Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκιμασα να κανω αλλαγη product code αλλα μου βγαζει μηδενικα στο hex.

Ετσι δοκιμασα μονο μεσω multiloader και εβαλα την εκδοση: S8500XXJF7/S8500OXCJF3

Το προβλημα ειναι οτι το kies 1.5.3 και 2.0.3 αδυνατουν ακομα να το κανουν αναβαθμηση.

:ninja:

-GLX-

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δοκιμασα να κανω αλλαγη product code αλλα μου βγαζει μηδενικα στο hex.

Ετσι δοκιμασα μονο μεσω multiloader και εβαλα την εκδοση: S8500XXJF7/S8500OXCJF3

Το προβλημα ειναι οτι το kies 1.5.3 και 2.0.3 αδυνατουν ακομα να το κανουν αναβαθμηση.

 

Aλλαξε το μέσα απ'το κινητό το product code

nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

Aλλαξε το μέσα απ'το κινητό το product code

 

Αν εννοεις με *#5239870*# και επιλεγοντας EUR, το εχω κανει.

 

EDIT: Σε αυτο εδω το SITE, στο δευτερο post, αναφερει ολα τα European fw. Αν δοκιμασω να βαλω για παραδειγμα το << S850XXJL2 ## >> θα δεχετε updates απο το kies? Το εχει δοκιμασει κανεις?

Edited by _GLXakias_

:ninja:

-GLX-

Link to comment
Share on other sites

τ εχω παρει.......οτι και να κανω στο ιντερνετ με βγαζει πολθ μεγαλη σελιδα.....και τα σχετικα......καλα στο fb δεν το συζητω χαμος .....ουτε να γραψω ουτε να δω σπασημο νευρων......δεν ξερω τι να το κανω..... Edited by mpexpan
Link to comment
Share on other sites

τ εχω παρει.......οτι και να κανω στο ιντερνετ με βγαζει πολθ μεγαλη σελιδα.....

Δοκίμασε να κάνεις ρισταρτ το κινητό και να ξαναδοκιμάσεις. Το ίδιο κάνει και σ' εμένα.:mad: Ελπίζω με την αναβάθμιση να λυθεί το πρόβλημα.:(

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

kalhmera. θελω να ρωτησω κατι σχετικα με τις εκδοσεις (firmwares) που κυκλοφορουν . Πιο ειναι το Τελευταιο ΕΠΙΣΗΜΟ firmware που υπαρχει απο την samsung ????? στο κινητο μου εχω την JL2 περασμενη μεσω ΚΙΕΣ (unbranded κινητο χωρις καμια επεμβαση ) .... ειναι αυτη η τελευταια ή υπαρχει και άλλη ????? και τελος με αυτη περσμενη θα εμφανιστει η νεα όποτε ερθει ή θα χρειαστεί να κανω κατι ???
Link to comment
Share on other sites

καλημερα...να βγαλω μπαταρια....τι ενοεισ ρισταρ???

 

τι ενοεισ ρισταρ???καλιμερα.....

 

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα.Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

τι ενοεισ ρισταρ???καλιμερα.....

 

Να κλείσεις το κινητό και να το ξανανοίξεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

Να κλείσεις το κινητό και να το ξανανοίξεις.

 

TO εκανα φιλε μου ....για 5-10 λεπτα δουλευει καλιτερα και μετα παλι τα ιδια.....

Link to comment
Share on other sites

kalhmera. θελω να ρωτησω κατι σχετικα με τις εκδοσεις (firmwares) που κυκλοφορουν . Πιο ειναι το Τελευταιο ΕΠΙΣΗΜΟ firmware που υπαρχει απο την samsung ????? στο κινητο μου εχω την JL2 περασμενη μεσω ΚΙΕΣ (unbranded κινητο χωρις καμια επεμβαση ) .... ειναι αυτη η τελευταια ή υπαρχει και άλλη ????? και τελος με αυτη περσμενη θα εμφανιστει η νεα όποτε ερθει ή θα χρειαστεί να κανω κατι ???

 

Είναι η τελευταία και δεν θα χρειαστεί να κάνεις τίποτα απλά θα το συνδέσεις μέσω kies

nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα να κανω αλλαγη product code αλλα μου βγαζει μηδενικα στο hex.

