Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θελω να αγορασω καρτα μνημης για το wave

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.552407

 

αυτη απο το λινκ που δινω πιο πανω ειναι ενταξει, να προβω στην αγορα;;;

 

υ.γ. ποση ωρα βιντεο σε HD μπορω να κανω εγγραφη;;;[/QU

Έχω 4 gb και σε HD με δίνει 23 λεπτά στην υψηλή ανάλυση πρέπει να σκεφτείς ποια θα είναι η χρήσει του κινητού σου και μετά αποφάσισε τι θα αγοράσεις.Φιλικά

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τι να πω ρε ****το μαλλον εχεις δικιο αλλα τι να τις κανω τωρα...;

καποια γνωμη γιαυτο;

 

http://cgi.ebay.co.uk/LCD-DISPLAY-TOUCH-SCREEN-SAMSUNG-S8500-WAVE-REPAIR-/270674048436?pt=PDA_Accessories&hash=item3f056e35b4#ht_2728wt_1139

 

Τίποτα απλά να τις πεις ότι αυτή έσπασε την οθόνη για να μην σε περάσει για μ@λακ@ όσο για φράγκα άστα λα βίστα

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ξέρετε αν στο wave μπορούμε να ακουσουμε αρχεία τυπου flac?

 

Κάπου είχα διαβάσει ότι με την 1.2 θα υποστηρίζεται. Πάντως πρότασή μου είναι να τα μετατρέπεις σε mp3 όταν τα αντιγράφεις στο κινητό γιατί έχεις περιορισμένο χώρο αποθήκευσης στο κινητό εν αντιθέσει με το σκληρό σου όπου λογικά τα Terra δίνουν και παίρνουν :p Τη μουσική μου εγώ την αντιγράφω από το Linux όπου το Banshee και το Rhythmbox κάνουν τη δουλειά αυτόματα με ένα απλό drag n drop.

Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται και εγώ να πάρω το WAVE 8500 την Δευτέρα (6/12) από το e-click στην τιμή των 322 €. Διαβάζοντας τα παραπάνω επικοινώνησα μαζί τους και μου είπαν πως το τηλέφωνο είναι από τη samsung Γερμανίας, έχει 2 χρόνια εγγύηση και πως "...έχει ελληνικά, συνολικά14 γλώσσες...". Αυτά τα ελληνικά είναι περασμένα με φλασάρισμα εδώ στην Ελλάδα; Δηλαδή έχουν ανοίξει συσκευασία και έχουν θέσει σε λειτουργία το κινητό;;;

 

Μάλλον ναι αν έχει ελληνικά ενώ είναι από Γερμανία.

Αλλά δεν νομίζω να έχεις κάποιο πρόβλημα λόγω του φλασαρίσματος.

Ουσιαστικά σου προσφέρουν μια υπηρεσία με μικρή χρέωση

αντί να περάσεις μόνος σου τα ελληνικά με όποιον κίνδυνο υπάρχει.

Υπόψιν η ελληνική αντιπροσωπεία δεν περνάει ελληνικά σε wave παραεισαγωγής.

Link to comment
Share on other sites

σημερα το παρελαβα εγω κανονικα σφραγισμενο...του κανω πληρη φορτιση και μετα θα παιξω μαζι του...απο κοντα το κινητο ειναι πολυ ποιο ομορφο και κομψο...καμια σχεση με τα βιντεο και τις φωτο...θυμιζει κατι απο κατι παλια motorola μεταλλικα και πολυ λεπτα...ευγε στη samsung μιλαμε για κοσμημα...
Link to comment
Share on other sites

πάει η δόνηση μου. Ξαφνικά τέλος! ... νομίζω πως είναι από τα λίγα πράγματα που δεν ήταν καλοφτιαγμένο. Ο μηχανισμός δόνησης ήθελε λίγο δουλειά
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου ουδεν νεωτερον εκ του δυτικου μετωπου για να στο πω και στη γλωσσα του στρατου:p

 

Μάλλον ουδέν νεότερο από το ανατολικό μέτωπο :D

 

εντάξει πάνε για πόλεμο τα παιδιά. Δώστε τους λίγο χρόνο :p

 

Χαχαχαχα, μαλλον πιο πιθανο ειναι να δουμε πρωτα πολεμο παρα προσβαση στα paid:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

μεγεια και καλοριζικο!

να εισαι καλα να το χαρεις!!

