Jump to content

Cosmote internet on the phone! internet για όλους!


stathis334
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παραθέτω κι εδώ το μήνυμα που έγραψα στο θέμα του κινητού μου, lg gw620, γιατί ίσως εδώ ταιριάζει καλύτερα και το δει κάποιος που να γνωρίζει για να μου απαντήσει.

 

Χθες το μεσημέρι, το κινητό μου ήταν αφημένο πάνω στο γραφείο της δουλειάς και όταν το πήρα το απόγευμα είδα ότι είχε τελειώσει η μπαταρία και είχε κλείσει(αν και δεν περίμενα να μην αντέξει καθώς ήταν στο 40%). Όταν το άνοιξα παρατήρησα ότι το netcounter είχε βγάλει ειδοποίηση πως είχα ξεπεράσει το μηνιαίο όριο των 250mb! Για την ακρίβεια είχε κατεβάσει περίπου 300mb!!!

Έχω βάλει τα 300mb internet on the phone και βάζω ειδοποίηση στα 250mb κάθε μήνα για να το ελέγχω, αν και ποτέ ως τώρα δεν τα είχα πλησιάσει καν! Επίσης χρησιμοποιώ το apndroid για να κλείνω το internet όταν δεν το θέλω και τότε ήταν από τις ελάχιστες φορές που το είχα ξεχάσει.

Πάω από κατάστημα cosmote και μου λέει ο υπάλληλος να στείλω ένα μηνυμα στο 1256 τον αριθμό 1 και μου έρχεται ενημέρωση των υπολοιπόμενων δωρεάν λεπτών&mb της σύνδεσής μου. Έχω το απεριόριστα 35. Εκεί πράγματι βλέπω ότι το μηνιαίο όριο των 300mb έχει εξαντληθεί. Τηλεφωνώ σήμερα στην εξυπηρέτηση πελατών και με τα πολλά καταλήγει η κοπέλα και μου λέει τι ρυθμίσεις έχω στο προφίλ του cosmote internet, έχω wapapn ή internetapn? Ψάχνω στις ρυθμίσεις αλλά δεν βρίσκω τίποτα και μου λέει ότι η έξτρα χρέωση με ρυθμίσεις internet είναι 0,1034€/mb ενώ με ρυθμίσεις wap είναι 12,5€/mb!!!

Επειδή δεν ήξεραν πως θα το βρω μου έδωσαν το τηλέφωνο της lg και τους κάλεσα και ακόμη να μου απαντήσουν από τις 10 το πρωί!

Ξέρεις κανείς πως μπορώ να το δω γιατί πάω να σκάσω σήμερα όλη μέρα!Υπολογίζω ότι έχω υπερβεί περίπου 70mb το όριο και με την χρέωση των 12,5€/mb μιλάμε για κοντά στα 900€!!!!!

 

edit:Ξέχασα να συμπληρώσω ότι ξανακάλεσα την εξυπηρέτηση της cosmote και μου είπε ότι αφού έχω το πρόγραμμα regular με τα 300mb, τότε όποιες και να είναι οι ρυθμίσεις, wap ή internet, η χρέωση θα είναι 0,1034€/mb. Καταλαβαίνετε βέβαια ότι μέχρι να το δω στον λογαριασμό στις 15 του μηνός κρατώ επιφυλάξεις. Στο site μου είπε ότι δεν υπάρχει αυτή η πληροφορία, όπως και πράγματι δεν υπήρχε όταν το έψαξα. Γιατί άραγε μας αποκρύπτει η cosmote τόσο σημαντικές πληροφορίες χρεώσεων; Είχε κάποιος ανάλογη εμπειρία ή γνωρίζει κάποια ανάλογη περίπτωση;

 

λοιπον...μην ανχωνεσαι ειτε με ρυθμισεις wap ειτε internet η χρεωση ειναι ιδια.10 λεπτα το mb μετα τον ογκο που εχεις απ το πακετο..αν εχεις το on the phone 300...τωρα για την υπερχρησια καλο ειναι να περιμενεις τον αναλυτικο για να δεις τι εχει γινει...αφησες ανοιχτο το κινητο με ανοιχτο live stream?? αν δεν εκανες κατι τετοιο δεν γινεται να κατεβαζεις χωρις να χρησιμοποιεις...η χρεωση δεν ειναι ανα ωρα αλλα με data....

