Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εμενα ως στιγμης αριστες εντυπωσεις. Απλα το kies λεει οτι δεν υποστηριζεται αναβαθμιση κτλ, αλλα λογικο αφου με multiloader περασα το επισημο Ισπανικο.

 

περασα 2 εφαρμογες με samsungapps απο το kies, πατωντας να δοκιμασω πρωτη φορα τον φακό-εφαρμογή, ειχα επανεκκινηση. Την δευτερη φορα λειτουργησε πολυ καλα, μια χαρα.

 

ιδιο με τις δοκιμαστικες μου φενεται, αλλα εχουν αλλαξει το μενου συνταξης μηνυματος, προς το καλυτερο. σε λιγο θα το ψαξω να βρω θεματα με flash κτλ. αν καποιος εχει υποψιν του με ονοματα τετοια θεματα, ή καλες εφαρμογες για το bada 2.0 πλεον ας προτεινει.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κλασσικά θέματα με flash για να δεις τις δυνατότητες είναι τα paperman και gorrila.

Ένα πρόσφατο, για τη lockscreen βασικά, είναι το Pattern Lockscreen.

 

Εγώ χρησιμοποιώ:

iCS Android flash (δεν ξέρω αν υπάρχει στο κατάστημα)

sexyrobot

graffiti 2

και συνδυασμούς από διαφορετικά θέματα

 

 

Γιατί κανείς από όσους έχετε περάσει το 2.0 δεν αναφέρεται στα live wallpapers ? Δεν έχει?

Έχει, πως δεν έχει.

Υποστηρίζει flash και στα wallpapers.

Το κακό είναι πως ακόμη δεν μπορούμε να θέσουμε μόνο του ένα flash σαν wallpaper. Πρέπει να είναι κομμάτι ενός θέματος.

Edited by UserXP
Link to comment
Share on other sites

Το text reflow στο browser λειτουργει ικανοποιητικα ?

 

Αρκετά ικανοποιητικά. Γενικά ο browser σε σχέση με την 1.2 είναι πολύ καλύτερος.

Link to comment
Share on other sites

Με την αναβάθμιση μπορούμε να φτιάξουμε φακέλους για να βάζουμε εκεί μέσα προγράμματα και παιχνίδια; Έχω γεμίσει 10 οθόνες με αυτά που έχω μέσα και θέλω να τα τακτοποιήσω σε φακέλους...
Link to comment
Share on other sites

Με την αναβάθμιση μπορούμε να φτιάξουμε φακέλους για να βάζουμε εκεί μέσα προγράμματα και παιχνίδια; Έχω γεμίσει 10 οθόνες με αυτά που έχω μέσα και θέλω να τα τακτοποιήσω σε φακέλους...

 

Ναι, γίνεται.

Tap στο μενού και κρατάς πατημένο. Επάνω αριστερά βγαίνει ένα εικονίδιο φακέλου με ένα +

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν χτυπάει το κινητό στην αρχή ακούγεται λίγο και μετά αυξάνεται η ένταση? Αλλάζει αυτό?

 

To Kies δεν το αναγνωρίζει, γιατί αν έχουμε επιλέξει στο pre-config το EUR το οποίο δεν έχει βγει για Ελλάδα ακόμα.

Edited by katsiletra
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν χτυπάει το κινητό στην αρχή ακούγεται λίγο και μετά αυξάνεται η ένταση? Αλλάζει αυτό?

Σημαντικό αυτό!

 

Η αργή ταχύτητα λήψης βίντεο και η δημιουργία ταινίας με φωτογραφίες και μουσική, υπάρχει και στην επίσημη έκδοση?

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

Ω ρε μάγκες....

εμείς ζητητάμε για τον λίγο Dolphin του bada και τα παλικάρια του Goggle βγάλανε τον Chrome σε beta για android τηλέφωνα και tablets....

Many years behind we are....

 

πάρτε μάτι....

https://market.android.com/details?id=com.android.chrome

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

Σημαντικό αυτό!

 

Η αργή ταχύτητα λήψης βίντεο και η δημιουργία ταινίας με φωτογραφίες και μουσική, υπάρχει και στην επίσημη έκδοση?

 

Χτυπάει λες και το έχω σε αυξανόμενη ένταση. Προφίλ ήχου δεν υπάρχουν. Το βίντεο καλά τράβαγε, αλλά δεν είδα κάπου να δημιουργείς ταινία...

Link to comment
Share on other sites

Η σαμμυ για να μας καλοπιάσει μας χαρίζει λέει εφαρμογές τζαμπέ...

Δείτε...

προλάβετε!!!

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

Το βίντεο καλά τράβαγε, αλλά δεν είδα κάπου να δημιουργείς ταινία...

