημα με τον αριθμό των χαρακτήρων όταν στέλνω SMS στα Ελληνικά; Η έκδοση είναι η 2.1.

 

Να χρησιμοποιεις το Handcent SMS

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχεις το τελευταίο update.

 

Το 2.0.Α.0.504 είναι παλιότερο από το 2.0.2.Α.0.24

 

καλά είναι λίγο κουφό γιατί αριθμητικά το 504 είναι μεγαλύτερο του 24, αλλά έτσι πρέπει να είναι!

 

εγώ ξαναφλασάρησα στην 504 πριν λίγο, για να προσπαθήσω να λύσω το πρόβλημα με το κρασάρισμα της εφαρμογής contacts - πριν μας βάλουν και εμάς update που δεν κάνει root.

Το root έγινε κανονικά με Ζ4, και επιβεβαίωσα αυτό που είχα πει παλαιότερα, αν αφαιρέσεις το vodafone 360 τότε κρασάρει η εφαρμογή contacts!!

 

Προς το παρόν την αφήνω την μλκ το 360 μέχρι να δω αν θα μου σπασει τα νεύρα πάλι... οπότε και θα τη στείλω, και θα ξαναχρησιμοποιήσω το roadsync contacts όπως έκανα μέχρι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

καλά είναι λίγο κουφό γιατί αριθμητικά το 504 είναι μεγαλύτερο του 24, αλλά έτσι πρέπει να είναι!

 

εγώ ξαναφλασάρησα στην 504 πριν λίγο, για να προσπαθήσω να λύσω το πρόβλημα με το κρασάρισμα της εφαρμογής contacts - πριν μας βάλουν και εμάς update που δεν κάνει root.

Το root έγινε κανονικά με Ζ4, και επιβεβαίωσα αυτό που είχα πει παλαιότερα, αν αφαιρέσεις το vodafone 360 τότε κρασάρει η εφαρμογή contacts!!

 

Προς το παρόν την αφήνω την μλκ το 360 μέχρι να δω αν θα μου σπασει τα νεύρα πάλι... οπότε και θα τη στείλω, και θα ξαναχρησιμοποιήσω το roadsync contacts όπως έκανα μέχρι τώρα.

 

2.0.Α.0.504

 

2.0.2.Α.0.24

;)

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...