Jump to content

iPad (1st gen - 2010)


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αλλιώς για να μην κάνεις jb περιμένεις την αναβάθμιση του firmware σε iOS4 που όπως λέγεται δεν αργεί. Από το φθινόπωρο... (βέβαια φθινόπωρο είναι κ η 1η σεπτεμβρίου και η 30η νοεμβρίου)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αλλιώς για να μην κάνεις jb περιμένεις την αναβάθμιση του firmware σε iOS4 που όπως λέγεται δεν αργεί. Από το φθινόπωρο... (βέβαια φθινόπωρο είναι κ η 1η σεπτεμβρίου και η 30η νοεμβρίου)

Ακριβως και μαλλον η δευτερη ημερομηνια ειναι πιο κοντα στην πραγματικοτητα γιατι η Ελλαδα δεν ειναι μεσα στις επομενες χωρες που θα κυκλοφορισει το iPad και πιθανως ουτε στις μεθεπομενες.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. A, μάλιστα, μάλλον θα περιμένω μιας και δε βιάζομαι ιδιαίτερα.

 

Αν έχετε και κάποια ιδέα για το θέμα με τις φωτό που μπαίνουν στο ipad χύμα και όχι με αλφαβητική σειρά όπως ειναι στο λαπτοπ μου θα με βοηθούσατε πολύ.

 

(σημ. οι φωτό έχουν τίτλους με αγγλικούς χαρακτήρες)

Link to comment
Share on other sites

Το iOS4 αφορά όλον τον κόσμο, όχι μόνο εκεί που έχει κυκλοφορήσει επίσημα η συσκευή. Πάντως εμένα, εντελώς ανεπίσημα, είχε πάρει το αυτί μου στο Public ότι θα έρθει τέλη Αυγούστου..
Link to comment
Share on other sites

Oύτε στο αιώνα το άπαντα δεν θα μπουν ελληνικά... Γιαυτό σπάστε και πληρώστε γιατί θα το έχετε μόνο για Games..

 

Προσωπική άποψη.. Αφού μου λέτε γιατί να έχει ελληνικά αφού δεν έρχεται στην ελλάδα...

Είδαμε και το iPhone που ήρθε και τα είδαμε μετά από ένα χρόνο σχεδόν...

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, πως σβηνουμε τον σελιδοδεικτη από το springboard; Αν διαγράψουμε το package από το cydia θα σβηστουν και τα ελληνικα;

Επίσης, σε περιπτωση restore την εφαρμογή που την ξαναβρησκουμε;

 

Edit οκ το βρήκα σε προηγούμενο post πως το σβηνουμε αλλα έχω ακόμα το δεύτερο ερώτημα..

Edited by johnsour

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, πως σβηνουμε τον σελιδοδεικτη από το springboard; Αν διαγράψουμε το package από το cydia θα σβηστουν και τα ελληνικα;

Επίσης, σε περιπτωση restore την εφαρμογή που την ξαναβρησκουμε;

 

Edit οκ το βρήκα σε προηγούμενο post πως το σβηνουμε αλλα έχω ακόμα το δεύτερο ερώτημα..

 

Μόλις επιχειρήσεις να την ξανακατεβασεις μετά από restore, αναγνωρίζει το cydia το iPad σου και βλέπει ότι είναι αγορασμενη, οπότε σου επιτρέπει να την ξανά εγκαταστησεις.

 

Αυτό γίνεται με όλες τις εφαρμογές από cydia πλην ελαχίστων όπως το iDialer.

Για παράδειγμα είχα αγοράσει το iFile από τον καιρό που είχα το iPhone.

Μόλις έδωσα το ID & password από το Facebook μου είδε ότι την είχα αγοράσει και μου επέτρεψε την εγκατάσταση της εφαρμογής.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Oύτε στο αιώνα το άπαντα δεν θα μπουν ελληνικά... Γιαυτό σπάστε και πληρώστε γιατί θα το έχετε μόνο για Games..

 

Προσωπική άποψη.. Αφού μου λέτε γιατί να έχει ελληνικά αφού δεν έρχεται στην ελλάδα...

Είδαμε και το iPhone που ήρθε και τα είδαμε μετά από ένα χρόνο σχεδόν...

