Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το προβλημα με τις επαφες οκ λυθηκε ,εκανα αντιγραφη ολες στην καρτα sim απο το παλιο κινητο και τις βλεπει πλεον ολες...

 

το αλλο το ψαχνω...

Samsung Wave - Όχι απλά κύμα...Τσουνάμι !

για αυτο τρεξτε να σωθητε !!!................... :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια κ απο μενα!!!ειμαι ενας ''αγανακτισμενος'' λογω του bada!

εδω κ δεκα μερες εχει αρχισει παλι τα παλαβα του το τηλ με τα προβληματα μνημης!!!!

σε οποια σελιδα κ να μπω μου βγαζει αυτο το εκνευριστικο μνμ οτι πολυ μεγαλη η σελιδα κ ιστοριες για αγριουςκ παλι κλεισιμο η συσκευη για να συνελθει!!

παλι καθαρισμα του κινητου να κανω δεν παιζει γτ βαριεμαι να τα ξαναφτιαχνω απο την αρχη ολα!!

εχει βρει κανεις καμμια λυση???εχουν αρχισει κ γινονται πολλα τα προβληματα στο wave μου κ ακομη δεν εχω κλεισει χρονο!!!!τα νευρα μου!

 

κ δευτερο προβλημα το τελευταιο καιρο αποσυνδεεται απο τους λογαριασμους μου(hotmail k fb) χωρις λογο!

οποιος μπορει ασ βοηθησει γτ κοντευει η ωρα που θα το πεταξω στον τοιχο!!:mad:

 

Ποιο firmware εχεις; Γιατι στο τελευταιο επισημο το JL2 εχουν λυθει αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Έχει κανείς πρόβλημα με το gmail??? Εμένα δεν το συγχρονίζει και δεν λειτουργεί το push... Καμιά λύση??
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Έχει κανείς πρόβλημα με το gmail??? Εμένα δεν το συγχρονίζει και δεν λειτουργεί το push... Καμιά λύση??

 

Ίσως το παρακάτω να σε βοηθήσει:

 

Επειδη μου ετυχε 2η φορα να σταματησει και σε μενα ο συγχρονισμος, εψαξα λιγο και η λυση ειναι η εξης :

Πρεπει να πας εδω https://www.google.com/accounts/UnlockCaptcha

και αφου βαλεις τα στοιχεια σου να πατησεις το ξεκλειδωσε.

 

Αυτο γιατι απο οτι καταλαβα, οταν μπαινεις απο διαφορετικες IP το google μπλοκαρει μονο του νομιζοντας οτι δεχεσαι επιθεση. Με αυτον τον τροπο μου δουλεψε ξανα ο συγχρονισμος.

Δοκιμασε το και πες μου :)

ZRX1200S
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως θυμαται κανεις ποιος ειναι ο κωδικος που μπαινουμε σε ενα μενου για να ανεβασουμε την ενταση του ηχειου του κινητου?Τον ειχε αναφερει καποιο παιδι εδω μεσα αλλα δεν τον βρισκω
Link to comment
Share on other sites

Αυτό λύνεται.

Πας settings>general>touch>backlight on>τσεκάρεις "lock key only" και πατάς "set".

 

Έτσι η οθόνη ξεκλειδώνει μόνο με το lock key αλλά δεν ξεκλειδώνει ούτε σβήνει το κινητό με το δεξί πλήκτρο ;)

 

ακόμα και με αυτή την ρύθμιση το κινητό κάνει επανεκκίνηση με κρατημένο το δεξί πλήκτρο...

 

settings>general>touch>touch panel auto-lock είναι μαρκαρισμένο? Αν όχι, κλειδώνεις μόνος σου την οθόνη με το lock key ?

Αν δεν κάνεις κάτι από τα παραπάνω και σβήνει απλά η οθόνη, το κινητό φαίνεται σαν κλειδωμένο αλλά δεν είναι.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα 13:13

Παράθεση από katsiletra >

 

Καλημέρα!!! Έχει κανείς πρόβλημα με το gmail??? Εμένα δεν το συγχρονίζει και δεν λειτουργεί το push... Καμιά λύση??

 

Ίσως το παρακάτω να σε βοηθήσει:

 

Παράθεση από haigoeo >

 

Επειδη μου ετυχε 2η φορα να σταματησει και σε μενα ο συγχρονισμος, εψαξα λιγο και η λυση ειναι η εξης :

Πρεπει να πας εδω https://www.google.com/accounts/UnlockCaptcha

και αφου βαλεις τα στοιχεια σου να πατησεις το ξεκλειδωσε.