Δεν πάτησες το λινκ? :p

Εννοούσα εν έχει επιλογή εγγραφής για αργή ταχύτητα :rolleyes:

http://img269.imageshack.us/img269/126/20111015190954.th.jpg

 

για δημιουργία ταινίας πρέπει να ανοίξεις μια φωτογραφία και να πατήσεις το μενου επιλογών (κάτω στο κέντρο με τις τρεις τελείες):

http://img15.imageshack.us/img15/3528/tainiaa.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

Δεν πάτησες το λινκ? :p

Εννοούσα εν έχει επιλογή εγγραφής για αργή ταχύτητα :rolleyes:

http://img269.imageshack.us/img269/126/20111015190954.th.jpg

 

για δημιουργία ταινίας πρέπει να ανοίξεις μια φωτογραφία και να πατήσεις το μενου επιλογών (κάτω στο κέντρο με τις τρεις τελείες):

http://img15.imageshack.us/img15/3528/tainiaa.jpg

 

Για βίντεο έχει, τα υπόλοπα όχι... Νομίζω και το bada 2.0 με προχειρότητα έγινε..

Edited by katsiletra
Link to comment
Share on other sites

Ισως το ισπανικο να εχει θεμα και το απεσυραν!Παντως ο browser με διπλη σελιδα αργει το πληκτρολογιο,δεν εχει home page,μ αρεσει το

home buton κατω δεξια,η camera νομιζω ψιλοχαλια (και επιμενω σαν την 1.0 καμια) οπως ψιλοχαλια το ξεκλειδωμα και θα ηθελα λιγο

πιο μεγαλες τις εικονες των εφαρμογων.Opera 6.5 δεν κανει install ουτε βρηκα πως βγαινει το εικονικο πληκτρολογιο.Αυτα προς το παρων.

Το apps παλι δεν δουλευει;

Link to comment
Share on other sites

Ισως το ισπανικο να εχει θεμα και το απεσυραν!Παντως ο browser με διπλη σελιδα αργει το πληκτρολογιο,δεν εχει home page,μ αρεσει το

home buton κατω δεξια,η camera νομιζω ψιλοχαλια (και επιμενω σαν την 1.0 καμια) οπως ψιλοχαλια το ξεκλειδωμα και θα ηθελα λιγο

πιο μεγαλες τις εικονες των εφαρμογων.Opera 6.5 δεν κανει install ουτε βρηκα πως βγαινει το εικονικο πληκτρολογιο.Αυτα προς το παρων.

Το apps παλι δεν δουλευει;

 

Μπορεί να έχει θέμα το ισπανικό, αλλά για το S8530 που είναι η ίδια έκδοση δεν την απέσυραν. Και άλλους που ρώτησα από άλλα φόρουμ, όλες οι ευρωπαϊκές εκδόσεις έχουν ένα γενικό θέμα. Αν δε βγει κανά update σύντομα ή να το διορθώσουν, δεν το βλέπω καλά το πράγμα. Μάλλον θα γυρίσουμε στην 1.0

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έχει θέμα το ισπανικό, αλλά για το S8530 που είναι η ίδια έκδοση δεν την απέσυραν. Και άλλους που ρώτησα από άλλα φόρουμ, όλες οι ευρωπαϊκές εκδόσεις έχουν ένα γενικό θέμα. Αν δε βγει κανά update σύντομα ή να το διορθώσουν, δεν το βλέπω καλά το πράγμα. Μάλλον θα γυρίσουμε στην 1.0

 

Το επομενο update αν υπαρξει θα ειναι το BEEZEN χαχαχα:shock::shock:

Edited by Comex
Link to comment
Share on other sites

περασα το ισπανικο και μολις ειναι να παιξω βιντεο απο youtube

κανει επανεκινηση..

το εχετε δοκιμασει?σας το κανει και εσας,δηλ εναι θεμα λειτουργικου?

η κατι παιζει με την συσκευη μου?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν χτυπάει το κινητό στην αρχή ακούγεται λίγο και μετά αυξάνεται η ένταση? Αλλάζει αυτό?

 

αν δεν εχεις επιλέξει την ανάλογη επιλογή όχι δεν αλλάζει

όταν είχα πρωτοαγοράσει το κινητό το πήγα σε ένα service της samsung για να μου πει γιατι το κάνει αυτό επειδή το αντιμετώπιζα και εγώ...

αυτό που μου είπαν είναι ότι το κάνει σε συγκεκριμένους ήχους, όχι σε όλους...

τον λογο δεν θυμάμαι να μου το εξήγησαν...

