Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η Samsung προσθέτει ακόμα ένα μέλος στην οικογένεια Wave, smartphones που χρησιμοποιούν το λειτουργικό σύστημα Bada OS, το οποίο θα παρουσιαστεί μαζί με τη νέα έκδοση Bada 2.0 στις 15 Φεβρουαρίου, φυσικά στην έκθεση MWC 2011.

 

Samsung announce Bada 2.0 at #MWC11 Bada Dev Day > Multitasking, Push msgs, NFC, wifi direct, Flashlite 4, STT & TTS, web app dev via HTML5/JS & WAC APIs

Edited by masaz
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://www.e-germanos.gr/e-germanos/products/showCloseUp.eg?productListId=52413&selectedCategoryId=485

 

Το έχω 3 μέρες τώρα και είμαι υπερ-ευχαριστημένος !

 

Tο έχω πάνω από 4 μήνες και έιμαι υπέρ ευχαριστημένος. Ξεχνάω να το φορτίσω και απιστευτα βολικό.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου πει καποιος πως να καλιμπραρω το ακουστικο? γιατι στο 6 ισα που ακουγεται και στο 7 τριζει....με την 1.2 γενικα επεσε πολυ η ενταση
Link to comment
Share on other sites

Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και δεν έγινε τίποτα :mad: Δεν έχω καθόλου εφαρμογές τώρα και ούτε μπορώ να βάλω γιατί λέει και καλά πως δεν έχω μνήμη :wacko:

Δεν ξέρω τι να κάνω...

Δεν έρχεται καμιά νέα αναβάθμιση μπας και επιδιορθωθεί το προβλημα :worry: γιατί τώρα λέει πως έχω την τελευταία έκδοση και δυστυχώς δεν γίνεται να ξανακάνω την εγκατάσταση του 1,2 από την αρχή ή καποια επιδιόρθωση?

Στην αντιπροσωπία της Θεσσαλονίκης μου είπαν πως χρειάζεται να το στείλουν στην Αθήνα. :blink:

Έλεος, για να βάλλουν ένα κωλο-firmware πρέπει να πάει Αθήνα!

Edited by siciliano

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου πει καποιος πως να καλιμπραρω το ακουστικο? γιατι στο 6 ισα που ακουγεται και στο 7 τριζει....με την 1.2 γενικα επεσε πολυ η ενταση

 

Όπως έγραψα και στο post 5924...

 

Μόλις βρήκα κόλπο για να δυναμώσετε το ακουστικό! Κάνετε τα εξης: *#197328640# Μετά επιλέγετε 5 -->2-->1-->7. Εκεί σας βγάζει τα 7 στάδια του ήχου (0 εώς 6) .Πατάτε το 6 για να επιλέξετε το τελεθταίο στάδιο και το αλλάζεται σε 65 η ότι άλλο θέλετε εσείς (Όχι πάνω από 100. Το 75 που δοκίμασα ήταν πάρα πολύ δυνατό, 65 είναι καλά!)

 

Για να βάλετε 65 π.χ πατήστε πρώτα την επιλογή 6 και μετά πατήστε 3-4 φορές κάτω στην άσπρη μπάρα, γράψτε 65(η όσο θέλετε εσείς) και πατήστε ΟΚ.

 

RCV=Receiver(Το ακουστικό που χρησιμοποιούμε στις κλήσεις) ,EAR=Earphones(Ακουστικά),SPK =Speakerphone (Το κεντρικό ηχείο) and BTH=Bluetooth audio.

Με αυτόν τον τρόπο μπορείτε να αλλάξετε και τα παραπάνω!

Edited by Avatar_GR
Link to comment
Share on other sites

Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και δεν έγινε τίποτα :mad: Δεν έχω καθόλου εφαρμογές τώρα και ούτε μπορώ να βάλω γιατί λέει και καλά πως δεν έχω μνήμη :wacko:

Δεν ξέρω τι να κάνω...