 

Μας ρίχνει την ταχύτητα όμως μόλις ξεπεράσουμε τα 10ΜΒ. Απεριόριστα μεν με 1€/μέρα, αλλα αμα είναι να σερφάρω με 10kB/sec τι να το κάνω;

 

10 Mb επι 30 ποσο κανει? 300 mb ποσο χρεωνεσαι?? 30 ευρω...φανταστικο πακετο vogafone...και 10 kb/sec??μακαρι να τανε...η cosmote στο δινει με 10 ευρω χωρις οριο ταχυτητας και εχεις και ελευθερο το TETHERING αν σου χρειαστει αντιθετως με την vogaphone....εχεις σκεφτει οτι καποιος που μπαινει μια φορα την βδομαδα αλλα κατεβαζει 30 mb δε μπορει δουλεψει με την voga? διοτι σερνεται μετα τα 10mb...εγω στην cosmote το χρησιμοποιω οποτε θελω οπως θελω χωρις να εχω ορια....χρονικα και ογκου....

 

Bαλτε ρε παιδια το 'vodafone ολη μερα', με 1 ευρω σερφαρεις ολη μερα, κατεβαζεις τα κερατα σου, και πληρωνεις μονο 1 ευρω.

Αν και κοσμοτακιας, ποτε δεν πηγα σε πακετα με μονο μερικα mb, οπως αυτα που μοσχοπουλα η cosmote / wind τωρα, και ελπιζει να ξεφυγει απο τα ορια ο χρηστης για να του παρει τα σωβρακα!

 

--

Cosmokarta μια ζωη ειχα, απο το 99.

Για internet ομως...

Ξεκινησα με wind plus non stop

Μετα πηγα σε cosmote imode

Τωρα στο vodafone oλη μερα

ΟΛΑ, απεριοριστα gb.

 

Οχι να φοβαμαι μην ξεπερασω τα ορια.

Παρτε μια sim voda με 5 ευρω και καντε τη δουλεια σας.

 

Αμα ξυπνησει η cosmote τα ξαναλεμε.

 

εφοσον δεν συγκρινεις ιδιες υπηρεσιες μην εισαι απολυτος....τα 10mb οριο τα ξερεις???? το ποιος σου παιρνει τα σωβρακα να το ψαξεις καλυτερα και μη πεφτεις στα διαφημιστικα κολπα των εταιρειων και βλεπεις το 1 ευρω τη μερα....και ψαρωνεις....σκεψου και μετα...οσο γι αυτο που βλεπω στο μυνημα σου ...δηλ οτι εχεις cosmocarta αλλα προτιμησες wind καταλαβαινω οτι δεν εχεις απαιτησεις για ταχυτητα.επισης οτι ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ.απεριοριστα gb??(με την μειωση ταχυτητας μετα τα 10 mb και ολη μερα να εισαι μεσα αντε να κατεβασεις αλλα 10 και θα σου χει βγει και η πιστη)..οσο για τον φοβο δεν πρεπει να φοβασαι υπαρχει η ερωτηση υπολοιπου στην cosmote και μπορεις να την χρησιμοποιεις ολη μερα δωρεαν!τωρα για το ποιος πρεπει να ξυπνησει ειναι αλλο θεμα....επισης το παρτε μια sim voδαphone μου θυμιζει τις κοπελιτσες στο μετρο που μοιραζουν δωρεαν sim....ελπιζω να μην υπαρχει σχεση...

