Jump to content

iPad (1st gen - 2010)


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μαλλον παιδια δεν διαβασατε καλα. Αυτα τα 50 εκατομμύρια !!!!! iPhones, ειναι παγκόσμιες πωλήσεις. Και αυτοι Αμερικανακια ειναι ? Τι να πω. Συγγνωμη αλλα δεν συμφωνω μαζι σας.

Μπορει οι συσκευες να μην ειναι τελειες 100%, αλλα μπορει και να ειναι πολυ καλυτερες απο καποιες αλλες :!:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το οτι πιθανως αυτοι οι χρηστες ειναι ευχαριστημενοι απο τα προιοντα της εταιριας Apple το αποκλειεις ? Και γιατι να στηριξουν ταχα την εταιρια ? Θα τους τα δωσει τζαμπα ?

Τα 50 εκατομμύρια !!!!! που έχουν φτάσει οι παγκόσμιες πωλήσεις του iPhone, σου λεει κατι ? Και αυτοι για να στηριξουν την εταιρια τα αγορασαν ? Ηυταν ολοι συνεννοημενοι ?

Ελεος βρε παιδια, η αυθαιρεσια και ο μηδενιασμος παει συννεφο. Ειπαμε δεν συμπαθειτε την Apple, δεν σας αρεσουν τα προιοντα της, αλλα τοσο πια? Τετοια απαξιωση ? Ημαρτον !!!!!

 

Νομίζω οτι ήμουν πολύ συγκεκριμένος στο ποστ μου. Μίλησα για το iPad και όχι το iPhone και μόνο για την αγορά των ΗΠΑ. Αυθαίρετα είναι τα συμπεράσματα που βγάζεις εσύ από αυτό το ποστ. Δεν αναφέρθηκα πουθενά εναντίον της Apple ή οτιδήποτε άλλο.

 

Για το iPhone δεν θα επεκταθώ καθώς θα βγούμε τελείως offtopic. Το iPad προσωπικά δεν μου λέει τίποτα, όχι σαν iPad αλλά σαν κατηγορία συσκευής. Από την αρχή δεν μου έχει γεμίσει το μάτι η όλη κατηγορία των slates/"ebook readers". Για μένα δεν έχουν λόγο ύπαρξης (αν και ένα gadget δεν χρειάζεται λόγο ύπαρξης για να υπάρχει :Ρ)

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά χαλαρώστε λίγο.Αυτό που είπα είναι ότι οι πωλήσεις από μόνες τους εμένα δεν μου λένε πολλά.Γιατί κανείς δεν γνωρίζει ακριβώς την ηλικία ή τα κριτήρια επιλογής των αγοραστών.

Δεν είπα ότι τα προϊόντα της apple δεν αξίζουν.Άλλωστε και εγώ iphone έχω.

Αυτό που καταλαβαίνω όμως είναι ότι στις μεγάλες χώρες που η διαφήμιση είναι πολύ πιο οργανωμένη σε όλους τους τομείς είναι λογικό ότι οι πωλήσεις θα είναι πολύ υψηλότερες.

 

Και όχι.Ελληνάκια δεν υπάρχουν.Γιατί οι έλληνες έχουν και samsung και nokia και ericsson και χίλια δυο άλλα κινητά.Δεν έχουν όλοι το ίδιο.Πάρτε παράδειγμα το ίδιο το φόρουμ.Αντίθετα στις ΗΠΑ δεν είδα άλλο κινητό πέραν του iphone και blackberry.Όλοι αυτά είχανε.Και αυτό από μόνο του λέει πολλά.

 

Ξαναλέω.Μια χαρά εταιρία είναι η apple παρ'όλα τα κολλήματά της.Αλλά μην ασχολείστε τόσο σοβαρά με τις πωλήσεις.

 

Άλλο ένα τελευταίο παράδειγμα(αν και ελαφρώς εκτός θέματος) και κλείνω. Playstation 2 και xbox.Το ps2 έκανε πολύ περισσότερες πωλήσεις από το xbox γιατί είχε τεράστια υποστήριξη για τίτλους και προϊστορία.Το δεύτερο όμως ήταν αντικειμενικά ανώτερη συσκευή τεχνολογικά από άποψης χαρακτηριστικών.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι ήμουν πολύ συγκεκριμένος στο ποστ μου. Μίλησα για το iPad και όχι το iPhone και μόνο για την αγορά των ΗΠΑ. Αυθαίρετα είναι τα συμπεράσματα που βγάζεις εσύ από αυτό το ποστ. Δεν αναφέρθηκα πουθενά εναντίον της Apple ή οτιδήποτε άλλο..................

