Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γνωριζει κανεις σας αν θαχει καποια επιπτωση στο κινητο κατι τετοιο ?(οσο αφορα τον μαγνητη περισσοτερο) δειχνει να κανει καλη δουλεια...

 

Μπααα φίλε πάρε μια φωτογραφική καλύτερα αν θες να κάνεις τέτοια "κόλπα"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εμεις σιγουρα θα ειμαστε τελευταια...οπως και με τις paid εφαρμογες...τουλαχιστον αρχιζω και βλεπω πολλες νεες και καινουριες να βγαινουν για την 2.0...
Link to comment
Share on other sites

 

Τι να τα κάνουμε τα Angry Birds, όταν δεν έχουμε υποστήριξη σε χάρτες για τις εφαρμογές gps... (Route 66, Sygic)

Link to comment
Share on other sites

Τι να τα κάνουμε τα Angry Birds, όταν δεν έχουμε υποστήριξη σε χάρτες για τις εφαρμογές gps... (Route 66, Sygic)

 

για route 66 γιατι δεν υπαρχει? το sygic θυμαμαι ειχε βγαλει Mobile Maps Greece. To αφαίρεσαν?

Link to comment
Share on other sites

Ναι δυστυχώς το αφαίρεσαν το Sygic (χωρίς να καταλάβω το γιατί), όχι μόνο το ελληνικό, και άλλα. Το Route 66 είναι αφημένο στην μοίρα του, αφού δεν έχει αναβαθμιστεί από τότε που κυκλοφόρησε το τηλέφωνο και έχει αρκετά προβλήματα από τότε...

Τραγικά πράγματα κάνει η Samsung με το Bada, το οποίο αν δεν το έχετε καταλάβει οδεύει προς θανάτωση...

Έκλεισε συμφωνία με την TomTom αλλά μόνο για το Wave 3... καλά...

Περιμένουμε την Bada 2.0 έκδοση, η οποία δεν είναι και κάτι το τρελό, ένα εξάμηνο τώρα... και όλο αναβολές και μλκιες....

Εφαρμογές ελάχιστες, υποστήριξη άθλια...

Πόσο το μετάνιωσα που δεν πήρα Android τότε...

Από ότι καταλαβαίνω, η Samsung θα κρατήσει το bada πλέον για τις mid-low end συσκευές της, όπως είχε η Nokia το Symbian 40...

κρίμα....

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

παιδιά οι αναβαθμίσεις βγαινουν αναλογα με το csc ... εμας ειναι μαζι με Ισπανια - Πορτογαλία οπότε λογικα θα βγουν με την μια και οι τρεις χωρες .
Link to comment
Share on other sites

πολυ αναμονή για οχι και τοσο απροβληματιστη official εκδοση ,ΑΝ ΙΣΧΥΟΥΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ σε φορουμ που εχουν λαβει την official :

1)παιζει πολυ lag στο lock-unlock screen .

2)αν και καναν την τσακαλιά να κατεβάσουν στα 800mhz τον επεξεργαστη σε γενικη χρηση και μονο οταν ανοιγουν ¨βαριες¨ εφαρμογες να φτανει στο 1Ghz, παλι τρωει πολυ μπαταρια.

αλλά γιατι γραφονται πολλες μλκιες σε φορουμς απο διάφορους ,ελπιζω να ναι υπερβολικοί.

Link to comment
Share on other sites

Από ότι κατάλαβα οι αναβαθμίσεις ως τώρα είναι κυρίως για σλαβικές χώρες, και χώρες τις κεντρο-ανατολικής Ευρώπης. Πιστεύω θα ακολουθήσουν αναβαθμίσεις για Γερμανία, Αγγλία, Ολλανδία κτλ δηλαδή κεντρική-βόρεια Ευρώπη. Εμείς ΜΑΛΛΟΝ θα μπούμε μετά στον χορό... κάτι που μπορεί να γίνει την άλλη βδομάδα αλλά δεν θα παραξενευτώ αν γίνει και τον Μάρτιο... και για την 1.2 έτσι λέγαμε και την πήραμε τελευταίοι μετά από μήνες...

Έλα μωρή Ελλάδα....

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

πολυ αναμονή για οχι και τοσο απροβληματιστη official εκδοση ,ΑΝ ΙΣΧΥΟΥΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ σε φορουμ που εχουν λαβει την official :

1)παιζει πολυ lag στο lock-unlock screen .

2)αν και καναν την τσακαλιά να κατεβάσουν στα 800mhz τον επεξεργαστη σε γενικη χρηση και μονο οταν ανοιγουν ¨βαριες¨ εφαρμογες να φτανει στο 1Ghz, παλι τρωει πολυ μπαταρια.

αλλά γιατι γραφονται πολλες μλκιες σε φορουμς απο διάφορους ,ελπιζω να ναι υπερβολικοί.