 

δε μπορω να καταλαβω γιατι καποιοι που εχουν αλλο δικτυο και δε θα ερθουν ποτε στην cosmote οπως δηλωνουν.. γραφουν εδω..μηπως για δημιουργια εντυπωσεων?..λογω του οτι μου χει γινει ban πολλες φορες για 'επιθεση' δε θα πω αλλα....αλλωστε η εννοια της ελευθεριας του λογου δεν ισχυει παντα..οι εποχες ειναι δυσκολες για τις εταιρειες ελπιζω να μην εχουν μισθωμενους εκτος καταστηματων τους....ελπιζω να μη διαγραφει το μνμ μου με την αιτιολογια επιθεσης η off topic

Edited by stathis334
Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση & την Πολλαπλή Παράθεση
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 403
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

stathis334, εγω ΔΕΝ εχω απαιτησεις σε ταχυτητα.

Θελω να εχω internet διχως αγχος του ποση ωρα θα σερφαρω, τι θα κατεβασει το συστημα κλπ.

Εχοντας ζησει για χρονια με τις παλιες καλες isdn(τις θυμαται κανεις?) που κατεβαζαν με 6,4kb(οι 64αρες), με 10kb/sec νιωθω αρχοντας.

 

Τωρα αν καποιος προτιμα να σερφαρει με -υποθετικα παντα/πολλοι παραγοντες- με μεγαλη ταχυτητα και να εχει οριο στα mb, παω πασο.

Εγω προτιμω απεριοριστο, κι ας ειναι και πιο αργο(παλι θεωρητικα).

 

Ο καθενας ας επιλεξει τι θελει.

 

Απλα δεν αντεχω την καρμιρολογικη της cosmote, τωρα που δεν εχει πια imode-απεριοριστο net εστω και μεσω wap-με τα mb.

Οχι, την σημερον ημερα τα 100 ή 300mb ειναι λιγα, αυτο πιστευω.

Βεβαια εξαρταται τις αναγκες του καθενος παντα. Εμενα δεν μου φτανουν ή εστω και ψυχολογικα(αγχος/μετρηση mb) νιωθω πιεσμενος. Δεν το μπορω. Τυφλα να χει η ταχυτητα αν κινδυνευω ή να ξεπερασω το οριο, ή να πληρωσω τα μαλλιοκεφαλα μου. Αρκει να χω νετ, ας ειναι κι αργο.

 

Και να πω οτι χρησιμοποιω παντα, και οταν ειχα wind, και οταν ειχα imode, και τωρα με voda, παντα, tethering...

(δεν εχω iphone)

Link to comment
Share on other sites

stathis334, εγω ΔΕΝ εχω απαιτησεις σε ταχυτητα.

Θελω να εχω internet διχως αγχος του ποση ωρα θα σερφαρω, τι θα κατεβασει το συστημα κλπ.

Εχοντας ζησει για χρονια με τις παλιες καλες isdn(τις θυμαται κανεις?) που κατεβαζαν με 6,4kb(οι 64αρες), με 10kb/sec νιωθω αρχοντας.

 

Τωρα αν καποιος προτιμα να σερφαρει με -υποθετικα παντα/πολλοι παραγοντες- με μεγαλη ταχυτητα και να εχει οριο στα mb, παω πασο.

Εγω προτιμω απεριοριστο, κι ας ειναι και πιο αργο(παλι θεωρητικα).

 

Ο καθενας ας επιλεξει τι θελει.

 

Απλα δεν αντεχω την καρμιρολογικη της cosmote, τωρα που δεν εχει πια imode-απεριοριστο net εστω και μεσω wap-με τα mb.

Οχι, την σημερον ημερα τα 100 ή 300mb ειναι λιγα, αυτο πιστευω.

Βεβαια εξαρταται τις αναγκες του καθενος παντα. Εμενα δεν μου φτανουν ή εστω και ψυχολογικα(αγχος/μετρηση mb) νιωθω πιεσμενος. Δεν το μπορω. Τυφλα να χει η ταχυτητα αν κινδυνευω ή να ξεπερασω το οριο, ή να πληρωσω τα μαλλιοκεφαλα μου. Αρκει να χω νετ, ας ειναι κι αργο.

