Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια μολις απεκτησα το wave και θα ηθελα να ρωτησω πως γινεται να απενεργοποιησω το 3G και πως να μπλοκαρω τα πακετα δεδομενων για να μην ερθει καμια περιεργη χρεωση απο gprs .ΕΥχαριστω!:)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια μολις απεκτησα το wave και θα ηθελα να ρωτησω πως γινεται να απενεργοποιησω το 3G και πως να μπλοκαρω τα πακετα δεδομενων για να μην ερθει καμια περιεργη χρεωση απο gprs .ΕΥχαριστω!:)

 

μενου->ρυθμισεις->δυνατοτητα συνδεσης->κατεβα και απενεργοποιησε τη χρηση δεδομενων πακετου

 

για το 3τζι: στη δυνατοτητα συνδεσης επιλεξε δικτυο και μετα στη λειτουργια δικτυου επιλεξε το gsm 900/1800...παρακαλώ, μεγεια και καλές γιορτές!

Link to comment
Share on other sites

γιατι σημερα που εβαλα το gsp για πρωτη φορα ηταν αδυνατο να βρει σημα με δορυφορο? επισης στην αρχη μου λεει κατι για συνχρονισμο αδειων παταω ναι αλλα και παλι τιποτα καθως ειναι αδυνατος....
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους, καλές γιορτές και υγεία πάνω απ'όλα.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

K από ασφάλεια τι γίνεται? αν πάρω πχ την κάρτα του φίλου μου που έχει κατεβάσει τον χάρτη και την βάλω στο δικό μου θα δουλέψουν οι χάρτες?

 

Νομίζω πως ελέγχει το ΙΜΕΙ, οπότε θα φας άκυρο.Δοκίμασε το ωστόσο, ποτέ δεν ξέρεις.

Link to comment
Share on other sites

εχω το samsung wave.οταν ανοιγω την πλοιγιση ανηγει το route 66 κανονικα δουλεβει κανονικα αλλα μου βγαζει συνεχεια το μηνιμα τα δεδομενα wi-fi και πακετου δεν ειναι διαθεσιμα.ενεργοποιηση του wi-fi: τι μπορω να κανω για να μη το βγαζει ξανα.
Link to comment
Share on other sites

εχω το samsung wave.οταν ανοιγω την πλοιγιση ανηγει το route 66 κανονικα δουλεβει κανονικα αλλα μου βγαζει συνεχεια το μηνιμα τα δεδομενα wi-fi και πακετου δεν ειναι διαθεσιμα.ενεργοποιηση του wi-fi: τι μπορω να κανω για να μη το βγαζει ξανα.
Link to comment
Share on other sites

εχω το samsung wave.οταν ανοιγω την πλοιγιση ανηγει το route 66 κανονικα δουλεβει κανονικα αλλα μου βγαζει συνεχεια το μηνιμα τα δεδομενα wi-fi και πακετου δεν ειναι διαθεσιμα.ενεργοποιηση του wi-fi: τι μπορω να κανω για να μη το βγαζει ξανα.

 

Δοκίμασε (στα Αγγλικά το έχω) να ανοίξεις το route66 και να πας "more->settings->Navigation->download online map" και να το απενεργοποιήσεις.

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις απεκτησα το wave και θα ηθελα να ρωτησω πως γινεται να απενεργοποιησω το 3G και πως να μπλοκαρω τα πακετα δεδομενων για να μην ερθει καμια περιεργη χρεωση απο gprs .ΕΥχαριστω!:)

 

Ή μπαίνεις στο σαιτ κινητής τηλεφωνίας που έχεις στέλνεις e-mail και μέσα σε δυο μέρες παίρνουν τηλέφωνο επιβαιώνουν στοιχεία σου και φινήτο έξτρα χρεώσεις.

Αυτό έκανα εγώ με την vodafone

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και Χρόνια Πολλά! Στο φάκελο που κατέβασα απο τη σελίδα που έγραψες περιέχεται κι ενα προγραμματάκι, το Wave Spoofer. Αυτο κάνει καθόλου την όλη διαδικασία πιο απλή? Παίζει ρόλο το firmware που έχεις? Γενικά το έχει καταφέρει κανείς? Γιατί μέσα έχει άρκετά και καλά παιχνίδια που μάλλον δεν θα δούμε ποτέ στην Ελλάδα.

