Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με βλεπω και εμενα να επιστρεφω στην 1.2 συντομα...

 

στην επισημη 2 την ισπανικη που περασα, μου ερχεται καθε μερα μηνυμα οτι μπηκες στο ιντερνετ με χρεωση 1 ευρω ως αυριο κτλ κτλ... εχω cosmote καρτοκινητο, αλλα δεν εχω ανοιχτη καμια υποπτη εφαρμογη , πχ καιρός, νεα , κτλ. κανεις ιδεα πως να "χαλασω¨" τις ρυθμισεις του ιντερνετ ?

 

μπασ και κρατησω λιγο καιρο ακομα την bada 2.0 .

 

Κλείσε τη χρηση πακέτου δεδομένων από τις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ειναι φουλ .... Αν δεις εχει διπλα εχει και το εικονιδιο του ΚΙΕΣ που σημαινει οτι ειναι επισημη .

 

Την εχω κατεβάσει και δεν εχει τα bootfiles.

Το ότι ειναι στο KIES δεν σημαίνει αυτόματα ότι είναι Full.

Επίσης μπορεις να το δεις και απο το γεγονος οτι εχει ενα αστερακι, που σημαινει οτι δεν ειναι full και πρεπει να εχεις εγκατεστημενη καποια αλλη συγκεκριμενη πριν ανανεωσεις σε αυτη.

Link to comment
Share on other sites

Την εχω κατεβάσει και δεν εχει τα bootfiles.

Το ότι ειναι στο KIES δεν σημαίνει αυτόματα ότι είναι Full.

Επίσης μπορεις να το δεις και απο το γεγονος οτι εχει ενα αστερακι, που σημαινει οτι δεν ειναι full και πρεπει να εχεις εγκατεστημενη καποια αλλη συγκεκριμενη πριν ανανεωσεις σε αυτη.

 

Λοιπόν κατέβασε την ΧΧJL2 http://hotfile.com/dl/145645340/686c995/S8500XXJL2.zip.html και βάλε το ελληνικό CSC το OXCJL1 (από το Checkfus που κατέβασες). Αφού την κάνεις φουλ flash, μετά πέρνα την ελληνική από το CheckFus με επιλεγμένο μόνο το Full Download χωρίς το Boot Change και δεν θα βάλεις Bottfiles. Μόνο τα αρχεία από το αρχείο που είναι το ελληνικό το firmware.

Edited by katsiletra
Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο έκανα και εγώ την αναβάθμιση από Ισπανία, Όλα καλά, εκπληκτικό UI εφάμιλλο του iOS3!! αλλά για τα μούτρα της κυρά Σαμυς υπέροχο. Θα δω στην πορεία για μπαταρία κλπ προβλήματα που έχουν αναφερθεί και θα επανέλθω!
Link to comment
Share on other sites

Απ΄το να χαλασεις τις ρυθμισεις προτιμοτερο ειναι να στειλεις "END DAY" στο 1314

 

κανωντας αυτο, εχω την εντυπωση οτι απλα θα κλεισει η προσφορα 24ωρου ιντερνετ , αλλά που ξέρω ότι σιγουρα δε θα μπαινει και παλι στο διαδικτυο με ότι να'ναι χρεωσεις ?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τώρα έχω την S8500MBUKI1/S8500MVFGKI1 και σκέφτομαι να αναβαθμίσω σε S8500XXLA1/S8500OXCLA2 ή S8500BULA3/S8500ATLLA3. Αξίζει και ποια από τις δύο πιο πολύ ή καλύτερα να μείνω σε αυτήν που έχω???
Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο έκανα και εγώ την αναβάθμιση από Ισπανία, Όλα καλά, εκπληκτικό UI εφάμιλλο του iOS3!! αλλά για τα μούτρα της κυρά Σαμυς υπέροχο. Θα δω στην πορεία για μπαταρία κλπ προβλήματα που έχουν αναφερθεί και θα επανέλθω!

 

Περιμένουμε εντυπώσεις :) Ποια έκδοση έχεις βάλει ?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τώρα έχω την S8500MBUKI1/S8500MVFGKI1 και σκέφτομαι να αναβαθμίσω σε S8500XXLA1/S8500OXCLA2 ή S8500BULA3/S8500ATLLA3. Αξίζει και ποια από τις δύο πιο πολύ ή καλύτερα να μείνω σε αυτήν που έχω???

