Jump to content

Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια βοηθειστε με σας παρακαλω γιατι με εχουν πιασει τα νευρα μου.εχω βαλει το sygic αλλα δεν μπορει να βρει σημα.δεν βρισκει ουτε ενα δορυφορο πρεπει να κανω καποια ρυθμιση;
adok13
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδια βοηθειστε με σας παρακαλω γιατι με εχουν πιασει τα νευρα μου.εχω βαλει το sygic αλλα δεν μπορει να βρει σημα.δεν βρισκει ουτε ενα δορυφορο πρεπει να κανω καποια ρυθμιση;

 

Με τα αλλα προγραμματα βρισκεις σημα?

Την πρωτη φορα που θα ανοιξεις το gps πρεπει να περιμενεις αρκετο χρονο (1-2 λεπτα) και να εισαι σε ανοιχτο χωρο.

Δες αν στις ρυθμισεις υπαρχει επιλογη για εσωτερικο gps και επελεξε την, μην τυχον και ψαχνει για εξωτερικο καθε φορα.

Αν τα αλλα προγραμματα gps δουλευουν τοτε φταει το sygic σου, ειναι απλο.

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Με τα αλλα προγραμματα βρισκεις σημα?

Την πρωτη φορα που θα ανοιξεις το gps πρεπει να περιμενεις αρκετο χρονο (1-2 λεπτα) και να εισαι σε ανοιχτο χωρο.

Δες αν στις ρυθμισεις υπαρχει επιλογη για εσωτερικο gps και επελεξε την, μην τυχον και ψαχνει για εξωτερικο καθε φορα.

Αν τα αλλα προγραμματα gps δουλευουν τοτε φταει το sygic σου, ειναι απλο.

το ξερω οτι κατι γινεται με το προγραμμα αλλα ρωταω μηπως θελει καμια ρυθμιση το sygic;

adok13
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να φταει ειτε το παιχνιδι, η εφαρμογη που χρησιμοποιεις για sign ή τα πιστοποιητικα σου.

Απο εφαρμογες του pc προτιμησε τις SIScontent ή signtool και απο κινητο το freesigner (δεν δουλευει καλα σε μεγαλα αρχεια ομως).

Επίσης κανε αιτηση για πιστοποιητικα απο opda, τα οποια δουλευουν σιγουρα.

Δοκιμασε και πες μας...

 

 

Φίλε πάλι τα κατάφερες. Από χθες το βράδυ υπογράφω κανονικά. Δεν έφταιγαν τα αρχεία από το s60cert.com αλλά η εφαρμογή. Έβαλα το SIScontent και όλα δουλεύουν ρολόϊ. Πιστεύω ότι πρέπει να σε προτείνουμε ως moderator των Vivaz threads. Και πάλι σε ευχαριστώ πολύ. :up:

 

Με τα HD παιχνίδια το τηλέφωνο δείχνει πραγματικά τις δυνατότητες που έχει χάρη και στον ξεχωριστό επεξεργαστή γραφικών.

 

Το Ferrari GT όλα τα λεφτά. :dance:

To πρώτο Motorola της Cosmote - Motorola Cd930 - Nokia 3650 - Nokia 5140i - Nokia 3110c - Sony Ericsson Vivaz Pro - Sony Xperia Sola
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το gps διαβάζω ότι δεν σας βρίσκει δορυφόρους ή αργεί παρά πόλη,

στην κατάσταση αναμονής πατάμε

 

κόκκινο-πράσινο-κόκκινο-κόκκινο-πράσινο-κόκκινο

 

εκεί θα εμφανίσει το κρυφό μενού και επιλεγούμε

''δόκιμες συσκευής'' μετά

''GPS'' και μετά πατάμε το

'διαγρ. Δεδομ.υποβο…''

 

Υ.Γ. το έχει αναφέρει ένας φίλος στο φόρουμ για το satio και όσοι το δοκιμάσαμε κλειδώνει κατευθείαν….

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

το ξερω οτι κατι γινεται με το προγραμμα αλλα ρωταω μηπως θελει καμια ρυθμιση το sygic;

 

Δεν φταίει το πρόγραμμα,μάλιστα μπορείς να περάσεις την καινούργια έκδοση sygic mobile maps 10 v8.22 που την τρέχει άψογα.Στην αρχικοποίηση θα περιμένεις αδερφέ,από 3-10 λεπτά (δεν είναι στάνταρ).

Φιλικά Βασίλης...
Link to comment
Share on other sites

τελικα δεν ξερω τι γινεται με το sygic.

αν ανοιξω το sygic κατευθειαν δεν μου βρισκει ουτε ενα δορυφορο.