 

Αυτο γιατι απο οτι καταλαβα, οταν μπαινεις απο διαφορετικες IP το google μπλοκαρει μονο του νομιζοντας οτι δεχεσαι επιθεση. Με αυτον τον τροπο μου δουλεψε ξανα ο συγχρονισμος.

Δοκιμασε το και πες μου

 

 

 

Καμία επιτυχία με τον συγχρονισμό... Δεν γίνετα τίποτα.... Εκτός του ότι από χτές το φορτίζω από το πρωί και η μπαταρία τελιώνει μέχρι το μεσημέρι.... Τι άλλο να κάνω???

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τη μπαταρία και το συγχρονισμό μου είχε τύχει και εμένα. Προσπαθούσε συνέχεια να κάνει συγχρονισμό και έτσι η μπαταρία άδειαζε πολύ γρήγορα. Εκτός των άλλων διέγραψα το λογαριασμό μου και τον έβαλα εκ' νέου και έτσι -τώρα- λύθηκε το πρόβλημα.
ZRX1200S
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως θυμαται κανεις ποιος ειναι ο κωδικος που μπαινουμε σε ενα μενου για να ανεβασουμε την ενταση του ηχειου του κινητου?Τον ειχε αναφερει καποιο παιδι εδω μεσα αλλα δεν τον βρισκω

 

Είναι το μήνυμα #6494,

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τον διέγραψα, αλλά τώρα που πάω να τον ξαναβάλω δεν μου τον δημιουργεί. Και δεν μπορώ να φτιάξω πάλι τον λογαριασμό..
Link to comment
Share on other sites

εχει βαλει κανεις android?

 

Ναι .... η τελευταία έκδοση δουλεύει πολύ καλά ( wifi κανονικά , εγκατάσταση εφαρμογών , χωρίς πολλά κολλήματα και αρκετά smooth )

Ακόμα βέβαια δεν λειτουργεί το modem , gps και δεν φορτίζει αν είσαι στο android.

Link to comment
Share on other sites

Δωρεαν ενα πολυ καλο παιχνιδακι ειδικα για τους φιλους του basket!!

 

http://www.samsungapps.com/topApps/topAppsDetail.as?productId=G00000711979

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να βρούμε την έκδοση jl2 χωρίς Social Hub Premium?? Μου έχει σπάσει τα νεύρα το μονταρισμένο firmware. Δεν μποροώ να δημιουργήσω κανέναν λογαριασμό. Έτσι στα καλά καθούμενα με πέταξε από όλους τους λογαριασμούς και δεν μπορω να τους ξαναφτιάξω. Και μετά και από hardware reset. Καμιά ιδέα έχει κανένας??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Αντιμετωπιζω προβλημα με το kies εδω και ερκετο καιρο.

Απο τοτε που ειχα κανει την αναβαθμιση λογισμικου στο κινητο (απο bada 1.0 σε bada 1.2) μεσω kies, δεν μου αναγνωριζει την συσκευη μου οταν την συνδεω.

Ενω πριν δεν υπηρχε κανενα προβλημα.

Στο Kies εχω την εκδοση 2.0.1.11053_99 και στο κινητο η εκδοση τελειωνει σε KD1 αν αυτα βοηθανε.

Μηπως γνωριζετε αν μπορω να κανω κατι?

ΥΓ οταν συνδεω το κινητο στον υπολογιστη μου ζηταει κωδικο προσβασης τηλεφωνου

ενω εχω βαλει κωδικο μονο στα μηνυματα και στα αρχεια μου....

Edited by peny1
Link to comment
Share on other sites

Δωρεαν ενα πολυ καλο παιχνιδακι ειδικα για τους φιλους του basket!!

 

http://www.samsungapps.com/topApps/topAppsDetail.as?productId=G00000711979

ωραιος ρε φιλε, το εχω τσεκαρει απο καιρο το παιχνιδακι αλλα τοτε δεν ηταν τζαμπα.αντε να βγαλουν δωρεαν και το fruit ninja να μαστε κομπλε.παντως καλο θα ηταν οτι εφαρμογουλα η παιχνιδι βρισκουμε να τα ποσταρουμε εδω να τα βλεπουμε ολοι.εγω προτινω αυτες τις 4 : photo booth,ultimate torch,touch tester και fruit dodje

Link to comment
Share on other sites

επισης μια πολυ καλη δωρεαν εφαρμογη ειναι αυτη εδω:

Time-Lapse

http://www.samsungapps.com/topApps/topAppsDetail.as?productId=G00001116350

:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Εδώ και κάτι μέρες προσπαθώ να ξαναφτιάξω τον λογαριασμό στο gmail με υπηρεσία push και δεν με αφήνει να τον δημιουργήσω. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει?? Ούτε στο IM με αφήνει να μπω στο gtalk.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Εδώ και κάτι μέρες προσπαθώ να ξαναφτιάξω τον λογαριασμό στο gmail με υπηρεσία push και δεν με αφήνει να τον δημιουργήσω. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει?? Ούτε στο IM με αφήνει να μπω στο gtalk.

