Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ και λίγο καιρό μου παρουσιάζει περίεργη συμπεριφορά στη μπαταρία:

Οταν ανοίγει το πρωί μου δείχνει πολύ χαμηλή στάθμη πχ 7%.

Μετά από μερικές ώρες φτάνει στο 30%. Αυτό είναι και το σωστό διότι μου βγάζει 2-3 μέρες ακόμη.

Γιατί το πρωί δείχνει λάθος;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολύ πιθανόν γιατι είναι κρύο ακόμα, άρα και η μπαταρία του είναι κρύα. Μπορεί να είναι και τίποτα άλλο βέβαια, αλλά μου φαίνεται αρκέτα πιθανό να είναι το κρύο.
Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγα δευτερόλεπτα, τα παλικάρια απο το SamFirmware κάνανε την εξής δήλωση στο twitter:

 

 

άντε να δούμε....

Βρίσκονται στην Βαρκελώνη για την έκθεση MWC και μάλλον ρώτησαν κάποιον εκπρόσωπο της σαμσουνγκ και το μάθανε...

 

Thanks για το μήνυμα.. ήμουν έτοιμος να περάσω το spain firmware αφού υπέθεσα πως θα πρέπει να περιμένω μήνες ακόμη ..

 

Μακάρι δηλαδή να ισχύει ..

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγο καιρό μου παρουσιάζει περίεργη συμπεριφορά στη μπαταρία:

Οταν ανοίγει το πρωί μου δείχνει πολύ χαμηλή στάθμη πχ 7%.

Μετά από μερικές ώρες φτάνει στο 30%. Αυτό είναι και το σωστό διότι μου βγάζει 2-3 μέρες ακόμη.

Γιατί το πρωί δείχνει λάθος;

εαν εχεις περασει το ισπανικο κανει κατι τετοια κουλα

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγο καιρό μου παρουσιάζει περίεργη συμπεριφορά στη μπαταρία:

Οταν ανοίγει το πρωί μου δείχνει πολύ χαμηλή στάθμη πχ 7%.

Μετά από μερικές ώρες φτάνει στο 30%. Αυτό είναι και το σωστό διότι μου βγάζει 2-3 μέρες ακόμη.

Γιατί το πρωί δείχνει λάθος;

 

Πόσο καιρό έχεις το κινητό?

Το έχω παρατηρήσει κι εγώ.

Το απέδωσα στην παλαιότητα της μπαταρίας (1,5) χρόνο και στο ότι όταν μόλις ανοίγει το κινητό, κατά την ανίχνευση δικτύου και ανάγνωση της μνήμης, έχει πολλές απαιτήσεις σε ενέργεια γι αυτό και δείχνει χαμηλότερη τη στάθμη για λίγο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό έχεις το κινητό?

Το έχω παρατηρήσει κι εγώ.

Το απέδωσα στην παλαιότητα της μπαταρίας (1,5) χρόνο και στο ότι όταν μόλις ανοίγει το κινητό, κατά την ανίχνευση δικτύου και ανάγνωση της μνήμης, έχει πολλές απαιτήσεις σε ενέργεια γι αυτό και δείχνει χαμηλότερη τη στάθμη για λίγο.

 

λίγο πάνω από χρόνο το έχω.

Το σπαστικό είναι ότι μου βγάζει και ειδοποίηση και ήχο για χαμηλή στάθμη. πχ μου έβγαλε μήνυμα Παρασκευή πρωί και δουλεύει ακόμα τώρα με υπόλοιπο 17% μάλιστα!

 

*η μπαταρία μου κρατάει 7-9 μέρες άνετα

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω γινεται να κατεβασω το 2.0 μεσω kies σε test mode?? χωρις hard reset κτλ...ειμαι στην 1.2 ακομα
Link to comment
Share on other sites

Από Wi-Fi δοκίμασες? Μήπως μπλόκαρε το δίκτυο. Μου το έκανε και μένα κάποιες φορές.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά τελικά ήταν οι ρυθμίσεις της Q. Για κάποιο λόγο ( χωρίς να αλλάξω κάτι ) αυτές που χρησιμοποιούσα έπαψαν να είναι σωστές. Ζήτησα να μου στείλουν άλλες και τώρα είναι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως 2 εβδομάδες τώρα με το Bada 2.0 τα προβλήματα που παρατηρώ (γιατί εκεί κάνω κυρίως χρήση) είναι στα παιχνίδια. Κάποια δεν παίζουν καθόλου, κάποια κόβονται ξαφνικά στη μέση και κάποιες φορές εμφανίζει μήνυμα για την μνήμη.
Link to comment
Share on other sites

Εχω μια ερωτηση, πως κανουμε backup τις εφαρμογες του τηλεφωνου?

 

Καποιος σε προηγουμενο post ειχε πει οτι γινετε πως?????????????

Link to comment
Share on other sites

Γινεται από το KIES, αλλα πρεπει να εχεις Bada 2.0 στην περιπτωση τουλαχιστον του S8500

 

ΣΤο KIES σταματησε να μου βγαζει το μηνυμα οτι δεν μπορει να γινει αναβαθμιση του firmware (εχω περασει το τελευταιο μεσω Ισπανιας).

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

ΣΤο KIES σταματησε να μου βγαζει το μηνυμα οτι δεν μπορει να γινει αναβαθμιση του firmware (εχω περασει το τελευταιο μεσω Ισπανιας).

 

Στο product code στο Kies τι σου γράφει FOP?

