Jump to content

[Επίσημο] Nokia C5-00


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπορείτε να αναβαθμίσετε το ΝΟΚΙΑ C5-00; Και μέσω Phoenix και μέσω Navifirm και μέσω Ovi Suite παίρνω σφάλμα για το πιστοποιητικό του λογισμικού!

Γιατί;;; :wacko: Έχετε παρόμοιο πρόβλημα;

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 202
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά, έχω ένα πρόβλημα με την ώρα. Ρυθμίζω την ώρα στο τηλέφωνο (κάνω και όλες τις απαραίτητες ρυθμίσεις) και μετά απο λιγό μου αλλάζει αυτόματα την ώρα. Έχω βγάλει την αυτόματη ρύθμιση ώρας. Γνωρίζει κάποιος τι μπορώ να κάνω? Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Χμμ..δεν φαινετε καθολου λογικο..μηπως μπορεις να κανεις αν εχει καποια αναβαθμιση απο το suite?
Link to comment
Share on other sites

Χμμ..δεν φαινετε καθολου λογικο..μηπως μπορεις να κανεις αν εχει καποια αναβαθμιση απο το suite?

 

Το κάνει συνέχεια μπορεί μετά απο 10 λεπτά ή 1 μέρα. Θα το κοιτάξω για αναβάθμιση γιατί και μένα δεν μου φένεται καθόλου λογικό.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ειχα αναφερει και παλιοτερα μια απορια..η οποια δεν μου λυθηκε...γιατι μετα απο λιγο καιρο γεμιζει η Cμνημη του τηλεφωνου και βγαζει συνεχεια ενα ενοχλητικο μυνημα..ενω στους φακελους δεν υπαρχει τιποτα..

αναγκαστηκα εκανα παλι επαναφορα εργοστασιακων...

εχασα παλι τις ρυθμισεις για τα email και λοιπα...εκανε και κατι περιεργα κολληματα και λεω κατσε να δω αν υπαρχει αναβαθμηση...

εκανα αναβαθμηση λοιπον και εχασα τα ελληνικα απο την συσκευη..

τελοςπαντων πηγα στο αντοιστιχο θεμα και το προσπαθω να το λυσω..

 

και απο που ξεκινησαν ολα ε?....πως γεμιζει αυτη η ρημαδα η C...τα παντα τα βαζω στην sd...

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση:

 

μπορω να περασω τα γενεθλεια ενος φιλου στις επαφες και οταν ερθει εκεινη η μερα να εχω ειδοποιηση?

να περασω τα γενεθλεια του στις επαφες ομως οχι στο ημερολογιο.

Link to comment
Share on other sites

Οι αλλαγές εστιάζονται εκτός από τη κάμερα και στις μνήμες.

Συγκεκριμένα, η εσωτερική μνήμη του χρήστη αυξήθηκε στα 270 MB από τα 50 MB.

Επιπρόσθετα, η μνήμη RAM μεγάλωσε στα 256 MB από τα 128 MB.

 

[ΕΠΙΣΗΜΟ] Nokia C5-00 5MP

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παρελαβα το c5-00 απο την νοκια με αλλαγμενη την πλακετα και κατεπεκταση και το ιμει..

Ολα καλα δουλευει μια χαρα απλα εχει την αγγλικη εκδοση..παλι απο την αρχη δηλαδη..πρεπει να το στειλω στο καταστημα που το πηρα μου ειπαν θα το στειλουν στο εξωτερικο..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Σήμερα το παρέλαβα και μπορώ να πω οτι είμαι ευχαρηστημένος με το νεο κινητό μου.Πολύ καλή ποιότητα κατασκευής.Στιβαρό και εύχρηστο.Θα κάνω τις δοκιμές μου και θα γράψω περετέρω εντυπώσεις
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

μαλιστα το ειδα και αυτο...

εκει που ειχα 20-30 φωτο και βιντεο ξαφνικα εχω 200...

μου εμφανιζει thumbnails απο την μνημη του τηλεφωνου και οχι της καρτας ξαφνικα απο πληογηση στο ιντερνετ...δηλαδη απο myphone και nokia store και παει λεγοντας...εννοω τις μικρες εικονες της εφαρμογης παραδειγμα η την φωτο απο ανα θεμα στο myphone...

