Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

thanks ...και για τα Ελληνικα καποιος?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παίδες καμια καλη βάση στήριξης αυτοκινήτου εχει βρεί κανεις?

 

τελικά πήρα αυτήν 7€ η οποια έρχεται κουτί:

http://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=27161

http://www.kotsovolos.gr/site/datafiles/catalog/c27161-1m.jpg

 

την έβαλα στον αεραγωγό του αμαξιου.. χθες που το δοκίμασα το κινητό σαν gps δεν ζεστάθηκε καθόλου, πράγμα που ήταν το ζητούμενο!:)

 

θα το τσεκαρω και με ντάλα ήλιο και το πολύ πολυ ανοίγω και 2-3 τρύπες να χτυπάει το κλιματιστικό απευθείας στο κινητο.

 

Υ.Γ.

το ndrive έχει μια ελάχιστη καθυστέρηση στις στροφές ή είναι ιδέα μου? η microsd μου είναι trancend 8gb class6..αυτή φταίει ή κάτι άλλο?

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

αγόρασα ένα ωραίο bluetoothακι που ταιριάζει τέλεια με το wave μας...

http://the-gadgeteer.com/2010/08/23/samsung-hm3200-bluetooth-headset-review/

 

 

http://assets8.skroutz.gr/sku_pictures/0054/2629/ab5af815b09c1ceb8a4248c544e048c7.jpg

Edited by MIB
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

παιδια,νομιζω οτι ειχαν και αλλοι το ιδιο προβλημα παλιοτερα.γνωριζει κανεις τι ρυθμισεις πρεπει να κανω για να συνδεθω με wifi στο pc μου?σε αλλα wifi spot συνδεομαι αλλα στο δικο μου που ειναι cyta ( ρουτερ : thomson tg782) δεν μπορω! ουτε με το wave ουτε με αλλα nokia ,αλλά με laptop δεν εχω προβλημα..(win xp εχω) αν βλεπει κανεις το φορουμ καλοκαιριατικα και γνωριζει τπτ ας πει καμια ιδεα!:)
Link to comment
Share on other sites

παιδια,νομιζω οτι ειχαν και αλλοι το ιδιο προβλημα παλιοτερα.γνωριζει κανεις τι ρυθμισεις πρεπει να κανω για να συνδεθω με wifi στο pc μου?σε αλλα wifi spot συνδεομαι αλλα στο δικο μου που ειναι cyta ( ρουτερ : thomson tg782) δεν μπορω! ουτε με το wave ουτε με αλλα nokia ,αλλά με laptop δεν εχω προβλημα..(win xp εχω) αν βλεπει κανεις το φορουμ καλοκαιριατικα και γνωριζει τπτ ας πει καμια ιδεα!:)

 

αλλαξε τις ρυθμίσεις ασφαλειας στο wifi του thomson.. βαλτο WEP, WPA1-2 κτλ μεχρι κατι να δουλέψει..

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

Full youtube προγραμμα για το wave μας, δωρεαν πλεον!

 

http://www.samsungapps.com/topApps/topAppsDetail.as?productId=G00000758858

 

Γιατί δεν δουλεύει?

Κάνω κάτι λάθος?

μόλις πατάω watch βγαίνει απο το πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Τις πλάκας είναι το πρόγραμμα. Δεν παίζουν τα Video ζητάει αναβάθμιση του flash player. Και κάνει και τα τρελά του. Γι αυτό και το έβαλε δωρεάν μαλλον. χαχαχαχα. Edited by Bada
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω το wave 2 και θέλω να του βάλω μια 32άρα microSD. Κανονικά την δέχεται έτσι δεν είναι...;;; :worry:
Link to comment
Share on other sites

Τα specs του λένε ότι την δέχεται. Λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα, αλλά γιατί δεν το ρωτάς στο θέμα του? Εκεί μπορεί κάποιος να την έχει βάλει, οπότε και θα σου πει στα σίγουρα.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

αγόρασα ένα ωραίο bluetoothακι που ταιριάζει τέλεια με το wave μας...

http://the-gadgeteer.com/2010/08/23/samsung-hm3200-bluetooth-headset-review/

 

 

http://assets8.skroutz.gr/sku_pictures/0054/2629/ab5af815b09c1ceb8a4248c544e048c7.jpg

 

 

Μωρέ ωραίο είναι και ταιριάζει λόγω σχήματος του πλήκτρου αλλά προσωπικά την έχω πατήσει με τα handsfree της Samsung και δεν ξαναπέρνω.

