Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Ενταξει εχω μεινει τωρα, δεν εχω ξαναδει τετοιο sample απο κινητο!

Μεσα στην εβδομαδα θα το παρω και εγω απο vodafone!

 

Οι εφαρμογές μόνο σε java είναι;

 

Οχι μονο java, απλα επειδη ειναι καινουργιο λειτουργικο το bada, θελει τον χρονο του μεχρι να βγουν πολλες εφαρμογες.

 

Εγω βασικα μονο ενα gps καλο θελω, ολα τα αλλα τα εχει ηδη το wave. Μεχρι τοτε μου κανει και το google maps.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πριν απο λίγες μέρες έγινα κ εγώ περήφανος κάτοχος του Wave.. Και σήμερα έκανα ένα firmware update έτσι για να είμαι ενηερωμένος.. Όμως δεν εχω καταλάβει ποιες ακριβώς ειναι οι δαιφορες από την προηγούμενη έκδοση firmware.. Ξέρει κανένας από εδώ?.. ή μήπως έχει κυκλοφορήσει κανένα changelog από την Sammy?..
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και κατι αλλο, σημερα μπηκε χωρις να το καταλαβω στην "Καθημερινη Ενημερωση" για κανα μισαωρο...

 

Σε προγραμμα δεν εχω καποιο με δεδομενα, μονο λεπτα ομιλιας και μυνηματα.

Το τηλεφωνο ομως συνδεεται και μεσω 3G.

Υπαρχει χρεωση για αυτες τις υπηρεσιες?

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και κατι αλλο, σημερα μπηκε χωρις να το καταλαβω στην "Καθημερινη Ενημερωση" για κανα μισαωρο...

 

Σε προγραμμα δεν εχω καποιο με δεδομενα, μονο λεπτα ομιλιας και μυνηματα.

Το τηλεφωνο ομως συνδεεται και μεσω 3G.

Υπαρχει χρεωση για αυτες τις υπηρεσιες?

 

φυσικα και χρεωνονται απο 3g... προσεχε το.... αμα δε δικαιουσαι καθολου δωρεαν δεδομενα απο τον παροχο απενεργοποιησε τα πακετα δεδομενων απο τις ρυθμισεις και θα εισαι ησυχος ;)

Link to comment
Share on other sites

thanks Phaethon. Αν το απενεργοποιησω δλδ δεν υπαρχει περιπτωση να μπανει ετσι?

 

Edit: Αν απενεργοποιησεις τα πακετα δεδομενων δεν μπαινει, ολα οκ!

Edited by clarckent
Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

1)υπαρχει καποιο link για να κατεβάσω αναλυτικές οδηγιες χρησης;

2)ο ηχος στα ακουστικα ακουγεται μονο από το ένα ακουστικό; και αν αναι υπαρχει κάποιος τρόπος να ανέβει;

Link to comment
Share on other sites

1) δεν ξερω, καποιος θα ξερει, ομως

2) Και βεβαια οχι! Και απο τα 2 ακουστικα και μαλιστα πεντακαθαρα. Η ενταση αλλαζει ευκολα απο τα αριστερα του τηλεφωνου απο τα πλαινα πληκτρα

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

1)υπαρχει καποιο link για να κατεβάσω αναλυτικές οδηγιες χρησης;

2)ο ηχος στα ακουστικα ακουγεται μονο από το ένα ακουστικό; και αν αναι υπαρχει κάποιος τρόπος να ανέβει;

 

1) http://www.samsungmobile.co.uk/support/softwaremanuals/software.do?phone_model=GT-S8500&sw_type=UM Στα Αγγλικά μόνο... κατέβασε το Function Guide.

 

2) Μήπως δεν έχει κουμπώσει καλά το καρφί στην υποδοχή?

Edited by SuDo
Link to comment
Share on other sites

1) Κατεβασα τους Ελληνικους χαρτες του route 66 δωρεαν, και αποτι φαινεται χωρις ημερομηνια ληξης και μπορω να πω οτι ειναι αξιοπρεπεις, οχι βεβαια καλυτεροι απο τους αλλους της αγορας αλλα για την ωρα θα μας βολεψουν....

 

2) πατηστε *#0*# και δειτε ενα επιπλεον μενου με καποια τεστς. Αποφυγετε ωστοσο το sleep mode γιατι δυσκολα βγαινεις μετα....

