Jump to content

Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή ασχολούμαι καπως με το Symbian , βγαίνει το Genuis για S60? Δεν το είχα ξανακούσει αυτό.. :blink:Σχετικά με τα άλλα δύο , το Sygic δεν το εχω δοκιμάσει στο Vivaz ,αν και υποθέτω πως θα δουλεύει..Για το Ndrive , νομίζω οτι είναι πολύ καλο αυτο εχω εγκατεστημένο στο κινητο και δουλεύει πολυ καλα..(και πλουσιο στα σημεία ενδιαφέροντος )

Πάντως για το Genius εχω ακούσει πολύ καλα λόγια απο χρήστες WM..-

 

Τι να σου πω φίλε μου, δηλώνω άσχετος σε ότι έχει να κάνει με GPS. Πόνεσαν το κεφάλι και τα μάτια μου να διαβάζω εδώ και σε διάφορα άλλα site μπας και βγάλω καμιά άκρη αλλά μάταια. Απ'ότι κατάλαβα τα δεδομένα αλλάζουν συνέχεια μιας και βγαίνουν συνέχεια αναβαθμίσεις.

 

Π.χ. αυτό που λες για το NDrive ότι είναι πλούσιο στα POIs σε ένα τόπικ που συγκρίνει τα Symbian GPS λέει ότι το NDrive είναι πολύ χειρότερο του Sygic (όσον αφορά στα POIs πάντα). Είδα και 2 βιντεάκια από το interface του Sygic και του NDrive και νομίζω ότι του NDrive μου άρεσε περισσότερο.

 

Πάντως αν λες ότι το χρησιμοποιείς και δεν έχει κάποιο bug (όπως διαβάζω για κάποιες εφαρμογές Symbian στο Vivaz) τότε θα σε εμπιστευτώ και θα επιλέξω αυτό. Εκτός κι αν μέχρι αύριο το πρωί βρεθεί κάποιος και υποστηρίξει το αντίθετο! :p

 

Προτείνω το GARMIN Mobile XT

 

Θα το κοιτάξω σαν εναλλάκτικη μετά την αγορά του Vivaz. Για την ώρα οι επιλογές μου είναι ή Sygic ή NDrive ή Genius (αν τελικά βγαίνει σε Symbian) μιας και αυτά είναι τα δώρα που κάνει το Πλαίσιο με αγορά καινούριου smartphone.

 

Ευχαριστώ πάντως! Κάθε γνώμη ευπρόσδεκτη! :happy:

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια εχω κολλησει με ποιο τροπο συνδεομαστε με msn messenger?

πρεπει να κατεβασω καποιο προγραμμα η υπαρχει καποιο προγρμμα μεσα στο κινητο?

Link to comment
Share on other sites

Θα το κοιτάξω σαν εναλλάκτικη μετά την αγορά του Vivaz. Για την ώρα οι επιλογές μου είναι ή Sygic ή NDrive ή Genius (αν τελικά βγαίνει σε Symbian) μιας και αυτά είναι τα δώρα που κάνει το Πλαίσιο με αγορά καινούριου smartphone.

 

Ευχαριστώ πάντως! Κάθε γνώμη ευπρόσδεκτη! :happy:

 

Οτι δεν εχει bugs και λειτουργει άψογα η το Ndrive στο Vivaz , ναι το επιβεβαιώνω..

Για το Garmin τωρα , αν και δεν βγαίνει , λέγεται οτι ειναι το καλύτερο κυρίως για εκτος πόλης , χωματόδρομους και πολυ περισσοτερα POIS απο οποιοδήποτε αλλο, αλλα εχω ακούσει οτι είναι αργο..(σε ΝΟΚΑ συσκευές γιατι το Vivaz εχει διπλασια σχεδον επεξεργαστική ισχύ και πολυ περισσοτερη RAM) ..αλλα αφου δεν το δίνει κιόλας το πλαισιο ως δώρο .. τι συζητάμε:lol:

 

παιδια εχω κολλησει με ποιο τροπο συνδεομαστε με msn messenger?

πρεπει να κατεβασω καποιο προγραμμα η υπαρχει καποιο προγρμμα μεσα στο κινητο?

 

Δοκίμασε το Nimbuzz , Ebuddy (και τα 2 θελουν εγγραφη στην υπηρεσια και να προσθεσεις μετα τις επαφές του MSN, twitter κτλ ) Υπάρχει και το official app , αλλά για καποιο λόγο δεν δουλεύει στην συσκευή μας..Δοκίμασε κανείς και του δουλεύει;

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

thanks φιλε me το nimbuzz εβαζα μονο τα στοιχεια μου του msn αλλα δεν ηξερα οτι πρεπει να κανω εγγραφη και εκει.

