Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά, σκεφτομαι και εγω να αγορασω το wave και θα ηθελα να ρωτησω για το gps.οι χαρτες της route 66 ειναι καλοι? Γενικα το gps ειναι ευχρηστο. εχουν βγει και αλλοι χαρτες η οχι ακομα? Και γενικα με επιδοτηση απο γερμανο στα 250 ειναι καλα?? οποιος μπορει ασ απαντησει?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από κάτι λίγο που χρησιμοποίησα το Route 66 στην Θεσ/νίκη, καλό είναι. Έχει σχετικά καλούς χάρτες. Τώρα, για πιο δυσπρόσιτες ή επαρχιακές περιοχές δεν ξέρω τι κάνει. Ο δέκτης GPS του κινητού ωστόσο είναι εξαιρετικός. Κλειδώνει σε ελάχιστα δεύτερα και χάνει σχετικά δύσκολα το σήμα του.

 

Τέλος, σε λίγες εβδομάδες περιμένουμε και το Sygic να προστεθεί στη λίστα των GPS προγραμμάτων. Επίσης, όταν δοθεί και η δυνατότητα αγοράς εφαρμογών απ'το Bada Store ενδέχεται να δούμε και άλλες προτάσεις για GPS, όπως το NDrive.

 

Η συσκευή ωστόσο, πέρα απ'το GPS είναι εξαιρετική και αξίζει τα λεφτά της. Αξιόπιστος πομποδέκτης, εξαιρετική ακουστική και ποιότητα συνομιλίας, media player με υποστήριξη DiVX HD και εξαιρετική ποιότητα ήχου, απροβλημάτιστη και γρήγορη λειτουργία(ξέχνα τα resets που έκανες ως τώρα σε ορισμένες συσκευές για να ξεμπουκώσουν και να λειτουργήσουν απροβλημάτιστα), υποστηρίζει βασικές λειτουργίες γραφείου(ανάγνωση αρχείων Word, Excel,Pdf), η οθόνη εκπληκτική και άλλα πολλά..

Edited by kotsianis7
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ 100% με τον kotsianis7.

 

Αν είδες παραπάνω αγόρασα σε μια προσφορά που έχει η Route66 όλους τους χάρτες της Ευρώπης για 49.99€. Είναι πολύ εύχρηστο και ενημερωμένο ακόμα και σε μαγαζιά ή λέξεις κλειδιά που δεν περίμενα ότι θα έχει. Επίσης, με την ίδια εφαρμογή μπορείς να βλέπεις το ταξίδι σου στο φορητό υπολογιστή, αφού οι χάρτες κατεβαίνουν πρώτα εκεί. Τέλος, εφόσον το αγοράσεις δεν χρειάζεται να μπαίνει στο δίκτυο αφού όλοι οι χάρτες είναι στην κάρτα μνήμης.

 

Κλειδώνει πάρα πολύ γρήγορα και ο ήχος από τις οδηγίες είναι δυνατός και ευκρινής.

ZRX1200S
Link to comment
Share on other sites

μα δεν χρειάζεσαι Multiloader αν τα βάλεις μια φορά. ΄Κάνει αναβάθμιση το kies κανονικά! οδηγός 3 σελίδες πίσω
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

μα δεν χρειάζεσαι Multiloader αν τα βάλεις μια φορά. ΄Κάνει αναβάθμιση το kies κανονικά! οδηγός 3 σελίδες πίσω[/quote

στο kies λεει οτι δεν αναγνωριζει την εκδοση της συσκευης οταν παταω αναβαθμιση.

Link to comment
Share on other sites

κάνε τα βήματα του οδηγού που λέει στην προηγούμενη σελίδα!! Θέλει μια συγκεκριμένη διαδικασία με την registry
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

πάει η δόνηση μου. Ξαφνικά τέλος! ... νομίζω πως είναι από τα λίγα πράγματα που δεν ήταν καλοφτιαγμένο. Ο μηχανισμός δόνησης ήθελε λίγο δουλειά

 

Tna Σε παρακαλώ μπορείς να μου πεις αν έκανες κάτι για την δόνηση του κινητού? Εχει χαλάσει και στο δικό μου waVE S8500 και δεν μπορώ καθόλου!!!

Link to comment
Share on other sites

Tna Σε παρακαλώ μπορείς να μου πεις αν έκανες κάτι για την δόνηση του κινητού? Εχει χαλάσει και στο δικό μου waVE S8500 και δεν μπορώ καθόλου!!!

