Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guest reddevil21
παίδες kκλημέρα, επειδή μέχρι τώρα διαβάζω όλα τα μνμ που στέλνεται κ ακόμα δεν το έχω πάρει γτ έχω ενδοιασμούς, ας μου πει κάποιος τι γίνεται με το market γτ ακούω πως στην Ελλάδα εμείς ακόμα δεν μπορούμε να δούμε τα app που δεν είναι free! ποιος τρόπος υπάρχει και αν υπάρχει πάνω απ όλα να να βάλω στο κινητό μου το navigon ή κατεβάσω κάτι ωραία παιχνιδάκια που βλέπω πως υπάρχουν στο market ( από το Pc μου τα βλέπω ), και πόσο θα μου στοιχίσει... αν δεν μπορεί κάποιος να μου απαντήσει public δέχομαι και pm :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

και με το blutooth τι γινεται θα μπορω να στελνω και να λαμβανω αρχεια?

αλλα παιδια εχουν αναφερει οτι μπορεις ..

Link to comment
Share on other sites

και με το blutooth τι γινεται θα μπορω να στελνω και να λαμβανω αρχεια?

 

τι εννοείς τι γίνεται??? μόλις 9 μηνύματα πιο πάνω εγώ και άλλος ενας φίλος περιγράψαμε αρκετά αναλυτικά τι γίνεται, δεν σε καλύψαμε? Μην το γεμιζεις το τοπικ με μονά ποστς-ερωτήσεις που έχουν απαντηθεί....

 

@reddevil21 μην ανησυχείς για τα paid από το μαρκετ, έχει τόσα free που δεν θα σου χωρέσουν στη μνήμη του κινητού!!! Τα free έχουν συνήθως μια μπάρα διαφημίσεων ή είναι trials 30 ημερών... επιπλέον υπάρχουν και sites που τα έχουν διαθέσιμα ως αρχεία apk για αντιγραφ΄στην κάρτα και εγκατάσταση από εκεί...

 

εννοω αφου το εχω αγορασμενο δε θα μου δωσουν το αντιστοιχο για android?

 

 

κανονικά όχι, αφού είναι διαφορετικές εκδόσεις λειτουργικού... Δεν χάνεις τίποτα όμως να τους κλαφτείς οτι και καλά στο κλέψανε το άλλο και για αυτό πήρες καινούργιο!!!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

να κανω αλλη μια ερωτηση? καπακια εχει μεσα το πακετο? ή εαν δεν εχει πολουνται ξεχωριστα γιατι ειναι τοσο ομορφα:frog:
Link to comment
Share on other sites

Εχουν ολα τα πακετα καπακια. Απ΄οτι ξερω το μαυρο ειναι στανταρ σε ολα και μετα εξαρταται απο ποια εταιρια το παιρνεις. Εμενα που ηταν απο multirama ειχε κιτρινο και κοκκινο! Αν και θα προτιμουσα αντι για κιτρινο το ασημι...
Link to comment
Share on other sites

το έχω απαντήσει πιό πάνω, έχει το μαυρο, ένα κοκκινο και ένα ροζ - το κόκκινο είναι το πιό όμορφο!!

 

Ερώτηση προς έμπειρους: υπάρχει κάποιο backup που μπορούμε να κάνουμε σε system settings, π.χ. τα shortcuts???; έχω παιδευτεί κάμποση ώρα να ομαδοποιήσω παιχνίδια, multimedia, tools, internet applications σε ξεχωριστές οθόνες, και αναρωτιέμαι πως να το κάνω back up αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα,

ειμαι ενας απο αυτους που θα ηθελαν πολυ να αγορασουν το κινητο αυτο...

καταρχην να πω πως ειμαι κατοχος του w995 εδω κι ενα χρονο περιπου

θα ηθελα αν μπορειτε να μου λυσετε μερικες αποριες:

1)θα ειναι ευκολη η μεταφορα των επαφων απο το ενα κινητο στο αλλο?

2)σαν μενου θα δυσκολευτω ιδιαιτερα να εξοικιωθω?

3)θα εχω προβλημα στην αποστολη μυνηματων με την οθονη αφης?

4)υπαρχει η δυνατοτητα να ομαδοποιησω τις επαφες και καθε ομαδα να εχει διαφορετικο ηχο κλησης?(θυμαμαι πως αυτο γινοταν σε νοκια που ειχα παλιοτερα)

 

Σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!!!

