Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδία !! Διάβασα ότι βγήκε το Google Maps for Mobile 5.0. Στο market όμως δεν το βρίσκω. Υπάρχει κάπου διαθέσιμο για κατέβασμα:)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σήμερα πήραν 2.2 τα wildfire. Sent from my E10i

 

η htc ειναι ΕΤΑΙΡΙΑ φιλε μου...;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κι εμενα εχει καινουριο interface το market,τωρα που το λες...ρε τι μαγικα γινονται...:lol:
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

κι εμενα εχει καινουριο interface το market,τωρα που το λες...ρε τι μαγικα γινονται...:lol:

 

εκτος απο το interface που το δα και γω,παιζει καμια αλλη αλλαγη?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λογικα ανανεωση υλικου,μαλλον..Το ψαχνω τωρα..Λετε ο Αγ.Βασιλης να μας φερει καμμια αναβαθμιση λογισμικου??.:rolleyes:
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Στο wildfire ενός γνωστου μου έγινε αναβάθμιση του market και μετά απο 2-3 μέρες του ήρθε και η 2.2

 

Sent from my E10i

Link to comment
Share on other sites

Λίστα εφαρμογών που μπορούν να αφαιρεθούν με ασφάλεια:

 

Calculator.apk <= εφαρμογή υπολογιστή αριθμητικών πράξεων

DigitalClockWidget.apk <= το ρολόι-widget της κεντρικής οθόνης

edge.apk <= παιχνίδι

EManual.apk <= online manual phone

EManualLauncher.apk <= online manual phone

facebook.apk <= εφαρμογή Facebook

geotag.apk <= εφαρμογή γεωγραφικής σήμανσης

Maps.apk <= χάρτες

neoreader.apk <= Barcode scanner

Notes.apk <= εφαρμογή notepad/σημειώσεις

*PcCompanion.apk <= ανοιγει το παράθυρο με τις επιλογές σύνδεσης, κάθε φορά που συνδέουμε με usb σε pc

peggle.apk <= παιχνίδι

playnowappinstaller.apk <= αφορά το PlayNow

playnowback.apk <= αφορά το PlayNow

playnowclient.apk <= αφορά το PlayNow

ReadyToRun.apk <= είναι το αρχικό prompt για ενεργοποίηση του λογισμικού μέσω sms

roadsync.apk <= εφαρμογή sync

rollercoaster.apk <= παιχνιδι

SemcBrowser.apk <= πρόγραμμα περιηγησης internet της Sony Ericsson

SemcEmailSmall.apk <= πρόγραμμα mail της Sony Ericsson

SEMCSetupWizard.apk <= το αρχικό μενού ρύθμισης προτιμήσεων χρήστη

SnsContactImageCacheProvider.apk <= αφορά το timescape

Stopwatch.apk <= χρονόμετρο αντίστροφης μέτρησης

Street.apk <= αφορά το google maps

Telenor_Wrapper.apk <= αφορά ΜΟΝΟ τους χρήστες Generic NBC/NORDIC

Timer.apk <= χρονόμετρο

TimescapePluginManager.apk <= αφορά το timescape

TimeScapeProvider.apk <= αφορά το timescape

Timescape-smallui.apk <= αφορά το timescape

trackid.apk <= εφαρμογή track id

usersupport.apk <= υποστήριξη χρήστη

uWlopProvider.apk <= αφορά το timescape

wisepilot.apk <= πλοήγηση

YouTube.apk <= εφαρμογή youtube

Stk.apk <= sim tool kit (το μενού που βγάζει η εκάστοτε κάρτα sim για τον πάροχο

 

 

*αφού απεγκαταστήσετε το PcCompanion.apk μπορείτε, με root explorer, να διαγράψετε και το αρχείο dop.iso, που βρίσκεται στον φάκελο /data. Είναι το αρχείο που είναι υπεύθυνο για την εγκατάσταση του PcCompanion από το κινητό και θα σας γλιτώσει από 13Mb εσωτερικής μνήμης.

 

Επίσης ισχύει οτι αν μεταφέρετε αυτές τις εφαρμογές από /system/app σε /data/app, μπορείτε να τις απεγκαταστήσετε χωρίς να αφήσουν entry, φακέλους και άλλα υπολείμματα στο σύστημα (εννοείται αφού κάνετε την μεταφορά, κάνετε reboot και μετά ξεκινάτε απεγκαταστάσεις).