 

1.- με το os4 θα μπουνε και τα ελληνικα , γιατι οχι αλλωστε

2.- η τιμη του ειναι εξωφρενικη , βεβαια ο,τι γουσταρει βαζει αφου το εκανε , αλλα σε εβραιο εγω δεν δινω χρηματα (ειδικα μετα απο αυτο που εκαναν, μακαρι να το εκανε ελληνας με τη μια θα τα εδινα και με χαρα ) θα το βρω που θα παει .... και μη μου πειτε για δικαιωματα κλπ , αφου ολοι εχουμε το installus μεσα ε :rolleyes:

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε, δεν εχουμε όλοι το installus και τόσους μήνες δεν "αξιωθηκε" κανένας Έλληνας developer να δωσει λύση, ειναι απασχολημένοι να βγάζουν τριτοκλασατες εφαρμογές αντιγράφοντας ο ένας τον άλλο, πλην ελαχίστων εξαιρέσεων.

 

Ευχαριστώ θα επρεπε να λέμε γιατι ο άνθρωπος μας έλαβε υπόψιν οταν του στειλαμε τα email να ασχοληθεί και με τα ελληνικα και όχι να τον βριζουμε κι απο πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε, δεν εχουμε όλοι το installus και τόσους μήνες δεν "αξιωθηκε" κανένας Έλληνας developer να δωσει λύση, ειναι απασχολημένοι να βγάζουν τριτοκλασατες εφαρμογές αντιγράφοντας ο ένας τον άλλο, πλην ελαχίστων εξαιρέσεων.

 

Ευχαριστώ θα επρεπε να λέμε γιατι ο άνθρωπος μας έλαβε υπόψιν οταν του στειλαμε τα email να ασχοληθεί και με τα ελληνικα και όχι να τον βριζουμε κι απο πάνω.

 

στον πρωτο τομεα εχεις ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΑΙΟ

στον δευτερο ομως sorry .... ας μην επεκταθω γιατι θα ειναι off topic

Γενικα ομως εχεις δικαιο δεν λεω , αλλα ειπαμε εγω χρηματα σε εβραιο δεν δινω

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Μετά το τελευταίο update στο angry birds έχω ένα πρόβλημα.

Μερικες φορες κρασαρει η εφαρμογή μετά από έξοδο και δεν ανοίγει.

Αναγκαστικά θέλει επανεγκατασταση και να ξανά αρχίσω τα levels από την αρχή.

Δοκίμασα να κρατησω backup to documents & Library με το ifile αλλά μόλις τα ρίχνω συνεχίζει το πρόβλημα.

Έχω δοκιμάσει και restart αλλά δεν λύνεται θέλει οπωσδήποτε επανεγκατασταση.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μετά το τελευταίο update στο angry birds έχω ένα πρόβλημα.

Μερικες φορες κρασαρει η εφαρμογή μετά από έξοδο και δεν ανοίγει.

Αναγκαστικά θέλει επανεγκατασταση και να ξανά αρχίσω τα levels από την αρχή.

Δοκίμασα να κρατησω backup to documents & Library με το ifile αλλά μόλις τα ρίχνω συνεχίζει το πρόβλημα.

Έχω δοκιμάσει και restart αλλά δεν λύνεται θέλει οπωσδήποτε επανεγκατασταση.

 

Δε σου τα κρατάει στο iTunes τα saves?

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Δε σου τα κρατάει στο iTunes τα saves?

 

Όχι τίποτα είναι σαν πρώτη εγκατάσταση πιθανώς γιατί το κάνω απ ευθείας από το ipad

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Όχι τίποτα είναι σαν πρώτη εγκατάσταση πιθανώς γιατί το κάνω απ ευθείας από το ipad

 

Δοκίμασε να το περάσεις απο το iTunes παιξε λίγο και κάνε ενα συγχρονισμό μετά με το iTunes!

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Μόλις αγορασα και εγώ τα Ελληνικά!! Άλλο επίπεδο να γράφεις απευθείας.

 

Τόνους πως βάζουμε; Η μόνο αυτόματα μπορούν να μπαίνουν;

 

ΥΓ. Με την ευκαιρία αγορασα και το I file.