σημερα το παρελαβα εγω κανονικα σφραγισμενο...του κανω πληρη φορτιση και μετα θα παιξω μαζι του...απο κοντα το κινητο ειναι πολυ ποιο ομορφο και κομψο...καμια σχεση με τα βιντεο και τις φωτο...θυμιζει κατι απο κατι παλια motorola μεταλλικα και πολυ λεπτα...ευγε στη samsung μιλαμε για κοσμημα...
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα αντιγραφο ολων των επαφων μου στην καρτα μνημης που ειχα στο παλιο μου νοκια....το wave τις βλεπει οταν ανατρεξω στο φακελο που υπαρχουν...υπαρχει τροπος να τις εισαγω ολες στις επαφες? και οχι μια μια?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες!! Ειχα καιρο να γραψω λογω στρατου, διαβαζα βεβαια το forum οποτε εβρισκα χρονο.

Εχουμε καμια ενημερωση για το ποτε θα εχουμε προσβαση στις paid apps;

 

Καλησπερα, στο bada developers day που ειχε γινει στην Αθηνα, ειχαν ανακοινωσει οτι θα εχουμε προσβαση μεσα στο πρωτο τεταρτο του 2011. Οπως ειχαν δηλωσει τοτε, προσπαθουν να γινεται η πληρωμη των paid apps και μεσω των παροχων κινητης τηλεφωνιας για οσους δεν θελουν να αγοραζουν μεσω πιστωτικης. Τωρα κατα ποσο θα γινουν ολα αυτα μονο αυτοι ξερουν...

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας σήμερα το πρωι το κινητό κατά λάθος έβαλα στην οθόνη κάποια widget και δεν μπορώ να τα βγάλω δοκίμασα τις οδηγίες αλλά τίποτα ξέρει κανένας πως να τα διαγράψω από την οθόνη?

Έβαλα και μια φωτογραφία να καταλάβετε στο συνημμένο αρχείο.:mad:

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας σήμερα το πρωι το κινητό κατά λάθος έβαλα στην οθόνη κάποια widget και δεν μπορώ να τα βγάλω δοκίμασα τις οδηγίες αλλά τίποτα ξέρει κανένας πως να τα διαγράψω από την οθόνη?

Έβαλα και μια φωτογραφία να καταλάβετε στο συνημμένο αρχείο.:mad:

 

φίλε spideman3,

 

απλό , κάτω από το σήμα δικτύου, έχει ένα εικονίδιο, στα γερμανικά widgets !!! πατάς εκεί πάνω , και μετά το κάθε βιτζετ το ακουμπάς παρατεταμένα , μέχρι να δεις τα περιγραματα του να γινοντε κίτρινα.

 

πατώντας το το συνεχόμενα, το σέρνεις κάτω, και τελείωσες.

Link to comment
Share on other sites

φίλε spideman3,

 

απλό , κάτω από το σήμα δικτύου, έχει ένα εικονίδιο, στα γερμανικά widgets !!! πατάς εκεί πάνω , και μετά το κάθε βιτζετ το ακουμπάς παρατεταμένα , μέχρι να δεις τα περιγραματα του να γινοντε κίτρινα.

 

πατώντας το το συνεχόμενα, το σέρνεις κάτω, και τελείωσες.

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει σε κανέναν σας σταματήσει να παίζει οποιονδήποτε ήχο στα καλά καθούμενα; Εμένα μόλις το πήρα και μετα απο 2 βδομάδες στο service της voda το κάνανε λέει αναβάθμιση κι έστρωσε. Και σήμερα πάλι τα ίδια. Είναι κάτι στο hardware ή φτιάχνει με reset ή αναβάθμιση;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει σε κανέναν σας σταματήσει να παίζει οποιονδήποτε ήχο στα καλά καθούμενα; Εμένα μόλις το πήρα και μετα απο 2 βδομάδες στο service της voda το κάνανε λέει αναβάθμιση κι έστρωσε. Και σήμερα πάλι τα ίδια. Είναι κάτι στο hardware ή φτιάχνει με reset ή αναβάθμιση;