 

Η XXLA1 είναι πολύ σταθερή. Τα μείον της είναι μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας από την 1.2 (δεν ξέρω για αυτή που έχεις) και ο browser εξακολουθεί να έχει τα γνωστά προβλήματα μνήμης και σελίδα πολύ μεγάλη. Τώρα για την BULA3 είναι της vodafone Ισπανίας, τι αλλαγές μπορεί να έχει δεν ξέρουμε εκτός κι αν τι δοκιμάσεις και μας πεις...:D:D

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,εχω περασει την GT-S8500_DBT_S8500XXKK5_S8500OXAKK5 ποια ειναι η καλυτερη για bada 2 και που μπορω να την βρω?επισης για πλοηγηση ποια ειναι η καλυτερη επιλογη?ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κατέβασε την ΧΧJL2 http://hotfile.com/dl/145645340/686c995/S8500XXJL2.zip.html και βάλε το ελληνικό CSC το OXCJL1 (από το Checkfus που κατέβασες). Αφού την κάνεις φουλ flash, μετά πέρνα την ελληνική από το CheckFus με επιλεγμένο μόνο το Full Download χωρίς το Boot Change και δεν θα βάλεις Bottfiles. Μόνο τα αρχεία από το αρχείο που είναι το ελληνικό το firmware.

 

ουτε αυτη εχει το boot files. !!

Link to comment
Share on other sites

ουτε αυτη εχει το boot files. !!

 

ανεβαζω τα bοοtfiles και το csc OXC που έχει Ελληνικά.

http://www.mediafire.com/?551nedd1dahvrvo

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

οπότε παιδια κατεβαστε απο το προηγουμενο post μου την εκδοση για Ελληνικά ή απο το fuz αυτην που δινει και βαλτε μεσα το boot files του φιλου thoubou και λογικα ολα θα ειναι οκ. !!!!!!!!!!!!!!:):)
Link to comment
Share on other sites

οπότε παιδια κατεβαστε απο το προηγουμενο post μου την εκδοση για Ελληνικά ή απο το fuz αυτην που δινει και βαλτε μεσα το boot files του φιλου thoubou και λογικα ολα θα ειναι οκ. !!!!!!!!!!!!!!:):)

 

ετσι! πετυχε!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,εχω περασει την GT-S8500_DBT_S8500XXKK5_S8500OXAKK5 ποια ειναι η καλυτερη για bada 2 και που μπορω να την βρω?επισης για πλοηγηση ποια ειναι η καλυτερη επιλογη?ευχαριστω εκ των προτερων

 

αν θελει καποιος ας μου απαντησει

Link to comment
Share on other sites

αν θελει καποιος ας μου απαντησει

 

Μέχρι στιγμής η S8500XXLA1/S8500OXCLA2. Τελικά δεν αξίζει καμία. Πολλά memory leaks, και καταναλώνει πολύ μπαταρία. Προτιμώ την 1.2

Από πλοήγηση δεν υπάρχει τίποτα στα apps, μόνο του κινητού, το route66 που πρέπει να αγοράσεις άδεια.

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν παιδια να σας πω και εγω την εμπειρια μου απο το BADA2 και τα παραξενα που εχουν συμβει. την εχω βάλει στο 8530 επισημα απο το ΚΙΕΣ . την εβαλα στις 3 του μηνα και βρηκα μερικα ψιλοπροβληματακια , κολλήματα στον τερματισμό κλήσεων (οχι παντα) , λίγο βαρυ στην κυλυση του μενου , και γενικα λειτουργουσε σαν να μην ειχε κατσει καλα η εκδοση στο κινητο .... πριν 5 μερες ξαναεβαλα την 1,2 αλλα δεν μπορουσα με τιποτα να την χωνεψω ( καμια σχεση σε εμφανιση με την 2) .ετσι παντα μεσω ΚΙΕΣ ξαναεβαλα την 2 και ως δια μαγειας ολα τα προβληματα εξαφανιστηκαν . δεν κολλαει στις κλησεις το μενου κυλαει τελεια και η μπαταρια κραταει το ιδιο με την 1.2 (το δουλευω ετσι 2 μερες τωρα ) ..... τρεχει τα παιχνιδια τελεια , και δεν μου εχει παρουσιασει το παραμικρό .
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν παιδια να σας πω και εγω την εμπειρια μου απο το BADA2 και τα παραξενα που εχουν συμβει. την εχω βάλει στο 8530 επισημα απο το ΚΙΕΣ . την εβαλα στις 3 του μηνα και βρηκα μερικα ψιλοπροβληματακια , κολλήματα στον τερματισμό κλήσεων (οχι παντα) , λίγο βαρυ στην κυλυση του μενου , και γενικα λειτουργουσε σαν να μην ειχε κατσει καλα η εκδοση στο κινητο .... πριν 5 μερες ξαναεβαλα την 1,2 αλλα δεν μπορουσα με τιποτα να την χωνεψω ( καμια σχεση σε εμφανιση με την 2) .ετσι παντα μεσω ΚΙΕΣ ξαναεβαλα την 2 και ως δια μαγειας ολα τα προβληματα εξαφανιστηκαν . δεν κολλαει στις κλησεις το μενου κυλαει τελεια και η μπαταρια κραταει το ιδιο με την 1.2 (το δουλευω ετσι 2 μερες τωρα ) ..... τρεχει τα παιχνιδια τελεια , και δεν μου εχει παρουσιασει το παραμικρό .

