Jump to content

iPad (1st gen - 2010)


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βάζοντας τες στις επαφές σου!!

 

Μου ήρθε η θήκη!!!!!!!!!!:D Έγινε άλλο.......:p

 

Ποια θήκη πήρες κ από που?

 

Αξίζει τελικά να πάρεις μια θήκη? Δεν ξέρω εμένα μου αρέσει να το πιάνω από πίσω (είναι εν τω μεταξύ κ από μόνο του λίγο βαρύ).... Βέβαια σε τσάντα δε λέει να το βάλεις έτσι...

 

Αλλα ίσως πάρω κ το βγάζω από τη θήκη όταν θέλω να το χρησιμοποιήσω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Macally γκρι;

 

Αpple Μάυρη....:)

 

Ποια θήκη πήρες κ από που?

 

Αξίζει τελικά να πάρεις μια θήκη? Δεν ξέρω εμένα μου αρέσει να το πιάνω από πίσω (είναι εν τω μεταξύ κ από μόνο του λίγο βαρύ).... Βέβαια σε τσάντα δε λέει να το βάλεις έτσι...

 

Αλλα ίσως πάρω κ το βγάζω από τη θήκη όταν θέλω να το χρησιμοποιήσω

 

Για το πια το έγραψα, από ebay.

Kαι βέβαια θέλει θήκη γιατί η ζημιά δεν θέλει και πολύ να γίνει...

Edited by avid

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που ήθελα καιρό τώρα να μπορώ να ακούω μουσική από την περιβόητη "Pandora" στο iPad όλο το ανέβαλλα.

 

Τον τελεταίο καιρο δοκιμάζω αρκετές υπηρεσίες VPN μέχρι να αποφασίσω σε ποια θα καταλήξω ωστόσο πρόσφατα βρήκα μία η οποία είναι από τις λίγες (αν όχι η μοναδική) η οποία προσφέρει prepaid bandwidth, σε αντίθεση με όλες τις υπόλοιες οι οποίες προσφέρουν μεν απεριόριστα δεδομένα, χρειάζεται όμως να ανανεώνονται σε μηνιαία βάση.

 

Πρόκειται για την VPNProNet. Οι ταχύτητες είναι πολύ ικανοποιητικές για μετάδοση ήχου και εικόνας - αν και στο ABC κάποιες φορές η εικόνα μου κολλάει λίγο.

 

Αν θέλετε να περιεργαστείτε εφαρμογές όπως οι Pandora radio και ABC Player μπορείτε να αγοράσετε δεδομένα από την ιστοσελίδα του VPNProNet και να περάσετε τις ρυθμίσεις που θα σας αποσταλούν (server IP, Account, password) πολύ εύκολα μέσα από το μενού Settings > General > Network > VPN > Add VPN Configuration.

 

http://jimiz.net/blog/wp-content/uploads/2010/04/PPTPoptions.png

 

Αφού πλέον το iOS 4 υποστηρίζει αναπαραγωγή ήχου από το Pandora radio στο περιθώριο, μπορείτε να εκμεταλλευτείτε τα δεδομένα και μέσω του iPhone.

 

Απαραίτητη προϋπόθεση είναι να έχετε λογαριασμό στο Αμερικάνικο app store για να μπορέσετε να κατεβάσετε τις συγκεκριμένες εφαρμογές στη συσκευή.

 

Πως μπορώ να περάσω τις επαφές του μέιλ μου στο ipad?

 

Εξαρτάται, σε ποιο mail αναφέρεσαι;

 

Μία καλή -και δωρεάν- πρακτική πάντως, σε iPhone και iPad, είναι να περάσεις όλες τις επαφές σου στο Gmail και να βάλεις να συγχρονίζονται ασύρματα με τη συσκευή μέσω του Google Active Sync.

Link to comment
Share on other sites

 

Εξαρτάται, σε ποιο mail αναφέρεσαι;

 

Μία καλή -και δωρεάν- πρακτική πάντως, σε iPhone και iPad, είναι να περάσεις όλες τις επαφές σου στο Gmail και να βάλεις να συγχρονίζονται ασύρματα με τη συσκευή μέσω του Google Active Sync.

