Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα παιδια.

 

να ρωτησω κατι, σημερα το πρωι, το κινητο δεν χτυπησε με την αφυπνιση που ειχα ορισει (καμια απο τις 2 ειδοποιησεις που ειχα ενεργες, και με ενεργη την επιλογη "αυτοματη ενεργοποίηση").

 

εχει συμβει και σε κανεναν αλλο ?

προσφατα μου επεσε το κινητο απο το κομοδινο χωρις θηκη κατω, και ισως του εμεινε κουσουρι. :(

 

καμια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων λετε να το εσωνε ?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Χίλια ευχαριστώ stama:) Δεν φανταζεσαι πόσες φορές μπίκα στις ρυθμίσεις αλλά πότε δεν σκέφτηκα πως θα είναι στις εφαρμογές. :O

 

επιλογες προωθησης κλησεων ξερει κανενας αν και που βρισκονται ? (σε whatsup)

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, εχθες πηρα το κινητο απο το πλαισιο ειχα μια επιδοτηση και το εκανα δωρο στην κοπελα μου. Θα ηθελα να ρωτησω ορισμενα πραγματα αν εχει καποια εφορμογη οπως το shazam or soundhound για να βρισκει μουσική και που μπορω να την κατεβασω, αν εχει Τ9 , κανενα καλο task manager, και πως κανω unstall της εφορμογες. Αν μπορειτε να με με βοηθησετε θα το εκτημουσα. Ειμαι ασχετος με το εν λογο λειτουργικο γιατι εχω android . Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, εχθες πηρα το κινητο απο το πλαισιο ειχα μια επιδοτηση και το εκανα δωρο στην κοπελα μου. Θα ηθελα να ρωτησω ορισμενα πραγματα αν εχει καποια εφορμογη οπως το shazam or soundhound για να βρισκει μουσική και που μπορω να την κατεβασω, αν εχει Τ9 , κανενα καλο task manager, και πως κανω unstall της εφορμογες. Αν μπορειτε να με με βοηθησετε θα το εκτημουσα. Ειμαι ασχετος με το εν λογο λειτουργικο γιατι εχω android . Ευχαριστω

 

Καλησπερα, εχει προγραμμα αναγνωρισης μουσικης, θα πας στην μουσικη και θα πατησεις τις 3 τελειες στο κατω μερος της οθονης και θα το βρεις, αναγνωριση μουσικης λεγεται. Τ9 εχει οπως και swype, στο πληκτρολογιο κρατα πατημενο το πληκτρο που αλλαζεις γλωσσα και θα σου βγαλει αρκετες επιλογες. Install ή απο το app store του κινητου ή κατεβαζεις το KIES.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχει προγραμμα αναγνωρισης μουσικης, θα πας στην μουσικη και θα πατησεις τις 3 τελειες στο κατω μερος της οθονης και θα το βρεις, αναγνωριση μουσικης λεγεται. Τ9 εχει οπως και swype, στο πληκτρολογιο κρατα πατημενο το πληκτρο που αλλαζεις γλωσσα και θα σου βγαλει αρκετες επιλογες. Install ή απο το app store του κινητου ή κατεβαζεις το KIES.

 

Σε ευχαριστώ φίλε μου

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σειρα μου παλι ,

 

απεκτησα προβλημα .Εχοντας αφησει εδω και καιρο το forum γιατι δεν ειχα χρονο να ασχοληθω με το κινητο πολυ ,

επεστρεψα και βρηκα τον οδηγο με το psas για αλλαγη του Product code.Το θεμα ειναι οτι το psas crashare συνεχεια αλλα διαβασα το ποστ ενος παιδιου οτι ακομα και αφου του κρασαρε του εκανε τις αλλαγες.Το εμπιστευτικα και εκανα και το write Οπου και εκει crashare.Μετα απ αυτο δεν μου ξαναδουλεψε το usb.Τι εννοω , οποτε το συνδεω , ενω το κινητο το αναγνωριζει και μαυριζει η οθονη γραφοντας "συνδεθηκε" (δεν εχω κανει ακομα αναβαθμιση προφανως) ο υπολογιστης δεν καταλαβαινει χριστο.Ουτε καν προσπαθει να το αναγνωρισει.

