Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μαλιστα...μόλις είδα σε ενα διαφημιστικό πως είναι vodafone live η συσκευη κ όχι vodafone 360, άρα θα έχει μόνο ενα εικονίδιο σχετικό με vodafone live στο μενού, σωστά? επίσης θα είναι δυνατόν να αλλάξω το μενού μέσω touchwiz ώστε να μην ειναι πρώτο πρώτο αυτο το εικονίδιο?(ξέρω σας πρήζω με δικές μου χαζές ερωτήσεις και συγγνώμη γιαυτό, απλώς μου άρεσε πολύ το κινητό και θέλω να επωφεληθώ από την επιδότηση που ειναι πολύ μεγάλη κ δεν ειμαι διατεθειμένος να δώσω χρήματα για να το αγοράσω από ανεξάρτητο κατάστημα...)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όσοι το πήρατε σε καλή τιμή ενημερώστε μας για να το πάρουμε και εμείς.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν κάποιος καταφέρει να περάσει ελληνικά στο wave, να ενημερώσει plz ... να παίρνουμε κι άλλοι σειρά ..:p

 

το πήρες και εσύ από το εξωτερικό και δεν έχει ελληνικά?(ελληνικό μενού και ελληνικά στις επαφές και στα μυνήματα). Υπάρχει περίπτωση να μπορούμε να περάσουμε ελληνικά? Όποιος ξέρει ας μας ενημερώσει. αν είναι κάτι σχετικά απλό και μπορούμε να το κάνουμε και εμείς τότε γιατί να μην γλυτώσουμε 40-50 euro. Na τα γλυτώσουμε από εδώ για να πάρουμε καμιά 8άρα κάρτα γιατί από τα 2gb που έχει το wave τα 1,5 είναι κατελλημένα.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα...μόλις είδα σε ενα διαφημιστικό πως είναι vodafone live η συσκευη κ όχι vodafone 360, άρα θα έχει μόνο ενα εικονίδιο σχετικό με vodafone live στο μενού, σωστά? επίσης θα είναι δυνατόν να αλλάξω το μενού μέσω touchwiz ώστε να μην ειναι πρώτο πρώτο αυτο το εικονίδιο?(ξέρω σας πρήζω με δικές μου χαζές ερωτήσεις και συγγνώμη γιαυτό, απλώς μου άρεσε πολύ το κινητό και θέλω να επωφεληθώ από την επιδότηση που ειναι πολύ μεγάλη κ δεν ειμαι διατεθειμένος να δώσω χρήματα για να το αγοράσω από ανεξάρτητο κατάστημα...)

 

Μπορείς να κάνεις χρήση την επιδότηση σου στο ΠΛΑΙΣΙΟ όπου η συσκευή δεν θα είναι vodafone.

Some age, others mature...:lol:
Link to comment
Share on other sites

Αν για παράδειγμα το πάρω από το expansys που είναι σε αγγλική έκδοση υπάρχει περίπτωση να βάλουμε ελληνικά με update ή με κάποιο άλλο τρόπο?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά μιλάς φίλε μου; Δηλαδή θα πάω σε ένα κατάστημα πλαίσιο και θα χρησιμοποιήσω την επιδότηση;και το νέο συμβόλαιο με τη βόνταφον που συνεπάγεται η χρήση της επιδότησης θα το κάνω στο πλαίσιο;
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγώ μια ερωτησούλα αν γίνεται...επειδή θα το πάρω με επιδότηση του πατέρα μου από βόνταφον, λέτε να μου το έχουν φορτώσει με vodafone live κλπ? και αν ναι, γινεται με καποιο τρόπο να τα αφαιρέσω και να ''καθαρίσω" το κινητό?

ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Tο πιθανότερο να είναι φορτωμένο με vodafone xαζά και να μην μπορείς να αφαιρέσεις τίποτα.

 

Τα οποία πιστεύεις θα με εμποδίζουν στη χρήση του κινητού; λίγο χαζή ερώτηση αλλα δν θέλω να πάρω κινητο που το μισό μενού θα αφορά vodafone χαζα(που λεσ κ εσυ...).