Καλησπέρα! Αυτό είναι το πρώτο μου post! Λοιπόν για να σε βοηθήσω φιλαράκο να κόψεις δρόμο, αυτό που έχεις πάθει είναι κάτι το οποίο το αντιμετώπισα πρόσφατα καθώς αγόρασα μεσω EBay από Αγγλία κι εγώ ένα wave s8500! Από την πρώτη στιγμή που το άνοιξα αντιμετώπισα το πρόβλημα να μην υπάρχει ήχος… Με λίγη αναζήτηση στα forum του εξωτερικού ανακάλυψα ότι αυτό όντως έχει συμβεί σε κάποιες περιπτώσεις. Σου παραθέτω μερικά links:

http://www.mysamsungwave.com/index.php?topic=734.0

http://www.samsungwaveforum.com/samsung-wave-troubleshooting/speaker-dead-no-sound/45/

http://www.badaforums.net/forums/samsung-wave-forum/general-sound-problem-t992.html

Αυτό που κατάλαβα είναι ότι προκειται για κάποιο πρόβλημα που έχει αρκετές παραμέτρους… Κάποιοι παρατηρήσαν ότι αυτό συμβαίνει όταν κάποιοι «φλασάρουν» το κινητό ώστε να το έχουν ανέξαρτητο από τα δίκτυα (Vodafone κλπ). Σε κάποιους συνέβει χωρίς κάποιο ιδιαίτερο λόγο. Οι λύσεις είναι οι εξής: 1) Το πηγαίνεις στο service και απαιτείς αντικατάσταση του ηχείου και 2) ότι έκανα εγώ (βάση των Forum) Παίρνεις το τηλέφωνο και βάζεις να παίξεις το παιχνίδι Asphalt5. Στις ρυθμίσεις βάζεις τον ήχο στα δυνατότερα επίπεδα… Ξεκινάς να παίζεις… Υστερα από κάποια λεπτά θα ακούσεις τον ήχο να εμφανίζεται κάνοντας «σπασιματα». Συνεχίζεις να παίζεις μέχρι να αποκατασταθεί τελείως.. Άλλα παιδιά δοκιμάσανε να παίξουν καμάτια mp3 στο κινητό μέχρι να επανέλθει ο ήχος. Σε «κουφανα;» Εγώ να δεις που ασχολούμαι χρόνια με την τεχνολογία και δεν περίμενα να πιάσει τέτοια «παπατζίδικη» λύση. Έλα όμως που απέδωσε και τώρα το κινητό μου δουλεύει μια χαρά… Προσωπικά νομίζω πως είναι προβλημα Software. Να σου πω την αλήθεια δεν τολμώ να το αναβαθμίσω μην μου επανέλθει το προβλημα (είμαι ακόμα στην έκδoση 1.0) αλλά κάποια στιγμή όταν βγει επίσημα η 1.2 θα δοκιμάσω… Ελπίζω να βοήθησα!

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι το κινητο δεν βλεπει τις επαφες μου στη sim...ουτε μεσω kies ειχα τυχη....

 

AKYRO...

γιατι πολυ απλα δεν εχει επαφες μεσα...αχαχαχααχ

Edited by zebric
Link to comment
Share on other sites

παιδια χρησιμοποιει κανεις προστατευτικη ζελατινα για την οθονη? θα μου προτεινατε να βαλω? επισης για να βλεπω τον καιρο στην οθονη αναμονης εχω καποια χρεωση? απο οτι καταλαβαινετε ειμαι λιγο ασχετος...

 

ps το mp3 player δινει ρεστα απο ποιοτητα ηχου....πραγματικα οτι καλυτερο εχω ακουσει απο κινητο....

Link to comment
Share on other sites

παιδια χρησιμοποιει κανεις προστατευτικη ζελατινα για την οθονη? θα μου προτεινατε να βαλω? επισης για να βλεπω τον καιρο στην οθονη αναμονης εχω καποια χρεωση? απο οτι καταλαβαινετε ειμαι λιγο ασχετος...

 

ps το mp3 player δινει ρεστα απο ποιοτητα ηχου....πραγματικα οτι καλυτερο εχω ακουσει απο κινητο....

 

Προτείνω μόνο θηκούλα. Η ζελατίνα μπορεί να χαλάει λίγο την λειτουργία αφής.