Link to comment
Share on other sites

...αλλά για να βγαλεις οθονιές κανεις pinch zoom στην αρχικη οθονη και τις βγαζεις...πολυ καλυτερο απο πριν..

 

Προσπαθώ, αλλά δεν... Κραταω λιγο πατημενο το δαχτυλο στην αρχικη οθονη και δειχνει να μπαινει σε κατασταση επεξεργασιας. Εμφανιζει πανω αριστερα και το εικονιδιο για την προσθηκη φακελων. Τις κενες οθονες ομως δεν βρισκω πως μπορεις να τις αφαιρεσεις.

Link to comment
Share on other sites

περασα το ισπανικο και μολις ειναι να παιξω βιντεο απο youtube

κανει επανεκινηση..

το εχετε δοκιμασει?σας το κανει και εσας,δηλ εναι θεμα λειτουργικου?

η κατι παιζει με την συσκευη μου?

Δεν είχα τέτοιο θέμα πάντως...

 

αν δεν εχεις επιλέξει την ανάλογη επιλογή όχι δεν αλλάζει

όταν είχα πρωτοαγοράσει το κινητό το πήγα σε ένα service της samsung για να μου πει γιατι το κάνει αυτό επειδή το αντιμετώπιζα και εγώ...

αυτό που μου είπαν είναι ότι το κάνει σε συγκεκριμένους ήχους, όχι σε όλους...

τον λογο δεν θυμάμαι να μου το εξήγησαν...

 

Εμένα το κάνει σε όλους τους ήχους, ακόμα και στο ξυπνητήρι (για bada 2.0 πάντα.)

 

Και ένα άλλο που παρατήρησα χτες, η χρήση της CPU δεν έπεφτε σχεδόν ποτέ στο 1% όπως στην 1.2 αλλά πάντα ανεβοκατέβαινε (χωρίς να τρέχουν εφαρμογές). Και το κουφό ήταν όταν κατέβαζα την μπάρα από πάνω αυτόματα έπεφτε στο 1%. Πολλές λάθος εντολές στη γραμμή του κώδικα φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα τέτοιο θέμα πάντως...

 

 

 

Εμένα το κάνει σε όλους τους ήχους, ακόμα και στο ξυπνητήρι (για bada 2.0 πάντα.)

 

Και ένα άλλο που παρατήρησα χτες, η χρήση της CPU δεν έπεφτε σχεδόν ποτέ στο 1% όπως στην 1.2 αλλά πάντα ανεβοκατέβαινε (χωρίς να τρέχουν εφαρμογές). Και το κουφό ήταν όταν κατέβαζα την μπάρα από πάνω αυτόματα έπεφτε στο 1%. Πολλές λάθος εντολές στη γραμμή του κώδικα φαίνεται.

 

Κάποιος είχε πει ότι 4-5 άτομα πρέπει να έχει η sammy για την ανάπτυξη του bada ... μάλλον πολλά λέμε, κάτι μου λεει ότι εχουν βρει κανενα ταλαίπρωρο και του λένε παίξε και ότι κάνεις, μην αγχωθείς κιόλας :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τόσο καιρό, γκρίνια, γκρίνια γκρίνια.... (και εγώ). Αλλα τελικά έχουμε και ένα καλό σαν Ελλάδα που παίρνουμε πάντα τις αναβαθμήσεις τελευταίοι. Όλη η υπόλοιπη Ευρώπη είναι οι beta testers της Ελλάδας, για να πάρουμε στον πάτο έμεις τον *****.... εεεε την κανονική έκδοση ήθελα να πώ, με όλα τα bugs διορθωμένα. (λέμε τώρα....) :D

Huawei P8 Titanium Grey, Android 5.0.1

Samsung Galaxy S4 mini (GT-I9195 Black), Android 4.4.2

Samsung Galaxy S Advance (GT-I9070 Black) Android 4.1.2

Samsung Wave I (GT-S8500) BadaOS 2.0

Link to comment
Share on other sites

σε αυτη την προσφορα που παιζει στο samsung app με τον αγιο βαλεντινο..μπορεσε κανεις σας να παρει το κουπονι των 5$? εγω κατεβασα τις εφαρμογες και δεν μπηκε τπτ στον λογαριασμο μου..

Και κατι αλλο,μετα την αναβαθμιση καλο το ui διορθοθηκαν κανα 2 πραματακια,αλλά το κιν ζοριζεταιι πολυ ...εχει θεμα με την διαχειρηση της ram..κλεινει site δεν μπορει να ανοιξει εφαρμογες το multitask einai gtp..χρειαζεται νεο update στα κοντα..γιατι εγινε λιγο stupidphone το wave

και αυτο για το παιδι που δεν μπορουσε να αφαιρεσει τις οθονιες

στο 4:17
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...