 

Αναφέρομαι σε windows live mail. Δλδ όταν πατάω να γράψω νέο μειλ να μου βγάζει αν επιλέξω σε ποια επαφή θα το στείλω.

 

Επίσης έχω κατεβάσει το Greek keyboard for iPad. Πως μπορώ να το ενσωματώσω στο safari ώστε να γράφω εδώ στο φορουμ ελληνικα?

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να περάσω τις επαφές του μέιλ μου στο ipad?

 

O τροπος του τεχνολογικα ανιδεου :lol:(εμου δηλαδη). στειλε ενα κενο μειλ προς ολους και προς τον ευατο σου....Οταν ανοιξεις το μειλ στο "To" απλα πατα παρατεταμενα επανω στα μειλ τους και create new contact η add to existing contact αναλογως!

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρομαι σε windows live mail. Δλδ όταν πατάω να γράψω νέο μειλ να μου βγάζει αν επιλέξω σε ποια επαφή θα το στείλω.

 

Επίσης έχω κατεβάσει το Greek keyboard for iPad. Πως μπορώ να το ενσωματώσω στο safari ώστε να γράφω εδώ στο φορουμ ελληνικα?

 

1. Θα πας στις επαφές σου στο live και θα κάνεις εξαγωγή σε μορφή CSV. Το αρχείο αυτό μπορείς μετά να το περάσεις στο Gmail και να συγχρονίσεις ασύρματα ή στο outlook και να συγχρονίσεις μέσω iTunes.

 

2. Δεν μπορείς!

 

O τροπος του τεχνολογικα ανιδεου :lol:(εμου δηλαδη). στειλε ενα κενο μειλ προς ολους και προς τον ευατο σου....Οταν ανοιξεις το μειλ στο "To" απλα πατα παρατεταμενα επανω στα μειλ τους και create new contact η add to existing contact αναλογως!

 

:respect:

Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν τα κατάφερα. Γενικά το integration Hotmail με iPad είναι κομμάτι περίπλοκο. Δε μου βγάζει τους άλλους φακέλους, μόνο inbox. Μου εμφανίζει τα παλιά μηνύματα ως unread και πρέπει να τα ανοίξω ένα ένα για να φύγει το unread mark...
Link to comment
Share on other sites

To Live δουλεύει μέσω POP και τα μηνύματα σου μένουν στον server, δεν είναι θέμα συσκευής, αυτό καθορίζεται από την Microsoft η οποία δεν προσφέρει IMAP.

 

Αν θέλεις να διαχειρίζεσαι το hotmail μέσα από το iPad θα πρέπει να βάλεις είτε το mbox είτε το Windows Live Messenger (χρειάζεται Αμερικάνικο λογαριασμό). Δυστυχώς και οι δύο εφαρμογές είναι για το iPhone, αν και το mbox ίσως αναβαθμιστεί σύντομα και για το iPad.

Link to comment
Share on other sites

Πότε παίζει να δούμε εφαρμογές Facebook ή Twitter for iPad? Τώρα με το iOS 4 και τις εφαρμογές που πρέπει να αναβαθμιστούν για να παίζουν στην retina θα μπορούμε να τις βλέπουμε κ κανονικά στο iPad? ή να περιμένουμε για iOS 4 στο iPad (και πότε αυτό?)
Link to comment
Share on other sites

ios4 στο ipad το θελω αν γινεται τωρα ......

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες ειμαι πλεον χωρις Jailbreak.

To ipad το χρησιμοποιω σαν εργαλειο και ειναι δυσκολο να στηνεται απο την αρχη μετα απο καθε update που θα εχουμε.

Oi περισσοτερες εφαρμογες θελουν ρυθμισεις, εισαγωγες ID & password, μεγαλη φασαρια.

Υπάρχουν δεκαδες αρχεια που χρησιμοποιω και ολο και κατι θα ξεφυγει και θα χαθει.

Επειτα υπαρχουν εφαρμογές που χανουν το ιστορικο τους και πολλα αλλα.

 

Φυσικα μου λειπει το multi tasking. *Επισης οσες εφαρμογες κυριως ειδησεογραφικες εχουν προβλημα με το Χ2 στα γραφικα τους.

 

Το προτιμω ετσι παρα μετα απο 2.5 μηνες που θα βγει το ios4 που θα εχω ενα σωρο πραγματα αποθηκευμενα να τα χασω.

