Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

την εβαλα εγω παιδες....καμια διαφορα με την προηγουμενη

 

bugs, κολλήματα? τσουλάει καλά? βεβαια φανταζομαι απο την επισημη θα λειπουν αυτα..τοσον καιρο το αργησαν, ας ειναι τουλαχιστο καλοδουλεμενη

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

την εβαλα εγω παιδες....καμια διαφορα με την προηγουμενη

 

Σε ξένα φόρουμ λεν ότι ότι είναι καλύτερη από την ΚΚ5. Facebook App και Twitter έχει αυτή η version?

Link to comment
Share on other sites

Σε ξένα φόρουμ λεν ότι ότι είναι καλύτερη από την ΚΚ5. Facebook App και Twitter έχει αυτή η version?

 

Σαν τα παιδακια κανουμε,περιμενουμε τα χριστουγεννα για το δωρο μας.Καλη φαση.Μηπως ξερει κανεις πως να βλεπω ποσα MB καταναλωνω τον μηνα;

Link to comment
Share on other sites

Σαν τα παιδακια κανουμε,περιμενουμε τα χριστουγεννα για το δωρο μας.Καλη φαση.Μηπως ξερει κανεις πως να βλεπω ποσα MB καταναλωνω τον μηνα;

 

Και που'σαι ακόμα.... Ρυθμίσεις---->Δυνατότητα Σύνδεσης------>Μετρητής δεδομένων πακέτων

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα στο παζάρι , στο Γκάζι, κάποιος αλήτης μου έκλεψε το κινητό και δε πρόλαβα να τον πιάσω.Αν κάποιος το αγοράσει και βρεί κάποια στοιχεία ας επικοινωνήσει μαζί μου.Θα τον πληρώσω όσο το πήρε απο αυτόν τον αλήτη και με το παραπάνω.Έχω κάποια βιντεάκια και κάποια τηλέφωνα πολυ σημαντικά που δε πρόλαβα να τα κάνω αποθήκευση.Είναι σε πλαστική θήκη και έχει μεμβράνη που στο σημείο της κάμερας είναι λίγο κομμένη σε σχήμα V.

Ξέρω ότι δε πρόκειται να το βρω αλλά λέω μήπως κάποιος χριστιανός φιλοτιμηθεί!

Ευχαριστώ και συγνώμη για το post μου αυτό!

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

μπορείς να το βρεις φίλε. Κάθε συσκευή έχει μοναδικό IMEI οπότε μόλις το ανοίξουν με άλλη κάρτα SIM τότε στο κέντρο της τηλεφωνικής εταιρίας θα πάνε τα στοιχεία αυτού που έχει τη σύνδεση με τη κάρτα SIM & IMEI. Πάνε στην αστυνομία ρώτα και στη τηλεφωνική εταιρία που είσαι και ίσως βγάλεις άκρη.
Link to comment
Share on other sites

μπορείς να το βρεις φίλε. Κάθε συσκευή έχει μοναδικό IMEI οπότε μόλις το ανοίξουν με άλλη κάρτα SIM τότε στο κέντρο της τηλεφωνικής εταιρίας θα πάνε τα στοιχεία αυτού που έχει τη σύνδεση με τη κάρτα SIM & IMEI. Πάνε στην αστυνομία ρώτα και στη τηλεφωνική εταιρία που είσαι και ίσως βγάλεις άκρη.

 

Εγω το είχα με what's up, o νέος ιδιοκτήτης μπορεί να βάλει όποια κινητή τηλεφωνία θέλει, να πάρω και τις τρεις?

Έψαξα και βρήκα το κουτί , και δε νομίζω να έχει το ΙΜΕΙ του παρα κάποιο κωδικό με code bar.Eαν βρω την απόδειξη λέτε να το έχει γραμμένο πάνω του?Πως αλλιώς μπορώ να το βρώ?

 

edit:Mόλις πήρα τη Vodafone και μου είπανε πως δεν γίνεται κάτι γι'αυτό, δεν υπάρχει κάτι για το οποίο αναφερόμαστε παραπάνω!

Edited by boltsis
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

edit:Mόλις πήρα τη Vodafone και μου είπανε πως δεν γίνεται κάτι γι'αυτό, δεν υπάρχει κάτι για το οποίο αναφερόμαστε παραπάνω!