ο φακελος ειναι στην μνημη του τηλεφωνου "imagecache"....

ξερει καινεις τι παιζει?

 

α επισης ενω εχω βαλει αποοθηκευση μυνηματων στην καρτα sd μου βγαζει συχνα "αδυναμια προσβασης στην καρτα τα μυνηματα θα αποθηκευτουν στο τηλεφωνο"

και το ξαναλλαζω συνεχεια και παλι κανονικα...

 

τι buggιες ειναι παλι αυτες...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τα μυνήματα το κάνει και σε εμένα.Του κάνω ενα restart και μετά φτιάχνει.Τι να πώ.Πρέπει να είναι κάποιο κόλημα στο software.Κατά τα άλλα είμαι αρκά ευχαρηστημένος με το τηλέφωνο.Και ειδικά απο το gps.Είναι πολύ καλό,οι χάρτες ενημερώνοντε συνέχεια(σημερα 26.2.12) έκανα update χαρτες και γενικά η λειτουργία του δεν με προβληματίζει ιδιαίτερα.Α

!Και η μπαταρία άψογη.Ξεχνάω να το φορτήσω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Αυτό με τα μυνήματα το κάνει και σε εμένα.Του κάνω ενα restart και μετά φτιάχνει.Τι να πώ.Πρέπει να είναι κάποιο κόλημα στο software.Κατά τα άλλα είμαι αρκά ευχαρηστημένος με το τηλέφωνο.Και ειδικά απο το gps.Είναι πολύ καλό,οι χάρτες ενημερώνοντε συνέχεια(σημερα 26.2.12) έκανα update χαρτες και γενικά η λειτουργία του δεν με προβληματίζει ιδιαίτερα.Α

!Και η μπαταρία άψογη.Ξεχνάω να το φορτήσω.

Αυτο με την μπαταρια ισχυει, του πατερα μου του βγαζει 4-5 μερες με αρκετη χρηση :)

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Ρώτησα σε λάθος νήμα οπότε ρωτάω και εδώ στο σωστό. :)

Συνδέω με USB το c5 στον υπολογιστή και φορτίζει κανονικά. Αν όμως το συνδέσω με φορτιστή USB πρίζας παρόλο που κάνει μπιπ μετά από 4-5 δευτερόλεπτα οι μπάρες της μπαταρίας δεν κινούνται και δεν φορτίζει. Έχω δοκιμάσει με 500μα, 1α, 2α φορτιστες αλλά τίποτα. Δεν φορτίζει. Με ενδιαφέρει πολύ η φόρτιση από USB τοίχου. Έχετε προσέξει κάτι ανάλογο? Είναι κάποια ρύθμισή που μου διαφεύγει? Το κινητό είναι καινούριο και όλα δουλεύουν ρόλοι (και η φόρτιση από υπολογιστή).

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλημέρα σε όλους.

'Οταν ανάβω το C5 βγάζει μήνυμα "Η εκκινηση του τηλεφωνου απετυχε παρακαλω επικοινωνηστε με τον αντιπροσωπο" και ξανασβήνει.

Δοκίμασα διάφορα hard seset με συνδιασμό πλήκτρων που βρήκα να κυκλοφορούν στο διαδύκτιο, το μόνο που κατάφερα να βγάλει το μήνυμα στα αγγλικά.

Μπορώ να κάνω κάτι άλλο?

Σύνδεση με το pc για λογισμικό θα βοηθήσει?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
καλησπερα εχει ενα φιλαρακι μου το κινητο και ηταν στα ρώσικα του αλλαξα το Product Code με οδηγό που βρηκα εδω και ολα μια χαρα μεχρι εκει,ανοιγω το nokia pc suite για να κανει την αναβάθμιση εκει που ξεκίνησε να κανει Install στο κινητο τράβηξε ο γιος μου το καλώδιο micro usb και τωρα εχω ενα τουβλο το μονο που κανει ανοίγει και γράφει στα ελληνικά (Η εκκινηση του τηλεφωνου απετυχε παρακαλω επικοινωνηστε με τον αντιπροσωπο)και σβήνει,τι κανω?δεν μπορεί να συνδεθεί στο pc. Edited by nikos1986
Link to comment
Share on other sites

Δες Εδώ. Καλή επιτυχία :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δες Εδώ. Καλή επιτυχία :)

 

 

ωραιος,το εφτιαξα σε ευχαριστω παρα πολυ!:)

Edited by impreza_sti
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα παιδια,

επεσε στα χερια μου ενα C5 και θελω να του κανω σοφτγουερ update.