 

3) Για τα παιχνιδια need for speed shift και real football που ειναι για την ωρα δωρεαν, εγκαταστηστε παλι το kies και επιλεξτε ως χωρα UK. Επειτα απο το εικονιδιο samsung apps μπειτε μεσα, και θα εμφανιστουν τα προαναφερθεντα παιχνιδια

 

α και κατι αλλο... ξερει κανεις πως μπορουμε να κανουμε το email να σκασει και να μην κανει αυτον τον ενοχλητικο ηχο καθε μιση ωρα????

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω για τις απαντήσεις.

να ρωτησω αν παω πχ στο live24.gr και βαλω να ακουσω καποιο σταθμο γιατί δεν παιζει;

Link to comment
Share on other sites

1) Κατεβασα τους Ελληνικους χαρτες του route 66 δωρεαν, και αποτι φαινεται χωρις ημερομηνια ληξης και μπορω να πω οτι ειναι αξιοπρεπεις, οχι βεβαια καλυτεροι απο τους αλλους της αγορας αλλα για την ωρα θα μας βολεψουν....

 

Φιλε μου που βρηκες τα maps απο εδω http://www.66.com/samsung/index.php?cid=GR&act=2&cat=2&scat=9 ?Πλοηγηση δεν εχει σωστα?Υπαρχει κανενα αλλο προγραμμα εκτος απο route66 για το κινητο μας?

Edited by Fredometrios
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια. θελω να κανω μια ερωτηση σχετικα με ενα προβλημα που εχω. αγορασα σημερα το wave και πηγα να κανω αναβαθμιση firmware απο το kies. αλλα αφου κατεβασει τα αρχεια, παει να κανει την αναβαθμιση και σταματαει και μου λεει οτι λειπει το αρχειο rapi.dll. μηπως μπορει καποιος να με βοηθησει;; εχω ηδη κανει registry clean μηπως και γινει τιποτα αλλα δεν...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!!!

 

Θέλω κι εγώ να αγοράσω το συγκεκριμένο τηλ. μιας και η οθόνη και η μπαταρία του είναι πολλή καλή.

 

1> Αλήθεια με λίγη χρήση (4-5 τηλ. την ημερα 3-4', κανα 30' μουσική (...στο λεωφορείο), και λίγο ιντερνετ θα μου βγάζει 2-3 μέρες;

2> ποσα MB θα καταναλώνω περιπου το μήνα με απλή χρήση; 300; 500; είναι αυτό μετρήσιμο από το κινητό με καποιο τρόπο;

3> οταν θα χρησιμοποιώ το gps θα χρεώνομαι?

 

Συγγνώμη, αλλά δεν είχα ποτέ smartphone...

Edited by kapetanc
nokia 6150>nokia 6610>nokia 6610i>panasonic vs3>samsung d600>HTC Wildfire
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Μια απορία σχετικά με το browser. Καθότι φίλαθλος, αναρωτιέμαι αν επιλέγοντας π.χ. στο sport24.gr τα πρωτοσέλιδα, ανοίγει νέο παράθυρο και τα δείχνει σωστά όπως στο pc, ή αδυνατεί να ανοίξει νέο.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων ..

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια. θελω να κανω μια ερωτηση σχετικα με ενα προβλημα που εχω. αγορασα σημερα το wave και πηγα να κανω αναβαθμιση firmware απο το kies. αλλα αφου κατεβασει τα αρχεια, παει να κανει την αναβαθμιση και σταματαει και μου λεει οτι λειπει το αρχειο rapi.dll. μηπως μπορει καποιος να με βοηθησει;; εχω ηδη κανει registry clean μηπως και γινει τιποτα αλλα δεν...

 

To ίδιο πρόβλημα είχα κι εγώ φίλε μου με windows xp service pack 3... θα πρέπει να εγκαταστήσεις ένα πρόγραμμα εν ονόματι microsoft activesync, το οποίο σου προσθέτει το dll που λείπει. Αφού ολοκληρώσεις το update απεγκατέστησέ το γιατί είναι παπάτζα, αλλά κράτα το setup του για μελλοντικά firmware updates. Και σαν γενική συμβουλή, μη χρησιμοποιείς registry cleaners, optimizers κτλ...

Edited by kostool13
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!!!

 

Θέλω κι εγώ να αγοράσω το συγκεκριμένο τηλ. μιας και η οθόνη και η μπαταρία του είναι πολλή καλή.

 

1> Αλήθεια με λίγη χρήση (4-5 τηλ. την ημερα 3-4', κανα 30' μουσική (...στο λεωφορείο), και λίγο ιντερνετ θα μου βγάζει 2-3 μέρες;

2> ποσα MB θα καταναλώνω περιπου το μήνα με απλή χρήση; 300; 500; είναι αυτό μετρήσιμο από το κινητό με καποιο τρόπο;

3> οταν θα χρησιμοποιώ το gps θα χρεώνομαι?