μεσα το κινητο εχει και το ΙΜ ενα προγραμμα αλλα δεν μπορω να καταλαβω τι βαζεις στην ρυθμησεις στη επιλογη διευθηνση διακομιστη

Link to comment
Share on other sites

thanks φιλε me το nimbuzz εβαζα μονο τα στοιχεια μου του msn αλλα δεν ηξερα οτι πρεπει να κανω εγγραφη και εκει.

μεσα το κινητο εχει και το ΙΜ ενα προγραμμα αλλα δεν μπορω να καταλαβω τι βαζεις στην ρυθμησεις στη επιλογη διευθηνση διακομιστη

 

Παραθέτω τι βρήκα με μια αναζήτηση σε άλλο κινητό

 

Φίλε eretzum33[/member], η συγκεκριμένη λειτουργία αφορά mobile chatting μέσω του πρωτοκόλλου IMPS.

Όπως καταλαβαίνεις χρειάζεται συνδεθείς με ειδικούς servers που να το υποστηρίζουν. Αυτοί μπορούν να κάνουν και αυτόματα porting στις γνωστές υπηρεσίες IM, όπως το Windows Live Messenger που ζητάς. Ένας τέτοιος δωρεάν server είναι ο http://www.yamigo.com/

 

Προσωπικά θα σου πρότεινα να αποφύγεις τέτοιες «αλχημείες» και να χρησιμοποιήσεις μια εξειδικευμένη IM Java εφαρμογή, όπου θα κάνεις εύκολα, γρήγορα και πιο αποτελεσματικά τη δουλειά σου. Για παράδειγμα το ebuddy, είναι ένας τέτοιος πολύ βολικός clien που υποστιρίζει tMSN, Yahoo!, AIM, Gtalk, ICQ and Facebook chating, και με δυνατότητες που ξεφεύγουν κατά πολύ της λύσης του IMPS Porting. Φυσικά υπάρχουν κι άλλες πολλές παρόμοιες, μια μεγάλη λίστα υπάρχει στο Getjar.com.

 

οπότε καλύτερα να μην μπαινεις σε αλχημείες οπως λεει και ο φίλος πάνω..:D:shifty:

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Θα το κοιτάξω σαν εναλλάκτικη μετά την αγορά του Vivaz. Για την ώρα οι επιλογές μου είναι ή Sygic ή NDrive ή Genius (αν τελικά βγαίνει σε Symbian) μιας και αυτά είναι τα δώρα που κάνει το Πλαίσιο με αγορά καινούριου smartphone.

 

Ευχαριστώ πάντως! Κάθε γνώμη ευπρόσδεκτη! :happy:

Λοιπόν τα έχω δοκιμάσει όλα και έχω εγκατεστημένα τωρα το NDrive 9.3.18 και το GarminXT 5.00.60, και τα δύο δουλεύουν άψογα (ανοιχτά βλέπω παράλληλα στον Taskman 150 ΜΒ ελεύθερης ram-επιστημονική φαντασία για τα ΝΟΚΙΑ:lol::lol:), στο Garmin στην εκκίνηση σου ζητάει αν θέλεις να ενεργοποιήσεις το Bluetooth(προφανώς για την πιθανότητα δέκτη Bluetooth GPS,αμελητέο).

Το Sygic Μobile Maps 8.06 και 7.71 που δοκίμασα εγώ δεν αναγνωρίζει τον εσωτερικό δέκτη GPS του Vivaz οπότε βάλε Χ εδώ(δεν ξέρω τι έκδοση δίνουν τα ζωντόβολα στο ΠΛΑΙΣΙΟ αλλά ειδικά η 8.06 σιγουρα δεν θα είναι και ούτε θα έχουν κάνει τίποτα "μαγικά" για να δουλεύει,εκτός και αν είναι ειδική έκδοση-χλωμό και αυτό).