 

ναι. μπήκα στο admin menu *#197328640# ->4 -> 1 και έβαλα το Motor always on. Μετά χτύπησα το κινητό στην παλάμη μου λίγο δυνατά και άρχισε νβα δονείται. Μετά πάλι έβαλα το Motor στο ΟΝ (επιλογή 1) και είναι ΟΚ

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Δεν γινεται τιποτα.....ευχαριστω παντως....ειναι εντελως αχριστο τωρα μιας και το εχω αθορυβο σχεδον ολη την ωρα λογο δουλειας....απο εδω και περα τι κανω???
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ελληνικούς χάρτες για το route66 που μπορω να βρώ ??

Εμένα εχει μονο για ιταλία και οταν το βαζω με λει οτι ειμαι στην ελλαδα οχι την οδο..

 

(ενταξυ βρικα το κατεβαζεις απο το κινητο ειναι ξεκλιδωτο...)

Edited by iordanhsp
Link to comment
Share on other sites

κάνε τα βήματα του οδηγού που λέει στην προηγούμενη σελίδα!! Θέλει μια συγκεκριμένη διαδικασία με την registry

 

φιλε Tna, εγω την εκανα την διαδηκασεια με το registry, απο εκει που ειχα την JH1 την γερμανικια , βρεθηκα με την JL5 βαδα 1.0.2 , κε με ελληνικο μενου .

 

το προβλημα τορα εινα οτι το κιες , μου λεει, οτι στο kies λεει οτι δεν αναγνωριζει την εκδοση της συσκευης οταν παταω αναβαθμιση.

 

κανωνικα θα επρεπε να λεει οτ εχεις την τελεφτεα εκδοση !! αλλα πιστεθο σε μενα αφτο γνεται διοτι εκανα το κολπο με το registry, που ποσταρε ο φιλος μερκες σελιδες πιο πισω., εδω στην γερμανεια !

υποπτευομε οτι τον φιρμ που εχω , !! δεν ειναι συμβατο με το CSC version, γεια εδω στην γερμανεα.

 

παντος το κνητο δουλευει αψογα, και εχω και ελληνικα !!! το θεμα εναι οταν ωγει η 1.2 , ποθ μαλλον εχει βγει ανεπισημα, τοτες τ θα κανω !!!!

 

μαλλων μονο με multiloader , kai na vro ka to katalhlo csc firm,!!

Link to comment
Share on other sites

μια βοήθεια παρακαλώ. έχω τοποθετήσει στο κινητό το οποίο το έχω από τη Παρασκευή, μια κάρτα μνήμης 2GB που την έδεινε το giniusdrive. Ωστόσο το κινητό δεν την αναγνωρίζει και δεν μπορεί να την κάνει και φορμάτ. Δοκιμάζω να τη κάνω φορμάτ στον υπολογιστή σε FAT αλλά πάλι όταν την περνάω στο κινητό δεν την αναγνωρίζει και δε την κάνει φορμάτ με μήνυμα (δεν υπάρχει κάρτα). Κοιτάω στην υποδοχή όπου μπαίνει η μνήμη, και βλέπω πως το ένα σιδεράκι το χρυσαφί είναι διαφορετικό από το άλλο. Ίσως λίγο στραβό και να εξέχει πιο ψηλά. Αυτό είναι φυσιολογικό; Δεν νομίζω να έκανα εγώ ζημιά....

Έχω παραγγείλει ταυτόχρονα από το Ebay μια κάρτα μνήμης και ελπίζω να την υποστηρίζει το κινητό:

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=270666950465&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

την έχει αγοράσει κανείς άλλος;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ελληνικούς χάρτες για το route66 που μπορω να βρώ ??

Εμένα εχει μονο για ιταλία και οταν το βαζω με λει οτι ειμαι στην ελλαδα οχι την οδο..

 

μεσα απο το μενυ τοθυ 66 , μπορεισ μεσο WIFI να κατευασεις οποιον χαρτη θελεις !!!

Link to comment
Share on other sites

φιλε Tna, εγω την εκανα την διαδηκασεια με το registry, απο εκει που ειχα την JH1 την γερμανικια , βρεθηκα με την JL5 βαδα 1.0.2 , κε με ελληνικο μενου .

 

το προβλημα τορα εινα οτι το κιες , μου λεει, οτι στο kies λεει οτι δεν αναγνωριζει την εκδοση της συσκευης οταν παταω αναβαθμιση.

 

κανωνικα θα επρεπε να λεει οτ εχεις την τελεφτεα εκδοση !! αλλα πιστεθο σε μενα αφτο γνεται διοτι εκανα το κολπο με το registry, που ποσταρε ο φιλος μερκες σελιδες πιο πισω., εδω στην γερμανεια !

υποπτευομε οτι τον φιρμ που εχω , !! δεν ειναι συμβατο με το CSC version, γεια εδω στην γερμανεα.