Δεν έρχεται καμιά νέα αναβάθμιση μπας και επιδιορθωθεί το προβλημα :worry: γιατί τώρα λέει πως έχω την τελευταία έκδοση και δυστυχώς δεν γίνεται να ξανακάνω την εγκατάσταση του 1,2 από την αρχή ή καποια επιδιόρθωση?

Στην αντιπροσωπία της Θεσσαλονίκης μου είπαν πως χρειάζεται να το στείλουν στην Αθήνα. :blink:

Έλεος, για να βάλλουν ένα κωλο-firmware πρέπει να πάει Αθήνα!

 

Μπορεις να "ξεγελασεις" το kies ετσι ωστε να ξανακανεις απο την αρχη αναβαθμηση σε 1.2 αλλαζοντας καποια πεδια με το regedit.

Για να το κανεις αυτο απλως ακολουθησε τον οδηγο για debranding που εχει στο faq ετσι ωστε να αλλαξεις τα πεδια αυτα. (Εκει που λεει να αλλαξεις το πεδιο του product code , εφοσων ειναι ηδη unbranded το κινητο σου, δεν αλλαζεις τιποτα)

*Αυτο μπορεις να το κανεις μονο με kies 1.5.1

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στα sound profiles στα settings, και κάνε edit το προφίλ που θέλεις και βάλε την ένταση στο τελείως χαμηλό...

 

ναι ενταξει αυτο το βρηκα , το θεμα ειναι αν υπαρχει η δυνατοτητα να αλλαζεις τα προφιλ με καποιο ευκολο τροπο και οχι μεσα απο τις "ρυθμισεις" .

Στο LG ειχα μπουτον στην επιφανεια εργασιας το οποιο σε μεταβιβαζε κατ΄ευθειαν στα προφιλ και αλλαζες σε αυτο που ηθελες κατα περισταση

Το ιδιο και στα ΝΟΚΙΑ οπου ρυθμιζες καποιο κουμπι (6300) το οποιο σε πηγαινε κατ΄ευθειαν στα προφιλ .

Κατι τετοιο θα ηθελα και εδω............αλλα μαλλον απ΄οτι βλεπω:cry:

Link to comment
Share on other sites

Η Samsung προσθέτει ακόμα ένα μέλος στην οικογένεια Wave, smartphones που χρησιμοποιούν το λειτουργικό σύστημα Bada OS, το οποίο θα παρουσιαστεί μαζί με τη νέα έκδοση Bada 2.0 στις 15 Φεβρουαρίου, φυσικά στην έκθεση MWC 2011.

 

Αύριο δηλαδή...ωραία!καλό αυτό...

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα και στο post 5924...

 

Μόλις βρήκα κόλπο για να δυναμώσετε το ακουστικό! Κάνετε τα εξης: *#197328640# Μετά επιλέγετε 5 -->2-->1-->7. Εκεί σας βγάζει τα 7 στάδια του ήχου (0 εώς 6) .Πατάτε το 6 για να επιλέξετε το τελεθταίο στάδιο και το αλλάζεται σε 65 η ότι άλλο θέλετε εσείς (Όχι πάνω από 100. Το 75 που δοκίμασα ήταν πάρα πολύ δυνατό, 65 είναι καλά!)

 

Για να βάλετε 65 π.χ πατήστε πρώτα την επιλογή 6 και μετά πατήστε 3-4 φορές κάτω στην άσπρη μπάρα, γράψτε 65(η όσο θέλετε εσείς) και πατήστε ΟΚ.

 

RCV=Receiver(Το ακουστικό που χρησιμοποιούμε στις κλήσεις) ,EAR=Earphones(Ακουστικά),SPK =Speakerphone (Το κεντρικό ηχείο) and BTH=Bluetooth audio.

Με αυτόν τον τρόπο μπορείτε να αλλάξετε και τα παραπάνω!

 

Εβαλα 65db και ειναι οκ.