 

Και να πω οτι χρησιμοποιω παντα, και οταν ειχα wind, και οταν ειχα imode, και τωρα με voda, παντα, tethering...

(δεν εχω iphone)

ε τοτε πληρωνε αυτο που σου δινουν οι αλλοι 3 φορες πιο ακριβο και με χαμηλοτερες ταχυτητες...να φανταστω οτι εχεις dial up ιντερνετ....

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν είναι αρκετά 300 mb? τορρεντ κατεβάζεις απο το κινητο; Εγω ούτε καν τα πλησιαζω. Δηλαδή με την λογική της vodafone για να τσεκαρω το email μια φορά την ημέρα πρέπει να πληρώσω 1 ευρώ. 30 ευρώ το μήνα δηλαδή. Ακριβότερα και απο την σύνδεση Internet που έχω στο σπιτι. Για κορόιδα ψαχνουν
Link to comment
Share on other sites

Οταν καθομαι στο laptop, δεν μπορω να καθομαι να εχω περιορισμους, οταν μαλίστα μπορω να τους αποφυγω.

Τωρα τι να πω, αν θελετε να ειστε με τον μετρητη των mb στο χερι...περαστικα σας!

 

Επισης μου τη σπαει οτι εν ετει 2010, δινουν πακετακια internet του κ@λου οι εταιριες(ολες τους, ευτυχως οχι ολες μαζι ταυτοτοχρονα, ολο και καποια δινει με καποιο τροπο απεριοριστο, αυτη την εποχη ειναι η voda), με λιγες δεκαδες ψωροmegabytes.

Ε οχι, πρεπει με τις επιλογες μας να τους δωσουμε να καταλαβουνε οτι πρεπει να δινουν σχεδον 'απεριοριστο' νετ στο κινητο.

 

Anyway, επιλογες να υπαρχουν κι απο κει και περα ας διαλεξει ο καθενας.

Εγω προτιμω να μην εχω καθολου mobile net παρα να ειναι πακετακι των 100-300mb. Και οπως ειπα πρωτα ερχεται για μενα σε 1η προτεραιοτητα το απεριοριστο νετ, και 2η προτεραιοτητα η ταχυτητα.

Αλλος μπορει να τα εχει αναποδα, οποτε ας μην επιλεξει το voda ολη μερα, κι ας παρει cote.

 

Ο καθενας διαλεγει και παιρνει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που θέλω να τσεκάρω τα mail μου μια φορά τη μέρα, πρεπει να δίνω 30 ευρώ το μήνα.

Όμως με το Surf&mail 60 δίνω 3 ευρώ και το τσεκάρω, και βγαίνει πιο φτηνά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

hostolis για τη χρηση που το θες εσυ, καλα το λες, δεν σε συμφερει.

Ομως εγω που θελω να σερφαρω διχως περιορισμους, και δεν βλεπω μονο mail αλλα παιζω με καμια 20αρια tabs στον firefox, το surf/mail δεν φτανει ουτε για πασατεμπο.

Link to comment
Share on other sites

αν δινω 30 ευρω στο κινητο για ιντερνετ το μηνα κανω απεριοσριστο με ιντερνετ 60 στην cosmote και εχω 1500 λεπτά προς κινητά COSMOTE και σταθερά, 1500 SMS προς κινητά COSMOTE αλλά και 270 λεπτά και 270 SMS για να μιλάς και να γράφεις με όλους τους άλλους καθώς και 1,5 GB για πλοήγηση στο internet(και TETHERING που χρεωνει η voga)...ειναι το τι θελει να πληρωνει ο καθενας καποιοι θελουν να πληρωνουν πολλα και να χουν λιγα και αργα...τι να κανουμε?....αν ειμασταν ολοι το ιδιο σαυτον τον κοσμο θα λεγομασταν προβατα...
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα, εγω μιλω για καρτοκινητες λυσεις. Πχ. στη διαρκεια ενος μηνος μπορει να χρειαστει μονο 10 μερες να ειμαι εκτος σπιτιου και να θελω net. Θα πληρωσω 10μερες=10 ευρω.