 

Αυτο το post

Από τις 450.000 συσκευές που πωλήθηκαν, θα ήθελα να δω το ποσοστό των mac users. Στις ΗΠΑ ότι και να βγάλει η Apple, θα το αγοράσουν άμεσα οι mac users, επειδή πρέπει να στηρίξουν την εταιρεία...
δικο σου δεν ειναι ? Δεν λες οτι οτι και να βγαλει η Apple, θα το αγοράσουν άμεσα οι mac users, επειδή πρέπει να στηρίξουν την εταιρεία... Αρα μια χαρα συμπερασματα λοιπον βγαζω και δεν ειναι αυθαιρετα.

Σταματω εδω γιατι αυτη η συζητηση δεν βγαζει πουθενα. Οποιος θελει αγοραζει και οποιος δεν θελει δεν αγοραζει φιλε μου. Ελευθερη αγορα ειναι. Να σαι καλα :)

Edited by ktsak

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι ήμουν πολύ συγκεκριμένος στο ποστ μου. Μίλησα για το iPad και όχι το iPhone και μόνο για την αγορά των ΗΠΑ. Αυθαίρετα είναι τα συμπεράσματα που βγάζεις εσύ από αυτό το ποστ. Δεν αναφέρθηκα πουθενά εναντίον της Apple ή οτιδήποτε άλλο.

 

Για το iPhone δεν θα επεκταθώ καθώς θα βγούμε τελείως offtopic. Το iPad προσωπικά δεν μου λέει τίποτα, όχι σαν iPad αλλά σαν κατηγορία συσκευής. Από την αρχή δεν μου έχει γεμίσει το μάτι η όλη κατηγορία των slates/"ebook readers". Για μένα δεν έχουν λόγο ύπαρξης (αν και ένα gadget δεν χρειάζεται λόγο ύπαρξης για να υπάρχει :Ρ)

 

είχαν χρήση τα netbooks πριν εμφανιστούν??

στο μέλλον συσκευές σαν το ipad μπορούν να αντικαταστήσουν τα σχολικά/πανεπ εγχειρίδια...

ένα εγχειρίδιο στο ΕΜΠ πχ έχει 50-100e κόστος για το κράτος...

πριν γράψουμε καλό είναι να σκεφτόμαστε και να μην προτρέχουμε...

Link to comment
Share on other sites

είχαν χρήση τα netbooks πριν εμφανιστούν??

στο μέλλον συσκευές σαν το ipad μπορούν να αντικαταστήσουν τα σχολικά/πανεπ εγχειρίδια...

ένα εγχειρίδιο στο ΕΜΠ πχ έχει 50-100e κόστος για το κράτος...

πριν γράψουμε καλό είναι να σκεφτόμαστε και να μην προτρέχουμε...

Σιγά μην αντικαταστήσουμε και τα βιβλία με ipad.Έλεος.

Με ρώτησε κανείς εμένα αν θέλω να διαβάζω από μια οθόνη?

Τα βιβλία δεν πρόκειται να αντικατασταθούν,τουλάχιστον όσο ζω εγώ:p

Link to comment
Share on other sites

Να σημειώσω για άλλη μια φορά (όχι, δεν μάλλιασε ακόμα...) ότι είναι πιο εύκολο να βρεις καλό μάρκετινγκ παρά καλό προϊόν. Πρακτικά, λοιπόν, κάθε εταιρεία θα μπορούσε να προσλάβει επαγγελματίες "αεριτζήδες", αν θέλετε, για να θεοποιούν τα προϊόντα της και άρα να κάνει τρελές πωλήσεις. Αυτοί που πιστεύουν ότι εκεί οφείλεται η επιτυχία της Apple, πιστεύουν επίσης ότι αν μια συσκευή δεν έχει τα καλύτερα specs, δεν αξίζει. Ε, λοιπόν, το πρώτο λέγεται διαφήμιση (και το κάνουν όλοι) και το δεύτερο λέγεται παρελθόν. Το μέλλον είναι στο hardware & software interplay, σε ένα "δέσιμο" δηλαδή των εφαρμογών με το υλικό στο οποίο τρέχουν για μέγιστη απόδοση και αυτό είναι μια τάση που γίνεται πλέον δημοφιλής και δεν περιορίζεται βέβαια μόνο στα προϊόντα της Apple... Edited by ivassilis
Link to comment
Share on other sites