τωρα φοραει την εκδοση 031.022 και ειναι ελληνικο, και νομιζω cosmote branded.

οταν το συνδεω στο pc στο ovi για να κανω την αναβαθμιση..

1ον) μου λεει οτι ειναι up to date στο phone info

2ον) μου λεει οτι δεν υπαρχει συνδεση στο ιντερνετ οταν παω να κανω check for software updates.

 

λετε να δοκιμασω και σε αλλον υπολογιστη το OVI?

 

edit: τελικα το εκανα uninstall και μετα install παλι και λειτουργησε κανονικα :)

 

edit2: εχω ενα θεματακι. αρχικα το τηλεφωνο του αλλαξα lcd οθονη. ολα καλα, παιρνει τηλ αψογα ακουγεται αψογα sms κομπλε. δοκιμασα μολις τωρα ετσι οχι την χρησιμοποιω ιδιαιτερα, την καμερα του.. και.. προσπαθει να ανοιξει..γινεται tilted η οθονη για την landscape mode της καμερας..αλλα...μετα πεταει παλι πισω.. χωρις να ανοιξει. Υπαρχει περιπτωση να κανα κατι λαθος στην αλλαγη της οθονης? δεν νομιζω... δεν τσεκαρα ****το πριν το software update αν δουλευε.. εχει κανεις παρομοια εμπειρια?

 

edit3: αν πιστευετε οτι ειναι θεμα hardware υπαρχει ενα ακομα Nokia c5 του οποιου δουλευει η καμερα αλλα εχει χαλασμενο μικροφωνο και αχριστευμενη οθονη...αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι η εφικτη η μεταγγιση της καμερας..

Edited by c0rpse_grinder
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους!

Έχω ένα κινητό nokia c5-00.2 στο οποίο έχω δωρεάν data από την προσφορά της cosmote και προσπαθώ να το συνδέσω στο laptop, αλλά δεν τα καταφέρνω :( Μου βγάζει μήνυμα το πρόγραμμα της nokia ότι δε βρίσκει το κινητό.

Μήπως ξέρει κάποιος τι ρυθμίσεις πρέπει να κοιτάξω; Κάθε βοήθεια είναι καλοδεχούμενη!

Link to comment
Share on other sites

Τι λειτουργικό έχεις στον υπολογιστή και ποια έκδοση του nokia suite χρησιμοποιείς; Την συσκευή την «έβλεπε» ο υπολογιστής παλιότερα ή μόλις την σύνδεσες πρώτη φορά δεν την αναγνωρίζει;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά δοκιμάζω να χρησιμοποιήσω το κινητό για internet στο laptop. Το laptop έχει windows 7 και το πρόγραμμα που ανοίγει όταν συνδέω το κινητό είναι το Nokia PC Internet Access version 2.0. Όταν συνδέσω το κινητό και περιμένω κανα 5λεπτο που δείχνει ότι ψάχνει να βρει κάποιο κινητό, μου γράφει ότι "Το Νokia PC Internet Access δε βρήκε κάποιο συνδεδεμένο κινητό Nokia (...)"

Πρέπει να βάλω κάποιο άλλο πρόγραμμα στο laptop;

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος το συγκεκριμένο πρόγραμμα στο οποίο αναφέρεσαι έχει σταματήσει να διατίθεται και ίσως για αυτό και να μην υπάρχει συμβατότητα με τα 7άρια. Αν θυμάμαι καλά το Nokia Suite ενσωματώνει την συγκεκριμένη δυνατότητα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το Nokia Suite και τώρα δουλεύει μια χαρά! Συνδέθηκε κανονικά στο ίντερνετ. Χίλια ευχαριστώ για τη βοήθεια! :)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Ρε παιδια, συνδέω τη συσκευή με pc suite κ δεν βρίσκω τα θέματα.

Που στο καλό είναι? Θέλω να προσθέσω κάποια κ δεν βρίσκω φάκελο να τα βάλω.

Ξέρει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...