Το Vivaz ως γνωστόν δεν έχει μαζική εσωτερική μνήμη όπως πχ. το OMNIA HD αλλά έχει μια 8άρα MicroSD εγκατεστημένη out of the box και εκεί είναι και όλη η μνήμη του για τα πάντα(επεκτείνεται στα 16 και πιστεύω εγώ πως και τη 32άρα θα την διάβαζε ενδεχομένως-λέμε τώρα..),σκέψου πως όποιο γνήσιο πρόγραμμα και να σου δοθεί ως δώρο το πολύ σε 2άρα MicroSD θα είναι και αν έχει και προστασία DRM δεν θα μπορείς να την αντιγράψεις για να βάλεις τα αρχεία της στην 8άρα ή μεγαλύτερη οπότε θα λειτουργείς το Vivaz με 2άρα MicroSD....:lol::lol:(ούτε για ζήτω δε φτάνει, μέγεθος φωτό γύρω στα 2ΜΒ και βίντεο 5 ' ....άστο-HD είναι και θέλει πολύ χώρο).

Αν είχε και μαζική μνήμη θα έβαζες άνετα μια 2άρα κάρτα με το NDrive πχ. και δεν θα περιοριζόσουνα αφού αν είχε και 8 GB μαζική θα ήταν όλα καλά και άνετα.

Πάντως για μένα το NDrive είναι πολύ καλό και πλήρες,στο Vivaz λειτουργεί άψογα χωρίς κανένα κόλλημα.

Link to comment
Share on other sites

@rostropol

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου, NDrive λοιπόν. Ας ελπίσουμε να αντιγράφεται (αν και βάσει λογικής, χλωμό το κόβω). Αν όχι θα τους ζητήσω να μου το περάσουν εκείνοι στην 8άρα που έχει το Vivaz, αλλιώς με βλέπω να "αλλάζω" κάρτες όποτε θέλω να χρησιμοποιήσω GPS. Τώρα καταλαβαίνω γιατί "έκραζαν" κάποιοι που είναι σχετικά δύσκολη η πρόσβαση στην MicroSD.

 

Υ.Γ. ακόμα περιμένω το ΟΚ από τους moderators για το αν μπορώ να κάνω λινκ το site με το δωρεάν debranding. :)

Link to comment
Share on other sites

ξερει καποιος καποια εφαρμογη για να ξερω οποτε θελω ποσο % μπαταρια εχω οπως γινοταν σε παλαιοτερα κινητα SE (τα οποια βεβαια δεν ηταν symbian) ? :worry:
Link to comment
Share on other sites

ξερει καποιος καποια εφαρμογη για να ξερω οποτε θελω ποσο % μπαταρια εχω οπως γινοταν σε παλαιοτερα κινητα SE (τα οποια βεβαια δεν ηταν symbian) ? :worry:

 

Ότι κοντινότερο μπόρεσα να βρω σε αυτό που ζητάς είναι:

 

http://www.allaboutsymbian.com/software/item/NSysInfo.php

ή

http://symbianv3.com/nsysinfo-v115/

 

Ελπίζω να "παίζουν" οι symbian3 εφαρμογές σε symbian5 (δεν είχα ποτέ symbian κινητό).

 

Use at your own risk, που λένε και οι άγγλοι! :ninja: :happy:

 

EDIT:

Βρήκα και καλύτερο (για symbian5) εδώ:

http://gallery.mobile9.com/f/1134074/

 

Υ.Γ. Τι σου κάνει η αϋπνία... :D

Edited by atom7
Link to comment
Share on other sites

Ότι κοντινότερο μπόρεσα να βρω σε αυτό που ζητάς είναι:

 

http://www.allaboutsymbian.com/software/item/NSysInfo.php

 

Use at your own risk, που λένε και οι άγγλοι! :ninja: :happy:

 

thx a lot :D αλλα μου λεει οτι το πιστοποιητικο εχει ληξει :cry:

Link to comment
Share on other sites

εγώ δυστυχώς θα αργήσω να τo παραλάβω, αλλα ήθελα να ρωτήσω.. μιας που τραβάει HD video, σε τι codec τo βγάζει? ξέρω ότι είναι 1280x720p

 

και κάτι άλλο υπάρχει κάποιο προστατευτικό για την οθονη όπως στο iphone? μια λεπτή μεβράνη που μπαίνει επάνω για να μην γρατζουνιέται...?

thanks

 

EDIT:

την δεύτερη ερώτηση μου την βρήκα ok. υπάρχει

εδω http://cgi.ebay.com/6x-Screen-Protector-Film-for-Sony-Ericsson-Vivaz-Kurara_W0QQitemZ290420172590QQcmdZViewItemQQptZUK_MobilePhones_MobilePhoneAccessories_MobilePhoneBatteries?hash=item439e64272e

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Για MSN χρησιμοποιω την official εφαρμογη live messanger (5.501.1003_s60v3_s60v5) και δουλευει αψογα.