Επειδη μπορεί να έκανα βλακεία, όλες οι άλλες τιμές (0-5) είναι 52db;

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα unlimited πρόγραμμα της vodafone, με 350ΜΒ.

Παρατηρώ ότι είναι τραγικά αργό ότιδήποτε κάνω μέσω internet. Από το να φορτώσει το Samsung Apps, surfing, mail, το google earth δεν έχει ανοίξει ποτέ..

αντίθετα με wifi πάει σφαίρα.

Έχω προφίλ internet το "Vodafone Internet", επίσης έχει και "Vodafone WAP".

Και το δίκτυο σε 900/1800.

Υπάρχει κάποια άλλη ρύθμιση που χάνω??

Εννοείται ότι είμαι σε μέρος με σήμα full.

Some age, others mature...:lol:
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα unlimited πρόγραμμα της vodafone, με 350ΜΒ.

Παρατηρώ ότι είναι τραγικά αργό ότιδήποτε κάνω μέσω internet. Από το να φορτώσει το Samsung Apps, surfing, mail, το google earth δεν έχει ανοίξει ποτέ..

αντίθετα με wifi πάει σφαίρα.

Έχω προφίλ internet το "Vodafone Internet", επίσης έχει και "Vodafone WAP".

Και το δίκτυο σε 900/1800.

Υπάρχει κάποια άλλη ρύθμιση που χάνω??

Εννοείται ότι είμαι σε μέρος με σήμα full.

Η συχνοτητα που αναφερεις (900/1800) ειναι για GSM ......

Βαλε την επιλογη στο αυτοματο για να συνδεετε σε 3G και 3G+ και θα παει γρηγορα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να "ξεγελασεις" το kies ετσι ωστε να ξανακανεις απο την αρχη αναβαθμηση σε 1.2 αλλαζοντας καποια πεδια με το regedit.

Για να το κανεις αυτο απλως ακολουθησε τον οδηγο για debranding που εχει στο faq ετσι ωστε να αλλαξεις τα πεδια αυτα. (Εκει που λεει να αλλαξεις το πεδιο του product code , εφοσων ειναι ηδη unbranded το κινητο σου, δεν αλλαζεις τιποτα)

*Αυτο μπορεις να το κανεις μονο με kies 1.5.1

Ποια από τις 2

να βάλω?

Την συσκευή την πήρα τον Αύγουστο από την WIND (χωρίς μενού wind). Όλες τις αναβαθμίσεις που έκανα πήγαν μια χαρά, μόνο αυτή μου βγήκε σκάρτη.:mad:

 

Με αυτήν τη ρύθμιση που λες υπάρχει περίπτωση να χάσω την εγγύηση?:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

Ποια από τις 2

να βάλω?

Την συσκευή την πήρα τον Αύγουστο από την WIND (χωρίς μενού wind). Όλες τις αναβαθμίσεις που έκανα πήγαν μια χαρά, μόνο αυτή μου βγήκε σκάρτη.:mad:

 

Με αυτήν τη ρύθμιση που λες υπάρχει περίπτωση να χάσω την εγγύηση?:worry:

Το 1.5.1

Τωρα για την εγγυηση που λες δεν νομιζω να την χανεις....... αφου δεν κανεις debranding και δεν περνας firmware το οποιο δεν το εγκρινει η samsung. Δεν ξερω καν αν μπορουν να το καταλαβουν .

Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα και στο post 5924...

 

Μόλις βρήκα κόλπο για να δυναμώσετε το ακουστικό! Κάνετε τα εξης: *#197328640# Μετά επιλέγετε 5 -->2-->1-->7. Εκεί σας βγάζει τα 7 στάδια του ήχου (0 εώς 6) .Πατάτε το 6 για να επιλέξετε το τελεθταίο στάδιο και το αλλάζεται σε 65 η ότι άλλο θέλετε εσείς (Όχι πάνω από 100. Το 75 που δοκίμασα ήταν πάρα πολύ δυνατό, 65 είναι καλά!)