 

Φαντάζομαι όλοι τα έχουμε δει αυτά τα σχόλια πάνω κάτω. Προσωπικά πιστεύω είναι ένας συνδυασμός της τεράστιας αναμονής και του hype, του γεγονότος ότι βάζουν 3rd party themes, apps, widgets αμφίβολου ποιότητος, και του ότι βιάστηκε η σαμμυ μπας και σταματήσουν τα petitions :lol:

 

Τώρα για την μπαταρία, θα διαφωνήσω. Ξέρω ότι υπάρχουν περιπτώσεις σε άτομα όπου δεν κρατάει πολύ για αδιευκρίνιστους λόγους, άλλα εμένα με λίγη χρήση κάθε μέρα (wifi ανοιχτό σχεδόν όλη μέρα, όχι 3g, φωτεινότητα στο 1, όχι games, 3 widgets, AP UART mode) μου κρατάει 4-5 μέρες. Τι να πω, άβυσσος τα ηλεκτρονικά αυτού του κινητού.

 

ΥΣ: Πάλι καλά που το Sygic βρήκε εντελώς τυχαία το δρόμο του στο κινητό μου, όσο ακόμα ήταν στο app store. Υπάρχει ακόμα το Ndrive 11, βέβαια. Αν θέλει κανείς το unmodified αρχείο του Sygic, PM.

Edited by Vash_GR
Link to comment
Share on other sites

ΥΣ: Πάλι καλά που το Sygic βρήκε εντελώς τυχαία το δρόμο του στο κινητό μου, όσο ακόμα ήταν στο app store. Υπάρχει ακόμα το Ndrive 11, βέβαια. Αν θέλει κανείς το unmodified αρχείο του Sygic, PM.

 

Υπάρχει το Ndrive 11 με Ελληνικούς χάρτες? γιατί έχω την εντύπωση ότι το είχα δει μόνο με χάρτες άλλων χωρών...

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το Ndrive 11 με Ελληνικούς χάρτες? γιατί έχω την εντύπωση ότι το είχα δει μόνο με χάρτες άλλων χωρών...

 

Σίγουρα υπήρχε στο NDrive 10 και νομίζω ότι αρχικά τουλάχιστον είχα δει και στο 11. Τώρα αν τους αφαίρεσαν και αυτούς, ε έλεος. Να 'να καλά η πειρατεία δηλαδή που έχουμε gps στο κινητό μας. Τι άλλο θα δούμε από αυτή την εταιρία :lol:

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα υπήρχε στο NDrive 10 και νομίζω ότι αρχικά τουλάχιστον είχα δει και στο 11. Τώρα αν τους αφαίρεσαν και αυτούς, ε έλεος. Να 'να καλά η πειρατεία δηλαδή που έχουμε gps στο κινητό μας. Τι άλλο θα δούμε από αυτή την εταιρία :lol:

 

Το 10 υπηρχε σίγουρα ναι, το 11 δεν το ειδα ποτέ εγώ. Και έψαχνα για ένα καλό GPS γιατί το Sygic μπορεί να έχει κάποια καλά στοιχεία αλλά κολλάει συνέχεια και κρασάρει. Τσάμπα το αγόρασα... και τώρα το βγάλανε κιόλας οπότε πάνε και οι αναβαθμίσεις μπα και έφτιαχνε...

Από πειρατικά δεν έχω ασχοληθεί, γιατί δεν θέλω να ρισκάρω να κάνω ζημειά στο κινητό με custom firmware και τα λοιπά.

Πάντως το NDrive 11 υπάρχει για αρκετές χώρες και φαίνεται καλό, αλλά άμα δεν έχει την κοπροΕλλάδα, τι να το κανω....

Τι να πω, υπομονή θα κάνω μέχρι να βγει το Huawei Ascend P1 για να το τσιμπίσω...

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

Το 10 υπηρχε σίγουρα ναι, το 11 δεν το ειδα ποτέ εγώ. Και έψαχνα για ένα καλό GPS γιατί το Sygic μπορεί να έχει κάποια καλά στοιχεία αλλά κολλάει συνέχεια και κρασάρει. Τσάμπα το αγόρασα... και τώρα το βγάλανε κιόλας οπότε πάνε και οι αναβαθμίσεις μπα και έφτιαχνε...

Από πειρατικά δεν έχω ασχοληθεί, γιατί δεν θέλω να ρισκάρω να κάνω ζημειά στο κινητό με custom firmware και τα λοιπά.

Πάντως το NDrive 11 υπάρχει για αρκετές χώρες και φαίνεται καλό, αλλά άμα δεν έχει την κοπροΕλλάδα, τι να το κανω....

Τι να πω, υπομονή θα κάνω μέχρι να βγει το Huawei Ascend P1 για να το τσιμπίσω...

 

Κ εγώ το Sygic έχω και δεν έχει κανένα πρόβλημα, πέραν από το πολύ περιστασιακό (2 φορές) κρασάρισμα, τη μια για άγνωστο λόγο και την άλλη δεν έλεγε να πάρει το όνομα μιας οδού, με το τρίτο γράμμα κράσαρε κάθε φορά :lol:. Άλλα από ταχύτητα και σαν πρόγραμα και για τις στροφές στην ομιλία κλπ δεν μου εμφάνισε κάποιο θέμα και ποτέ δεν μου κόλλησε. Τι να πω, σαπίλα!