Δοκιμασα επανεγκατασταση των drivers απο το kies αλλα τζιφος.Τι κανουμε?

 

EDit : ανοιξα Linux και εκει το διαβαζε κανονικα.Και μετα το restart τα διαβαζε και το windows, false alarm :P

 

Edit 2 : δεν δουλεψε παντως το Csc pre configuration ακομα DBT Μου το δειχνει το product code και φυσικα no update απο το 1.0.2

Edited by spideynr
Link to comment
Share on other sites

πρόβλημα αντιμετωπίζω και εγώ με τη EUR 1.2 έκδοση όπου δε μπορώ να στείλω με bluetooth σε πολλές συσκευές. Μου τις βγάζει σε γκρι χρώμα και με πετάει μήνυμα "διαγραφή συσκευής" ή κάτι τέτοιο.... έχει τύχει σε άλλον;
Link to comment
Share on other sites

Κρατάει μέχρι 10 αντιστοιχισμένες συσκευές bluetooth. Οπότε, πρέπει να διαγράψεις κάποια απ'τη λίστα.
Link to comment
Share on other sites

Το ψιλοφοβάμαι να πω την αλήθεια διότι λίγο που διάβασα μερικοί είχανε κάποια προβλήματα.Το χεις δσοκιμάσει εσύ?

 

Tο έχω κάνει εδώ και μήνες και δεν έχω κανένα πρόβλημα απολύτως.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.

 

να ρωτησω κατι, σημερα το πρωι, το κινητο δεν χτυπησε με την αφυπνιση που ειχα ορισει (καμια απο τις 2 ειδοποιησεις που ειχα ενεργες, και με ενεργη την επιλογη "αυτοματη ενεργοποίηση").

 

εχει συμβει και σε κανεναν αλλο ?

προσφατα μου επεσε το κινητο απο το κομοδινο χωρις θηκη κατω, και ισως του εμεινε κουσουρι. :(

 

καμια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων λετε να το εσωνε ?

 

Ναι, μου έχει συμβεί αρκετές φορές. Απ΄ ό,τι έχω καταλάβει συμβαίνει όταν ενεργοποιήσεις την αφύπνιση λίγες ώρες πριν ενεργοποιηθεί και μόνο την πρώτη φορά. Τη δεύτερη θα χτυπήσει, αλλά δεν είμαι και σίγουρος ότι η διαπίστωσή μου είναι σωστή.

 

Με αυτά και αυτά έχω καταλήξει στο να τη θεωρώ αναξιόπιστη και δεν την εμπιστεύομαι όταν είναι να σηκωθώ για δουλειά βάζοντας και δεύτερο ξυπνητήρι. Ελπίζω η samsung κάτι να κάνει για το πρόβλημα.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=5479&dateline=1263640289

get a life...

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε τίποτα νεότερο σχετικά με τo bada 2.0? Για τώρα το καλοκαίρι δεν έλεγαν?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ξερει κανει σας πως γινεται οταν με παιρνει ενας συγκεκριμενος αριθμος να του λεει οτι το εχω κλειστο ή κατελειμενο η φραγη εισερχομενων κλεισεων.. κατι τετοιο.. οι αλλοι να μπορουν να με περνουν κανονικα μονο αυτος ο αριθμος θελω να μη μπορει να με παιρνει τηλεφωνο ή να μη μου στελνει και μηνυμα αν γινεται.. αν μπορει καποιος να βοηθησει ευχαριστω γτι εχω φαει σκαλωμα που δε βρισκω κατι..
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε τίποτα νεότερο σχετικά με τo bada 2.0? Για τώρα το καλοκαίρι δεν έλεγαν?

οχι σεμπτεβρη και μετα!

Link to comment
Share on other sites

Οι xda έκαναν φοβερή δουλειά!

Προσωπικά κατάφερα να κάνω να δουλέψει το android στο wave...ακόμα οι περισσότερες λειτουργίες δεν είναι διαθέσιμες όμως μέρα με την μέρα υπάρχει πρόοδος...

Το gui λειτουργεί (με κάποια προβλήματα,αλλά λειτουργεί) σχετικά smooth...

Έχει πολύ δρόμο μπροστά βέβαια αλλά η αρχή έγινε και αυτό είναι το βασικό...