 

την 1.2 την πέρασες με multiloader έτσι?

άρα σβήστηκαν όλα και ξεκίνησες από καθαρό σύστημα...

μήπως τελικά η λύση στα διάφορα προβλήματα της 2.0 είναι το παλιό καλό hard reset, το οποίο παλαιότερα το πρότειναν να το κάνουμε κάθε φορά που περνάμε μια αναβάθμιση?

λέω τώρα...

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

Ξαναπέρασα επιτυχώς την 1.2

 

Ξέρει κανείς αν υπάρχει δυνατότητα να εγκαταστήσω πάλι μια εφαρμογή που είχα και πριν;

Συγκεκριμένα είχα το NDrive. Αυτό που έχω τώρα διαθέσιμο είναι το φάκελο @badaapplications@ μέσα στην κάρτα μνήμης, που έχει και αυτό το πρόγραμμα, αλλα και όσα άλλα είχα εγκαταστήσει στην 1.2

Link to comment
Share on other sites

Ξαναπέρασα επιτυχώς την 1.2

 

Ξέρει κανείς αν υπάρχει δυνατότητα να εγκαταστήσω πάλι μια εφαρμογή που είχα και πριν;

Συγκεκριμένα είχα το NDrive. Αυτό που έχω τώρα διαθέσιμο είναι το φάκελο @badaapplications@ μέσα στην κάρτα μνήμης, που έχει και αυτό το πρόγραμμα, αλλα και όσα άλλα είχα εγκαταστήσει στην 1.2

 

Στο Kies στο ιστορικό λήψεων δες. Εγώ πάνω που ήμουνα να περάσω την 1.2, με έκπληξη σήμερα η 2.01 πετάει. Άνοιγα 5 tabs στον browser 2 βαριά, και δεν είχα ούτε ένα μήνυμα μνήμης ή σελίδα πολύ μεγάλη. Εντωματαξύ πείραζα τις συχνότητες της cpu από το admin menu και άφησα τις default επιλογές τελικά και δεν έχω κολλήματα. Μακάρι να είναι μόνιμο αποτέλεσμα. Η μπαταρία θέλω να δω πως θα πάει τώρα....

Link to comment
Share on other sites

Στο Kies στο ιστορικό λήψεων δες. Εγώ πάνω που ήμουνα να περάσω την 1.2, με έκπληξη σήμερα η 2.01 πετάει. Άνοιγα 5 tabs στον browser 2 βαριά, και δεν είχα ούτε ένα μήνυμα μνήμης ή σελίδα πολύ μεγάλη. Εντωματαξύ πείραζα τις συχνότητες της cpu από το admin menu και άφησα τις default επιλογές τελικά και δεν έχω κολλήματα. Μακάρι να είναι μόνιμο αποτέλεσμα. Η μπαταρία θέλω να δω πως θα πάει τώρα....

 

version????

Link to comment
Share on other sites

S8500XXLA1/S8500OXCLA2 αν αυτό εννοείς...

 

Έκανες αυτό που λέει ο tolis29, δηλαδή το γύρισες στην 1.2 και ξανά την 2.01 ?

Link to comment
Share on other sites

Στο Kies στο ιστορικό λήψεων δες. Εγώ πάνω που ήμουνα να περάσω την 1.2, με έκπληξη σήμερα η 2.01 πετάει. Άνοιγα 5 tabs στον browser 2 βαριά, και δεν είχα ούτε ένα μήνυμα μνήμης ή σελίδα πολύ μεγάλη. Εντωματαξύ πείραζα τις συχνότητες της cpu από το admin menu και άφησα τις default επιλογές τελικά και δεν έχω κολλήματα. Μακάρι να είναι μόνιμο αποτέλεσμα. Η μπαταρία θέλω να δω πως θα πάει τώρα....

 

Έτσι ξαφνικά? Από μόνο του?

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

Έκανες αυτό που λέει ο tolis29, δηλαδή το γύρισες στην 1.2 και ξανά την 2.01 ?

 

Όχι, απλώς διάβασε παραπάνω... Μόνο τη συχνότητα της cpu πείραξα και άφησα τις αρχικές ρυθμίσεις μετα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...