Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάτι "κουφό" παιδιά.

Χθες βράδυ έκανα δοκιμή για "Ενημέρωση λογισμικού" μέσω WiFi από το κινητό (έκδοση S8530XXLA1/S8530OXCLA1 - MultiLoader).

[Το Kies υποστήριζε αναβάθμιση του κινητού μου.]

Αναβάθμιση έκανα, όλα καλά, αλλά...

1. Όταν bootάρει το κινητό το λογότυπο "Wave II" είναι ΑΝΑΠΟΔΑ :lol: (ωραίο εφέ)

2. Το Kies αναγνωρίζει το τηλέφωνο σαν S8530XXLAV/S8530OXCLA1 (το οποίο δεν υποστηρίζει αναβάθμιση μέσω Kies)

Link to comment
Share on other sites

μετα απο μερικες μερες στην 2.0 φλασαρω παλι στην 1.2

 

συνοπτικα η 2.0 ειναι υπεροχη και ΟΤΑΝ και ΑΝ φτιαχτουν τα προβληματα της θα ειναι κατ'εμε το καλυτερο λειτουργικο(δεν βαζω μεσα την διαθεσιμοτητα εφαρμογων, αυτο ειναι αλλο ζητημα).

 

γυριζω πισω για 3 λογους κυριως..

1.o browser ενω εχει την σωστη κατευθυνση σαν λειτουργιες δυσκολευεται πολυ να ανοιξει σελιδες που με την 1.2 μπορουσα, πχ in.gr

2.ασταθεια, 1 στις 3 φορες το samsung apps και ο browser εκλειναν χωρις λογο

3. προσωπικα παρατηρησα αυξημενη καταναλωση μπαταριας κατα πολυ.. δεν ειμαι σιγουρος παντως καθως δεν εκανα εκτενης δοκιμες.

 

προσωπικα θα περιμενω με ανυπομονησια την επισημη ελληνικη εκδοση με ελπιδα χαρη στον beta testing που γινεται με τους χρηστες αλλων χωρων (κακια ε?) να εχουν διορθωθει τα παντα..

 

Το ίδιο θα κάνω και εγώ. Αν και δεν είχα το ίδιο θέμα με την μπαταρία, τα υπόλοιπα μοθ τσάκισαν τα νεύρα. Παίζεις ένα παιχνίδι και ξαφνικά χάνεται από τα μάτια σου, μου πετάει κάτι error ότι δεν έχω αρκετή μνήμη στην κάρτα, ο browser καθυστερεί να μου ανοίξει σελίδες, κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Μας είχε τρελάνει η αναμονή για την έκδοση 2 και τώρα που πλησιάζει, όλο και περισσότεροι (και εγώ μαζί) λέμε ότι θα κρατήσουμε την 1.2! Κατάντια είναι αυτό ρε Σάμσουνγκ. Μεγάλη ξεφτίλα! Άντε να ξαναπάρεις κινητό σάμσουνγκ μετά από αυτά....
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις να μου στειλει την εκδοση 1.2 για να την περασω;;

 

Απο το checkfus η έκδοση που μου κατεβάζει δεν είναι full και δεν μπορω να τη βρω αλλου. Βασικα κοιταζω και στο samfirmware, αλλα λεει ότι δεν είναι η full και δεν ξερω ποια ειναι η προηγουμενη που πρεπει να βαλω πρωτα. Μέχρι να βρω την 1.2 περνάω πάλι την 2.0 της Ισπανίας.

 

Είμαι άφραγκος, αλλιώς θα πήγαινα τώρα να πάρω ένα οποιοδήποτε ΟΧΙ samsung κινητό!

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις να μου στειλει την εκδοση 1.2 για να την περασω;;

 

Απο το checkfus η έκδοση που μου κατεβάζει δεν είναι full και δεν μπορω να τη βρω αλλου. Βασικα κοιταζω και στο samfirmware, αλλα λεει ότι δεν είναι η full και δεν ξερω ποια ειναι η προηγουμενη που πρεπει να βαλω πρωτα. Μέχρι να βρω την 1.2 περνάω πάλι την 2.0 της Ισπανίας.

 

Είμαι άφραγκος, αλλιώς θα πήγαινα τώρα να πάρω ένα οποιοδήποτε ΟΧΙ samsung κινητό!

 

Στείλε με pm το mail σου να σου στείλω τα boot files να περάσεις την 1.2 από το checkfus.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

εχεις καποια πληροφορια??

http://badaportal.com/wp-content/uploads/2012/02/viber-bada-2.jpg

εδω!! συν οτι υπαρχει μεγαλη κινητοποίηση στο net στα site πολλές καλές free apps!! εγώ προσωπικά έχω beta αλλα και πάλι τις κατεβάζω από το κίες ώστε να τις αποθηκεύσω όσα προλαβαίνω τα έχω κάνει post!! γενικά οποιος θέλει μπορεί να κάνει κάποια forum-groups add στο twitter βολεύει πολύ!! εγώ δεν κάνω όλη την ώρα post εδώ από αλλα site επειδή δεν το θεωρώ σωστό συν ότι θα είναι σαν διαφήμιση!:):):D

Link to comment
Share on other sites

Στείλε με pm το mail σου να σου στείλω τα boot files να περάσεις την 1.2 από το checkfus.