Ετσι δοκιμασα μονο μεσω multiloader και εβαλα την εκδοση: S8500XXJF7/S8500OXCJF3

Το προβλημα ειναι οτι το kies 1.5.3 και 2.0.3 αδυνατουν ακομα να το κανουν αναβαθμηση.

 

Αν δεν αλλάξεις το product code ξέχνα τις αναβαθμίσεις από το Kies. Μονό με multiloader θα αναβαθμίζεται το κινητό.

Εκτός αν το γυρίσεις στην έκδοση που είχε (αν μπορέσεις να την βρεις πουθενά) και παίρνεις τις αναβαθμίσεις της cosmote.

Link to comment
Share on other sites

TO εκανα φιλε μου ....για 5-10 λεπτα δουλευει καλιτερα και μετα παλι τα ιδια.....

 

Το ξέρω εχθρέ μου και σε μένα το ίδιο κάνει:mad: Όσο πιο "βαριά" είναι τα sites που ανοίγεις, τόσο πιο γρήγορα θα σου βγάλει το μήνυμα και θα φορτώνει πιο αργά. Δεν διαχειρίζεται σωστά την μνήμη ο περιηγητής, απ' ότι μπορώ να καταλάβω.

Η επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων πάντως δεν βοηθά, στο λέω επειδή το δοκίμασα.

Με το Opera mini δεν διαπίστωσα αυτό το πρόβλημα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω εχθρέ μου και σε μένα το ίδιο κάνει:mad: Όσο πιο "βαριά" είναι τα sites που ανοίγεις, τόσο πιο γρήγορα θα σου βγάλει το μήνυμα και θα φορτώνει πιο αργά. Δεν διαχειρίζεται σωστά την μνήμη ο περιηγητής, απ' ότι μπορώ να καταλάβω.

Η επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων πάντως δεν βοηθά, στο λέω επειδή το δοκίμασα.

Με το Opera mini δεν διαπίστωσα αυτό το πρόβλημα.:

 

για ναδουμε με την αναβαθμιση τι θα γινει.......παντοσ σε ευχαριστω για το χρονο σου.....

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ και καιρό το Kies δεν μου διαβάζει την κάρτα μνήμης...Έχω κάνει άπειρες φορές "Αντιμετώπιση Προβλημάτων Σύνδεσης" χωρίς να διορθωθεί.. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει??
Link to comment
Share on other sites

τ εχω παρει.......οτι και να κανω στο ιντερνετ με βγαζει πολθ μεγαλη σελιδα.....και τα σχετικα......καλα στο fb δεν το συζητω χαμος .....ουτε να γραψω ουτε να δω σπασημο νευρων......δεν ξερω τι να το κανω.....

 

Αυτά τα προβλήματα έχουν διορθωθεί προ πολλού (έκδοση 1.2). Αν έχεις την τελευταία έκδοση firmware (JL2), απενεργοποίησε όλα τα μη εργοστασιακά Widgets. Επίσης, φρόντιζε στο multitasking (παρατεταμένα το μεσαίο πλήκτρο) να μην έχεις αφήσει καμία εφαρμογή ανοιχτή πέραν του Internet.

 

Αλήθεια σε ποια σελίδα σου εμφανίζει το πρόβλημα? Λέω μήπως και είναι προβληματική (βαριά) η συγκεκριμένη...

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα προβλήματα έχουν διορθωθεί προ πολλού (έκδοση 1.2). Αν έχεις την τελευταία έκδοση firmware (JL2), απενεργοποίησε όλα τα μη εργοστασιακά Widgets. Επίσης, φρόντιζε στο multitasking (παρατεταμένα το μεσαίο πλήκτρο) να μην έχεις αφήσει καμία εφαρμογή ανοιχτή πέραν του Internet.
Έχει βελτιωθεί με το 1.2 αλλά όχι λυθεί (χωρίς να έχω κανένα βίτζετ και ούτε άλλη εφαρμογή να τρέχει).:(

 

Αλήθεια σε ποια σελίδα σου εμφανίζει το πρόβλημα? Λέω μήπως και είναι προβληματική (βαριά) η συγκεκριμένη...