H προσπαθεια συνδεσης της μεχρι στιγμης εμπορικης επιτυχιας του iPad με την στερεοτυπικα αντιμετωπιζομενη πολιτισμικη ρηχοτητα(sic) των Αμερικανων(αληθεια εμεις οι Ελληνες τι πολιτισμικης σταθμης λαος ειμαστε?) ειναι απολυτη κι αποτυχημενη.Κατ'αρχας το κατα ποσο οι Αμερικανοι ειναι "Αμερικανακια" ειναι ενα θεμα που χωρει συζητηση.

 

Απο κει και περα η αμερικανικη αγορα χρησιμοποιειται ως παραδειγμα,οχι μονο επειδη ειναι η πρωτη και η μονη αγορα στην οποια διατιθεται το Ipad προς το παρον,αλλα επειδη τα εγγενη χαρ/κα της (ογκος,οικονομικη κατασταση,consumer diversity κτλ) ειναι τετοια που επιτρεπουν την εξαγωγη εγκυρων συμπερασματων κλιμακας.Ακομα και η κριση/υφεση που δεν εχει εγκαταλειψει ακομα τη χωρα παιζει το ρολο της.

 

Ακομα κι ετσι ομως αν δεχτουμε οτι οι Αμερικανοι καταναλωτες,λογω πολιτισμικης κατωτεροτητας ειναι πειθηνια οργανα της Apple,υπαρχει και το ιστορικο προηγουμενο του Iphone.Και η Γαλλια,για παραδειγμα.Και οι κακοπιστοι θα συμφωνησουν οτι υπαρχουν ποιοτικες διαφορες αναμεσα σε Γαλλους και Αμερικανους(καταναλωτες).H Γαλλια λοιπον,οταν το Iphone απελευθερωθηκε απο την αποκλειστικοτητα της Orange,αναρριχηθηκε στην πρωτη θεση των πωλησεων του iphone στις ευρωπαικες αγορες,μετα απο διπλασιασμο του ογκου πωλησεων.

Και οι Γαλλοι,χαζο-γαλλακια,λοιπον?

 

Οσο για το οτι οι mac-users και γενικα τα Apple fanboys(ω ναι,υπαρχουν και τετοιοι) σπευδουν να αγορασουν καθε νεο προιον της Apple,ειναι κατι που δε θα θελα να το σχολιασω με σοβαροτητα.Ακομα κι αν ισχυει κατι τετοιο(πρακτικα αδυνατο σε τοσο μεγαλο βαθμο),μπραβο στην Apple που προσηλυτιζει τοσο κοσμο με τετοια ευκολια-μηπως μαζι με καθε Ιpad τους μεταβιβαζει και μετοχες της εταιρειας???

 

Ανακεφαλαιωνοντας,πιστευω οτι δεν υπαρχει ουτε καπνος,ουτε φωτια.Ουτε συνωμοσιες,ουτε μαζικη πλυση εγκεφαλου.Υπαρχει μονο αιτιοκρατια.Το μοντελο και τα προιοντα της Apple ειναι τοσο επιτυχημενα διοτι ειναι ανταγωνιστικα.Κι αν δεν ηταν,δε θα πουλουσανε.Οπως τοτε στα μεσα του '90 που η εταιρεια εφτασε στα προθυρα της χρεωκοπιας.

Edited by NTROPIC
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Όσο πιο σημαντική είναι μια καινοτομία, τόσο πιο πολύ αντίδραση συναντάει. Αυτό μας έχει διδάξει η ιστορία :)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω απόλυτα με τις 2 τελευταίες τοποθετήσεις του Οδυσσέα και του Κώστα.