 

Επειδή είναι μπουρδ3λοεταρείες για αυτό δεν γίνετε τίποτα. Στην Αγγλία αν σου κλέβανε το κινητό οι εταιρείες κλειδώναμε το ΙΜΕΙ και δεν μπορούσε ο κλέφτης να το χρησιμοποιήσει με καμία εταιρεία (στην Αγγλία τουλάχιστον)!

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα γινεται.... μαλλον επεσες σε μ@λ@κ@ υπάλληλο....

 

το imei αφού δεν το είχες σημειώσει μπορείς να το βρείς από τα αρχεία της εταιρίας σου, αφού χρησιμοποιούσες το κινητο έχει καταγραφεί....

Edited by toybani
Link to comment
Share on other sites

το imei αν δε κανω λαθος αναφερεται στην αποδειξη αγορας αλλα κ στη συσκευασια. σιγουρα το βρισκεις απο το καταστημα που τ αγορασες. πανε στην αστυνομια κ ρωτα η παρε στα κεντρικα της εταιριας! τα παντα γινονται παιδια αν θελουν! εδω. εσωσαν ενα παλικαρι που ηθελε ν αυτοκτονησει κ τον βρηκαν απο τ gps του κινητου ΧΩΡΙΣ αυτος ν το εχει ενεργοποιησει! οτι θελουν κανουν! παντως πολυ φοβαμαι οτι αυτος π στο πηρε πεταξε τη καρτα μνημης κ λογικα θ εκανε κ επαναφορα λογισμικου...
Link to comment
Share on other sites

Χαζή η ερώτηση μου, αλλά μιλάμε για samsung wave κινητό ή για κάποιο άλλο? Γιατί στο wave έχει επιλογή αντίστοιχη όταν αλλάζει η κάρτα sim να έρχεται sms σε προκαθορισμένους από εσένα αριθμούς με τον νέο αριθμό της νέας κάρτας sim και το ΙΜΕΙ του κινητού σου.
Link to comment
Share on other sites

Χαζή η ερώτηση μου, αλλά μιλάμε για samsung wave κινητό ή για κάποιο άλλο? Γιατί στο wave έχει επιλογή αντίστοιχη όταν αλλάζει η κάρτα sim να έρχεται sms σε προκαθορισμένους από εσένα αριθμούς με τον νέο αριθμό της νέας κάρτας sim και το ΙΜΕΙ του κινητού σου.

 

θυμιστε μου λίγο πως ενεργοποιούμε αυτην την δυνατοτητα????

Link to comment
Share on other sites

θυμιστε μου λίγο πως ενεργοποιούμε αυτην την δυνατοτητα????

 

ρυθμίσεις --> ασφάλεια --> εντοπισμός κινητού --> στους παραλήπτες δίνεις ένα ή παραπάνω κινητά για να στείλει το κινητό το sms αυτόματα όταν αλλάξει η κάρτα. Στον αποστολέα βάζεις ένα όνομα που θες για να καταλάβεις ότι το μύνημα που πήγε στον αριθμό που έδωσες είναι από το κινητό σου.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

ρυθμίσεις --> ασφάλεια --> εντοπισμός κινητού --> στους παραλήπτες δίνεις ένα ή παραπάνω κινητά για να στείλει το κινητό το sms αυτόματα όταν αλλάξει η κάρτα. Στον αποστολέα βάζεις ένα όνομα που θες για να καταλάβεις ότι το μύνημα που πήγε στον αριθμό που έδωσες είναι από το κινητό σου.

 

Το χει δοκιμάσει κανείς γίνεται?

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, με το θεμα των επαφων, που εμφανιζει μερικα συμβολα @@@ όπου να'ναι αναμεσα στα ονοματα, εχει αναφερθει καμια λυση ? με την αναβαθμιση σε bada 2.0 λογικα θα διορθωθει ??

 

(αυτο με την ασφαλεια κλοπης που αναφερεται παραπανω, το εχω δοκιμασει σε αλλο κινητο samsung που ειχα και οντως δουλευει μια χαρα. Δε βλεπω το λόγο γιατι να μη λειτουργει και στο wave).

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, με το θεμα των επαφων, που εμφανιζει μερικα συμβολα @@@ όπου να'ναι αναμεσα στα ονοματα, εχει αναφερθει καμια λυση ? με την αναβαθμιση σε bada 2.0 λογικα θα διορθωθει ??