 

Στείλε μου και μένα αν σου ειναι εύκολο σε παρακαλώ.

Link to comment
Share on other sites

Εγω έχω την εκδοση bada 1.2 full και με ελληνικα, ομως το rar αρχειο ειναι 311 mbyte και δε μπορω να το ανεβασω στα γνωστα site. Εαν καποιος γνωριζει αλλον τρόπο ευχαριστως να το δοκιμασω.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

http://www.sammobile.com/firmware/?page=3&t=1&o=2&m=GT-S8500&r=1#regiona

 

Απο εκει βρειτε την πρώτη που ειναι για GREECE και κατεβαστε την ειναι η φουλ και ειναι μια χαρα. :)

 

Αυτο το viber τι ειναι?????

Link to comment
Share on other sites

Παρα πολλη αναμονη. Εγω δεν αντεξα:confused::cry: Πηρα android και ηρεμησα... Ηταν παντως απο τις αγαπημενες συσκευες και πιστευω υπο αλλες συνθηκες θα μπορουσε να ξεχωρισει... Αλλα και που περιμενα την εκδοση 2.0 με ενοχλουσε οτι skype whatsapp και αλλες τετοιες χρησιμες εφαρμογες δε θα εβλεπα ποτε... αντε κανενα theme για να γινουν 1.000.000 στο συνολο
Link to comment
Share on other sites

Εγω έχω την εκδοση bada 1.2 full και με ελληνικα, ομως το rar αρχειο ειναι 311 mbyte και δε μπορω να το ανεβασω στα γνωστα site. Εαν καποιος γνωριζει αλλον τρόπο ευχαριστως να το δοκιμασω.

 

δες και εδώ:

http://isendr.com/

Huawei P8 Titanium Grey, Android 5.0.1

Samsung Galaxy S4 mini (GT-I9195 Black), Android 4.4.2

Samsung Galaxy S Advance (GT-I9070 Black) Android 4.1.2

Samsung Wave I (GT-S8500) BadaOS 2.0

Link to comment
Share on other sites

δες και εδώ:

http://isendr.com/

 

http://Sendoid.com/m6dsh ισως πετυχε/ bada 1.2 για το samsung wave S8500 με ελληνικά.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αντιμετωπίζετε κανένα πρόβλημα με τα αρχεία pdf? Εμένα δεν φαίνοντα καθαρά οι εικόνες όση ώρα και να το έχω ανοικτό ενώ μερικά που έχουν ελληνικούς χαρακτήρες μου τα βγάζει με ερωτηματικά. Υπάρχει κανένα application για να τα ανοίγει? Έχω την 1.2 έκδοση. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

http://www.sammobile.com/firmware/?page=3&t=1&o=2&m=GT-S8500&r=1#regiona

Απο εκει βρειτε την πρώτη που ειναι για GREECE και κατεβαστε την ειναι η φουλ και ειναι μια χαρα. :)

 

Μια χαρά είναι, αλλά δεν είναι Full.

Link to comment
Share on other sites

ειναι φουλ .... Αν δεις εχει διπλα εχει και το εικονιδιο του ΚΙΕΣ που σημαινει οτι ειναι επισημη .

 

Α!! και κατι άλλο ... ΕΚΤΡΟΠΗ κλήσεων η ΒΑΔΑ 2 δεν εχει???

Link to comment
Share on other sites

με βλεπω και εμενα να επιστρεφω στην 1.2 συντομα...

 

στην επισημη 2 την ισπανικη που περασα, μου ερχεται καθε μερα μηνυμα οτι μπηκες στο ιντερνετ με χρεωση 1 ευρω ως αυριο κτλ κτλ... εχω cosmote καρτοκινητο, αλλα δεν εχω ανοιχτη καμια υποπτη εφαρμογη , πχ καιρός, νεα , κτλ. κανεις ιδεα πως να "χαλασω¨" τις ρυθμισεις του ιντερνετ ?

 

μπασ και κρατησω λιγο καιρο ακομα την bada 2.0 .

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

S8500BULA3_S8500ATLLA3_ATL

Βγηκε καινουργια ισπανικη για vodafone και στο kies

 

Ναι φαίνεται να είναι νέα έκδοση... λέτε να έχει και ελληνικά μέσα??

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

με βλεπω και εμενα να επιστρεφω στην 1.2 συντομα...

 

στην επισημη 2 την ισπανικη που περασα, μου ερχεται καθε μερα μηνυμα οτι μπηκες στο ιντερνετ με χρεωση 1 ευρω ως αυριο κτλ κτλ... εχω cosmote καρτοκινητο, αλλα δεν εχω ανοιχτη καμια υποπτη εφαρμογη , πχ καιρός, νεα , κτλ. κανεις ιδεα πως να "χαλασω¨" τις ρυθμισεις του ιντερνετ ?

 

μπασ και κρατησω λιγο καιρο ακομα την bada 2.0 .

 

Απ΄το να χαλασεις τις ρυθμισεις προτιμοτερο ειναι να στειλεις "END DAY" στο 1314

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...