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

@NTROPIC

Οδυσσεα συμφωνω μαζι σου. Ειπες πιο εμπεριστατωμενα και πιο στοιχειοθετημενα τα οσα ελεγα στο φιλο μας και δεν ηθελε να τα καταλαβει. Ισως τωρα τα καταλαβει καλυτερα. Ευγε και παλι :D

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

@red_monster: σεβαστή η άποψή σου, αλλά η δική μου δεν αλλάζει. Καλά τα gadgets και η τεχνολογία, αλλά όλα με μέτρο. Προσωπικά δεν βρίσκω λόγο ύπαρξης των slates και αυτό δεν αλλάζει. Ούτε για e-book readers κάνουν ακόμη, γιατί πρώτα από όλα δεν έχουν την κατάλληλη οθόνη από πλευράς τεχνολογίας για e-reading, πράγμα που καταντάει πολύ κουραστικό για τα μάτια.

 

 

Αυτο το post δικο σου δεν ειναι ? Δεν λες οτι οτι και να βγαλει η Apple, θα το αγοράσουν άμεσα οι mac users, επειδή πρέπει να στηρίξουν την εταιρεία... Αρα μια χαρα συμπερασματα λοιπον βγαζω και δεν ειναι αυθαιρετα.

Σταματω εδω γιατι αυτη η συζητηση δεν βγαζει πουθενα. Οποιος θελει αγοραζει και οποιος δεν θελει δεν αγοραζει φιλε μου. Ελευθερη αγορα ειναι. Να σαι καλα :)

 

@NTROPIC

Οδυσσεα συμφωνω μαζι σου. Ειπες πιο εμπεριστατωμενα και πιο στοιχειοθετημενα τα οσα ελεγα στο φιλο μας και δεν ηθελε να τα καταλαβει. Ισως τωρα τα καταλαβει καλυτερα. Ευγε και παλι :D

 

Φίλε ktsak, δεν υπάρχει θέμα μη κατανόησης ή μη θέλησης για κατανόηση. Είναι θέμα προσωπικής άποψης και αυτό πρέπει να το εμπεδώσουν όσοι συμμετέχουν σε ένα δημόσιο φορουμ. Δεν προσπαθώ να πείσω κάποιον για κάτι ούτε υποτιμώ/αμφισβητώ την διανοητική του ικανότητα, οπότε δεν θα ήθελα να μου το κάνουν. Απλά εξέφρασα μια απορία μου και ένα προσωπικό σχόλιο, στο οποίο εμμένω. Ξανατονίζω πως πίσω από αυτό, είναι το instant buy φαινόμενο του iPad και δεν αναφέρθηκα ούτε καταφέρθηκα εναντίον της Apple (αυτό σου το συμπέρασμα είναι αυθαίρετο).

Ομως αυτός ο όγκος πωλήσεων, όσο και να μην είναι απόλυτα αντιπροσωπευτικός όπως σωστά υπογραμμίζει ο zafos90, εμένα μου προκαλεί απορίες: δηλαδή τόσοι χιλιάδες χρήστες περίμεναν σαν μάνα εξ'ουρανού το iPad; Δεν νομίζω.

 

@ΝTROPIC: η υπερβολή στον λόγο δεν ενισχύει το όποιο επιχείρημα ;)

fanboys υπάρχουν παντού. Κάποιος που παίρνει μόνο nvidia gpu πχ θα συνεχίσει να παίρνει και θα "μάχεται" υπερ της εταιρείας οτι προιον και να κυκλοφορήσει. Στις ΗΠΑ καλώς ή κακώς υπάρχει προβατοποίηση σε πάρα πολλά θέματα, όχι μόνο από την Apple. Η εμπορική προπαγάνδα (έκφραση γάντι πραγματικά zafos) που τρώνε σε ποικίλους τομείς της ζωής τους δεν υπάρχει αλλού στον κόσμο και τα παραδείγματα είναι άπειρα.

Γιατί όμως παμε πάλι στο iPhone και βγαίνουμε πάλι offtopic; Οταν πρωτοκυκλοφόρησε το κινητό ήταν όντως κάτι επαναστατικό και έκανε θραύση. Αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει κάποιος σημαντικός λόγος να το προτιμήσει κάποιος έναντι κάποιου κορυφαίου πχ Android κινητού, πέρα από υποκειμενικά κριτήρια (πχ εμφάνιση, που εξακολουθεί να ξεχωρίζει).