Καλές Γιορτές σε όλους με Υγεία!

το εχει βαλει αλλος αυτο και για αυτο το ρωτησα!! στη νεα δεν δουλευει!!

Ji5 update prevents spoofing.Looking for a fix.

 

latest version: BADA 1.0.2 - 1011181446LISS8500XXJI5 . does not work

Καλές Γιορτές σε όλους με Υγεία!

Edited by masaz
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και χρόνια σας πολλά.

Έχω το samsung s-8500 wave και προσπαθώντας να κάνω αναβάθμιση λογισμικού δεν ξανακάνει επανεκκίνηση με αποτέλεσμα να μην λειτουργεί (δεν ξεκινάει καθόλου).

Εμφανίζει στην οθόνη ενα εικονίδιο ότι δεν μπορεί να συνδεθεί με τον υπολογιστή.Υποθέτω ότι θέλει επανεγκατάσταση λογισμικού. Μπορεί κάποιος να μου πεί τι να κάνω. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις διαβασα για μια μεθοδο για να εχεις paid apps, αν θελει καποιος μπορει να μου στειλει ενα πμ με το αν δουλευει η μεθοδος και πως!

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα...

μπορεις καποιος να μου πει ποση ωρα περιπου χρειαζεται το gsp να lockarei για πρωτη φορα σε εξωτερικο χωρο και αν μπορει να Lockarei καθολου σε εσωτερικο?

κατεβασα το route66 sync και εφτιαξα την αδεια χρησης και κατεβασα τον Ελληνικο χαρτη παντως κανονικα.....

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει το sygic η το ndraive λογισμικα πλοιγισης για το bada os για το samsung wave

 

Τo Sygic λένε σύντομα. To Νdrive υπάρχει για άλλες χώρες αλλά για Ελλάδα τίποτα ακόμα.

 

Παιδια μολις διαβασα για μια μεθοδο για να εχεις paid apps, αν θελει καποιος μπορει να μου στειλει ενα πμ με το αν δουλευει η μεθοδος και πως!

Thanks!

 

που το διάβασες?

 

Καλησπέρα σας και χρόνια σας πολλά.

Έχω το samsung s-8500 wave και προσπαθώντας να κάνω αναβάθμιση λογισμικού δεν ξανακάνει επανεκκίνηση με αποτέλεσμα να μην λειτουργεί (δεν ξεκινάει καθόλου).

Εμφανίζει στην οθόνη ενα εικονίδιο ότι δεν μπορεί να συνδεθεί με τον υπολογιστή.Υποθέτω ότι θέλει επανεγκατάσταση λογισμικού. Μπορεί κάποιος να μου πεί τι να κάνω. Ευχαριστώ

 

νομίζω πατάς στο κινητό σου το πλήκτρο μείωσης ήχου + πλήκτρο που απαντάς στα τηλέφωνα(αριστερό πλήκτρο) + το πλήκτρο της κάμερας, ταυτόχρονα όλα αυτά και μετά εγκατάσταση από την αρχή. Για τον συνδιασμό πλήκτρων δεν είμαι 100% σίγουρος, τα είχα γράψει σε μερικές σελίδες ποιο πίσω ποια είναι τα σωστά αλλά πάντα τα ξεχνάω.

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

περιπου 5 λευτα και τα δυο

 

σε ευχαριστω για την απαντηση...ισως ειμαι ο μονος εδω μεσα με χαλασμενο δεκτη...ε μα ειπα και γω δε θα μου τυχει παλι κατι....

 

σε ευχαριστω για την απαντηση...ισως ειμαι ο μονος εδω μεσα με χαλασμενο δεκτη...ε μα ειπα και γω δε θα μου τυχει παλι κατι....

 

 

wow 15 λεπτα και Lockare!! ευτηχως δεν ειναι χαλασμενο τουλαχιστον!

ελπιζω γενικα να ειναι ποιο γρηγορο αλλες φορες...

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

σημερα βρηκα ενα παλιο tv-out καλωδιο απο ενα nokia n82 που ειχα...το εβαλα στο wave αλλα δεν ειδα να δουλευει....υπαρχει καποιο εξειδικευμενο για το κινητο μας?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...