Έχουν έναν εντελώς χαζό τρόπο για επανάκληση αριθμού και έπερνα τουλάχιστον καμιά 10αριά τηλέφωνα την ημέρα, άθελά μου. Όλος ο κόσμος έχει κάποιον ειδικό τρόπο (πχ. παρατεταμένο πάτημα, διπλό πάτημα κλπ). Η Samsung επιμένει να το έχει με ένα απλό πάτημα του κουμπιού. Σαν να απαντάς μια εισερχόμενη κλήση.:wacko:

Παράλογο και επιμένει να το δουλεύει έτσι!:mad:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

ξαφνικά σταμάτησε να βλέπει την θύρα usb που συνδεώ το τηλ. το δοκίμασα και στις άλλες δύο αλλά πάλι δεν το αναγνωρίζει. πήγα στην διαχείριση συσκευών να σβήσω τους drivers αλλά δεν εμφανίζεται ούτε εκεί. έκανα ολική επαναφορά στο τηλ. απεγκατέστησα 3 φορες το kies και πάλι δέν το βλέπει, κάτω δεξιά στο laptop μου εμφανίζει το εικονίδιο του usb και γράφει οτι είναι αγνωστη συσκευη. το πρόβλημα είναι μάλλον απο τα windows (εχω vista). Μηπως γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να λυσω το πρόβλημα????
Link to comment
Share on other sites

ξαφνικά σταμάτησε να βλέπει την θύρα usb που συνδεώ το τηλ. το δοκίμασα και στις άλλες δύο αλλά πάλι δεν το αναγνωρίζει. πήγα στην διαχείριση συσκευών να σβήσω τους drivers αλλά δεν εμφανίζεται ούτε εκεί. έκανα ολική επαναφορά στο τηλ. απεγκατέστησα 3 φορες το kies και πάλι δέν το βλέπει, κάτω δεξιά στο laptop μου εμφανίζει το εικονίδιο του usb και γράφει οτι είναι αγνωστη συσκευη. το πρόβλημα είναι μάλλον απο τα windows (εχω vista). Μηπως γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να λυσω το πρόβλημα????

 

Δοκίμασε το σε άλλο pc/laptop. Δοκίμασε και άλλο καλώδιο.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το σε άλλο pc/laptop. Δοκίμασε και άλλο καλώδιο.

Το δοκίμασα και σε άλλο laptop και άλλαξα το καλώδιο πάλι τιποτα. Αλλά συνέδεσα και της κόρης μου και της γυναίκας μου τα τηλ. που έχουν samsumg και μπορούν να συνδεθεθούν. Άρα το πρόβλημα είναι της συσκευής. Τι να κάνω??

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα και σε άλλο laptop και άλλαξα το καλώδιο πάλι τιποτα. Αλλά συνέδεσα και της κόρης μου και της γυναίκας μου τα τηλ. που έχουν samsumg και μπορούν να συνδεθεθούν. Άρα το πρόβλημα είναι της συσκευής. Τι να κάνω??

 

Σε αυτή την περίπτωση φαντάζομαι το service είναι το επόμενο βήμα. Δοκίμασε αν θες να συνδεθείς με bluetooth/wifi για να δείς αν είναι θέμα hardware ή software του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Για οσους δεν μπορουν να περιμενουν το επισημο angry birds, μια εκδοση java HD, 22mb παρακαλω!