Η μαγκιά της Apple είναι οτι πουλάει "μαγεία" (έπιασε peak με το iPhone και δικαίως παρά τις τεράστιες ελλείψεις του). Είχα βρει ένα άρθρο πριν κανά μήνα πολύ εύστοχο, αν το ξαναπετύχω θα το ποστάρω. Δεν βγάζει πάντα τα κορυφαία προιόντα βάση specs (από το ipod ακόμη, υπήρχαν πολλά καλύτερα mp3 players), αλλά δίνει μια άλλη νότα στην εμπειρία χρήσης και φυσικά ξέρει ακριβώς πως να πλασάρει το προιόν της. Οπως είπα και σε άλλο θέμα, η μειοψηφία είναι αυτή που ξέρει γιατί αγοράζει ένα smartphone όπως και η μειοψηφία ασχολείται με το αν έχει ή όχι multitasking το iPhone.

Τα προιόντα της φυσικά και αξίζουν και είναι και ποιοτικά και ανταγωνιστικά, αλλά -κατ'εμέ- έχουν πουλήσει τόσο και λόγω πανέξυπνης marketing. Αυτό δεν υποβαθμίζει όμως τα προιόντα (όπως πολλοί κάνουν το λάθος να πιστεύουν και αρχίζουν οι "κοκορομαχίες"), αλλά εξυψώνει το αντίστοιχο τμήμα της Apple και μαγκιά τους. Και εγώ αν είχα εταιρεία θα ήθελα το τμήμα marketing/research να μου φαίρνει τέτοια αποτελέσματα! :)

 

μηπως μαζι με καθε Ιpad τους μεταβιβαζει και μετοχες της εταιρειας???

Με το σθένος που βλέπω κάποιους να υπερασπίζονται την εταιρεία δεν θα μου έκανε έκπληξη :P

 

Προσωπικά αυτό που δεν μου αρέσει στην Apple είναι η κλειστή πλατφόρμα της με οτι αυτό συνεπάγεται γιαυτό και δεν πήγα σε iPhone. Στην κοπέλα μου όμως πήρα macbook, το οποίο της έχει έρθει κουτί.

Edited by verve77
What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να πω και εγώ κάποια πράγματα που πιστεύω, αλλά δεν παίρνει το θέμα άλλο off topic..

Αυτές οι συζητήσεις πιστεύω θέλουν δικό τους θέμα γιατί σίγουρα αυτού τους είδους τραβάνε από μόνες τους..

 

Και όλοι έχουμε κάποιο λόγο και μάλιστα διαφορετικό για τις επιλογές μας, και είναι όλες σεβαστές..

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Μια ενδιαφερουσα προταση αξεσουαρ που δινει αλλο νοημα στο διλλημα "Ipad ή Netbook"

 

http://img88.imageshack.us/img88/3670/httpipadlapdockcom12708.png

 

iPadLapDock_Demo

 

http://www.ipadlapdock.com/

 

Και νομιζω οτι θα ηταν πολυ χρησιμο ενα τετοιο gadget που θα xρησιμευε και ως θηκη μεταφορας για τα tablets γενικοτερα.Θα δουλευες τη συσκευη σου (σχεδον) σαν συμβατικο laptop,μεχρι τη στιγμη που θα χρειαζοσουν το form-factor του πλακιδιου.

 

(ελπιζω μονο να μην προκειται για hoax :p)

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον κανενα bluetooth keyboard ειναι στη φωτογραφια.

 

Το καλο θα ηταν η βαση - keyboard να εχει και μπαταρια ετσι ωστε οση ωρα το εχεις ετσι να μην πεφτει η μπαταρια του iPad σου.

 

Να μην το παω και παρακατω και η βαση - keyboard να εχει μοντελα και με usb ,με καμερα κτλ κτλ.

 

'Η ακομα καλυτερα (ελπιζω να μην με ακουει ο Steve) αντι για keyboard να ειχε ενα ακομα "iPad" μια οθονη δηλαδη που να ειναι keyboard ή οτι αλλο σου ερθει σε στυλ Nintendo DS και να κλεινει σαν τετραδιο.

