Jump to content

Samsung B5722 Dual SIM


soublaki-3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι ενα μενού της κάρτας sim, το οποίο υπάρχει στο μενού της συσκευής συνήθως περιέχει πληροφορίες όπως "ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΠΕΛΑΤΩΝ" το οποίο αν επιλέξεις καλεί το customer care κτλ...

Αρα είναι στην κάρτα sim και όχι στο τηλέφωνο...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 475
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρα είναι στην κάρτα sim και όχι στο τηλέφωνο...:rolleyes:

 

Ναι, αλλά είναι απαταίτητο γιατί στις κλωνοποιημένες κάρτες, από εκεί μέσα αλλάζεις αριθμό (για να μην κάνεις επανεκκίνηση του τηλεφώνου καθε φορά)...

 

Σήμερα είδα το D980 στο Media Markt. Μου άρεσε πολύ μπορώ να πω, αν και η κάμερα δεν ξέρω αν αξίζει τα λεφτά του (297€). Είμαι ανάμεσα σε αυτό και το Β5722. Τι μου προτείνετε οι γνώστες του αντικειμένου ??

 

Επίσης αξίζει να το πάρω από το Media Markt ή από το Internet (e-click) που τα δίνει 50 ευρώ φθηνότερα? Επειδή κάπου διάβασα οτι κατασκευάζονται σε 2 χώρες, Κορέα και Ασία αν δεν κάνω λάθος... Και θέλω να έχω support και εγγύηση από την Ελληνική αντιπροσωπεία...

Edited by DxL
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια σκεφτομαι να το παρω το κινητακι αλλα διαβασα σε ξενο φορουμ πως το gprs λειτουργει μονο με τις προεγκατεστημενες εφαρμογες. Java εφαρμογες οπως opera mini klp βγαζουν σφαλμα. Ισχυει κατι τετοιο;
Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα Σάββατο από ΠΛΑΙΣΙΟ. Ότι κάρτα και να του βάλω κάνει επανεκκίνηση μόνο του, κυρίως όταν του βάλω δύο κάρτες. Με μία αργεί λίγο αλλά μετά από λίγο κάνει πάλι...

Μάλλον έπεσα σε ελαττωματικό... τι λέτε;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χθες το πηρα κ εγω:)πολυ καλο κ πολυ ευχρηστο κινητακι.η πρωτη φορτιση ποσες ωρεσ διαρκει?αφησα να πεσει εντελως η μπαταρια κ φορτισε μεσα σε 3 ωρες περιπου..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και απο μένα.

Πριν λίγες ώρες το πήρα.:) Πρώτη εντύπωση καλή. Εδω και παραπάνω απο ώρα, αφου είχα ήδη εγκαταστήση το προγραμμα "kies", συνέδεσα το κιν με το pc, το πρόγραμμα ενεργοποιήθηκε και ζήτησε να κάνω αναβάθμιση σε αυτό (kies). Πάτησα "ναι". Απο τις 13:00 κατεβάζει και είναι στο 37%.:wacko: Φυσιολογικό;:worry:

Αλλο τώρα. Εχοντας φτιάξει την ώρα, προσπάθησα για την ημερομηνία, πώς;:confused:

Αυτά για την ώρα.

 

Σε μήνυμα SMS υπάρχει τρόπος εισαγωγής εικονιδίων (smileys ή κατι τέτοιο);

Edited by panos4650
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και απο μένα.

Πριν λίγες ώρες το πήρα.:) Πρώτη εντύπωση καλή. Εδω και παραπάνω απο ώρα, αφου είχα ήδη εγκαταστήση το προγραμμα "kies", συνέδεσα το κιν με το pc, το πρόγραμμα ενεργοποιήθηκε και ζήτησε να κάνω αναβάθμιση σε αυτό (kies). Πάτησα "ναι". Απο τις 13:00 κατεβάζει και είναι στο 37%.:wacko: Φυσιολογικό;:worry:

Αλλο τώρα. Εχοντας φτιάξει την ώρα, προσπάθησα για την ημερομηνία, πώς;:confused:

Αυτά για την ώρα.

 

Σε μήνυμα SMS υπάρχει τρόπος εισαγωγής εικονιδίων (smileys ή κατι τέτοιο);

 

Εννοείς αναβάθμιση του προγράμματος kies ή του τηλεφώνου?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς αναβάθμιση του προγράμματος kies ή του τηλεφώνου?

 

Εννοώ το πρόγραμμα Kies. Το σταμάτησα οταν είχε κατεβάσει περίπου 120MB και ηταν στο 68%. Εν το μεταξύ, παραξενο, στο εικονίδιο που αναγραφόταν πόσο έχει κατεβάσει, έγραφε 120/94mb.:confused:

Σήμερα θα κοιτάξω να το κατεβάσω όλο.