Εσυ μιλας για λυσεις παγιου, αυτο ειναι αλλη κουβεντα.

Παντα αναζητουσα την ευελιξια. Δεν χρειαζομαι καθε μηνα την ιδια ποσοτητα mobile net, οποτε το βρισκω χαζο να πληρωνω παγιο για κατι που πιθανως να μη χρειαστω.

 

Anyway, καταληγουμε οτι καλο ειναι να υπαρχουν επιλογες, ο καθενας να διαλεγει οτι θελει αναλογα με τις αναγκες του.

Link to comment
Share on other sites

Σε καρτοκινητο frog μονο το 60 με 3 ευρω υπαρχει; wap proxy σε opera mini γινεται;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Σε καρτοκινητο frog μονο το 60 με 3 ευρω υπαρχει; wap proxy σε opera mini γινεται;

 

ισχυει οτι και στο whats up-cosmocarta 3euro-60mb ..δεν ξερω αν υπαρχει ακομη η προσφορα που το διπλασιαζει στα 120...για να ενεργοποιηθει θελει να στειλεις sms ....

60 στο 1333...θα σου ι μυνημα οτι εχει ενεργοποιηθει...αν εχεις iphone θελει να πας στις ρυθμισεις και στο APN να γραψεις internet...για τα υ[πολοιπα κινητα σου ρχοντε ρυθμισεις...αν δεν ερθουν παιρνεις 1299 και πατας 0 η 9(δεν θυμαμαι)για να μιλησεις με customer care και να στις στειλουν...πρεπει να τους πεις το μοντελο του κινητου σου..

Link to comment
Share on other sites

Παραθέτω κι εδώ το μήνυμα που έγραψα στο θέμα του κινητού μου, lg gw620, γιατί ίσως εδώ ταιριάζει καλύτερα και το δει κάποιος που να γνωρίζει για να μου απαντήσει.

 

Χθες το μεσημέρι, το κινητό μου ήταν αφημένο πάνω στο γραφείο της δουλειάς και όταν το πήρα το απόγευμα είδα ότι είχε τελειώσει η μπαταρία και είχε κλείσει(αν και δεν περίμενα να μην αντέξει καθώς ήταν στο 40%). Όταν το άνοιξα παρατήρησα ότι το netcounter είχε βγάλει ειδοποίηση πως είχα ξεπεράσει το μηνιαίο όριο των 250mb! Για την ακρίβεια είχε κατεβάσει περίπου 300mb!!!

Έχω βάλει τα 300mb internet on the phone και βάζω ειδοποίηση στα 250mb κάθε μήνα για να το ελέγχω, αν και ποτέ ως τώρα δεν τα είχα πλησιάσει καν! Επίσης χρησιμοποιώ το apndroid για να κλείνω το internet όταν δεν το θέλω και τότε ήταν από τις ελάχιστες φορές που το είχα ξεχάσει.

Πάω από κατάστημα cosmote και μου λέει ο υπάλληλος να στείλω ένα μηνυμα στο 1256 τον αριθμό 1 και μου έρχεται ενημέρωση των υπολοιπόμενων δωρεάν λεπτών&mb της σύνδεσής μου. Έχω το απεριόριστα 35. Εκεί πράγματι βλέπω ότι το μηνιαίο όριο των 300mb έχει εξαντληθεί. Τηλεφωνώ σήμερα στην εξυπηρέτηση πελατών και με τα πολλά καταλήγει η κοπέλα και μου λέει τι ρυθμίσεις έχω στο προφίλ του cosmote internet, έχω wapapn ή internetapn? Ψάχνω στις ρυθμίσεις αλλά δεν βρίσκω τίποτα και μου λέει ότι η έξτρα χρέωση με ρυθμίσεις internet είναι 0,1034€/mb ενώ με ρυθμίσεις wap είναι 12,5€/mb!!!