 

συνήθως τα vodafone κινητά σου απαγορεύουν κάποια πράγματα να κάνεις λόγω πνευματικών δικαιωμάτων και τέτοιες ιστορίες.

 

μαλιστα...μόλις είδα σε ενα διαφημιστικό πως είναι vodafone live η συσκευη κ όχι vodafone 360, άρα θα έχει μόνο ενα εικονίδιο σχετικό με vodafone live στο μενού, σωστά? επίσης θα είναι δυνατόν να αλλάξω το μενού μέσω touchwiz ώστε να μην ειναι πρώτο πρώτο αυτο το εικονίδιο?(ξέρω σας πρήζω με δικές μου χαζές ερωτήσεις και συγγνώμη γιαυτό, απλώς μου άρεσε πολύ το κινητό και θέλω να επωφεληθώ από την επιδότηση που ειναι πολύ μεγάλη κ δεν ειμαι διατεθειμένος να δώσω χρήματα για να το αγοράσω από ανεξάρτητο κατάστημα...)

 

Δεν ισχύει τίποτε από τα παραπάνω. Η συσκευή είναι unbranded και στην Vodafone, όπως και στο Πλαίσιο.

Link to comment
Share on other sites

μακάρι να είναι έτσι.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

kotsianis είσαι 100% σίγουρος για την πληροφορία; σας ευχαριστώ πάντως όλουσ για την αμεσότητα των απαντήσεων.
Link to comment
Share on other sites

μακάρι να είναι έτσι.

 

kotsianis είσαι 100% σίγουρος για την πληροφορία; σας ευχαριστώ πάντως όλουσ για την αμεσότητα των απαντήσεων.

 

Είμαι σίγουρος, διότι έτσι είναι.

 

Η συσκευή απλά υποστηρίζει το vodafone live!, δε σημαίνει ότι έρχεται και branded. Με απλά λόγια, αν και unbranded, θα εμφανίσει κανονικά το περιεχόμενο του live!, αν μπείτε σ΄αυτό. Δεν τίθεται θέμα vodafone's branding.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή απλώς θα υπάρχει ένα εικονίδιο vodafone live στο μενού του κινητού και τίποτα παραπάνω που να με εμποδίζει στη χρήση του κινητού με κάρτα άλλης εταιρείας ή σε ενδεχόμενο ''πείραγμα'' του λογισμικου;(με την προύπόθεση βέβαια πως χάνω την κάλυψη της εγγύησης)
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εικονίδιο υπάρχει. Τίποτα, είναι 100% unbranded η συσκευή. Επαναλαμβάνω: το ότι υποστηρίζει το live! δε σημαίνει ότι είναι branded ούτε ότι έχει εικονίδια.
Link to comment
Share on other sites

κοινώς πάρτο με την επιδότηση και σε καλή μεριά.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδιά το αποφάσισα.. αυτό θα πάω να πάρω. λογικά τετάρτη πέμπτη θα πάω σε κάποιο κατάστημα να το δοκιμάσω και να το αγοράσω.. thx για την help
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν διαβαζουν το φορουμ, αλλα με πηραν τηλ!

Μου εδωσαν μεγαλυτερη επιδοτηση, οποτε περιμενω να "εγκριθει" (με μνμ στο κινητο) και εφυγα για ψωνια!

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

Για να λυθουν οι αποριες...

Εγω το αγορασα απο τη vodafone και δεν εχει καμια σχεση με vodafone live ή οτιδηποτε vodafone.....

 

Πόσο αν επιτρέπεται?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δε θα αντιμετωπίσεις το παραμικρό πρόβλημα. Συνδέεται στο δευτερόλεπτο και φτάνει μακριά.
Link to comment
Share on other sites

είναι η <SW VER>

S8500XXJEE

<CSC VER>

S8500XCJEC

 

Ευχαριστώ. Είσαι σίγουρος πως είναι S8500XCJEC και όχι S8500oXCJEC

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...