 

Επίσης να κάνω ένα μίνι review για το camera connection kit που αγορασα την Παρασκευή. Με απλά λόγια, σου δίνει USB και sd card στο iPad. Συνδεεις οποιδηποτε φλασακι, βλέπεις με το ifile απευθείας τα περιεχόμενα του και τα κανείς copy paste στο αρμόδιο προγραμμα και τα παίζεις. Κάποια αρχεία όπως PDF κλπ σου βγάζει επιλογή να τα ανοίξεις με το κατάλληλο προγραμμα όπως το good reader, αλλά έτσι κι αλλιώς τα κάνει αυτόματα copy στον φάκελο τους...

 

Ταινίες avi παίζω με το oplayer HD απευθείας, νομίζω όμως θέλει τους υποτιτλους ενσωματομενους...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις αγορασα και εγώ τα Ελληνικά!! Άλλο επίπεδο να γράφεις απευθείας.

 

Τόνους πως βάζουμε; Η μόνο αυτόματα μπορούν να μπαίνουν;

 

ΥΓ. Με την ευκαιρία αγορασα και το I file.

 

Επίσης να κάνω ένα μίνι review για το camera connection kit που αγορασα την Παρασκευή. Με απλά λόγια, σου δίνει USB και sd card στο iPad. Συνδεεις οποιδηποτε φλασακι, βλέπεις με το ifile απευθείας τα περιεχόμενα του και τα κανείς copy paste στο αρμόδιο προγραμμα και τα παίζεις. Κάποια αρχεία όπως PDF κλπ σου βγάζει επιλογή να τα ανοίξεις με το κατάλληλο προγραμμα όπως το good reader, αλλά έτσι κι αλλιώς τα κάνει αυτόματα copy στον φάκελο τους...

 

Ταινίες avi παίζω με το oplayer HD απευθείας, νομίζω όμως θέλει τους υποτιτλους ενσωματομενους...

Θα μπορουσες να μας πεις απο που το αγορασες το camera kit και ποσο;

Σ ευχαριστω.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Απο το δικό μας play247, ετοιμοπαράδοτο με 46Ε.

 

Τώρα βέβαια που το ψάχνω στο μαγαζι και στο skroutz (απο εκειτο βρήκα) δεν βλέπω διαθεσιμότητα. Λες να είχαν φέρει ένα και να το πήρα εγώ; Ένα τηλέφωνο πάντως δεν βλάπτει για όποιον ενδιαφέρεται...

Link to comment
Share on other sites

εγω το πηρα απο expansys 50E

μαζι με μεταφορικα.

ενω στο play μου εβγαινε 53 με μεταφορικα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αλλο ενα φαουλ απο την apple. Δεν φτανει που το πουλαει σε τρελη τιμη 29$ ενω μπορουσε να το εχει στο πακετο με μια επιβαρινση στην τιμη, δεν φροντισαν να καλυψουν την ζητηση με αποτελεσμα την ανεπαρκεια και την πωληση στην μαυρη αγορα σε πληστιριασμους του ebay.

 

Προκειται για κατι που το χρειαζονται ολοι οι κατοχοι της συσκευης λογο της ευκολιας για αμεση αποθηκευση φωτογραφιων. Αρα κακως δεν το εβαλαν στο αρχικο πακετο. Θα μου πειτε εδω δεν εχουν βαλει ακουστικα, θα βαλουν τον ανταπτορα.:mad:

 

Ετσι ειναι παιδια. Οταν εχεις αριστα προιοντα και μαγαζι γωνια με ουρες, ακολουθεις αυτην την τακτικη. Ολοι οι μεγαλοι αυτο κανουν.

 

Αν τωρα αγορασεις απο μια εταιρεια που την καιει ο ανταγωνισμος, σου βαζει στο κουτι οτι γουσταρεις γιατι αλλιως δεν μπορει να πουλησει.

 

Εγω παντως δεν δινω 60 ευρω. Προτιμω να κανω την δουλεια μου μεσω, Dropbox & iTunes η εστω με mail. Θα το αγορασω μονο οταν η τιμη τους στα μαγαζια στην Ελλαδα γινει λογικη δηλαδη με μεταφορικα και τελωνειο καπου στα 35 ευρω.

 

Προχθες ειχα παει στο καταστημα που πουλα apple εδω στο Cairo. Προσπαθησαν να μου πουλησουν την γνησια θηκη.

Τους λεω ειμαι σιγουρος οτι την εχετε πανακριβα.

Μου λεει ο υπάλληλος οχι οχι.