Επειδή δεν ήξεραν πως θα το βρω μου έδωσαν το τηλέφωνο της lg και τους κάλεσα και ακόμη να μου απαντήσουν από τις 10 το πρωί!

Ξέρεις κανείς πως μπορώ να το δω γιατί πάω να σκάσω σήμερα όλη μέρα!Υπολογίζω ότι έχω υπερβεί περίπου 70mb το όριο και με την χρέωση των 12,5€/mb μιλάμε για κοντά στα 900€!!!!!

 

edit:Ξέχασα να συμπληρώσω ότι ξανακάλεσα την εξυπηρέτηση της cosmote και μου είπε ότι αφού έχω το πρόγραμμα regular με τα 300mb, τότε όποιες και να είναι οι ρυθμίσεις, wap ή internet, η χρέωση θα είναι 0,1034€/mb. Καταλαβαίνετε βέβαια ότι μέχρι να το δω στον λογαριασμό στις 15 του μηνός κρατώ επιφυλάξεις. Στο site μου είπε ότι δεν υπάρχει αυτή η πληροφορία, όπως και πράγματι δεν υπήρχε όταν το έψαξα. Γιατί άραγε μας αποκρύπτει η cosmote τόσο σημαντικές πληροφορίες χρεώσεων; Είχε κάποιος ανάλογη εμπειρία ή γνωρίζει κάποια ανάλογη περίπτωση;

Προς ενημέρωση όλων σας, για να μην περάσει κάποιος αυτό το άγχος που πέρασα κι εγώ, βγήκε ο λογαριασμός μέσω e-bill και η χρέωση ήταν τα 0,1034€/mb.

Τελικά εκείνο το πρωινό κατέβηκαν 450mb!!!ΕΛΕΟΣ!!!ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ?!!!

Η χρέωση των έξτρα 212 mb (512mb συνολικά για το μήνα) ήταν περίπου 17€.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΕΝΑ WU ΚΑΙ ΕΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ ΦΥΛΛΑΔΙΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΕΡΜΑΝΟ.ΣΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΓΙΑ ΤΟ INTERNET ON THE PHONE ΕΧΕΙ ΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΑΤΑ ΚΑΡΤΑΣ ΚΑΙ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΓΡΑΦΕΙ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΑΓΙΟ ΔΩΡΕΑΝ.ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΟ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΑΝΤΙΟ 3 ΕΥΡΩ.ΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ;ΟΤΙ ΑΝΑΦΕΡΕΤΕ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΣΥΝΔΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΚΑΡΤΑ ΕΠΕΙΔΗ ΣΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΣΕ 30 ΜΕΡΕΣ ΛΗΓΗ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΩΡΕΙΤΕ ΠΑΓΙΟ!ΕΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΣΤΟ ΦΥΛΛΑΔΙΟ ΤΟΥ ΓΕΡΜΑΝΟΥ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΕΤΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΙΑΧΩΡΙΣΜΟΣ.ΝΟΜΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΜΕΝΟΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΠΑΡΑΠΛΑΝΗΣΗ ΚΑΙ ΑΠΑΤΗ ΕΙΣ ΒΑΡΟΣ ΤΟΥ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗ.
Link to comment
Share on other sites

τα 60 mb με τα 3 ευρώ πάντα ήταν με χρέωση από την αρχή.

το *my cosmos view με 40mb είναι δωρεάν για την πρώτη ενεργοποίησή του.

 

*το πακέτο my cosmosview + 40mb με 4 ευρώ για ένα μήνα δεν υπάρχει πλέον.