αν παω πρωτα στις υπηρεσιες εντοπισμου, εντοπισμος θεσης,μεσα απο το μενου του vivaz και κλειδωσω εκει δορυφορους,μετα που ανοιγω το sygic εχει ηδη κλειδωμενους δορυφορους.

εχω το 8.14 στο 8.22 λες να εχει διορθωθει αυτο το προβλημα;θ ατο δοκιμασω.

adok13
Link to comment
Share on other sites

Το Rally Master Pro εμφανίζεται στο playnow! μόνο σε unbranded κινητα; Γιατί σε κινητό από cosmote που δοκίμασα δεν το εμφανίζει

 

Πάντως για backup του κινητού καλό είναι και το MyPhone Explorer που πλέον λειτουργει και με τα Android κινητά της SE

Edited by GsM
Link to comment
Share on other sites

το απλο προγραμμα πλοηγησης που εχει εγκατεστημενο το vivaz δεν λειτουργει χωρις ιντερνετ?ολο μου βγαζει μηνυμα πως δεν λειτουργει σε κλειστους χωρους ενω εγω το εχω στο μπαλκονι και μενω και ρετιρε!!!

Κατι αλλο το ρολοι ενω το εχω σε αυτοματη ενημερωση αυτο καμια φορα τα χανει και δειχνει οτι ναναι ωρα. ξερει κανεις τι γινετε? εχω wind

You'll Never Walk Alone
Link to comment
Share on other sites

το απλο προγραμμα πλοηγησης που εχει εγκατεστημενο το vivaz δεν λειτουργει χωρις ιντερνετ?ολο μου βγαζει μηνυμα πως δεν λειτουργει σε κλειστους χωρους ενω εγω το εχω στο μπαλκονι και μενω και ρετιρε!!!

Κατι αλλο το ρολοι ενω το εχω σε αυτοματη ενημερωση αυτο καμια φορα τα χανει και δειχνει οτι ναναι ωρα. ξερει κανεις τι γινετε? εχω wind

 

Ναι, βγαλε την αυτοματη ενημερωση, και ρυθμισε μια φορα χειροκινητα την ωρα και θα εισαι ΟΚ. Μαλλον καποιο Bug ειναι.

Οσο για το προγραμμα πλοηγησης λειτουργει μια χαρα χωρις ιντερνετ. Απλα οταν παει να συνδεθει πατα ακυρο.

Αν αργει πολυ να κλειδωσει πατα διαγραφη δεδομενων υποβοηθησης gps απο το κρυφο μενου, οπως εχει περιγραφει σε προηγουμενα ποστ.

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Tις καλυτερες εντυπωσεις μου αφησε το sygic μετα απο πολυωρη χρηση!

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες.συνχαριτηρια για το ομορφο φορουμ σας.εχω το sony vivaz το απλο και θα ηθελα να με βοηθησει καποιος στο πως να περασω χαρτες για λειτουργια gps κατα προτημιση free .ευχαριστω :)
Link to comment
Share on other sites

Ειχα ρωτησει και πριν λιγο καιρο αλλα τελικα δεν απαντησε κανεισ. βρηκα εναν οδηγο και εκανα sign το κινητο κατεβασα λοιπον τα δυο αρχεια οταν ολοκληρωθηκε η διαδικασια αλλα μετα τι τα κανω αυτα τα αρχεια?
SAMSUNG GALAXY S II
Link to comment
Share on other sites

Ειχα ρωτησει και πριν λιγο καιρο αλλα τελικα δεν απαντησε κανεισ. βρηκα εναν οδηγο και εκανα sign το κινητο κατεβασα λοιπον τα δυο αρχεια οταν ολοκληρωθηκε η διαδικασια αλλα μετα τι τα κανω αυτα τα αρχεια?

 

Θα κατεβάσεις και το singSIStool και θα κάνεις sign όποια εφαρμογή θέλεις, είναι απλή η χρήση του.

Redmi Note 5

Samsung Note 2 "Eclipse V9 Extreme Mod V2 by Onirama 23-07-2017"

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει να μου πει καποιος απο που μπορω να κατεβαζω εφαρμογες

γιατι το playnow δεν εχει κ πολλες..ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Τα παιχνιδια ειναι εδω:

hχχp://www.megaupload.com/?d=917T1DOU

Enjoy!