 

παντος το κνητο δουλευει αψογα, και εχω και ελληνικα !!! το θεμα εναι οταν ωγει η 1.2 , ποθ μαλλον εχει βγει ανεπισημα, τοτες τ θα κανω !!!!

 

μαλλων μονο με multiloader , kai na vro ka to katalhlo csc firm,!!

 

έκανες και αλλαγή Preconfiguration σε EUR?

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

έκανες και αλλαγή Preconfiguration σε EUR?

 

στην αρχη εκανα την COS αλα μου εκανε προβληματα οταν ανειγα το κινητο, μετα το γυρισα στο EUR. εχω το EUR δηλαδη τωρα, κε το κιες μου λεει οτι αφτη οη συσκευη δεν μπορει να αναβαθμηστη !!

Παραξενο ?? η νορμαλ ??

ΣΤΟ ΠΟΣΤ 4966 περιγραφο την απορεια μου!!

Εδω κα 2 μερες εχω την εξης SW VERSION : S8500XXjl5 >>>>> CSC VERSION : S8500OXCjh1 φυσικα κε ειναι bada 1.0.2 . υποψειαζομε οτι το κιες βλεπει το κινητο μου , οσανα εμα στην ελλαδα, διοτι εκανα το ελληνικο κολπο με το ρεκιστρι!! γεια αφτο κε μου βγαζει , οτι αφτη η συσκευη ωερσιον , δεν μπορει να αναβαθμηστη.

 

Ενω κανονικα θα επρεπε να μου λεει , οτι το κινητο σου εχει την τελεφτεα εκδοση βερσιον !!!!

 

Αμα γνοριζεις κατι παραπανω , παρακαλω στην βοηθεια σου.

Edited by makiman
Link to comment
Share on other sites

λειτουργίες γραφείου(ανάγνωση αρχείων Word, Excel,Pdf), η οθόνη εκπληκτική και άλλα πολλά..

 

Σχετικά με τις λειτουργίες γραφείου που λες για Word και Exel, μπορείς να μου πεις με ποιό τρόπο ανοίγουν, γιατί έλαβα ενα email με συνημμένο αρχείο exel και όταν πήγα να το ανοίξω δέν μου το άνοιγε.

Link to comment
Share on other sites

στην αρχη εκανα την COS αλα μου εκανε προβληματα οταν ανειγα το κινητο, μετα το γυρισα στο EUR. εχω το EUR δηλαδη τωρα, κε το κιες μου λεει οτι αφτη οη συσκευη δεν μπορει να αναβαθμηστη !!

Παραξενο ?? η νορμαλ ??

ΣΤΟ ΠΟΣΤ 4966 περιγραφο την απορεια μου!!

Εδω κα 2 μερες εχω την εξης SW VERSION : S8500XXjl5 >>>>> CSC VERSION : S8500OXCjh1 φυσικα κε ειναι bada 1.0.2 . υποψειαζομε οτι το κιες βλεπει το κινητο μου , οσανα εμα στην ελλαδα, διοτι εκανα το ελληνικο κολπο με το ρεκιστρι!! γεια αφτο κε μου βγαζει , οτι αφτη η συσκευη ωερσιον , δεν μπορει να αναβαθμηστη.

 

Ενω κανονικα θα επρεπε να μου λεει , οτι το κινητο σου εχει την τελεφτεα εκδοση βερσιον !!!!

 

Αμα γνοριζεις κατι παραπανω , παρακαλω στην βοηθεια σου.

 

κοιτα το product code στο registry να ειναι σωστο. δυστυχως μονο με 1.2 bada μπορεις να αλλαξεις το product code μονιμα ωστε να μην χρειαζεται να πειραζεις τη registry καθε φορα

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

κοιτα το product code στο registry να ειναι σωστο. δυστυχως μονο με 1.2 bada μπορεις να αλλαξεις το product code μονιμα ωστε να μην χρειαζεται να πειραζεις τη registry καθε φορα

 

Πολύ ενδιαφέρον αυτό Tna. Ξέρεις μήπως πώς ακριβώς γίνεται αυτό; Με ενδιαφέρει να το αλλάξω σε EUR γιατί είχα κι εγώ τα "καλούδια" της Vodafone και έκανα debrand με ό,τι αυτό συνεπάγεται.