Τελος μετα απο 2 εβδομαδες σκiσιμο στο internet και στο youtube ειχα χαλασει μονο 50 Mb (Ενημερωση απο την ιδια τη Vodafone). Μαλλον θα πρεπει να βρω καποιον τορρεντ client για να χαλασω τα υπολοιπα 450 :)

 

Αυτο που δεν ξερω αν γινετε, ειναι να κανω τα e-mail apo to gmail account mou να ερχοντε σαν μηνηματα (push mail νομιζω). Ξερει κανεις καποιον τροπο?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα. όταν μου στέλνουνε μηνύματα έχει μόνο ήχο και όχι δόνηση. και στο αθόρυβο δεν έχει δόνηση και στα 2 προφίλ έχω ενεργή την δόνηση. και σε εσάς έτσι είναι?
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

ξερει καποιος καποια εφαρμογη για να ξερω οποτε θελω ποσο % μπαταρια εχω οπως γινοταν σε παλαιοτερα κινητα SE (τα οποια βεβαια δεν ηταν symbian) ? :worry:

 

Αυτό το widget είναι πολύ γρήγορο,εγκατέστησε το και όταν το ανοίγεις σου ζητάει έγκριση-πάτα ΟΚ(Allow for this session).

Σου δείχνει άμεσα μεταξύ άλλων το ποσοστό της μπαταρίας.

http://www.moubail.com/2009/07/deviceinfo-widget-updated-to-version-2-0-new-features/

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ο rostropol! Ίσως είναι καλύτερο από το

http://gallery.mobile9.com/f/1134074/

 

Μόλις πήρα το Vivaz, τελικά μου έδωσαν το GiniusDriver DeLuxe Edition (μονό αυτό είχαν λέει), που απ'ότι βλέπω μάλλον είναι όντως μόνο για Windows Mobile... Άχρηστος ο πλοηγός προς το παρόν λοιπόν...

 

Φεύγω για Σ/Κ, εντυπώσεις κλπ από το κινητό μετά τη Δευτέρα. Καλή Ανάσταση σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. ακόμα περιμένω το ΟΚ από τους moderators για το αν μπορώ να κάνω λινκ το site με το δωρεάν debranding. :)

 

Νομιζω οτι οποιος ενδιαφερεται μπορει να κανει απλα μια αναζητηση στο google.Το εκανα κ εγω και εχω επιτελους το γνησιο firmware της μαμας Sony Ericsson!:cool:

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχην γεια και χαρα σε ολους.Πρωτο μυνημα και θα ηθελα να επιβαλλω τα προβληματα σχετικα με το vivaz μου.

1.Εχω δοκιμασει και τους τρεις πλοηγους(garmin.ndrive,sygic).το garmin και το ndrive μου παρουσιασανε καποια κολληματα.Αλλοτε παιζανε και αλλοτε οχι.στο garmin δεν μπορουσα με τιποτα να εισαγω διευθυνση.οτι και να εγραφα μου εγραφε "δεν βρεθηκε αποτελεσμα".στο ndrive παλι κανα 2 φορες οταν πηγαινε να κανει π

λοηγηση με πετουσε εξω.

2.Και στα 3 προγραμματα κανει παραπολυ ωρα μεχρι να βρει δορυφορους και να τους κλειδωσει.τι μπορει να φταιει?

Κατα τα αλλα το κινητο ειναι super.Ευχαριστω εκ των προτερων.

Και αν τυχει και δε τα ξαναπουμε καλη ανασταση σε ολους.

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχην γεια και χαρα σε ολους.Πρωτο μυνημα και θα ηθελα να επιβαλλω τα προβληματα σχετικα με το vivaz μου.

1.Εχω δοκιμασει και τους τρεις πλοηγους(garmin.ndrive,sygic).το garmin και το ndrive μου παρουσιασανε καποια κολληματα.Αλλοτε παιζανε και αλλοτε οχι.στο garmin δεν μπορουσα με τιποτα να εισαγω διευθυνση.οτι και να εγραφα μου εγραφε "δεν βρεθηκε αποτελεσμα".στο ndrive παλι κανα 2 φορες οταν πηγαινε να κανει π

λοηγηση με πετουσε εξω.

2.Και στα 3 προγραμματα κανει παραπολυ ωρα μεχρι να βρει δορυφορους και να τους κλειδωσει.τι μπορει να φταιει?

Κατα τα αλλα το κινητο ειναι super.Ευχαριστω εκ των προτερων.

Και αν τυχει και δε τα ξαναπουμε καλη ανασταση σε ολους.

 

δεν μπορείς να βάλεις destinator η tomtom?

