Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και επιβεβαίωσε (ή κατάργησε) αυτό που είπα πριν. Δηλαδή το ότι δεν παίζει ρόλο από που θα το πάρεις, αλλά το που είσαι, σχετικά με τις samsung apps.

 

Δηλαδή, βλέπεις εφαρμογές στο Samsung apps, Που να μην είναι δωρεάν; ή έχεις μόνο δωρεάν ?

Καλημέρα παιδιά, είχα μια απορία σχετικά με κάτι που παρατήρησα. Πηγαίνοντας στο samsungapps.com και επιλέγοντας χώρα Ελλάδα φέρνει 184 συνολικά εφαρμογές και αυτό ισχύει και για άλλες χώρες. Ωστόσο επιλέγοντας π.χ. Ιταλία φέρνει κοντά στις 1100 !! Έχει κανείς ιδέα γιατί ?

Μάλλον δεν ελένχει ούτε ip ούτε τίποτα...εσύ επιλέγεις από τι χώρα είσαι...οπότε δεν θα έχουμε πρόβλημα ούτε με τις ελληνικές συσκευές...άκυρος ο συναγερμός...σόρρυ....(αν και δεν είμαι απόλυτα σίγουρος δλδ....αλλά θα δούμε...)

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μάλλον δεν ελένχει ούτε ip ούτε τίποτα...εσύ επιλέγεις από τι χώρα είσαι...οπότε δεν θα έχουμε πρόβλημα ούτε με τις ελληνικές συσκευές...άκυρος ο συναγερμός...σόρρυ....(αν και δεν είμαι απόλυτα σίγουρος δλδ....αλλά θα δούμε...)

 

Τι να το κάνει το IP? Είναι κινητό τηλέφωνο, με SIM κάποιου παροχέα, συνδεδεμένο σε δίκτυο κάποιου παροχέα - έχει σημασία νομίζετε σε ποιά χώρα θα δηλώσετε πως είστε; Άλλωστε, το Samsung Apps είναι προσβάσιμο και από την ίδια την συσκευή, αν επιλέξει κανείς να δει τις επί πληρωμή εφαρμογές βλέπει ένα μήνυμα (στα αγγλικά) πως αυτή η υπηρεσία θα είναι σύντομα διαθέσιμη και τέλος! Απλά πράγματα! Αποτανθείτε για διαμαρτυρία στην αντιπροσωπεία...:p

Link to comment
Share on other sites

Τι να το κάνει το IP? Είναι κινητό τηλέφωνο, με SIM κάποιου παροχέα, συνδεδεμένο σε δίκτυο κάποιου παροχέα - έχει σημασία νομίζετε σε ποιά χώρα θα δηλώσετε πως είστε; Άλλωστε, το Samsung Apps είναι προσβάσιμο και από την ίδια την συσκευή, αν επιλέξει κανείς να δει τις επί πληρωμή εφαρμογές βλέπει ένα μήνυμα (στα αγγλικά) πως αυτή η υπηρεσία θα είναι σύντομα διαθέσιμη και τέλος! Απλά πράγματα! Αποτανθείτε για διαμαρτυρία στην αντιπροσωπεία...:p

 

Αν μπαίνεις από wifi...αλλά και πάλι αν μπεις από 3g ή γενικά μέσο του παροχού σου πάλι internet θα χρησιμιποιείσεις για να μπεις στο app οπότε ο παροχέας σου θα σου δώσει ip ή οποία θα είναι ελληνική...

 

Εσύ αγγλική έκδοση δεν είπαμε έχεις;ή γαλλική;

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Μολις επικοινωνησα με το δικτυο καταστηματων COSMOTE. Το Wave θα το εχουν απο Τεταρτη σε τιμη 394.40 ευρα.

 

Με προβληματιζει το θεματακι που εχει δημιουργηθει σχετικα με την Ελληνικη εκδοση του Wave. Οτι δλδ οπως και στο Android market λογο νομικων κολληματων, δεν μπορει καποιος να βαλει τις εφαρμογες που θα ηθελε.

 

Σχετικα με αυτο μπορει καποιος να πει κατι περισσοτερο? Ισχυει τελικα αυτο? θα συνεχισει να ισχυει? Ειναι λογος που να σε αποτρεψουν απο την αγορα της συσκευης οσο και απο αλλες συσκευες με android? (βλ Galaxy S)?

 

αστα απο Τετατρη σε Τεταρτη παει και ο Γερμανος θα το ειχε απο την περασμενη Παρασκευη:(

Link to comment
Share on other sites

Αν μπαίνεις από wifi...αλλά και πάλι αν μπεις από 3g ή γενικά μέσο του παροχού σου πάλι internet θα χρησιμιποιείσεις για να μπεις στο app οπότε ο παροχέας σου θα σου δώσει ip ή οποία θα είναι ελληνική...

