Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα, θα ηθελα να ρωτησω

1.αν προτεινετε καποια καρτα στα 8 γιγα

2.πωσ βλεπω τι εκδοση εχω

3.για το route 66 πρεπει να βαλω μνημη για να το ανοιξει.Κανενα νεο για αλλο προγραμμα πλοηγησης

4. εικονιδιο για προσβαση στο ιντερνετ δεν εχει?

ευχαριστω.

Edited by george81
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα, θα ηθελα να ρωτησω

1.αν προτεινετε καποια καρτα στα 8 γιγα

2.πωσ βλεπω τι εκδοση εχω

3.για το route 66 πρεπει να βαλω μνημη για να το ανοιξει.Κανενα νεο για αλλο προγραμμα πλοηγησης

4. εικονιδιο για προσβαση στο ιντερνετ δεν εχει?

ευχαριστω.

 

1. Mια κάρτα 4class το λιγότερο είναι μια χαρά

2. Ρυθμίσεις - Πληροφορίες σχετικά... - Πληρ.συσκευής

3. Εν αναμονή του Sygic

4. Έχει. με το που μπαίνεις στο εσωτερικό μενού έχει εικονίδιο που γράφει internet.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια καλη χρονια

απο εξωτερικο wave πως περναω Ελληνικα? (να περνω και τις αναβαθμισεις)

 

thanks

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

εγώ ακολούθησα αφτον τον οδηγό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3260265 ποστ 1089 οδηγός 1. έκανα ότι λέει ο οδηγός και απόκτησα ελληνικά και την βερσιόν 1.0.2, το πρόβλημα είναι ότι το κιες τώρα μου λέει ότι αφτί η συσκευή δεν μπορεί να αναβαθμηστη, γεια μελλοντική αναβάθμιση,

 

αλλά υπάρχει λύση και γεια αφτω , από ότι λένε τα πεδεια εδώ !!! διάβασε εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=265254&page=343 ποστ 5138

makis you are the best! thanks!

 

κατι ακομα JAVA Games μπορω να παιξω στο wave?

αυτα με αναλυση 240χ320 αλλα σε full screen με ή χωρις τα virtual πληκτρα ...

πως γινεται παιδια?

 

(δοκιμασα σε ενα C7 αλλα επαιζαν σε ενα κομματι της οθονης και χαλια)

 

thanks again

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

4. Έχει. με το που μπαίνεις στο εσωτερικό μενού έχει εικονίδιο που γράφει internet.

 

καταρχην ευχαριστω,

εικονiδιο internet εμενα δεν εχει. ειναι cosmote μηπως ειναι το my view?

Link to comment
Share on other sites

Ενα συγκριτικο μεταξυ Nokia N8 και Wave οσο αφορα την βιντεοκαμερα!

 

http://www.youtube.com/watch?v=X5P3jFpUR3g&feature=player_embedded

 

Δεν τα παει ασχημα το wave μας μπροστα στο 12mp Carl Zeiss φακο του Ν8!

 

po re file ti eipes twraaaa... to samsung apla trabaei xilies fores klhteraa..

( sugnwmh gia ta greeckenglish alla to rimadi to pc den exei ellhnika )

Link to comment
Share on other sites

καταρχην ευχαριστω,

εικονiδιο internet εμενα δεν εχει. ειναι cosmote μηπως ειναι το my view?

 

Εχει απλά δεν το βλέπεις. Δες τα ένα ένα και θα το βρεις..

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

καταρχην ευχαριστω,

εικονiδιο internet εμενα δεν εχει. ειναι cosmote μηπως ειναι το my view?

 

Στα branded απο cosmote αντι για το εικονιδιο του internet εχει του my view.

Πηγαινε ρυθμησεις > εφαρμογες > ιντερνετ > αρχικη σελιδα και αλλαξε την γιατι εχει προεπηλεγμενη το my view το οποιο δεν ανοιγει με wifi.

Link to comment
Share on other sites

makis you are the best! thanks!

 

κατι ακομα JAVA Games μπορω να παιξω στο wave?

αυτα με αναλυση 240χ320 αλλα σε full screen με ή χωρις τα virtual πληκτρα ...

πως γινεται παιδια?

 

(δοκιμασα σε ενα C7 αλλα επαιζαν σε ενα κομματι της οθονης και χαλια)

 

thanks again

 

αν πας στο "παιχνιδια και αλλα" και πατησεις τις ... κατω κατω εχει επιλογες για προσαρμογη σε οθονη και χρηση εικονικου πληκτρολογιου.

