Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια πως μπορω να αλαξω το product code ωστε να με βρισκει το kies(2.1.1.11124_17)?

το firmware του κινητου μου ειναιS8500MBUKI1/S8500MVFGKI1(KOR)

εχω προσπαθησει με το κωδικο τον οποιο βαζεις στο τελος την ωρα (δε θυμαμαι τωρα ποιος ειναι) αλλα δε βρηκα πουθενα το eur μονο kor και κατι vodafone και cyta απο διαφορες χωρες.

οποιος γνωριζει ας με βοηθησει

 

to κινητο σου ειναι vodafone . υπαρχει συγκεκριμενος τρόπος για τα BRANDED .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://badadownload.com/2011/01/new-wave-with-bada-2-0.html

διαβαστε τι λεει, το bada δεν ειναι τελειωμενο ακομα...

 

συγνωμη αλλά αυτο δεν ειναι για την ανακοινωση του BADA 2 που εγινε το 2011 ????? το εχουμε ήδη δει αυτο το στο utube.

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη αλλά αυτο δεν ειναι για την ανακοινωση του BADA 2 που εγινε το 2011 ????? το εχουμε ήδη δει αυτο το στο utube.

 

ΣΟΡΡΥ αυτο ηθελα να στειλω: http://www.bada-blog.de/2012/01/17/samsung-entscheidungen-zu-bada-und-tizen-noch-nicht-gefallen/

λεει οτι το Bada θα συνεχισει να υπαρχει για να "εκδημοκρατισει" την ιδεα του smartphone και οτι η αποφαση για συγχωνευση δεν εληφθη ακομη...θα δειξει...

Link to comment
Share on other sites

αν δεν βγαλουν το BADA 2 στα εκατομυρια WAVE 1 - 2 που υπαρχουν στον κόσμο τοτε δεν προκειτε να κανουν ΤΙΠΟΤΑ (το να μην υποστιρήζεις το ιδιο σου το λειτουργικό δεν λεγετε δημοκρατια ..... ). εγω προσωπικα εχω και τα 2 wave και αν πειστω οτι το bada 2 αξιζει θα παρω και το wave 3 .. Τόσο χ:X:Xοι ειναι που δεν καταλαβαινουν οτι η αυτη η καθυστερηση δεν τους συμφερει ??? χανουν καθημερινα χιλιαδες πελατες οχι μόνο απο το wave αλλα απο καθε τι samsung.
Link to comment
Share on other sites

to κινητο σου ειναι vodafone . υπαρχει συγκεκριμενος τρόπος για τα BRANDED .

οχι φιλε μου δεν ειναι branded

Up The Irons \m/
Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου δεν ειναι branded

 

Δες στο FAQ του forum την διαδικασία για τα branded κινητά. Απο εκεί εσύ εφόσον δεν έχεις branded κινητό θα πρέπει να κάνεις μόνο το pre-configuration σε EUR.

 

Y.Γ. Κάνοντας το αυτό θα σβηστούν όλα απο το κινητό σου. Γι'αυτό πρίν το κάνεις πάρε back-up τα πάντα.

Huawei P8 Titanium Grey, Android 5.0.1

Samsung Galaxy S4 mini (GT-I9195 Black), Android 4.4.2

Samsung Galaxy S Advance (GT-I9070 Black) Android 4.1.2

Samsung Wave I (GT-S8500) BadaOS 2.0

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω ένα firmware Bada 2 με Ελληνικά αρκεί να δουλεύει το samsung apps.

Είχα βάλει την s8500xxkl6 αλλά δεν έχει ελληνικά και δεν μου δούλευε

το samsung apps(ήθελε να φτιάξω τις ρυθμίσεις για το internet ή network).

Αν ξέρετε κάποια έκδοση στείλτε και το link.

Ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω ένα firmware Bada 2 με Ελληνικά αρκεί να δουλεύει το samsung apps.

Είχα βάλει την s8500xxkl6 αλλά δεν έχει ελληνικά και δεν μου δούλευε

το samsung apps(ήθελε να φτιάξω τις ρυθμίσεις για το internet ή network).

Αν ξέρετε κάποια έκδοση στείλτε και το link.

Ευχαριστώ πολύ!!!

 

Εγω εχω αυτην S8500MBUKI1 - S8500MVFGKI1 εχει ελληνικα αλλα δε το αναγνωριζει το kies

SAmsung apps λειτουργουν και στο τηλεφωνο και στο pc τωρα για το λινκ εαν το γκουγκλαρεις θα βρεις ουκ ολιγα

Up The Irons \m/
Link to comment
Share on other sites

Δες στο FAQ του forum την διαδικασία για τα branded κινητά. Απο εκεί εσύ εφόσον δεν έχεις branded κινητό θα πρέπει να κάνεις μόνο το pre-configuration σε EUR.

 

Y.Γ. Κάνοντας το αυτό θα σβηστούν όλα απο το κινητό σου. Γι'αυτό πρίν το κάνεις πάρε back-up τα πάντα.

Το Προβλημα μου ειναι οτι στο pre-configutration δεν μου βγαζει επιλογη EUR μονο KOREA και κατι αλλα VODAFONE και

CYTA απο διαφορες χωρες

 

Σκεφτομαι να αφησω το wave και να παρω το SE arc s τι λετε?