Link to comment
Share on other sites

ΣΤο KIES σταματησε να μου βγαζει το μηνυμα οτι δεν μπορει να γινει αναβαθμιση του firmware (εχω περασει το τελευταιο μεσω Ισπανιας).

 

Και μένα το ίδιο. Εχω περάσει το ισπανικό bada2 αλλα το εχω γυρίσει σε EUR και απο σήμερα σταμάτησε να μου βγάζει το παραπάνω μήνυμα και μένα. Αντε μπράβο.. Να κάνω αναβάθμιση απο το kies επιτέλους χωρίς να χρειάζεται να βάλω την 1.2

Μάλλον πλησιάζει η ώρα φαίνεται.;)

Link to comment
Share on other sites

Και μένα το ίδιο. Εχω περάσει το ισπανικό bada2 αλλα το εχω γυρίσει σε EUR και απο σήμερα σταμάτησε να μου βγάζει το παραπάνω μήνυμα και μένα. Αντε μπράβο.. Να κάνω αναβάθμιση απο το kies επιτέλους χωρίς να χρειάζεται να βάλω την 1.2

Μάλλον πλησιάζει η ώρα φαίνεται.;)

 

Το λογικό είναι ότι είναι θα είναι το ίδιο, απλώς όσοι κάνουν το update θα βγαίνει το EUR στο product code, ενώ εμείς που το περάσαμε με Multiloader έπρεπε να το κάνουμε μόνοι μας...

Link to comment
Share on other sites

Το λογικό είναι ότι είναι θα είναι το ίδιο, απλώς όσοι κάνουν το update θα βγαίνει το EUR στο product code, ενώ εμείς που το περάσαμε με Multiloader έπρεπε να το κάνουμε μόνοι μας...

Mπορει. Ρε παιδια, με την ισπανικη εκδοση εχασα το polaris office ενω η προηγουμενη εκδοση ειχε κι ας μην ανοιγε. (ανοιξε μονο την πρωτη φορα και μετα με πεταγε εξω)

Μονο σε μενα ισχυει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Όσοι χρησιμοποιούν τον Opera για να σερφάρουν, η Opera ανακοίνωσε τον Opera Next, που δεν είναι τπτ άλλο από την έκδοση 7 του browser που ξέραμε. (6.5 ήταν ο προηγούμενος)

Αν και είναι ακόμα σε beta φάση, μπορούν όσοι θέλουν να τον κατεβάσουν απο το m.opera.com/next από το κινητό τους...

Το δοκίμασα και έχει καποιες βελτιώσεις, χωρίς να έχουν γίνει θαυματα.

Φυσικά είναι και αυτός Java έκδοση για το Bada, με ότι αυτό συνεπάγεται. Όμως είναι και αυτό κάτι...

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

ΣΤο KIES σταματησε να μου βγαζει το μηνυμα οτι δεν μπορει να γινει αναβαθμιση του firmware (εχω περασει το τελευταιο μεσω Ισπανιας).

 

Κι εμενα μια απο τα ιδια απο χθες:)

Γιάννης::google:
Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται ρε παιδιά? Χτες στο Kies δε μου έβγαλε το μήνυμα Αυτό είναι το πιο πρόσφατο λογισμικό, και λέω ωραία, κοντά είμαστε. Και το συνδέω σήμερα και μου βγάζει πάλι Αυτό είναι το πιο πρόσφατο λογισμικό. Δεν καταλαβαίνω ...
Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται ρε παιδιά? Χτες στο Kies δε μου έβγαλε το μήνυμα Αυτό είναι το πιο πρόσφατο λογισμικό, και λέω ωραία, κοντά είμαστε. Και το συνδέω σήμερα και μου βγάζει πάλι Αυτό είναι το πιο πρόσφατο λογισμικό. Δεν καταλαβαίνω ...

 

Χθες σταμάτησε να βγάζει το μήνυμα "Your device does not support software upgrading via KIES".

Σήμερα το εμφανίζει πάλι. Ταυτόχρονα το Samsung Apps είναι down...

Link to comment
Share on other sites

Χθες σταμάτησε να βγάζει το μήνυμα "Your device does not support software upgrading via KIES".

Σήμερα το εμφανίζει πάλι. Ταυτόχρονα το Samsung Apps είναι down...

 

Και μένα χθές, για πρώτη φορά, σταμάτησε να μου γράφει οτι η ''συσκευή σας δεν υποστηρίζει αναβάθμιση λογισμικού μέσω kies''

και χάρηκα γιατί θα έκανα την αναβάθμιση μέσω kies.

Τώρα λοιπόν πριν απο λίγο με το που συνδέομαι με kies μου γράφει ότι υπάρχει αναβάθμιση για το kies. Tην κάνω, και με λύπη διαπιστώνω ότι πάλι η συσκευή μου δεν υποστηρίζει αναβάθμιση λογισμικού μεσω kies.

οτι ναναι. :(

Link to comment
Share on other sites

 

Καλά τα έχουμε ακούσει και άλλες φορές. Λόγια χωρίς πράξεις καλύτερα να μην τα λένε.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω την bada 2.0 S8500XXLA1/S8500XCLA2

οταν παω να κανω backup στο kies το κινητο κανει αποσυνδεσει και σταματαει να το βλεπει το kies και κοβει το backup.

ξερει κανεις γιατι?

 

έχει κανείς καμιά ιδέα παιδιά?

Xiaomi mi9 SE
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...