 

Πωπω σκεψου ποσα θα μπορουσαν να κανουν!

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Πωπω σκεψου ποσα θα μπορουσαν να κανουν!

 

http://img412.imageshack.us/img412/3571/31mar10b123r3ipad988003.jpg(πρωταπριλιατικο)

 

:p

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Εγω ελεγα για κατι τετοιο

 

http://img9.imageshack.us/img9/7869/newsapponipadkeyboardff.jpg

 

και να το γυρνας καθετα,οριζοντια να χωριζει στα δυο!!!

 

Να ειναι η μια οθονη keyboard οποτε χρειαζεσαι και γενικοτερα να ειναι οτι χρειαζεσαι, keyboard, touchpad, σου ερθει.

Δεν ξερω αν καταλαβαινεις τι ιδεα μου ηρθε!!

 

 

 

Σορρυ για την τελεια φωτο αλλα την εκανα με το paint!

Σορρυ για το off topic

Edited by stamatis3133
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

τι θα γινει ρε παιδια παλι θα ασχοληθουμε με το αν αξιζει τα λεφτα του ή οχι?ελεος πια.εγω την πλακα μου κανω και δεν θελω να μου λεει ο αλλος αν ειμαι κοροιδο ή οχι.ελεος.αφηστε εμασ τα κοροιδα να το παρουμε και σεις γελατε!!!!αυτο δεν σημαινει οτι δεν υπαρχει το δικαιωμα αντιλογιας. αλλα οχι και να μας περνατε για αμερικανακια!!!

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

 

Να ειναι η μια οθονη keyboard οποτε χρειαζεσαι και γενικοτερα να ειναι οτι χρειαζεσαι, keyboard, touchpad, σου ερθει.

Δεν ξερω αν καταλαβαινεις τι ιδεα μου ηρθε!!

 

Σορρυ για την τελεια φωτο αλλα την εκανα με το paint!

Σορρυ για το off topic

 

Ναι,καταλαβα τι εννοεις απ'την αρχη,απλα ειχε πλακα ο παραλληλισμος σου με το DS :D

 

Και συμφωνω οτι υπαρχει πολυ ψωμι & πολλες δυνατοτητες στην αγορα των αξεσουαρ ;)

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα θα υπαρξουν πολλα αξεσουαρ αλλα

χρησιμοποιουν το ιδιο ως αξεσουαρ! Να πω την αληθεια ζηλεψα λιγακι.

(Σορρυ το βιντεο ειναι αρκετα μεγαλο και ο τυπος σουπερ εκνευριστικος με την μαστιχα του, καλυτερα προχωρηστε στο 4:45 )

Link to comment
Share on other sites

iPad jailbreak και "ατιμες" τιμες (?)

 

http://img717.imageshack.us/img717/7688/eshopgr1270926455605.png

 

με εμφαση στο "εκτιμωμενη"

Edited by NTROPIC
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

............ και "ατιμες" τιμες (?)

http://img717.imageshack.us/img717/7688/eshopgr1270926455605.png με εμφαση στο "εκτιμωμενη"

 

Α ρε Ελλαδαρα, και γ@.... τα κερδη :mad:

499 USD = 649 EURO, 599 USD = 749 EURO, δηλαδη παιδια μια η αλλη :!:, τι να πω :mad:

Edited by ktsak

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

http://www.bestdeals.gr/index.php?target=products&product_id=32624

διαθεσιμοτητα 15-4 τωρα τι να πιστεψεις?

ακομα καλυτερο:

http://www.expansys.com.gr/d.aspx?i=195102

καλη τιμη

ρε μας κοροιδευουν?

Edited by nikolasn80

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

http://www.bestdeals.gr/index.php?target=products&product_id=32624

διαθεσιμοτητα 15-4 τωρα τι να πιστεψεις?

ακομα καλυτερο:

http://www.expansys.com.gr/d.aspx?i=195102

καλη τιμη

ρε μας κοροιδευουν?

 

και το vnp το εφερε την πεμπτη 2 κομματια ! στα 669

:p
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad (1st gen - 2010)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...