Link to comment
Share on other sites

μια βοήθεια παρακαλώ. έχω τοποθετήσει στο κινητό το οποίο το έχω από τη Παρασκευή, μια κάρτα μνήμης 2GB που την έδεινε το giniusdrive. Ωστόσο το κινητό δεν την αναγνωρίζει και δεν μπορεί να την κάνει και φορμάτ. Δοκιμάζω να τη κάνω φορμάτ στον υπολογιστή σε FAT αλλά πάλι όταν την περνάω στο κινητό δεν την αναγνωρίζει και δε την κάνει φορμάτ με μήνυμα (δεν υπάρχει κάρτα). Κοιτάω στην υποδοχή όπου μπαίνει η μνήμη, και βλέπω πως το ένα σιδεράκι το χρυσαφί είναι διαφορετικό από το άλλο. Ίσως λίγο στραβό και να εξέχει πιο ψηλά. Αυτό είναι φυσιολογικό; Δεν νομίζω να έκανα εγώ ζημιά....

Έχω παραγγείλει ταυτόχρονα από το Ebay μια κάρτα μνήμης και ελπίζω να την υποστηρίζει το κινητό:

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=270666950465&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

την έχει αγοράσει κανείς άλλος;

κάποια βοήθεια στο δικό μου πρόβλημα? Επίσης σήμερα το πρωί και ενώ το δίκτυο ήταν στο αυτόματο (3G) δε μπορούσα να κάνω κλήσεις ή να δεχτώ! Το γύρισα σε απλό δίκτυο GSM και φάνηκε να έστρωσε.... Έχει τύχει σε άλλον;

Link to comment
Share on other sites

κυκλοφορουν κατι εφαρμογες μες τορρεντ με το ονομα samsung apps...

 

και εχει ενα read me για το πως το κανεις install αλλα δεν τα καταφερνω...

 

--- the original method invented by "barbeyn" so the credit for method goes to him

install method (example as nfs instead of AR defender):

1. Connect your WAVE to PC, run KIES Wave and install free app game ARDefender on your memory stick.

2. Disconnect and connect in "removable drive" mode, then using Total Commander go to Other - @ bada applications @ - fy7tnltk5e.

3. Delete the folder and copy mine fy7tnltk5e from the RAR archive.

4. Disconnect and using ARDefender shortcut u can now NFS Shift.

5. Play.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει αν και με ποιο τρόπο μπορώ να δω αν το route 66 είναι ληγμένο;

 

αμα δεν μπορεις να κανεις δαδρομη !!! τελιοσε !!!

 

αφτο δεν παει να πει οτι ενα αχριστο , τελιος !!!! Μπορε ακομα να σου δειχνη την θεση σου,

 

απλα οταν τελειοσουνε οι 30 μερςες , μετα δεν μπορεισ να κανεισ διαδρομες, ΑΛΛΑ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΗ ΝΑ ΣΟΥ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΣΤΙΓΜΑ ΣΟΥ ΣΤΟΝ ΧΑΡΤΗ .!!!!:cool:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερσα σε ολους!!να σας πω κ εγω τα παραπονα μ με την αναθεματισμενη αναβαθμιση που να μην την εκανα ποτε!!κ μλαω για την s8500xxjl5!!απο την μερα που την εβαλα εχει κολλησει παρα πολλεσ φορες το τηλ κ ξεκολλαει μονο με επανεκκινηση,αλλα προβλημα ειναι οτι δν λειτουργει πλεον το exchange activesync με το mail που εχω!παταω συχρονισμο κ μετα απο κανενα δεκαλεπτο αφου τελειωσει δν εμφανιζει κανενα mail κ το τριτο κ βασικοτερο προβλημα ειναι με το internet αφου μου βγαζει σε καθε σελιδα προβλημα μνημης!!με εχει εκνευρισει τοσο πολυ το τηλ πλεον που σκεφτομαι να το δωσω!!

κριμα για την samsung που την τιμω κ τοσα χρονια!!

οποιος εχει καμμια λυση για ολα αυτα ας δωσει καμμια βοηθεια!!

κ οποιος δν την εχει περασει ακομη αυτην την εκδοση καλυτερα να μην την περασει!!

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

κάποια βοήθεια στο δικό μου πρόβλημα? Επίσης σήμερα το πρωί και ενώ το δίκτυο ήταν στο αυτόματο (3G) δε μπορούσα να κάνω κλήσεις ή να δεχτώ! Το γύρισα σε απλό δίκτυο GSM και φάνηκε να έστρωσε.... Έχει τύχει σε άλλον;

αμα εχεισ μια απο της τελεφτεες βερσιον , δηλαδη βαδα 1.0.2 . !! ξεχασετο .

 

ακριβοσ γεια αφτο βγηκανε αφτεσ οι βερσιονν, δεν προσφερουνε τποτα παραπανο απο , προγενεστερες, 1.0.2. αλλα κλεισανε της τρυπες, οστε να μην μποροοι ο κοσμοσ να περναει σπασμενα προγραμματα, πεχνειδεια , κλπ,κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...