Οσον αφορά για τις απορείες μου:

1. Η ημερομηνία εντάξει, το βρήκα.:rolleyes:

2. Τα Smilies για το κείμενο σε SMS τα βρήκα, αλλά δεν εμφανίζονται η εικόνα τους. Με αυτο τον τρόπο δεν ξέρεις τι στέλνεις.:worry: Δοκίμασα να στείλω σε αλλο κινητό. Το αλλο κινητό (w910i) εμφανίζει κανονικά τις φατσούλες, αλλά εαν στείλω απο εκείνο στο samsung, εμφανίζονται μεν αλλά όχι οι φατσούλες. Υπάρχει κάτι που να το διορθώνει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εγώ πάλι δεν κατάφερα να κάνω αναβάθμιση το kies όσο και αν έψαξα! Δεν με πολυαπασχολεί βέβαια προς το παρόν.

edit: Βρήκα πως αναβαθμίζεται κατα λάθος. Τώρα κατεβάζω για να δώ αν λύνεται το πρόβλημα με τα κολλήματα που κάνει όταν επεξεργάζομαι τον τηλεφωνικό κατάλογο. Επίσης, σε windows 7 αν δεν τρέξω το kies ως διαχειριστής δεν με αφήνει να συνδεθώ καθόλου στο τηλέφωνο έστω και αν εντοπίζεται κανονικά. Έχει τύχει σε κανέναν??

 

Τα smileys δεν φαίνονται από κανένα samsung γιατί δεν τα έχουν περασμένα στο λειτουργικό τους. Μπορείς να τα δουλέψεις κανονικά με τα συμβολάκια και να εμφανίζονται σε όλα τα τηλέφωνα που τα υποστηρίζουν αλλά στο δικό μας όπως και στο D880 που είχα δεν εμφανίζονται. Δυστυχώς δεν υπάρχει και κάποιος τρόπος να φτιαχτεί

Edited by Johnny_Nik

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα smileys, τελικά παραμένει ως έχει.

Την αναβάθμισει του kies, την σταμάτησα οταν είχε κατεβάσει πάνω απο 130mb, έδειχνε 100% και συνέχιζε να κατεβάζει για αρκετές ώρες ακόμα.:mad: Το σταμάτησα. Κατέβασα την αναβάθμιση απο το...site:dash: της samsung και...ηρέμησα!:)

Για τα win 7, υπάρχει αναφορά σε προηγούμενα posts ότι δεν είναι συμβατά με το kies.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια τι λεει το κινητο καλο;

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πηρα πριν 2 μέρες και αν εχαιρέσεις την λίγο περίεργη εναλλαγή καρτών και το οτι στο ραδιοφωνο ειναι ολα λιγο πρωτογονα και φυσικα χωρις RDS που καπου ειδα οτι εχει κατα τα αλλα ολα καλα και σε τιμη 170€
Link to comment
Share on other sites

ε 190€ το εχει το πλαισιο και μαλλον απο εκει θα το παρω απο εβδομαδα. οταν λες περιεργη εναλλαγη καρτων τι εννοεις;

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει καμμιά περίεργη εναλλαγή καρτών: ίσα ίσα, βολικότατη τη βρίσκω.

Να κάνω μια ερώτηση: μέχρι τώρα είχα δυο κάρτες, μια συμβολαίου και μια f2g. Σήμερα έβγαλα αυτή του f2g κι έβαλα μία Q.

Ε, από τότε μου βγήκε το εικονίδιο R στην οθόνη, το οποιο απ' ό,τι είδα έχει σχέση με το roaming.

Αυτό είναι εντάξει ή πρέπει να το βγάλω; Και πως βγαίνει;

Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει καμμιά περίεργη εναλλαγή καρτών: ίσα ίσα, βολικότατη τη βρίσκω.

Να κάνω μια ερώτηση: μέχρι τώρα είχα δυο κάρτες, μια συμβολαίου και μια f2g. Σήμερα έβγαλα αυτή του f2g κι έβαλα μία Q.

Ε, από τότε μου βγήκε το εικονίδιο R στην οθόνη, το οποιο απ' ό,τι είδα έχει σχέση με το roaming.

Αυτό είναι εντάξει ή πρέπει να το βγάλω; Και πως βγαίνει;

 

ειναι ενταξει αυτο το R. ειμαι 99% σιγουρος οτι εμφανιζεται επειδη ολες οι Q χρησιμοποιούν το δικτυο της wind μεσω περιαγωγής (roaming). δε νομιζω να εξαφανιζεται καπως.

(και σε εμενα εμφανιστηκε οταν σε διαφορα κινητα μου εβαλα καρτα sim της Q).

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να μην ξεκλειδώνει το τηλέφωνο από το παρατεταμένο πάτημα του εικονιδίου στην οθόνη; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να μην ξεκλειδώνει το τηλέφωνο από το παρατεταμένο πάτημα του εικονιδίου στην οθόνη; Ευχαριστώ.

 

Απ' όσο γνωρίζω, όχι.

 

Το δικό σου δεν ξεκλειδώνει;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, οποιος ενδιαφέρεται πουλάω το δικό μου....ας μου στείλει!

 

άριστη κατάσταση, αξεσουάρ, συσκευασία, απόδειξη αγοράς, 2 χρόνια εγγύηση, ημερομηνία αγοράς 9/3/2010, όχι ανταλλαγές...

(το δίνω απλά επειδή μου αρέσει να αλλάζω συχνά κινητά!!!)

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, οποιος ενδιαφέρεται πουλάω το δικό μου....ας μου στείλει!

 

άριστη κατάσταση, αξεσουάρ, συσκευασία, απόδειξη αγοράς, 2 χρόνια εγγύηση, ημερομηνία αγοράς 9/3/2010, όχι ανταλλαγές...

(το δίνω απλά επειδή μου αρέσει να αλλάζω συχνά κινητά!!!)

 

Σκοπεύεις να αγοράσεις κατι αντίστοιχο;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung B5722 Dual SIM

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...