 

Τέλος καλό είναι μετά τις απεγκαταστάσεις, να κάνετε εκκαθάριση dalvik-cahe με το Titanium backup (Μέσα στο TiB πατάte μενού - περισσότερα - εκκαθάριση dalvik-cache)

 

Dargdog την βοηθεια σου θελω. μεσω του root explorer τα 2 games απο τα 3 που εχει το κινητο τα εκανα copy απο system/app paste σε data/app , μετα εσβησα το κινητο το ξανα ανοιξα και πηρα ρυθμησεις >εφαρμογες>διαχειριση εφαρμογων και πατησα επιλογες φιλτρου ολα βρηκα τα 2 games και μετα τι κανω???

 

Καποιος που να εχει κανει την διαδικασια να μ πει ισως??

Edited by MaNoS-7-
Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

Dargdog την βοηθεια σου θελω. μεσω του root explorer τα 2 games απο τα 3 που εχει το κινητο τα εκανα copy απο system/app paste σε data/app , μετα εσβησα το κινητο το ξανα ανοιξα και πηρα ρυθμησεις >εφαρμογες>διαχειριση εφαρμογων και πατησα επιλογες φιλτρου ολα βρηκα τα 2 games και μετα τι κανω???

 

Καποιος που να εχει κανει την διαδικασια να μ πει ισως??

 

πατάς επάνω τους και επιλέγεις "Κατάργηση εγκατάστασης"

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδια κ εγω σημερα πειρα το x10 mini, θα μπορουσατε να μου πειτε πως μπορω να γραφω με qwerty πληκτρολογιο στα μηνυματα και στο ιντερνετ; υπαρχει τετοια λειτουργια στο κινητο η πρεπει να κατεβασω εφαρμογη για να γινετε αυτο; κ αν θελει εφαρμογη απο android ποια ειναι; σας παρακαλω λιγο βοηθεια
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

 

Ξερει κανεις πως γινεται (και αν γινεται) να δυναμωσουμε λιγο τη δονηση στις κλησεις? Το λεω αυτο γιατι παρατηρησα οτι οταν ειναι στο αθορυβο(με ενεργοποιημενη δονηση) και το χω στην τσεπη, σπανια το παιρνω χαμπαρι...

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα,

ένα ειπωμένο θέμα, κατά πολλούς, αλλά θα ήθελα να ξέρω αν το κάνει και σε άλλους αυτό το "κόλλημα"...

οι ρυθμίσεις(για τα mms) είναι σωστά περασμένες...γιατί λαμβάνω και στέλνω...αλλά: μου έρχεται το μήνυμα, βγάζει δηλαδή το φακελάκι, πατάω λήψη , και μου λέει αδυναμία λήψης προσπαθείστε αργότερα (COSMOTE είμαι).

Κλείνω το κινητό , το ανοίγω και το βλέπω ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ*...επίσης άμα περάσει ώρα από τη τελευταία φορά που έχω λάβει mms, θα πρέπει να κάνω πάλι την ίδια διαδικασία...

Το κάνει και σε άλλους???

έχετε βρεί καμια λύση???

 

*ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ=μου βγάζει το "H" δίπλα στην ένταση του σήματος και δυο παράλληλες γραμμές που και καλά κάνουν το download

 

P.S. : μιλάμε πλέον όλοι στην βάση ότι έχουμε 2.1 έκδοση...:cool:

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

παιδια κατεβασα το Handcent SMS κ ολα οκ με qwerty και πολυ λειτουργικο κ ευχρηστο το προγραμα, ομως με αυτο δεν εχω αναφορα παραδωσης, μηπως μπορειτε να μου πειτε πως μπορω να εχω αναφορα παραδοσης και με το handcent SMS;
Link to comment
Share on other sites

πατάς επάνω τους και επιλέγεις "Κατάργηση εγκατάστασης"

 

ναι το εκανα! αλλα μετα πηγα στο menu του κινητου και τα εχει τα games μεσα και μαλιστα μπηκα να δω αν παιζουν και ανοιγουν μια χαρα..! Νομιζω οτι αυτο δεν λεγετε απεγκατασταση..! ? μηπως κανω κατι λαθος?

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

ναι το εκανα! αλλα μετα πηγα στο menu του κινητου και τα εχει τα games μεσα και μαλιστα μπηκα να δω αν παιζουν και ανοιγουν μια χαρα..! Νομιζω οτι αυτο δεν λεγετε απεγκατασταση..! ? μηπως κανω κατι λαθος?

 

Κάνεις κάτι λάθος. :cool:

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ναι το εκανα! αλλα μετα πηγα στο menu του κινητου και τα εχει τα games μεσα και μαλιστα μπηκα να δω αν παιζουν και ανοιγουν μια χαρα..! Νομιζω οτι αυτο δεν λεγετε απεγκατασταση..! ? μηπως κανω κατι λαθος?