Link to comment
Share on other sites

το έχω απαντήσει πιό πάνω, έχει το μαυρο, ένα κοκκινο και ένα ροζ - το κόκκινο είναι το πιό όμορφο!!

 

Ερώτηση προς έμπειρους: υπάρχει κάποιο backup που μπορούμε να κάνουμε σε system settings, π.χ. τα shortcuts???; έχω παιδευτεί κάμποση ώρα να ομαδοποιήσω παιχνίδια, multimedia, tools, internet applications σε ξεχωριστές οθόνες, και αναρωτιέμαι πως να το κάνω back up αυτο...

 

οχι, μονο αν γινει rooted

Link to comment
Share on other sites

johnskordas νομιζω οτι ειναι το ιδανικο touch ωστε να εξοικειωθεις με αυτη την τεχνολογια. Θελει λιγη εξασκηση για να στελνεις μηνυματα γρηγορα αλλα αν μπορεις να χρησιμοποιεις T9 θα σου λυθουν τα χερια! Οσο για τις επαφες επειδη εχω λιγες και ολες στη sim δεν ασχοληθηκα ποτε με μεταφορες, αλλα απ΄οσο ξερω δεν θα εχεις προβλημα... Edited by Conception
Link to comment
Share on other sites

το έχω απαντήσει πιό πάνω, έχει το μαυρο, ένα κοκκινο και ένα ροζ - το κόκκινο είναι το πιό όμορφο!!

 

τι ωραια! ευχαριστω:)

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Το κοκκινο ειναι και για μενα το καλυτερο! Γενικα ειναι ωραιο ν΄αλλαζεις καλυμματα γιατι βλεπεις διαφορετικο το κινητο σου και δεν το βαριεσαι...;)
Link to comment
Share on other sites

Καλό χρυσό το κινητό αλλά η μπαταρία τελειώνει απελπιστικά γρήγορα!!!!

Μεγάλο μειονέκτημα του πιστεύω....

 

Αλήθεια πόσο κρατάει εσάς? Τι φορτίσεις κάνατε στην μπαταρία?

Και επίσης ξέρει κανείς ποσα mA είναι η μπαταρία του?

Link to comment
Share on other sites

900mAh πρεπει να ειναι. Εμενα μου βγαζει ενα 3ημερο ανετα χωρις 3G και με τη φωτεινοτητα της οθονης στη μεση! Δεν ειναι και η καλυτερη μπαταρια, αλλα οχι και κατι απογοητευτικο...
Link to comment
Share on other sites

Το κοκκινο ειναι και για μενα το καλυτερο! Γενικα ειναι ωραιο ν΄αλλαζεις καλυμματα γιατι βλεπεις διαφορετικο το κινητο σου και δεν το βαριεσαι...;)

 

ναι και εγω αυτο πιστευω.. γενικα τα βαριεμαι ευκολα τα κινητα και μου αρεσει να τουσ αλλαζω εμφανιση.. κολλαω αυτοκολλητικα, τα ζωγραφιζω και τετοια:p

Link to comment
Share on other sites

ναι και εγω αυτο πιστευω.. γενικα τα βαριεμαι ευκολα τα κινητα και μου αρεσει να τουσ αλλαζω εμφανιση.. κολλαω αυτοκολλητικα, τα ζωγραφιζω και τετοια:p

 

Α! Κι άλλη που κολλάει αυτοκολλητάκια!!! :love: :love: :love:

:happy:

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα,

ειμαι ενας απο αυτους που θα ηθελαν πολυ να αγορασουν το κινητο αυτο...

καταρχην να πω πως ειμαι κατοχος του w995 εδω κι ενα χρονο περιπου

θα ηθελα αν μπορειτε να μου λυσετε μερικες αποριες:

1)θα ειναι ευκολη η μεταφορα των επαφων απο το ενα κινητο στο αλλο?

2)σαν μενου θα δυσκολευτω ιδιαιτερα να εξοικιωθω?

3)θα εχω προβλημα στην αποστολη μυνηματων με την οθονη αφης?

4)υπαρχει η δυνατοτητα να ομαδοποιησω τις επαφες και καθε ομαδα να εχει διαφορετικο ηχο κλησης?(θυμαμαι πως αυτο γινοταν σε νοκια που ειχα παλιοτερα)

 

Σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!!!