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by sakiss
Up The Irons \m/
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω αυτην S8500MBUKI1 - S8500MVFGKI1 εχει ελληνικα αλλα δε το αναγνωριζει το kies

SAmsung apps λειτουργουν και στο τηλεφωνο και στο pc τωρα για το λινκ εαν το γκουγκλαρεις θα βρεις ουκ ολιγα

 

Αυτή είναι για vodafone. Εγώ θέλω μία κανονική. Δεν με πολύ νοιάζει αν το αναγνωρίζει το Kies, αρκεί να δουλεύει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ υπαρχει bada 2 με Ελληνικό csc .. ολα εχουν βγει με αγγλικά. Αν θες 1,2 εκδοση με ελληνικά official unbranded (εκδοση xxjl2)τοτε μπορω να σε βοηθησω .
Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ υπαρχει bada 2 με Ελληνικό csc .. ολα εχουν βγει με αγγλικά. Αν θες 1,2 εκδοση με ελληνικά official unbranded (εκδοση xxjl2)τοτε μπορω να σε βοηθησω .

 

Τώρα αυτήν τη rom(xxjl2) έχω.

Απλά είχα δει πιο παλιά για μία beta έκδοση με ελληνικά.

Ευχαριστώ πάντως!

Link to comment
Share on other sites

Τώρα αυτήν τη rom(xxjl2) έχω.

Απλά είχα δει πιο παλιά για μία beta έκδοση με ελληνικά.

Ευχαριστώ πάντως!

 

σιγουρα δεν εχει βγει με Ελληνικά . Υπομονή ακόμα λίγο και θα περασουμε την επισημη. Που θα παει θα την βγάλουν ....

 

 

οριστε και η απόδειξη . ΕΠΙΣΗΜΟ BADA 2 update για 8530 στην Τσεχια απο σημερα. τσεκαρισμενο και απο το FUZ .... !!!!!!!!!!!!! Μαλον κοντευουμε.

Edited by tolis29
Link to comment
Share on other sites

σιγουρα δεν εχει βγει με Ελληνικά . Υπομονή ακόμα λίγο και θα περασουμε την επισημη. Που θα παει θα την βγάλουν ....

 

 

οριστε και η απόδειξη . ΕΠΙΣΗΜΟ BADA 2 update για 8530 στην Τσεχια απο σημερα. τσεκαρισμενο και απο το FUZ .... !!!!!!!!!!!!! Μαλον κοντευουμε.

 

παντως εγω δεν εχω βαλει καμια beta μεχρι τωρα για να με ενθουσιασει σιγουρα η αναβαθμιση μετα απο τοσο υπομονη:p θελω να δω ποιος θα φερει πρωτος τα καλα νεα στο φορουμ για το επισημο bada 2 στην ελλαδα:) tolis29 εχεις δυνατη υποψηφιοτητα!:p Ι'Μ ALL IN:lol:

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα δεν εχει βγει με Ελληνικά . Υπομονή ακόμα λίγο και θα περασουμε την επισημη. Που θα παει θα την βγάλουν ....

 

 

οριστε και η απόδειξη . ΕΠΙΣΗΜΟ BADA 2 update για 8530 στην Τσεχια απο σημερα. τσεκαρισμενο και απο το FUZ .... !!!!!!!!!!!!! Μαλον κοντευουμε.

 

Μακάρι!!! Και εγώ περιμένω τόσο καιρό πως και πως να βγει!

Από 'τι είδα από αυτή τη rom που είχα βάλει τα Bada 2.0 έχουν πιο πολλές δυνατότητες και έχουν και πιο ωραία εμφάνιση.

Ευχαριστώ για την βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

SamKiesUpdates SamKiesUpdates

EUR = Greece P7500XWKL1/P7500OXXKK4

?????

 

Αντε μωρη αρρωστια παμε ποιο κατω!

 

Ναι, μόνο που είναι για android όχι για bada....

Link to comment
Share on other sites

SamKiesUpdates SamKiesUpdates

XEZ = Czech S8530XXLA1/S8530OXDLA1

21 Jan

 

αυτο ειναι που μας ενδιαφερει απο το λινκ που εστειλα

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς καμία βελτίωση στο συγκεκριμένο firmware. Τα ίδια προβλήματα με αυτό της Πολωνίας, προβλήματα με τον browser, ειδοποιήσεις μνήμης κτλ.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς καμία βελτίωση στο συγκεκριμένο firmware. Τα ίδια προβλήματα με αυτό της Πολωνίας, προβλήματα με τον browser, ειδοποιήσεις μνήμης κτλ.

 

Δηλαδη το λυσαμε στην 1.2 και τωρα αν ερθει ποτε η 2 θα βγαζει παλι πολυ μεγαλη σελιδα;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη το λυσαμε στην 1.2 και τωρα αν ερθει ποτε η 2 θα βγαζει παλι πολυ μεγαλη σελιδα;

 

Ναι, το δοκίμασα, και είχε πάλι τα ίδια. Αν ανόιξεις 2 ή 3 tabs βγάζει πολύ μεγάλη σελίδα. Ελπίζω να μην συνεχίσουν οι αναβαθμίσεις με προχειρότητα..

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το δοκίμασα, και είχε πάλι τα ίδια. Αν ανόιξεις 2 ή 3 tabs βγάζει πολύ μεγάλη σελίδα. Ελπίζω να μην συνεχίσουν οι αναβαθμίσεις με προχειρότητα..

 

Ενταξει μεχρι 2 το δουλευω και εγω,το θεμα ειναι να μην βγαζει απο την πρωτη οπως στην 1.Τι να πω!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...