Link to comment
Share on other sites

http://support.sygic.com/sygic/topics/when_sugic_mobile_maps_will_work_on_badaos_2_0?from_gsfn=true

 

Ψάχνωντας λίγο, βρήκα το παραπάνω επίσημο λίνκ...

τι λέει?

Ότι η Sygic σταμάτησε να πουλάει τα προγράματά της για bada,

ότι διέκοψε την δουλειά για την έκδοση για bada 2.0,

και ότι όσοι αγοράσαμε το Sygic θα φάμε τάπα όταν αναβαθμιστούμε στην 2.0 γιατί το app δεν θα δουλέυει...

Επίσημο έτσι! διαβάστε...

Μερικούς που παραπονιούνται τους λένε να επικοινωνήσουν με την Samsung apps για να τους ζητήσουν πίσω τα λεφτά τους, αλλά αμφιβάλλω αν κάνει η Samsung κάτι τέτοιο...

 

Το μόνο καλό από το όλο θέμα είναι ότι ανακοίνωσαν ότι αν μεταβούμε σε android τηλέφωνο θα μπορούμε να μεταφέρουμε την άδεια από bada σε android, μέσω του support τους...

Το πατήσανε και ψώφισε το Bada.... καλά κρασά...

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

http://support.sygic.com/sygic/topics/when_sugic_mobile_maps_will_work_on_badaos_2_0?from_gsfn=true

 

Ψάχνωντας λίγο, βρήκα το παραπάνω επίσημο λίνκ...

τι λέει?

Ότι η Sygic σταμάτησε να πουλάει τα προγράματά της για bada,

ότι διέκοψε την δουλειά για την έκδοση για bada 2.0,

και ότι όσοι αγοράσαμε το Sygic θα φάμε τάπα όταν αναβαθμιστούμε στην 2.0 γιατί το app δεν θα δουλέυει...

Επίσημο έτσι! διαβάστε...

Μερικούς που παραπονιούνται τους λένε να επικοινωνήσουν με την Samsung apps για να τους ζητήσουν πίσω τα λεφτά τους, αλλά αμφιβάλλω αν κάνει η Samsung κάτι τέτοιο...

 

Το μόνο καλό από το όλο θέμα είναι ότι ανακοίνωσαν ότι αν μεταβούμε σε android τηλέφωνο θα μπορούμε να μεταφέρουμε την άδεια από bada σε android, μέσω του support τους...

Το πατήσανε και ψώφισε το Bada.... καλά κρασά...

 

Τι να πω, και εγω αγορασμενο το εχω....

Τουλαχιστον θα το μεταφερω στο android, κατι ειναι και αυτο.

 

Ευχαριστω για την πληροφορια :)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει διαβάσει κανείς από χώρες που έχει ήδη δωθεί επίσημα το 2.0, όσοι το πέρασαν κανονικά απο KIES έχασαν επαφές, εφαρμογές κτλ με την αναβάθμιση? ή κρατήθηκαν όλα και απλά αναβαθμίστηκε το λειτουργικό?

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα στις ΒΕΤΑ χανονταν ολα. καπου επεσε το ματι μου οτι τωρα δεν χανονται αλλά δεν ειναι τιποτα σιγουρο .
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει διαβάσει κανείς από χώρες που έχει ήδη δωθεί επίσημα το 2.0, όσοι το πέρασαν κανονικά απο KIES έχασαν επαφές, εφαρμογές κτλ με την αναβάθμιση? ή κρατήθηκαν όλα και απλά αναβαθμίστηκε το λειτουργικό?

 

Όχι δεν υπάρχει τέτοιο θέμα. Αναβάθμιση του λειτουργικού είναι. Εκτός και αν την κάνεις με το multiloader, τότε θα τα χάσεις όλα.

Link to comment
Share on other sites

A !! ναι αυτο διαβασα... με το multiloader χανονται ολα.... με το ΚΙΕΣ απλα αναβαθμιζετε το λειτουργικό χωρις να χανεται τιποτα. Απλά νομιζω οτι χανονται διαφορες εφαρμογες και παιχνιδια που ειναι ασυμβατα με το BADA 2
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το θέμα, όσες εφαρμογές δεν είναι συμβατές με το 2.0 χάνονται?

Βασικά, ακούγεται λίγο μλκια... μάλλον θα παραμένουν απλά θα κρασάρουν όταν τρέξουν...

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

και στην τουρκια βγηκε..τουλαχιστο προχωρα το πραμα, καποια στιγμη θα ερθουμε κι εμεις, ποσο πια να αργησει;
Link to comment
Share on other sites

ειναι θεμα ωρων πιστευω.

 

Απορια.... Θα βγει πρωτα για το 8500 και μετα για το 8530 ή θα ειναι ταυτοχρονη η αναβαθμιση???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...