Jump to content

All about Alfa Romeo


GTV
 Κοινοποίηση

Σας αρέσει η Μi.To;  

175 members have voted

  1. 1. Σας αρέσει η Μi.To;

    • Ναι
      125
    • Οχι
      50


Recommended Posts

η ωρα ειναι 2"18 παιδια μιλαμε κολλησε ο πισινος μου στο καθισμα της τη πηρα περιπου στις 2 το μεσημερι εκανα μια τσαρκα και μετα το απογευμα τη καθαρισα λιγο γιατι ειχε μαζεψει σκονη κι απο τις 10 εως πριν λιγο δεν την αφησα καθολου,παιδια το αμαξι φυσαει νιωθω ξαναγεννημενος πραγματικα,ασε που χαζεψε πολυς κοσμος μεγαλη γκομενοπαγιδα η ιταλιδα μου,το πηγαινω με 3,5 χιλ στρ εως τωρα κι ετσι δε μπορω να καταλαβω γκαζια ακομα γιατι δε της χωνω,βλεπω ομως οτι εχει καλη αρπα το αμαξι οσο για τις στροφες?παιδια τι να πω ακουγα για τα alfa romeo και δε το πιστευα,μπαινει φανταστικα επειδη εδω δε μπορω να βαλω φωτο θα βαλω στο my gallery κι αυριο θα ριξω περισσοτερες,αχ κοκκινο της φωτιας αυριο παλι....

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

η ωρα ειναι 2"18 παιδια μιλαμε κολλησε ο πισινος μου στο καθισμα της τη πηρα περιπου στις 2 το μεσημερι εκανα μια τσαρκα και μετα το απογευμα τη καθαρισα λιγο γιατι ειχε μαζεψει σκονη κι απο τις 10 εως πριν λιγο δεν την αφησα καθολου,παιδια το αμαξι φυσαει νιωθω ξαναγεννημενος πραγματικα,ασε που χαζεψε πολυς κοσμος μεγαλη γκομενοπαγιδα η ιταλιδα μου,το πηγαινω με 3,5 χιλ στρ εως τωρα κι ετσι δε μπορω να καταλαβω γκαζια ακομα γιατι δε της χωνω,βλεπω ομως οτι εχει καλη αρπα το αμαξι οσο για τις στροφες?παιδια τι να πω ακουγα για τα alfa romeo και δε το πιστευα,μπαινει φανταστικα επειδη εδω δε μπορω να βαλω φωτο θα βαλω στο my gallery κι αυριο θα ριξω περισσοτερες,αχ κοκκινο της φωτιας αυριο παλι....

 

Σε ζηλευω φιλε μου.Ενας ερωτας γεννιεται...

 

 

Photos?????????

 

Ξεκολλα ρε Σακη.Ειπαμε η δικια σου ειναι η ομορφοτερη :p

 

 

Παντως bravo και παλι στους Μιλανεζους.Αφου καταφερνουν να προκαλουν τετοια συναισθηματα στον κοσμο με ενα αυτοκινητο που(κακα τα ψεμματα) βασιζεται στην 156 του 98, το μελλον ειναι λαμπρο.

Link to comment
Share on other sites

ενας ερωτας γεννηθηκε σιγουρα φιλε μου

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αυριο ειναι η μερα του Αμελιδη...Καλοριζικηηηη και στους 2!!Καλοταξιδες οι καλλονες σας... ;) :D
Link to comment
Share on other sites

Απο το στομα σου και.... στις Dirent το αυτι!!!

Αν δεν μου το παραδωσουν και αυριο θα γινει ενας ψιλο-χαμος... 15μερες ετοιμοπαραδωτο αμαξι!!! Σκετο βασανιστηριο... :mad:

Link to comment
Share on other sites

kaloriziki kai kalotaxidi :cool:

tha deis oti me ton xrono o erwtas autos tha perna apo polla stadia!me kiriarxo sinaisthima to pathos...

welcome to the club :)

να σαι καλα φιλε μου.

amellidi τριξε τους λιγο τα δοντια αλλα τι να πω κι εγω που περιμενα 3 μηνες παντως μολις τη παρεις το σπασιμο που χεις φαει θα ξεχαστει αμεσως. :)

αχ πως στριβει :rolleyes:

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

 

Competizione όντως τα βασικά της και τα μυαλά στα κάγκελα... Τετρακίνηση και με έναν νέο έρωτα, θα περάσω τον έρωτα της 147 μου... Αχχχ 2 χρονάκια μείνανε :p

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Eπειδη το Kamal θα βγει σε συνεργασια με την Maserati μετατεθηκε για Ιουνιο 2007 η παρουσιαση του....επισης θα αυξηθουν οι διαστασεις του για να τοποθετηθει ο V8

 

http://digilander.libero.it/bart820/cars/kamal%20geneva.jpg

 

Διαστασεις

 

4,66 Χ 1,9 Χ 1,62

 

Κινητηρες

 

ALFA ROMEO KAMAL

2.8 V6 JTS 230cv

3.2 V6 JTS 260cv

4.2 V8 400cv Quadrifoglio verde

2.4 MJET 200cv

3.0 V6 MJET 250cv

Link to comment
Share on other sites

καλοταξιδα παιδια!!!

αντε καλες βολτες..