 

Φυσικα δεν μπορω να πω οτι ειδα καμια διαφορα περαν ισως της μπαταριας που μπορει να μου φανηκε, επειδη παρεμεινε πολυ ωρα συνδεδεμενο με usb αν και ηταν στο 100% λογω της μεταφορας αρχειων κλπ

Απλα αργησε παρα πολυ να ξεκολλησει απο το 100%.

 

Χρειαζεται επειγοντως multi tasking γιατι ουτε ραδιοφωνο δεν μπορεις να ακουσεις παραλληλα.

 

Εσβυσα απο το iTunes ολες τις «δοκιμαστικες» εφαρμογες και πλεον ειμαι απολυτα καθαρός.

 

Παρεπιπτοντως, διαπιστωσα οτι καποιες εφαρμογές στην σπασμενη εκδοση τους δεν δουλευαν σωστα.

Π.Χ. το ToDo Appigo που ειχε προβληματα στον συχρονισμο μολις αλλαζα wifi δυκτιο. Τωρα συχρονιζει αυτοματα οπου κι αν ειμαι με υποδειγματικο τροπο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

παιδιά θα πάω στην ιταλία στις αρχές αυγούστου λέτε να βρω ipad (16 giga) η όχι?

 

Και γιατι δεν πας σε ενα Makro, εδω στην Ελλαδα να παρεις ? 559 Ευρω + ΦΠΑ τα 16 GB και 659 Ευρω + ΦΠΑ τα 32 GB :D

Σημερα μου ηρθε το διαφημιστικο φυλλαδιο :rolleyes:

Edited by ktsak

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Και γιατι δεν πας σε ενα Makro, εδω στην Ελλαδα να παρεις ? 559 Ευρω + ΦΠΑ τα 16 GB και 659 Ευρω + ΦΠΑ τα 32 GB :D

Σημερα μου ηρθε το διαφημιστικο φυλλαδιο :rolleyes:

 

xmmm....:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

το makro που ειναι??

εχει και site??

ευχαριστω!!:)

 

Δες εδω http://www.makro.gr/pages/map_greece.cfm :rolleyes:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

:confused::confused:

ευχαριστω!!

δηλ.το εχει διαθεσιμο??

θα παω μια βολτα να δω αυριο.

ελπιζω να το εχουνε στην Λαρισα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:confused::confused:

ευχαριστω!!

δηλ.το εχει διαθεσιμο??

θα παω μια βολτα να δω αυριο.

ελπιζω να το εχουνε στην Λαρισα.

 

Έχεις υπόψη ότι πρέπει να έχεις κάρτα επαγγελματία για να μπεις στο κατάστημα που θεωρητικά απευθύνεται σε εμπόρους, άρα αν δεν έχεις ή δεν μπορείς να βγάλεις πρέπει να πας με κάποιο φίλο που έχει :)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

παλι καλα εχει ενας φιλος μου.

θα το κοιταξω αυριο και ελπιζω να

εχει κανενα κομματι.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παλι καλα εχει ενας φιλος μου.

θα το κοιταξω αυριο και ελπιζω να

εχει κανενα κομματι.:O

 

Δες εδω. Δεν εχει Λαρισα :O

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

τλκ για μενα που δεν εχω 60 ευρω να δωσω ξερετε τι παιζει στην ρωμη υπαρχει διαθεσιμοτητα η @@?
Link to comment
Share on other sites

Το βασικότερο είναι οτι στο Ελλαδιστάν ζητάνε ότι θέλουν για το ipad! Επίσης το "περίεργο" είναι πως καμία ελληνική εταιρία κινητής (επειδή ρώτησα) δε θα φέρει το 3G γιατί λένε οτι είναι ακριβό για την ελληνική αγορά και δε συμφέρει.
Link to comment
Share on other sites

τλκ για μενα που δεν εχω 60 ευρω να δωσω ξερετε τι παιζει στην ρωμη υπαρχει διαθεσιμοτητα η @@?

 

Εμείς γιατί θα έπρεπε να ξέρουμε αν υπάρχει διαθεσιμότητα στην ιταλία...??:confused:

 

Λογικά τώρα που κόπασε η θύελλα θα έχει...

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad (1st gen - 2010)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...