Ας πούμε το blog tro-ma-ktiko

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

Έχει βελτιωθεί με το 1.2 αλλά όχι λυθεί (χωρίς να έχω κανένα βίτζετ και ούτε άλλη εφαρμογή να τρέχει).:(

Ας πούμε το blog tro-ma-ktiko

 

Φίλε μου το συγκεκριμένο blog είναι υπερβολικά βαρή και είναι λογικό να έχει αυτή την αντίδραση το κινητό ! Ακόκα και στον υπολογιστή αν πας να μπείς απο Internet Explorer θα δείς ότι κολλάει λόγο του μεγάλου όγκου απο τις φωτογραφίες στο κάθε post !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Απο που κατεβασατε τον opera mini.Στα apps,δε μπορω να το βρω

Από site της opera.

Φίλε μου το συγκεκριμένο blog είναι υπερβολικά βαρή και είναι λογικό να έχει αυτή την αντίδραση το κινητό ! Ακόκα και στον υπολογιστή αν πας να μπείς απο Internet Explorer θα δείς ότι κολλάει λόγο του μεγάλου όγκου απο τις φωτογραφίες στο κάθε post !

Άρα και σε εσένα δεν το φορτώνει?

Πάντως και με πιο ελαφρά όπως το myphone,για παράδειγμα, μετά από 3-4 ώρες (για να με μέσα) αρχίζει να μην φορτώνει ούτε αυτό. Σταδιακά μειώνεται δηλαδή η ταχύτητα ανοίγματος της σελίδας. Δεν είναι απαραίτητο να είναι συνεχόμενες οι ώρες "σερφαρίσματος"και 10 λεπτά να το χρησιμοποιώ την ημέρα, σε μερικές μέρες δεν θα ανοίγει ούτε το φόρουμ, μειώνοντας μέρα με την ημέρα, τον χρόνο "φορτώματος", με την προϋπόθεση φυσικά, να μην έχω κλείσει στο μεταξύ διάστημα, το κινητό.

Edited by siciliano

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα στο κινητο το αρχειο mini.jad απο το σαιτ, αλλα οταν παω να το ανοιξω,λεει ακυρο αρχειο.Καμια ιδεα κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα στο κινητο το αρχειο mini.jad απο το σαιτ, αλλα οταν παω να το ανοιξω,λεει ακυρο αρχειο.Καμια ιδεα κανεις?

 

Από το browser του κινητού σου μπαίνεις στην σελίδα: http://www.m.opera.com

Θα σε βγάλει σε αυτήν την σελίδα, επιλέγεις την πρώτη επιλογή, το κατεβάζεις και είναι έτοιμο προς χρήση (αποθηκεύεται στα "Παιχνίδια και άλλα").

 

Εγώ το κατέβασα μέσω δικτύου GPRS/3G και όχι, μέσω WiFi :)

Δεν ξέρω, μπορεί να παίζει κι αυτό κάποιο ρόλο.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλε μου....εσυ καλα τα λες αλλα εγω δεν ξερω ακριβοσ τι να κανω με τις εκδοσης...

 

Αυτά τα προβλήματα έχουν διορθωθεί προ πολλού (έκδοση 1.2). Αν έχεις την τελευταία έκδοση firmware (JL2), απενεργοποίησε όλα τα μη εργοστασιακά Widgets. Επίσης, φρόντιζε στο multitasking (παρατεταμένα το μεσαίο πλήκτρο) να μην έχεις αφήσει καμία εφαρμογή ανοιχτή πέραν του Internet.

 

Αλήθεια σε ποια σελίδα σου εμφανίζει το πρόβλημα? Λέω μήπως και είναι προβληματική (βαριά) η συγκεκριμένη...

 

καλημερα φιλε μου....εσυ καλα τα λες αλλα εγω δεν ξερω ακριβοσ τι να κανω με τις εκδοσης...

 

τελικα το βρηκα και εχω την 1,2 με firmware JL2.......το θεμα ειναι πος και στ fb μου κανει κατι τετοια κουλα....

 

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα.Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω παιδια.Προσπαθουσα να κατεβασω τον mini οpera μεσω uc browser γι'αυτο μου εκανε κολπα.

Αντε με το καλο να ερθει η 2.0 εκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ανεβασει παλιοτερα μονταρισμενη εκδοση του opera mini ειδικα για το wave, δοκιμασε την, καμια σχεση!!

Εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3704662#post3704662

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...