 

Καλημέρα. Το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ! Μου έχει σπάσει τα νεύρα! Δοκίμασα να κάνω και captcha unlock αλλά το μόνο που λαμβάνω είναι :"Το Captcha ξεκλείδωσε ανεπιτυχώς" . Δοκίμασα και αλλαγή password στον gmail λογαριασμό μέ έναν νέο πανίσχυρο, αλλά πάλι τπτ! Εξαιτίας αυτών......Google talk μέσω IM....ΤΕΛΟΣ!

Link to comment
Share on other sites

Ποιο firmware εχεις; Γιατι στο τελευταιο επισημο το JL2 εχουν λυθει αυτα.

την jl2 εχω φιλε μου haigeo αλλα σ εμενα ποτε δεν λυθηκε αυτο το θεμα!!γενικα ειμαι μαλλον απο τουσ ατυχους γτ επισης ουτε μπαταρια καλη εχω,flash player λειτουργει μονο οταν θελει κ απο την αρχη αυτο με την μνημη!

παιδια με τους λογαριασμους υπαρχει ενα θεμα μετα την αναβαθμιση απο 1.0 σε 1.2!

θα κανω υπομονη μεχρι να ανβαθμιστη σε 2.0 μπας κ λυθει τπτ αν κ δεν ειμαι αισιοδοξος!:(

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Αντιμετωπιζω προβλημα με το kies εδω και ερκετο καιρο.

Απο τοτε που ειχα κανει την αναβαθμιση λογισμικου στο κινητο (απο bada 1.0 σε bada 1.2) μεσω kies, δεν μου αναγνωριζει την συσκευη μου οταν την συνδεω.

Ενω πριν δεν υπηρχε κανενα προβλημα.

Στο Kies εχω την εκδοση 2.0.1.11053_99 και στο κινητο η εκδοση τελειωνει σε KD1 αν αυτα βοηθανε.

Μηπως γνωριζετε αν μπορω να κανω κατι?

ΥΓ οταν συνδεω το κινητο στον υπολογιστη μου ζηταει κωδικο προσβασης τηλεφωνου

ενω εχω βαλει κωδικο μονο στα μηνυματα και στα αρχεια μου....

Πήγαινε στην Διαχείριση συσκευών του Πίνακα έλέγχου και διέγραψε το κινητό. Κάνε restart και σύνδεσε ξανά το κινητό ώστε να εγκαταστήσει απο την αρχή τους απαραίτητους drivers και να αναγνωρίσει πάλι το κινητό. ;)

Huawei P8 Titanium Grey, Android 5.0.1

Samsung Galaxy S4 mini (GT-I9195 Black), Android 4.4.2

Samsung Galaxy S Advance (GT-I9070 Black) Android 4.1.2

Samsung Wave I (GT-S8500) BadaOS 2.0

Link to comment
Share on other sites

παιδια γινετε οταν εχεις στο φαψεβοοκ μηνυμα η στο γιαχου μαιλ να σε ειδοποιει?

 

αν ναι μπορει καποιος να γραψει ενα μικρο οδηγο για το πως μπορουμε ν το κανουμε?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

επισης μια πολυ καλη δωρεαν εφαρμογη ειναι αυτη εδω:

Time-Lapse

http://www.samsungapps.com/topApps/topAppsDetail.as?productId=G00001116350

:)

 

τι κανει αυτη η εφρμογη?

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στην Διαχείριση συσκευών του Πίνακα έλέγχου και διέγραψε το κινητό. Κάνε restart και σύνδεσε ξανά το κινητό ώστε να εγκαταστήσει απο την αρχή τους απαραίτητους drivers και να αναγνωρίσει πάλι το κινητό. ;)

 

:clap: τα καταφερα!

αν και μετα την διαγραφη χρειαστηκε να παω στο kies και να κανω εγκατασταση προγραμματος οδηγησης!

ευχαριστω για την βοηθεια!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. . . Καμιά ιδέα με το gmail υπάρχει? Πώς να ξαναφτιάξω λογαριασμό? Έχει καποιο πρόβλημα το google ή το firmware του κινητού? Με yahoo και hotmail όλα καλά. . Πώς γίνεται?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...