 

http://www.megaupload.com/?d=I3YUTSFW

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση με την KF3 διορθώθηκε το bug με το ξυπνητήρι. Εμένα λειτουργεί κανονικά τώρα....
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση με την KF3 διορθώθηκε το bug με το ξυπνητήρι. Εμένα λειτουργεί κανονικά τώρα....

 

δοκιμασα να βαλω την ΚF3 με multiloader, αλλα ελειπαν αρχεια bootloaders, οπότε περασα μια εκδοση bada 2.0 αλλα δεν εχω ελληνικά. επίσης δεν μπορω να βρω με τιποτα τα προφιλ που είναι, ουτε και την ρυθμιση για ενεργοποιηση οθονης με οποιοδηποτε πληκτρο, και οχι μονο το πλαινο. Κατα τ αλλα φαινεται καλο το bada 2.0 αν και κολλαει λιγο. Ελπίζω τουλαχιστον αυριο πρωι να χτυπησει το ξυπνητηρι.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα να βαλω την ΚF3 με multiloader, αλλα ελειπαν αρχεια bootloaders, οπότε περασα μια εκδοση bada 2.0 αλλα δεν εχω ελληνικά. επίσης δεν μπορω να βρω με τιποτα τα προφιλ που είναι, ουτε και την ρυθμιση για ενεργοποιηση οθονης με οποιοδηποτε πληκτρο, και οχι μονο το πλαινο. Κατα τ αλλα φαινεται καλο το bada 2.0 αν και κολλαει λιγο. Ελπίζω τουλαχιστον αυριο πρωι να χτυπησει το ξυπνητηρι.

 

Ναι γιατι η KF3 δεν ειναι full firmware, την βαζεις πανω στην JL2 μεσω multiloader.

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα να βαλω την ΚF3 με multiloader, αλλα ελειπαν αρχεια bootloaders, οπότε περασα μια εκδοση bada 2.0 αλλα δεν εχω ελληνικά. επίσης δεν μπορω να βρω με τιποτα τα προφιλ που είναι, ουτε και την ρυθμιση για ενεργοποιηση οθονης με οποιοδηποτε πληκτρο, και οχι μονο το πλαινο. Κατα τ αλλα φαινεται καλο το bada 2.0 αν και κολλαει λιγο. Ελπίζω τουλαχιστον αυριο πρωι να χτυπησει το ξυπνητηρι.

 

edit:

Τελικα το προφιλ ή εστω την ρυθμιση του ηχου την βρηκα. Αλλα για την οθονη, δεν βρηκα ρυθμιση να ενεργοποιείται με οποιοδηποτε πληκτρο, παρα μονο με το πλαινο.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Ναι γιατι η KF3 δεν ειναι full firmware, την βαζεις πανω στην JL2 μεσω multiloader.

 

αχα, μαλιστα.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

εχω μεγαλω προβλημα με το μπλου τουθ του κινητου δεν αναγνωριχει συσκευες μπλου τουθ νοκια και σονυ πρεπει να ειναι σαμσουνγκ,και πολλες φορες δεν μου βρισκει και αλλα κινητα ακομα και σαμσουνγκ.ευχαρηστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, πηρα μολις το κινητο και προσπαθω να του κανω update διοτι φοραει την "bada 1.0 1007211626LISS8500XXJG5"

και οταν το προσπαθω μεσω KIES μου λεει:

http://i1114.photobucket.com/albums/k522/arlinkolljiov/Clipboard01-22.jpg

 

μηπως μπορει να με βοηθησει καποιος οσον αφορα το πως να του κανω update?:wacko:

 

ευχαριστω..

Edited by ioannis8558
Link to comment
Share on other sites

kata πασα πιθανοτητα δεν ειναι επισημη εκδοση απο Ελληνικη αντιπροσωπεια (DTM) . δεν νομιζω να κανω λαθος αλλα ειαναι παραεισαγωγη.

. Αν ειναι ετσι πηγενε το πίσω και παρε τα λεφτα σου πισω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...