 

το site δεν αναφέρει για δωρεάν πρώτη ενεργοποίηση

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T15/xml/Personal__contractplans__contractplan_IOTP_60_prepaid/section/CIOTPprepaid

Edited by PARASwrite
Link to comment
Share on other sites

δεν λεω για το παλιο με τα 40mb.παντως και στο myview τον ιουνιο ελεγε για δωρεαν ενεργοποιηση την 1 φορα.τελος παντων, το λαθος ειναι στο περιοδικο του γερμανου.
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα από Vodafone το SE Zylo και έβαλα sim Cosmote (wath's up).

Δεν έχω ενεργοποιημένα ούτε MMS ούτε Internet.

ΕΡΩΤΗΣΗ1: Μπορώ να ενεργοποιήσω το Cosmote internet on the phone 60;

ΕΡΩΤΗΣΗ2: Αν μπορώ να το κάνω αυτό πρέπει πρώτα να βάλω ρυθμίσεις ιντερνετ και μετά να ενεργοποιήσω το Cosmote internet on the phone 60 ή αυτό γίνεται κατά την ενεργοποίηση;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μπορώ να κάνω κ εγώ μια ερώτηση....? Το Internet on the phone πιάνει και στο εξωτερικό? θα είμαι Ισπανία το Σ/Κ και θα χρειαστώ να δω κάτι σημαντικό στο διαδίκτυο την Κυριακή...Θα μπορέσω να το δω από το κινητό μου με το internet on the phone,...? Ευχαριστώ πολύ όποιον απαντήσει στην απορία μου αυτή...! :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μπορώ να κάνω κ εγώ μια ερώτηση....? Το Internet on the phone πιάνει και στο εξωτερικό? θα είμαι Ισπανία το Σ/Κ και θα χρειαστώ να δω κάτι σημαντικό στο διαδίκτυο την Κυριακή...Θα μπορέσω να το δω από το κινητό μου με το internet on the phone,...? Ευχαριστώ πολύ όποιον απαντήσει στην απορία μου αυτή...! :)

Όχι, δεν θα μπορέσεις να ξοδέψεις ΜΒ απο το πακέτο Internet on the phone.

Αν τυχόν χρησιμοποιήσεις δεδομένα, θα τα πληρώσεις χρυσά (θα σου φαει τη κάρτα με λίγα λόγια). Πρόσεχε.

Καλύτερα να ψάξεις για κανένα ανοιχτό wifi....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η υπηρεσία που με 10,17€ σου δίνει 10mb κατά τη περιαγωγή. Για την ενεργοποίηση, στείλε 10 στο 1256. Προσοχή με το wifi πάντως, μην νομίζεις ότι έχεις συνδεθεί και τελικά χρησιμοποιείς gprs. Προτεινω αν δεν ενεργοποιήσεις το πακέτο των 10mb, να διαγράψεις τα προφίλ χρήσης internet απο το κινητό σου για όσο θα είσαι στο εξωτερικό ( αν και θα πρέπει να είναι ενεργοποιημένη η υπηρεσία roaming data limit που σε περιορίζει σε χρήση internet αξίας 60,50€ ).
Link to comment
Share on other sites

Λιγο βοηθεια.. εχω το dell mini 10 και θελω να βαλω την whats up για ιντερνετ επειδη εδω στην δουλεια δεν πιανει 3G η vodafone.. το θεμα ειναι ομως οτι δεν μπορω να βρω το λογισμικο της cosmote για να συνδεθω..

Η απόλαυση ξεκινάει στις 6 ίντσες και εκτοξεύεται στις 6.99...

 🥰 Poco F3 🥰 + Redmi Note 10 pro
 Greek Xiaomi Lovers

Link to comment
Share on other sites

"Μοναδικη προσφορα για προσβαση στο ιντερνετ απο το κινητο σου 500ΜΒ για 1 μηνα μονο με 5 ευρω!

στειλε 500 στο 1333 εως 31/12/2010"

 

Πριν απο λιγο μου το εστειλε η κοσμοτε..

Η απόλαυση ξεκινάει στις 6 ίντσες και εκτοξεύεται στις 6.99...

 🥰 Poco F3 🥰 + Redmi Note 10 pro
 Greek Xiaomi Lovers

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...