 

Για να βάλετε 65 π.χ πατήστε πρώτα την επιλογή 6 και μετά πατήστε 3-4 φορές κάτω στην άσπρη μπάρα, γράψτε 65(η όσο θέλετε εσείς) και πατήστε ΟΚ.

 

RCV=Receiver(Το ακουστικό που χρησιμοποιούμε στις κλήσεις) ,EAR=Earphones(Ακουστικά),SPK =Speakerphone (Το κεντρικό ηχείο) and BTH=Bluetooth audio.

Με αυτόν τον τρόπο μπορείτε να αλλάξετε και τα παραπάνω!

 

Καλησπερα. Εκανα αυτο που λεει ο φιλος παραπανω αλλα μαλλον κατι εκανα λαθος και αντι να αυξησω την ενταση την μηδενισα εντελως.Ξερει κανεις πως θα το επαναφερω? Εχω την 1.0

Edited by badapatra
Link to comment
Share on other sites

Τα slides της σημερινής παρουσίασης του bada 2

 

http://static.bada.com/contents/en_US/developer/apis/images/contest/mwc/bada_the_next_wave.pdf

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εκανα αυτο που λεει ο φιλος παραπανω αλλα μαλλον κατι εκανα λαθος και αντι να αυξησω την ενταση την μηδενισα εντελως.Ξερει κανεις πως θα το επαναφερω? Εχω την 1.0

HELP ρε μαγκες δεν απανταει κανενας!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κάνε την ξανά τότε αν εκανές λάθος την 1 φορά.

 

Το εχω ξανακανει φιλε μου αλλα απο εκει που μου λεει να πατησω 65 και κατω δεν γινεται τιποτα. Ξερεις κατι να μου πεις. Το βγαλα off το κινητο?

Link to comment
Share on other sites

Το εχω ξανακανει φιλε μου αλλα απο εκει που μου λεει να πατησω 65 και κατω δεν γινεται τιποτα. Ξερεις κατι να μου πεις. Το βγαλα off το κινητο?

 

Θέλει λίγο υπομονή με την άσπρη γραμμή και πότε βγάζει read write. Και εγώ την είχα πατήσει έτσι και παιδευόμουνα κανά μισάωρο, αλλά τελικά τα κατάφερα. Υπομονή.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Θέλει λίγο υπομονή με την άσπρη γραμμή και πότε βγάζει read write. Και εγώ την είχα πατήσει έτσι και παιδευόμουνα κανά μισάωρο, αλλά τελικά τα κατάφερα. Υπομονή.

Φιλε μου εισαι ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ. Χιλια ευχαριστω.Μολις ξαναπηρε τα ισια του.Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου πήρε κανα μήνα να το βρω το κόλπο αλλά τελικά τα κατάφερα :P

Διάβαζα κάτι ξένα forums και λέει οτί το πρώτο wave δεν θα το αναβαθμίσουν στην 2.0

Αν κάνουν κάτι τέτοιο τότε απλά θα είναι απαράδεκτοι...

Εντομεταξύ προχωράει και το wavedroid project...

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Το 1.5.1

Τωρα για την εγγυηση που λες δεν νομιζω να την χανεις....... αφου δεν κανεις debranding και δεν περνας firmware το οποιο δεν το εγκρινει η samsung. Δεν ξερω καν αν μπορουν να το καταλαβουν .

 

Μπορείς να μου πεις τι ακριβώς να πειραξω ή το να δώσεις το λινκ από το faq, γιατί δεν κατάλαβα.

 

Τώρα αν δεν αργήσει το bada 2 για το wave μπορεί να περιμένω. :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

Εντομεταξύ προχωράει και το wavedroid project...

 

Αυτό που το είδες; :blink:

Γιατι εγω νομιζω οτι δεν προχωραει τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

To BADA 2.0 στο wave

 

Kαι το angry birds επισης που σε λιγο καιρο θα το εχουμε στο wave http://www.youtube.com/watch?v=H31gFveYdqI

Edited by OYGKA_3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...