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ξερει κανει σας πως γινεται οταν με παιρνει ενας συγκεκριμενος αριθμος να του λεει οτι το εχω κλειστο ή κατελειμενο η φραγη εισερχομενων κλεισεων.. κατι τετοιο.. οι αλλοι να μπορουν να με περνουν κανονικα μονο αυτος ο αριθμος θελω να μη μπορει να με παιρνει τηλεφωνο ή να μη μου στελνει και μηνυμα αν γινεται.. αν μπορει καποιος να βοηθησει ευχαριστω γτι εχω φαει σκαλωμα που δε βρισκω κατι..

 

το βρήκα! πήγαινε: ρυθμίσεις>εφαρμογές>κλήση>όλες οι κλήσεις>αυτόματη απόρριψη και κατω εχει ενα βελακι "δημιουργία". εκεί γράψε τον αριθμό που θες! για μηνύματα ακολούθησε παρόμοια διαδικασία πηγαίνοντας στην επιλογη μηνύματα.

Link to comment
Share on other sites

το βρήκα! πήγαινε: ρυθμίσεις>εφαρμογές>κλήση>όλες οι κλήσεις>αυτόματη απόρριψη και κατω εχει ενα βελακι "δημιουργία". εκεί γράψε τον αριθμό που θες! για μηνύματα ακολούθησε παρόμοια διαδικασία πηγαίνοντας στην επιλογη μηνύματα.

 

Ευχαριστω πολυ φιλε.. Αλλα ειναι μουφα εντελως γτι στις κλησεις ο αλλος σε παιρνει χτυπαει μια φορα και μετα του στελνει οτι ειναι κατελειμενο . Σα να του το εκλεισα στη μουρη δηλαδη.. Και στα μηνυματα του αλλου του παει αναφορα παραδοσης απλως εμενα δε μου ερχεται μηνυμα... Μαπα εντελως.. Ευχαριστω παντος για το χρονο και τη βοηθεια σου.. :thanks:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ φιλε.. Αλλα ειναι μουφα εντελως γτι στις κλησεις ο αλλος σε παιρνει χτυπαει μια φορα και μετα του στελνει οτι ειναι κατελειμενο . Σα να του το εκλεισα στη μουρη δηλαδη.. Και στα μηνυματα του αλλου του παει αναφορα παραδοσης απλως εμενα δε μου ερχεται μηνυμα... Μαπα εντελως.. Ευχαριστω παντος για το χρονο και τη βοηθεια σου.. :thanks:

Δεν νομιζω να γινεται απο τη συσκευη αυτο που ζητας. Ειναι θεμα της εταιριας που σου παρεχει τις υπηρεσιες κινητης.

Παρτους ενα τηλεφωνο και θα σου πουν.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ξερει κανει σας πως γινεται οταν με παιρνει ενας συγκεκριμενος αριθμος να του λεει οτι το εχω κλειστο ή κατελειμενο η φραγη εισερχομενων κλεισεων.. κατι τετοιο.. οι αλλοι να μπορουν να με περνουν κανονικα μονο αυτος ο αριθμος θελω να μη μπορει να με παιρνει τηλεφωνο ή να μη μου στελνει και μηνυμα αν γινεται.. αν μπορει καποιος να βοηθησει ευχαριστω γτι εχω φαει σκαλωμα που δε βρισκω κατι..

 

ρυθμίσεις --> εφαρμογές --> κλήση --> όλες οι κλήσεις --> αυτόματη απόρριψη --> ... -->δημιουργία.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Για οσους βαρεθηκατε την home screen, 2 widgets για να την αλλαξετε. Ενα για τον καιρο και ενα ρολοι Iphone style.

 

http://img713.imageshack.us/img713/7860/20100731143141.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

http://www.mediafire.com/?6orbigo9fq6xor5

 

Αν καποιος εχει αυτο το widget με το ρολοι ας το ανεβασει καπου , γιατι αυτο το link δεν λειτουργει πλεον.

Link to comment
Share on other sites

not yet . θα δείξει

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλέ μου φίλε, στο δίκο πρόβλημα η λύση ήταν η κάρτα SIM. Αντικατέστησα την απαρχιωμένη κάρτα SIM με νέα 3G και τώρα το κινητό πετάει λέμε
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...