Για να βλέπεις καιρό κατεβάζεις data. Με wifi δεν χρεώνεσαι. Αν έχεις όμως

ενεργοποιημένο το settings> connectivity> "use packet data" τότε χρεώνεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανένας αυτή η vodafon πότε θα μας αφήσει να κάνουμε update από 1.0 σε 1.2 όπως όλοι οι άλλοι?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Αυτό είναι το πρώτο μου post! Λοιπόν για να σε βοηθήσω φιλαράκο να κόψεις δρόμο, αυτό που έχεις πάθει είναι κάτι το οποίο το αντιμετώπισα πρόσφατα καθώς αγόρασα μεσω EBay από Αγγλία κι εγώ ένα wave s8500! Από την πρώτη στιγμή που το άνοιξα αντιμετώπισα το πρόβλημα να μην υπάρχει ήχος… Με λίγη αναζήτηση στα forum του εξωτερικού ανακάλυψα ότι αυτό όντως έχει συμβεί σε κάποιες περιπτώσεις. Σου παραθέτω μερικά links:

http://www.mysamsungwave.com/index.php?topic=734.0

http://www.samsungwaveforum.com/samsung-wave-troubleshooting/speaker-dead-no-sound/45/

http://www.badaforums.net/forums/samsung-wave-forum/general-sound-problem-t992.html

Αυτό που κατάλαβα είναι ότι προκειται για κάποιο πρόβλημα που έχει αρκετές παραμέτρους… Κάποιοι παρατηρήσαν ότι αυτό συμβαίνει όταν κάποιοι «φλασάρουν» το κινητό ώστε να το έχουν ανέξαρτητο από τα δίκτυα (Vodafone κλπ). Σε κάποιους συνέβει χωρίς κάποιο ιδιαίτερο λόγο. Οι λύσεις είναι οι εξής: 1) Το πηγαίνεις στο service και απαιτείς αντικατάσταση του ηχείου και 2) ότι έκανα εγώ (βάση των Forum) Παίρνεις το τηλέφωνο και βάζεις να παίξεις το παιχνίδι Asphalt5. Στις ρυθμίσεις βάζεις τον ήχο στα δυνατότερα επίπεδα… Ξεκινάς να παίζεις… Υστερα από κάποια λεπτά θα ακούσεις τον ήχο να εμφανίζεται κάνοντας «σπασιματα». Συνεχίζεις να παίζεις μέχρι να αποκατασταθεί τελείως.. Άλλα παιδιά δοκιμάσανε να παίξουν καμάτια mp3 στο κινητό μέχρι να επανέλθει ο ήχος. Σε «κουφανα;» Εγώ να δεις που ασχολούμαι χρόνια με την τεχνολογία και δεν περίμενα να πιάσει τέτοια «παπατζίδικη» λύση. Έλα όμως που απέδωσε και τώρα το κινητό μου δουλεύει μια χαρά… Προσωπικά νομίζω πως είναι προβλημα Software. Να σου πω την αλήθεια δεν τολμώ να το αναβαθμίσω μην μου επανέλθει το προβλημα (είμαι ακόμα στην έκδoση 1.0) αλλά κάποια στιγμή όταν βγει επίσημα η 1.2 θα δοκιμάσω… Ελπίζω να βοήθησα!

 

Παρόμοιο πρόβλημα αντιμετώπισα και εγώ, ζήτησα συμβουλή από το forum εδώ αλλά τελικά το έλυσα και εγώ με κομπογιαννίτικό τρόπο. Αθόρυβη λειτουργία, μετά με ήχο, ξανά αθόρυβη μετά mp3 και ξανά ενεργοποίηση ήχου. Την πρώτη φορά το παρουσίασε ενώ έπαιζε ο γιος μου το Asphalt ή το need for speed και μετά κάθε φορά που έπεφτε κάτω. Έπειτα από 3 - 4 φορές έστρωσε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ναι αν έχει ελληνικά ενώ είναι από Γερμανία.

Αλλά δεν νομίζω να έχεις κάποιο πρόβλημα λόγω του φλασαρίσματος.

Ουσιαστικά σου προσφέρουν μια υπηρεσία με μικρή χρέωση

αντί να περάσεις μόνος σου τα ελληνικά με όποιον κίνδυνο υπάρχει.

Υπόψιν η ελληνική αντιπροσωπεία δεν περνάει ελληνικά σε wave παραεισαγωγής.

Ευχαριστώ για την απάντηση, το παρέλαβα σήμερα και είχε ελληνικά κανονικά και ήταν σφραγισμένο (μαζί με το αυτοκόλλητο-σφραγίδα της SAMSUNG) κανονικά KAI ΧΩΡΙΣ ένδειξη ανοίγματος.

 

Το κινητό είναι εξαιρετικό και με ΚΟΡΥΦΑΙΟ λόγο κόστους-απόδοσης και έχει πολύ premium άισθηση, σαν κάτι ακριβό και ιδιαίτερο...

Edited by spirosmil
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...