 

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλη χρονιά παίδες!

 

ειναι νορμάλ που και που να βγάζει μήνυμα timeout οταν φορτώνει νεα σελίδα (οχι μόνο ίντερνετ, αλλα και στο μενού)???

Link to comment
Share on other sites

Στα branded απο cosmote αντι για το εικονιδιο του internet εχει του my view.

Πηγαινε ρυθμησεις > εφαρμογες > ιντερνετ > αρχικη σελιδα και αλλαξε την γιατι εχει προεπηλεγμενη το my view το οποιο δεν ανοιγει με wifi.

 

πηγα στην αρχικη σελιδα και εβαλα τη google, το εικονιδιο παραμενει my view. να ρωτησω και κατι ακομα, στο youtube τα βιντεακια γιατι δε μου τα

δειχνει καθαρα? ειναι με μεγαλα pixels

Edited by george81
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και Χρόνια Πολλά!

 

Ενα πρόβλημα παρουσιάστηκε στο Wave.Εβγαζα φωτογραφίες και μετά από λίγο μου έβγαλε "σφάλμα κάμερας".Εχω δοκιμάσει το S8500 fix αλλά δεν λειτουργεί.Επίσης Hard reset αλλά και πάλι τα ίδια.

 

Υπάρχει κάποια λύση?Δεν μου διαβάζει καν το firmware της κάμερας.Είναι σαν να μην υπάρχει κάμερα.

 

Να το πάω για αλλαγή/επισκευή?

 

Ευχαριστώ

 

:) :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εναν προβληματισμο. Εχω το wave εδω κ κανα 4μηνο αλλα πληθος εφαρμογων δε βλεπω... Νομιζω δε θα εχει μελλον το Bada. Εσεις τι λετε?
Link to comment
Share on other sites

Παιδες εναν προβληματισμο. Εχω το wave εδω κ κανα 4μηνο αλλα πληθος εφαρμογων δε βλεπω... Νομιζω δε θα εχει μελλον το Bada. Εσεις τι λετε?

 

καλησπερα κ απο μενα κ καλη χρονια!!

δυστυχως φιλε μου τον ιδιο προβληματισμο εχω κ εγω εδω κ ενα μηνα περιπου κ ειμαι κατοχος του wave ηδη 6 μηνες!δν κρυβω οτι εχω αρχισει να καλοκοιταζω σθσκευες aandroid !!αν κ μεσα στο 2011 θα δουμε τρομερα πραγματανα βγαινουν στην αγορα οπως κ το τεραστιο Galaxy s2!!

Τα προβληματα συνεχιζονται ακομη τουλκαχιστον στο δικο μου wave ανβαθμιση δν βλεπουμε κ το μελλον αβεβαιο!!

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σκέφτομαι σοβαρά να δώσω το wave και να πάρω το motorola defy πλέον...αν και ψιλοβγαίνουν εφαρμογές δεν φτάνουν...

Εντωμεταξύ η αναγνώριση μουσικής είναι ότι να ναι...

Ψαχνω να βρω τον τίτλο ενός τραγουδιού και τα αποτελέσματα ειναι τελείως άσχετα με το τραγούδι που ψάχνω!

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Στο Route66 στο κινητό λέει ότι με 39.99 πέρνεις Ευρώπη. Στην σελίδα τους στο Internet κάνει 49.99. Ξέρει κανείς αν έχει καμιά διαφορά;
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον για άλλη μια φορά η σάμυ επιβεβαιώνει τα λεγόμενα γι' αυτή. Από υποστήριξη ..... Απλά δεν υπάρχει. Αυτό το 1.2 έχει στοιχείωσει. :worry:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σκέφτομαι σοβαρά να δώσω το wave και να πάρω το motorola defy πλέον...αν και ψιλοβγαίνουν εφαρμογές δεν φτάνουν...

Εντωμεταξύ η αναγνώριση μουσικής είναι ότι να ναι...

Ψαχνω να βρω τον τίτλο ενός τραγουδιού και τα αποτελέσματα ειναι τελείως άσχετα με το τραγούδι που ψάχνω!

 

 

video 640x480 και εμφάνιση αμφιλεγόμενη με πάχος χοντρής νοσοκόμας. Τώρα εμένα το android δεν μου αρέσει σαν λειτουργικό και μου φαίνεται δύσχρηστο.