 

 

εκανα τα παιχνιαδια unsign και τα ξαναεκανα sign αλλα δε δουλευουν τα περισσοτερα.μονο το prince of persia καταφερα να βαλω

Edited by zxr

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

εκανα τα παιχνιαδια unsign και τα ξαναεκανα sign αλλα δε δουλευουν τα περισσοτερα.μονο το prince of persia καταφερα να βαλω

 

Λοιπον οπως εχω ξαναγραψει, 3 ειναι οι παραγοντες που μπορει να δημιουργησουν προβλημα:

1. Tα παιχνιδια

2. Τα πιστοποιητικα

3. Η εφαρμογη με την οποια τα υπογραφεις

 

Μιας και τα παιχνιδια ειναι δοκιμασμενα δεκαδες φορες, μενουν τα αλλα 2.

Παρε τα πιστοποιητικα σου απο opda, αν τα εχεις απο αλλου και ξαναδοκιμασε.

Επισης αν χρησιμοποιεις το signsis παρατα το και κατεβασε το SignTool ή το SIScontents.

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον οπως εχω ξαναγραψει, 3 ειναι οι παραγοντες που μπορει να δημιουργησουν προβλημα:

1. Tα παιχνιδια

2. Τα πιστοποιητικα

3. Η εφαρμογη με την οποια τα υπογραφεις

 

Μιας και τα παιχνιδια ειναι δοκιμασμενα δεκαδες φορες, μενουν τα αλλα 2.

Παρε τα πιστοποιητικα σου απο opda, αν τα εχεις απο αλλου και ξαναδοκιμασε.

Επισης αν χρησιμοποιεις το signsis παρατα το και κατεβασε το SignTool ή το SIScontents.

 

 

 

εχω πιστοποιητικα εδω και παρα πολυ καιρο απο opda και κανω sing τοσο καιρο με το freesigner μεσς κινητου.τες πα θα δοκιμασω παλι

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

πως κανουμε απεγκατασταση μια οποιαδηποτε εφαρμογη που εχουμε περασει στην συγκεκριμενη συσκευη?σας ευχαριστω προκαταβολικα

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

πως κανουμε απεγκατασταση μια οποιαδηποτε εφαρμογη που εχουμε περασει στην συγκεκριμενη συσκευη?σας ευχαριστω προκαταβολικα

 

 

ρυθμισεις - διαχ. εφαρμογων - εγκατεστημενες εφαρμογες.

Επιλεγεις πια εφαρμογη-παιχνιδι θελεις να αφαιρεσεις.

Μετα κατω αριστερα στις "επιλογες" διαλεγεις "απεγκατασταση"

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

εχω πιστοποιητικα εδω και παρα πολυ καιρο απο opda και κανω sing τοσο καιρο με το freesigner μεσς κινητου.τες πα θα δοκιμασω παλι

 

Ωπα, γιατι τωρα αλλαζει το πραγμα. Το freesigner, το εχω ξαναγραψει, εχει προβλημα με τα μεγαλα αρχεια και ο μονος τροπος να τα κανει σωστα ειναι να μην αφησεις το κινητο να μπει σε αναμονη.

Δηλαδη μην το αφησεις να μαυρισει η οθονη, πατα το δαχτυλο σου πανω συνεχεια μεχρι να τελειωσει το sign.

 

πως κανουμε απεγκατασταση μια οποιαδηποτε εφαρμογη που εχουμε περασει στην συγκεκριμενη συσκευη?σας ευχαριστω προκαταβολικα

 

Πιο ευκολος τροπος ειναι να βρεις τον φακελο που ειναι η εφαρμογη (πχ. εφαρμογες) και να πατησεις επιλογες->οργανωση. Μετα επιλεγεις την εφαρμογη και πατας επιλογες->διαγραφη.

Οι προεγκατεστημενες εφαρμογες οπως το adobe PDF δε διαγραφονται.

Edited by RAZIEL1799
:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Ωπα, γιατι τωρα αλλαζει το πραγμα. Το freesigner, το εχω ξαναγραψει, εχει προβλημα με τα μεγαλα αρχεια και ο μονος τροπος να τα κανει σωστα ειναι να μην αφησεις το κινητο να μπει σε αναμονη.

Δηλαδη μην το αφησεις να μαυρισει η οθονη, πατα το δαχτυλο σου πανω συνεχεια μεχρι να τελειωσει το sign.

 

 

αυτο δεν το ηξερα...8α ξαναδοκιμασω με το τροπο αυτο και αυχομαι ολα να πανε καλα.να φανταστω πρωτα unsign κανονικα και μετα η παραπανω διαδικασια ετσι??

Edited by zxr

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

καμία ιδέα βρε παιδιά...... το έχω με το τελευταίο firmware και ενώ δείχνει ότι είναι φούλ από μπαταρία κλείνει μόνο του και μετά για να ανοίξει πρέπει να το συνδέσω στο ρεύμα :(:(:(

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...