 

Θα τα κάνεις move και όχι copy

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις κάτι λάθος. :cool:

 

τα αρχεια που τα μεταφερω απο system/app σε data/app τα επιλεγω και τα κανω copy paste?? προσπαθησα να τα κανω move αλλα μου λεει οταν τα αρχεια ειναι μονο για αναγνωση και δεν γινετε να μεταφερθουν! για βοηθησε με αν μπορεις..:OΑν δεν σου πεφτει κοπος πες μου λιγο αναλυτικα την διαδικασια..! ευχαριστω..

 

Θα τα κάνεις move και όχι copy

 

πηγα να τα κανω move και μ λεει στα αγγλικα οτι τα αρχεια ειναι μονο για αναγνωση και οτι δεν γινετε να μεταφερθουν! ! με τo copy paste γινοντε παντος! τι να κανω?? Αν δεν σου πεφτει κοπος πες μου λιγο αναλυτικα την διαδικασια..! ευχαριστω..

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

πηγα να τα κανω move και μ λεει στα αγγλικα οτι τα αρχεια ειναι μονο για αναγνωση και οτι δεν γινετε να μεταφερθουν! ! με τo copy paste γινοντε παντος! τι να κανω??

 

Με το copy/paste τα αντιγράφεις! Φυσικό είναι να υπάρχουν και μετά την απεγκατάσταση αφού αφήνεις τις εφαρμογές μέσα στο /system/app!

 

Επάνω επάνω υπάρχει ένα κουμπι που γράφει "Mount R/W". Πάτησε το και μετά κάνε την μεταφορά!.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς darkdog: :-)

Έχεις δει πουθενά καμία έκδοση linux για android εκτός από το debian που είναι 3.5gb και δεν χωράει στην ταπεινή 4αρα κάρτα μου; δεν με ενδιαφέρει αν τρέχει συγκεκριμένα στο προ, απλώς να υποστηρίζει android.... (Είναι κρίμα να έχουμε restore από το recovery και να μην έχουμε λόγους να το κάνουμε :-P ). Επίσης αν βρεις κάτι άλλο και θες tester, το προ μου είναι έτοιμο :-).

Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς darkdog: :-)

Έχεις δει πουθενά καμία έκδοση linux για android εκτός από το debian που είναι 3.5gb και δεν χωράει στην ταπεινή 4αρα κάρτα μου; δεν με ενδιαφέρει αν τρέχει συγκεκριμένα στο προ, απλώς να υποστηρίζει android.... (Είναι κρίμα να έχουμε restore από το recovery και να μην έχουμε λόγους να το κάνουμε :-P ). Επίσης αν βρεις κάτι άλλο και θες tester, το προ μου είναι έτοιμο :-).

 

Από κάτι λίγα που είδα, νομίζω πως υπάρχουν shorted εκδοσεις debian (τα 2Gb δεν τα γλιτώνεις).

 

Νομίζω πως και τα moblin μπορούν να τρέξουν σε android συσκευή. Δεν ξέρω όμως κατά πόσο μπορούν να τρέξουν στα mini.

Το linux installer βγάζει error (και καλά πως το kernel δεν υποστηρίζει loop ενώ υποστηρίζει)

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με το copy/paste τα αντιγράφεις! Φυσικό είναι να υπάρχουν και μετά την απεγκατάσταση αφού αφήνεις τις εφαρμογές μέσα στο /system/app!

 

Επάνω επάνω υπάρχει ένα κουμπι που γράφει "Mount R/W". Πάτησε το και μετά κάνε την μεταφορά!.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Θα τα κάνεις move και όχι copy

 

 

Σας ευχαριστω πολυ και τους δυο σας! τα καταφερα με επητυχεια :) :)

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα να δοκιμασω τον ΗΕ launcher και μου φαινεται πολυ καλος..τον εχει δοκιμασει κανεις;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από κάτι λίγα που είδα, νομίζω πως υπάρχουν shorted εκδοσεις debian (τα 2Gb δεν τα γλιτώνεις).

 

Νομίζω πως και τα moblin μπορούν να τρέξουν σε android συσκευή. Δεν ξέρω όμως κατά πόσο μπορούν να τρέξουν στα mini.

Το linux installer βγάζει error (και καλά πως το kernel δεν υποστηρίζει loop ενώ υποστηρίζει)

 

Κανένα link?

Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...