 

το bada είναι ότι καλύτερο είχα ποτέ. Εν αναμονή του 1.2 και όταν αυτό έρθει. δε νομίζω πως του λείπει κάτι εκτός και άν ψάχνεις κάτι πολύ συγκεκριμένο (πχ navigation υποβρυχίων που βρίσκεις στις 80000 εφαρμογές του android)

Edited by Tna
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σκέφτομαι σοβαρά να δώσω το wave και να πάρω το motorola defy πλέον...αν και ψιλοβγαίνουν εφαρμογές δεν φτάνουν...

Εντωμεταξύ η αναγνώριση μουσικής είναι ότι να ναι...

Ψαχνω να βρω τον τίτλο ενός τραγουδιού και τα αποτελέσματα ειναι τελείως άσχετα με το τραγούδι που ψάχνω!

 

κ το defy που το κοιταζα σημερα δν λεει κ πολλα πραγματα για την τιμη του!!ειναι παρα πολλα τα λεφτα κ λιγα τα χαρακτηριστικα του!υπαρχουν καλυτερα τηλ στην τιμη αυτη!!

Κ εγω σκεφτομαι σοβαρα να το αλλαξω wave αφου να φανταστεις εδω κ ενα μηνα δεν μ παιζει κανενα flash video κ προβληματα μνημης στον

browser σε ολες τις σελιδες!!!δεν το χρησιμοποιω καν το ιντερνετ!!οσο για την αναγνωριση εχεις δικιο οτι να ναι βγαζει κ οταν το βγαζει!

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

αν σας κολαει, καντε ενα hard reset. ειχα αναλογο θεμα και τωρα επανηλθε. πριν πατε σε android παρτε ενα να το δοκιμασετε πχ galaxy s και δειτε το για καμια μερα....
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

εγώ σε δοκιμες σε καταστηματα του γκαλαξι ες, του ντιζαηρ HD, δεν ειδα και τρομερες αποκρισεις στις εναλλαγες οθονων και στο launching εφαρμογων...βεβαια δεν ειμαι ειδημων αλλα απο πλευρας ταχυτητας νομιζω πως υπερτερει το κυμα
Link to comment
Share on other sites

αν σας κολαει, καντε ενα hard reset. ειχα αναλογο θεμα και τωρα επανηλθε. πριν πατε σε android παρτε ενα να το δοκιμασετε πχ galaxy s και δειτε το για καμια μερα....

 

Tna κ εγω αυτο σκεφτομουν εδω κ μερες αλλα βαριεμαι να αποθηκευω!!θυμησε μου λιγο την διαδικασια αν δν βαριεσαι κ τι πρεπει να αποθηκευσω!

απο την τελευταια αναβαθμιση τα προβληματα ειναι πολλα πλεον στο κυμα μου...:confused:

 

εγώ σε δοκιμες σε καταστηματα του γκαλαξι ες, του ντιζαηρ HD, δεν ειδα και τρομερες αποκρισεις στις εναλλαγες οθονων και στο launching εφαρμογων...βεβαια δεν ειμαι ειδημων αλλα απο πλευρας ταχυτητας νομιζω πως υπερτερει το κυμα

 

δεν εχεις κ αδικο κ εγω απο οσο εχω δοκιμασει δεν υπαρχει μεγαλη διαφορα στην ταχυτητα απλα θεωρω οτι το android σαν πιο δουλεμενο κ πολυφορεμενο λειτουργεικο ειναι πιο σταθερο!!

επισης να προσθεσω οτι μονο το iphone 4 ειναι πιο γρηγορο κατα την γνωμη μ απο το wave!!απο οσο εχω δει με τα ματια μου!απλα πρεπει να διορθωθουν καποια μικρα bugs στο bada κ θα πεταει...

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

δεν εχεις κ αδικο κ εγω απο οσο εχω δοκιμασει δεν υπαρχει μεγαλη διαφορα στην ταχυτητα απλα θεωρω οτι το android σαν πιο δουλεμενο κ πολυφορεμενο λειτουργεικο ειναι πιο σταθερο!!

επισης να προσθεσω οτι μονο το iphone 4 ειναι πιο γρηγορο κατα την γνωμη μ απο το wave!!απο οσο εχω δει με τα ματια μου!απλα πρεπει να διορθωθουν καποια μικρα bugs στο bada κ θα πεταει...

 

με τοσο χρονο που ειχαν να φτιαξουν την 1.2 δεν υπαρχει περιθωριο μεγαλου λαθους στην καινουργια εκδοση..νομιζω θα παει σφαιρα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...