 

Συγγνώμη, αλλά δεν είχα ποτέ smartphone...

 

 

για τα 2) και 3) δεν ξέρω σίγουρα (δεν το έχω το τηλέφωνο).

για το 1) απ' ότι λέγεται ναι

Link to comment
Share on other sites

1) Κατεβασα τους Ελληνικους χαρτες του route 66 δωρεαν, και αποτι φαινεται χωρις ημερομηνια ληξης και μπορω να πω οτι ειναι αξιοπρεπεις, οχι βεβαια καλυτεροι απο τους αλλους της αγορας αλλα για την ωρα θα μας βολεψουν....

 

2) πατηστε *#0*# και δειτε ενα επιπλεον μενου με καποια τεστς. Αποφυγετε ωστοσο το sleep mode γιατι δυσκολα βγαινεις μετα....

 

3) Για τα παιχνιδια need for speed shift και real football που ειναι για την ωρα δωρεαν, εγκαταστηστε παλι το kies και επιλεξτε ως χωρα UK. Επειτα απο το εικονιδιο samsung apps μπειτε μεσα, και θα εμφανιστουν τα προαναφερθεντα παιχνιδια

 

α και κατι αλλο... ξερει κανεις πως μπορουμε να κανουμε το email να σκασει και να μην κανει αυτον τον ενοχλητικο ηχο καθε μιση ωρα????

 

 

Από που τους κατέβασες τους χάρτες? Σύνδεσες το κινητό με το PC και τον κατέβασες μέσα από το κινητό? Έχει και φωνητικές εντολές στα ελληνικά? Είναι για το πρόγραμμα "Περιήγηση" που λέει μέσα στο κινητό?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Χτες το παρέλαβα και εγώ. Θέλει το χρόνο του για να το φέρω στα μέτρα μου αλλά το κινητό είναι πολύ καλό. Έχει κανείς υπόψιν κανένα video player που να δείχνει όμως τους ελληνικούς υπότιτλους στα ελληνικά και όχι στα κορεάτικα?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Χτες το παρέλαβα και εγώ. Θέλει το χρόνο του για να το φέρω στα μέτρα μου αλλά το κινητό είναι πολύ καλό. Έχει κανείς υπόψιν κανένα video player που να δείχνει όμως τους ελληνικούς υπότιτλους στα ελληνικά και όχι στα κορεάτικα?

 

Σκέψη είναι καθότι δεν έχω ακόμα το κινητό (μπορεί σήμερα να το έχω). Δοκίμασες να αλλάξεις το encoding του αρχείου με τους υπότιτλους σε UTF-8; Με το Notepad++ τα κάνεις εύκολα αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Σκέψη είναι καθότι δεν έχω ακόμα το κινητό (μπορεί σήμερα να το έχω). Δοκίμασες να αλλάξεις το encoding του αρχείου με τους υπότιτλους σε UTF-8; Με το Notepad++ τα κάνεις εύκολα αυτά.

 

Οκ θα το προσπάθησω το απόγευμα και ενημερώνω.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδια φοβερο το τηλεφωνακι αλλα εγω θελω πιο πολλες εφαρμογες.. το δινω λοιπον 270 με καρτα μνημης 8gb δικια μου.. αγορασμενο απο το πλαισιο 24 ιουνιου με ελληνικο μενου. οποιοσ θελει ας μου στειλει πμ.

ευχαριστω και συγγνωμη γιατι ειμαι off topic:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια φοβερο το τηλεφωνακι αλλα εγω θελω πιο πολλες εφαρμογες.. το δινω λοιπον 270 με καρτα μνημης 8gb δικια μου.. αγορασμενο απο το πλαισιο 24 ιουνιου με ελληνικο μενου. οποιοσ θελει ας μου στειλει πμ.

ευχαριστω και συγγνωμη γιατι ειμαι off topic:)

 

3 μέρες πιο πριν να το έλεγες θα το είχα πάρει κιόλας. Χτες παρέλαβα το δικό μου.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδια στο route 66 πατάω συγχρονισμο license keys, δηλαδή αυτό που λέει το σάιτ αλλα οταν πατάω πλοήγηση λέει πάνω πάνω λήψη θέσης χωρίσ να βρίσκει τη θέση μου αν και περίμενα κανένα δεκάλεπτο... τα έχει καταφέρει κανεις;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...