Link to comment
Share on other sites

δειτε και αυτο το προγραμματακι http://www.megamobilecontent.com/software/Sony-Ericsson-U5i+Vivaz/QuickInfo-i31599/

 

ειναι ενα απλο εργαλειο με το οποιο μπορειτε να δειτε:

 

- Network name

- Network Signal Strength

- Network State

- Cell ID

- Cell LAC (Location Area Code)

- Battery Charge Level

- RAM

- Disk-Space

- Phone Model

- Phone Manufacturer

- Phone Product Type

- Firmware Version

- Platform Version

- IMEI

- Phone Machine ID

- Display Resolution

- Brightness

- Light Timeout

- Screen Saver Timeout

- Auto Lock Status

- Auto Lock Time

- Key Guard Time

- WLan Mac Address

- BlueTooth Status

- Infrared Status

- List of All Active Connections

- List of all Phone Features (Camera, FM Radio, etc.)

- List Of all Installed Applications

Link to comment
Share on other sites

Ουτε ο destinator ούτε ο tomtom παίζουν σε symbian.

Για απορίες στα προγράμματα πλοήγησης κοιτάζτε στα αντίστοιχα θέματα:

sygic: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=240747

garmin: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=228594

Ndrive: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=243482

και ότι άλλο σχετικά με το symbian s60(5th Edition) που διαθέτει το κινητό σας εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=92

 

Κατ'αρχην γεια και χαρα σε ολους.Πρωτο μυνημα και θα ηθελα να επιβαλλω τα προβληματα σχετικα με το vivaz μου.

1.Εχω δοκιμασει και τους τρεις πλοηγους(garmin.ndrive,sygic).το garmin και το ndrive μου παρουσιασανε καποια κολληματα.Αλλοτε παιζανε και αλλοτε οχι.στο garmin δεν μπορουσα με τιποτα να εισαγω διευθυνση.οτι και να εγραφα μου εγραφε "δεν βρεθηκε αποτελεσμα".στο ndrive παλι κανα 2 φορες οταν πηγαινε να κανει π

λοηγηση με πετουσε εξω.

2.Και στα 3 προγραμματα κανει παραπολυ ωρα μεχρι να βρει δορυφορους και να τους κλειδωσει.τι μπορει να φταιει?

Κατα τα αλλα το κινητο ειναι super.Ευχαριστω εκ των προτερων.

Και αν τυχει και δε τα ξαναπουμε καλη ανασταση σε ολους.

Ποιόν χάρτη έβαλες στο garmin;

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Δεν το άντεξα άλλο... το χάρισα στην γυναίκα μου...

 

Το κινητό είναι πάρα πολύ καλό, βίντεο που δεν πιάνετε, φωτογραφία που αγγίζει το τέλειο (για κινητό τηλέφωνο). Αλλά η δυσχρηστία του πολύ κακού λειτουργικού της Νοκια δεν σε αφήνει να χαρείς το τόσο δυνατό κινητό...

 

Αν αυτή η συσκευή ακριβώς όπως ήταν έτρεχε Android 2.1 θα ήταν απλά ΤΕΛΕΙΟ...

 

Back to Hero λοιπόν...

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Δεν το άντεξα άλλο... το χάρισα στην γυναίκα μου...

 

Το κινητό είναι πάρα πολύ καλό, βίντεο που δεν πιάνετε, φωτογραφία που αγγίζει το τέλειο (για κινητό τηλέφωνο). Αλλά η δυσχρηστία του πολύ κακού λειτουργικού της Νοκια δεν σε αφήνει να χαρείς το τόσο δυνατό κινητό...

 

Αν αυτή η συσκευή ακριβώς όπως ήταν έτρεχε Android 2.1 θα ήταν απλά ΤΕΛΕΙΟ...

 

Back to Hero λοιπόν...

Το ότι δεν ξέρεις να χρησιμοποιείς το symbian δεν σημαίνει ότι είναι και δύσχρηστο, το αντίθετο θα έλεγα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω χρησιμοποιήσει symbian πολλές φορές θα ήθελα να μου πείτε από που θα κατεβάζω εφαρμογές π.χ. ndrive,skype,msn,garmin και διάφορες άλλες,ευχαριστώ. Edited by gadget19

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

παιδιά όταν λαμβάνεται μηνύματα έχει δόνηση ή μόνο ήχο? εμένα μόνο ήχο έχει

 

εμενα εχει και τα δυο

 

για να εχεις και τα δυο πρεπει να επεξεργαστεις το καθε προφιλ και να επιλεξεις ηχο και δονηση :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...