 

Εσύ αγγλική έκδοση δεν είπαμε έχεις;ή γαλλική;

 

Η συσκευή του pixmania έχει 9 γλώσσες με προεπιλεγμένα τα γαλλικά σε «γαλλικό» πακέτο, δηλαδή, το manual. Το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν να ενεργοποιήσω τα αγγλικά και είμαι OK.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν ελένχει ούτε ip ούτε τίποτα...εσύ επιλέγεις από τι χώρα είσαι...οπότε δεν θα έχουμε πρόβλημα ούτε με τις ελληνικές συσκευές...άκυρος ο συναγερμός...σόρρυ....(αν και δεν είμαι απόλυτα σίγουρος δλδ....αλλά θα δούμε...)

 

το παιδί που έκανες quote δεν μπήκε από το κινητο του, αλλά από το pc του..

 

και αν ήταν απλά να διάλεγες άλλη χώρα, δεν νομίζω να το έβλεπε κάποιος σαν πρόβλημα :worry:

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

το μ'ονο πρόβλημα είναι τα ελληνικά. Κατά τα άλλα η συσκευή είναι απίστευτη.

 

Την έχω στα χέρια και μου και δεν πιστεύω το πόσο καλή δουλειά έχουν κάνει με το bada στην samsung

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

το παιδί που έκανες quote δεν μπήκε από το κινητο του, αλλά από το pc του..

 

και αν ήταν απλά να διάλεγες άλλη χώρα, δεν νομίζω να το έβλεπε κάποιος σαν πρόβλημα :worry:

 

Χμ...και πάλι αν εμείς επιλέξουμε από τον υπολογιστή μας σαν χώρα την ιταλία θα μπορούμε να κατεβάσουμε και τις εφαρμογές επί πληρωμή....

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

η συσκευη εχει καποιο ενδεικτικο led οπως τα htc να σε ειδοποιει για τυχον αναπαντητες η μηνυματα?

 

Επισεις η οθονη σε εξωτερικες συνθηκες αλλα και κατω απ τον ηλιο πως ειναι?

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Επαιξα λιγο με το wave σημερα. Τελεια οθονη, πολυ καλη δουλεια της samsung με το bada αλλα... Με ξενερωσε αρκετα το μεσαιο κουμπι του μενου που ειναι πλαστικο το οποιο δεν κολαει με το γενικη ποιοτητα του κινητου που φαινετε πολυ καλη. Επισης το πλαστικο μαυρο υλικο που εχει στο κατω μερος (και λιγο στο πανω) της συσκευης εχει ασχημη αισθηση συν το οτι φαινετε να ειναι γεματο γρατσουνιες μετα απο ελαχιστη χρηση.

 

Επισης απο Αγγλια (carphone warehouse) το εχω βρει και σε full μαυρο χρωμα και μου φαινεται καλυτερο απο το ασημι.

Link to comment
Share on other sites

Επισης το πλαστικο μαυρο υλικο που εχει στο κατω μερος (και λιγο στο πανω) της συσκευης εχει ασχημη αισθηση συν το οτι φαινετε να ειναι γεματο γρατσουνιες μετα απο ελαχιστη χρηση.

 

 

Αν είναι όπως του u900 τότε μετά από καιρό θα δεις αλλοίωση της εμφάνισης του πλαστικού και μάλιστα ελάχιστη.

Link to comment
Share on other sites

http://www.komcuy.com/goods.php?id=1358

Tο πέτυχα εδώ το κινητάκι όμως πολύ ύποπτη τιμή μου φαίνεται...

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αυτο φορτωνει την σελιδα πιο γρηγορα και απο το evo (δειτε το part 2)...:X

http://pocketnow.com/thought/samsung-wave-review

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αυτο φορτωνει την σελιδα πιο γρηγορα και απο το evo (δειτε το part 2)...:X

http://pocketnow.com/thought/samsung-wave-review

faster than anything

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

παιδιά εγώ το παρήγγειλα από τη βόνταφον και μου είπαν πως θα το έχουν σε καμια δεκαριά μέρες...
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα σημερα απο Γερμανο η συσκευή είναι απίστευτη πραγματικα στον ηλιο φενετε πολυ καλυτερο απο το Legent πληρος Ελληνικο μενου μηνυματα 160 χαρακτηρες δεν εχω βρει ακομα το Τ9 τωρα απο ποιοτητα κατασκευης προσωπικα παντα το βλεπω καλητερο απο το Desire πολυ λιγοτερο πλαστικο και αρκετο αλουμινιο.Περισοτερα και καμια φοτο οταν το ψαξω λιγο καλυτερα
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα σημερα απο Γερμανο η συσκευή είναι απίστευτη πραγματικα στον ηλιο φενετε πολυ καλυτερο απο το Legent πληρος Ελληνικο μενου μηνυματα 160 χαρακτηρες δεν εχω βρει ακομα το Τ9 τωρα απο ποιοτητα κατασκευης προσωπικα παντα το βλεπω καλητερο απο το Desire πολυ λιγοτερο πλαστικο και αρκετο αλουμινιο.Περισοτερα και καμια φοτο οταν το ψαξω λιγο καλυτερα

 

Ξέρεις άμα έχει ορθογραφικό έλεγχο για Ελληνικά;:this:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...