Ρωταω ποσο και μου λεει 750 λιρες δηλαδη 100 ευρω.

Βαζω τα γελια και του λεω χωρις ντροπη. Εχετε πολλους βλακες εδω στην Αιγυπτο, θελετε και εισαγομενους σαν εμενα; Δεν σας φτανουν οι δικοι σας;

Απο 23.5 ευρω που κοστιζει στην Αμερικη ηθελαν 100.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μόλις αγορασα και εγώ τα Ελληνικά!! Άλλο επίπεδο να γράφεις απευθείας.

 

Τόνους πως βάζουμε; Η μόνο αυτόματα μπορούν να μπαίνουν;

 

ΥΓ. Με την ευκαιρία αγορασα και το I file.

 

Επίσης να κάνω ένα μίνι review για το camera connection kit που αγορασα την Παρασκευή. Με απλά λόγια, σου δίνει USB και sd card στο iPad. Συνδεεις οποιδηποτε φλασακι, βλέπεις με το ifile απευθείας τα περιεχόμενα του και τα κανείς copy paste στο αρμόδιο προγραμμα και τα παίζεις. Κάποια αρχεία όπως PDF κλπ σου βγάζει επιλογή να τα ανοίξεις με το κατάλληλο προγραμμα όπως το good reader, αλλά έτσι κι αλλιώς τα κάνει αυτόματα copy στον φάκελο τους...

 

Ταινίες avi παίζω με το oplayer HD απευθείας, νομίζω όμως θέλει τους υποτιτλους ενσωματομενους...

 

Φίλε αυτό το oplayer HD είναι καλό? Αξίζει τα λεφτά του? Παίζει smoothly avi χωρίς να κολλάει?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε αυτό το oplayer HD είναι καλό? Αξίζει τα λεφτά του? Παίζει smoothly avi χωρίς να κολλάει?

 

Κοιτά, δεν έχω δει ταινία ολόκληρη. Εμένα μου φαίνεται πως παιζει όπως και το yxplayer, δηλαδή έχει λίγο πιο χαμηλό frame rate αλλά κατα την γνώμη μου δεν επηρρεαζει την άνεση του να κατεβάζει και να βλέπεις την ταινία άμεσα...

Link to comment
Share on other sites

Έχει τύχει σε κανέναν να κολλήσει κατα την διάρκεια αναπαραγωγής βίντεο; Μου έχει τύχει κάποιες φορές κυρίως από streaming μέσω air video αλλά και από YouTube! Μόνο με restart ξεκολλαει..

Διάβασα ότι παίζει να είναι και hardware πρόβλημα..ξέρει κανείς κάτι παραπάνω;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις αγορασα και εγώ τα Ελληνικά!! Άλλο επίπεδο να γράφεις απευθείας.

 

Τόνους πως βάζουμε; Η μόνο αυτόματα μπορούν να μπαίνουν;

 

ΥΓ. Με την ευκαιρία αγορασα και το I file.

 

Επίσης να κάνω ένα μίνι review για το camera connection kit που αγορασα την Παρασκευή. Με απλά λόγια, σου δίνει USB και sd card στο iPad. Συνδεεις οποιδηποτε φλασακι, βλέπεις με το ifile απευθείας τα περιεχόμενα του και τα κανείς copy paste στο αρμόδιο προγραμμα και τα παίζεις. Κάποια αρχεία όπως PDF κλπ σου βγάζει επιλογή να τα ανοίξεις με το κατάλληλο προγραμμα όπως το good reader, αλλά έτσι κι αλλιώς τα κάνει αυτόματα copy στον φάκελο τους...

 

Ταινίες avi παίζω με το oplayer HD απευθείας, νομίζω όμως θέλει τους υποτιτλους ενσωματομενους...

 

Τόνους βάζεις με το πάνω αριστερό πλήκτρο.

Ακούγεται ενδιαφέρον το camera connection kit. Για πες εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορει καποιος που εχει ασχοληθει λιγο περισσοτερο, γιατι τωρα το επιασα πρωτη φορα και τα εκανα θαλασσα, να δωσει γενικες ρυθμισεις για το calibre. Το δοκιμασα με ενα pdf και μου βγαζει το κειμενο νουμερα και συμβολα.:D
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad (1st gen - 2010)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...