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Eπειδη το Kamal θα βγει σε συνεργασια με την Maserati μετατεθηκε για Ιουνιο 2007 η παρουσιαση του....επισης θα αυξηθουν οι διαστασεις του για να τοποθετηθει ο V8

 

http://digilander.libero.it/bart820/cars/kamal%20geneva.jpg

 

Διαστασεις

 

4,66 Χ 1,9 Χ 1,62

 

Κινητηρες

 

ALFA ROMEO KAMAL

2.8 V6 JTS 230cv

3.2 V6 JTS 260cv

4.2 V8 400cv Quadrifoglio verde

2.4 MJET 200cv

3.0 V6 MJET 250cv

 

 

Δεν πίστευα ποτέ οτι θα υπήρχε suv που να μου αρέσει.... Αρε Alfa.... :happy:

Link to comment
Share on other sites

Χαθηκε κι ο amelidis...

 

:) :w00t: :yahoo: :love:

Χαηθηκα, ε??

Λοιπον, εδω και 27 περιπου ωρες εχω ενα πολυ χαζο χαμογελο στο στομα μου που εκτεινεται πραγματικα απο το αριστερο αυτι μεχρι και το δεξι.. Ζω ενα ονειρο και ελπιζω να μην τελειωσει συντομα!! Καθε λιγο και λιγακι τσιμπαω λιγο το χερι μου και ελπιζω να μην ξυπνησω..!

 

Οπως ολοι καταλαβατε ...

 

 

ΤΗΝ ΠΑΡΕΛΑΒΑ ΤΗΝ ΚΟΥΚΛΑΡΑ ΜΟΥ!

 

Ειμαι λοιπον και επισημα ενας alfista!! Εχω πλεον μια ΑΛΦΑ ΡΟΜΕΟ 147 1,6 120ps Distinctive χρωματος Azzuro le Castellet!! Στα πρωτα 200χιλιομετρα που εχω κανει οι εντυπωσει ειναι ελαχιστες... Δεν καταλαβαινω και πολλα πραγματα! Ειμαι σε μια κατασταση νιρβανας και απλα αφηνω τον χρονο και κυλα απολαμβανοντας ταυτοχρονα το καθε δευτερολεπτο!

 

Οταν δε, δεν την οδηγω, εξακολουθω να βρισκομαι σε αυτη την κατασταση νιρβανας... Καθομαι με τις ωρες μεσα στη βροχη (κ*λοκαιρος) και την χαζευω προσεχοντας καθε φορα και μια καινουρια λεπτομερια που δεν ειχα προσεξει πριν!! Απο τον θυραιο στο μπροστινο της μερος μεχρι την ασημενια ριγα στην βαση της πορτας του χωρου αποσκευων μεχρι και το μικρο σηματακι που μου κολησε η Dirent στο πισω μερος και που φοβαμαι να ξεκολλησω για να μην κανω καμια ζημια στην ιταλιδα μου!! (αν βεβαια διαβαζα αυτα που γραφω τωρα, πριν απο 2 μηνες θα γελουσα αλλα τωρα ειναι διαφορετικα...) Ακομα και οταν ομως δεν την εχω στο οπτικο μου πεδιο το μυαλο εξακολουθει να ειναι κολλημενο "εκει"... Μπορει να παιζω με το κλειδι της, μπορει να διαβαζω το βιβλιαρακι του κατασκευαστη μεχρι να το μαθω απ'εξω παντως συνεχεια ειναι στο μυαλο μου μια Αλφα!!

 

Τα μονα προβληματακια που αντιμετωπιζω ειναι οτι πρωτον δεν μπορω να ακουσω το χαρακτηριστικο κροταλισμα του κινητηρα κοντα στις 5-6000rpms λογω στρωσιματος και οτι δεν μπορω να ανεβασω τα παραθυρα απο τον τηλεχειρισμο!

 

popolare φοραει τα DUNLOP sport SP 2000 σε διαστασεις 205/55/R16 και λεω να τα κρατησω και να μην τα φαω σε καμια πιστα... :p :p

Link to comment
Share on other sites

amellidi alfista μου καλοριζικη καλοταξιδι κι οτι επιθυμεις,τρελαμενο σε βλεπω οπως φυσικα κι εγω,της εχω κανει 521 χλμ μιλαμε κοντευω να τρελαθω γουσταρω πολυ αυτον το μουρμουρικο και μπασο ηχο που βγαζει ο κινητηρας της gt μου,περιμενω εντυπωσεις απο τα στροφιλικια να μου πεις πως σου φαινεται

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Τα μονα προβληματακια που αντιμετωπιζω ειναι οτι πρωτον δεν μπορω να ακουσω το χαρακτηριστικο κροταλισμα του κινητηρα κοντα στις 5-6000rpms λογω στρωσιματος και οτι δεν μπορω να ανεβασω τα παραθυρα απο τον τηλεχειρισμο!

 

Όταν κλειδώνεις με το κλειδί ανεβαίνουν κανονικά; Βασικά αν δεν πατηθεί καλά το πλήκτρο στο τηλεχειριστήριο, δεν θέλει και πολύ για να μην ανέβει. Χαλάρωσε και απόλαυσε την όλη φάση.

Και για να μην το ξεχάσω ΚΑΛΟΤΑΞΙΔΗΗΗΗΗ! :wink:

Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαινω και πολλα πραγματα! Ειμαι σε μια κατασταση νιρβανας και απλα αφηνω τον χρονο και κυλα απολαμβανοντας ταυτοχρονα το καθε δευτερολεπτο!

 

 

Καμμια διαφορα με το 106 δεν καταλαβες? :p

 

Οπως και να χει να τη χαιρεσαι!

 

ΑΝτε παιδια(Mythoz,Sakis,Tifosi,alfista ktl) αλλαξοπιστησαμε ακομα εναν !!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

meeting ε?αχ ζηλευω,να ερχομουν κι εγω με τη gt μου γαμωτο,κρητη επρεπε να εμενα???

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...