 

1) Ευκολο ειναι

2) Οχι, ηταν ευκολο (για μενα - προερχομαι απο Ν81)

3) Οχι. Πιο ευκολο ειναι

4) Δεν βρηκα κατι τετοιο. Μαλλον Οχι

Edited by konas
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εσείς που το ψάξατε γαι να το αγοράσετε, κάποιο νέο για το mini pro έχουμε;

νομίζω πως το keyboard της απλής έκδοσης στην οθόνη θα τρώει χρήσιμο χώρο

Link to comment
Share on other sites

και γω αυτο περιμενω αλλα δε βλεπω τιποτα.το εκανα παραγγελια απο το υπεροχο καταστημα e click το οποιο και φυσικα δεν το εχει αλλα να χαμε να λεγαμε..
http://www.walldesign.gr[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις σήμερα το αγόρασα και αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα...Tα Bluetooth χρησιμοποιούνται μόνο για σύνδεση με περιφερειακές συσκυές???Δεν μπορώ να στείλω τίποτα μέσω Bluettoth και αν δεν γίνεται αποστολή δεδομένων(εικόνες,μουσική) τότε είναι αποτυχία...Μήπως μπορείτε να βοηθήσετε μήπως κάνω κάτι λάθος...??? :( Το παλεύω από το πρωϊ...
Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις σήμερα το αγόρασα και αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα...Tα Bluetooth χρησιμοποιούνται μόνο για σύνδεση με περιφερειακές συσκυές???Δεν μπορώ να στείλω τίποτα μέσω Bluettoth και αν δεν γίνεται αποστολή δεδομένων(εικόνες,μουσική) τότε είναι αποτυχία...Μήπως μπορείτε να βοηθήσετε μήπως κάνω κάτι λάθος...??? :( Το παλεύω από το πρωϊ...

 

Διαβασε 1-2 σελιδες πισω, η ερωτηση σου εχει απαντηθει ηδη πολες φορες ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα. Να ρωτήσω κάτι. Έκανα επαναφορά το τηλέφωνο μέσα από το κινητό διότι είχα φορτώσει πολλά πράγματα για δοκιμές και παρατήρησα οτι στην κάρτα δεν πειράζει τίποτα, δηλαδή οι φάκελοι και τα αρχεία των παλιών προγραμμάτων ήταν ακόμα εκεί. Πως γίνεται να καθαρίσουμε και την κάρτα SD?
Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Γειά και από εμένα! Μία ερώτηση, πώς ξέρω αν έχω συνδεθεί στο internet μέσω wi-fi? Αυτό που κάνω είναι να το ενεργοποιώ, μου βγάζει το εικονίδιό του και μετά μπαίνω. Είναι συνδεδεμένο μέσω wi-fi τότε ή τσάμπα χαίρομαι;;; (και πληρώνω!!!) Ευχαριστώ!:D
Link to comment
Share on other sites

Γειά και από εμένα! Μία ερώτηση, πώς ξέρω αν έχω συνδεθεί στο internet μέσω wi-fi? Αυτό που κάνω είναι να το ενεργοποιώ, μου βγάζει το εικονίδιό του και μετά μπαίνω. Είναι συνδεδεμένο μέσω wi-fi τότε ή τσάμπα χαίρομαι;;; (και πληρώνω!!!) Ευχαριστώ!:D

 

1. Την ώρα που κατεβάζεις κάτι, αναβοσβήνει το λαμπάκι του wlan.

2. Στις ρυθμίσεις του κινητού βάζεις Λειτουργία δικτύου Μόνο GSM.

3. Απενεργοποιείς την κίνηση δεδομένων.

 

Καλημέρα κι από μένα. Να ρωτήσω κάτι. Έκανα επαναφορά το τηλέφωνο μέσα από το κινητό διότι είχα φορτώσει πολλά πράγματα για δοκιμές και παρατήρησα οτι στην κάρτα δεν πειράζει τίποτα, δηλαδή οι φάκελοι και τα αρχεία των παλιών προγραμμάτων ήταν ακόμα εκεί. Πως γίνεται να καθαρίσουμε και την κάρτα SD?

 

Ρυθμίσεις-Κάρτα SD-Αφαίρεση κάρτας-Διαμόρφωση κάρτας

Edited by Teacher
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...