 

(αυτο με την ασφαλεια κλοπης που αναφερεται παραπανω, το εχω δοκιμασει σε αλλο κινητο samsung που ειχα και οντως δουλευει μια χαρα. Δε βλεπω το λόγο γιατι να μη λειτουργει και στο wave).

 

Οντως παιδια μου εχει σπασει τα νευρα αυτο το πραγμα! :mad:

δε μπορούν να βάλουν το unicode που έχουν και τα άλλα κινητά???

Samsung Galaxy S23

Link to comment
Share on other sites

παιδιά δεν έχω το ίδιο πρόβλημα και έχω ελληνικά / αγγλικά αλλά και unicode ονόματα χωρίς αντίστοιχο πρόβλημα
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Το χει δοκιμάσει κανείς γίνεται?

Το έχω δοκιμάσει εγώ, δουλεύει κανονικότατα. Αρκεί όταν αλλάξεις επίτηδες την κάρτα sim, επειδή πχ μπορεί να έχεις δεύτερο αριθμό να θυμηθείς να το απενεργοποιήσεις. :lol:

Καλησπέρα, με το θεμα των επαφων, που εμφανιζει μερικα συμβολα @@@ όπου να'ναι αναμεσα στα ονοματα, εχει αναφερθει καμια λυση ? με την αναβαθμιση σε bada 2.0 λογικα θα διορθωθει ??

 

(αυτο με την ασφαλεια κλοπης που αναφερεται παραπανω, το εχω δοκιμασει σε αλλο κινητο samsung που ειχα και οντως δουλευει μια χαρα. Δε βλεπω το λόγο γιατι να μη λειτουργει και στο wave).

 

Οντως παιδια μου εχει σπασει τα νευρα αυτο το πραγμα! :mad:

δε μπορούν να βάλουν το unicode που έχουν και τα άλλα κινητά???

 

Και εγώ έχω ονόματα και σύμβολα, αγγλικά και ελληνικά και δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα μέχρι στιγμής :confused:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά δεν έχω το ίδιο πρόβλημα και έχω ελληνικά / αγγλικά αλλά και unicode ονόματα χωρίς αντίστοιχο πρόβλημα

 

Και εγώ έχω ονόματα και σύμβολα, αγγλικά και ελληνικά και δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα μέχρι στιγμής :confused:

 

Είναι μόνο αν έχεις ονόματα στην κάρτα sim περασμένα όχι αν τα έχεις στο κινητό...

Samsung Galaxy S23

Link to comment
Share on other sites

Το χει δοκιμάσει κανείς γίνεται?

 

ότι παίζει παίζει αλλα και τι καταλαβαίνεις? και εγώ είχα χάσει (ή μου κλέψανε) ένα jet και όντως ερχότανε μήνυμα εκεί που είχα πει, αλλά τι μπορείς να κάνεις? όσο για τα IMEI αυτά πιθανώς αλλού. Εγώ και τη sami είχα πάρει και τη voda και μου λένε τίποτα δεν γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

παιδια help ! πως βαζω ελληνικα στο wave 3? και αν οχι τωρα μετα μπορω?

το kies πως θα με δει?

ευχαριστω

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

παιδια θυμιστε μου λίγο ... γινεται να συνδεθει το gps με το υπαρχων προγραμμα (Route66) Χωρις Agps και χωρις να συνδεθει με ιντερνετ και τελοσ παντων να χρησιμοποιηθει ΜΟΝΟ το GPS ....????? δεν θυμαμαι τι ρυθμισεις πρεπει να κανω για να γινει αυτο ... θυμάται κανεις????
Link to comment
Share on other sites

Φίλε για να συνδεθείς με το gps δε χρειάζεσαι ρυθμίσες αν έχεις κατεβάσει το χάρτη της χώρας που σε ενδιαφέρει και έχεις αγοράσει την αντίστοιχη άδεια.Άν έχεις καιρό να το λειτουργήσεις καλό είναι να πας σε ένα ανοιχτό μέρος μακριά από ψηλά κτήρια και μεταλλικά αντικείμενα, όπως σύρματα.Σου θυμίζω η εφαρμογή γράφει περιήγηση.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...