Jump to content

Ανδρικά και γυναικεία αρώματα


omikrone3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το λοιπον,τα αρωματα εφτασαν απο το leparfum.bg .Με μια πρωτη ματια και μυρωδια φαινονται γνησια.Βεβαια στο ενα απο τα 2 μπουκαλια (αρωμα Ck be) ειδα να εχει διαφορά η ετικετα στο πατο του μπουκαλιου σε σχεση με το γνησιο που ειχα. Απο αυτο βεβαια δεν ειμαι σε θεση να πω αν ειναι μαιμου ή οχι (αν γνωριζει καποιος να με διαφωτισει κανενα αλλο τροπο για επιβεβαιωση αν ειναι γνησιο ενα αρωμα ή οχι,ειναι ευπροσδεκτη καθε γνωμη).Αν εχουν καταφερει να κανουν τοσο καλη αντιγραφη,με γεια τους με χαρα τους.Παντως και καρτουλα μου ειχαν μεσα και 2 μικρα δειγματα απο άλλα αρωματα.

 

Τσεκαρε να δεις αν ταιριαζουν οι σειριακοι αριθμοί που είναι στο κουτί και στον πάτο του μπουκαλιού αντιστοιχα πρεπει να είναι ίδιοι.

Επίσης μπορείς να τσεκαρεις βαζοντας τον αριθμο παρτιδας να δεις την ημερομηνία παραγωγης του αρώματος.

Δεν έχει όλες τις εταιρίες αλλά σγουρά θα βρεις τις περισσότερες εμπορικές.

Αν η μυρωδιά και η διαρκεια του αρώματος σου φαίνονται ενταξει τοτε είναι ok.

Πιστεύω οτι το συγκεκριμένο μαγαζί προμηθεύεται αρώματα απο γκρίζες αγορες γ αυτό πουλάει φθηνά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τσεκαρε να δεις αν ταιριαζουν οι σειριακοι αριθμοί που είναι στο κουτί και στον πάτο του μπουκαλιού αντιστοιχα πρεπει να είναι ίδιοι.

Επίσης μπορείς να τσεκαρεις βαζοντας τον αριθμο παρτιδας να δεις την ημερομηνία παραγωγης του αρώματος.

Δεν έχει όλες τις εταιρίες αλλά σγουρά θα βρεις τις περισσότερες εμπορικές.

Αν η μυρωδιά και η διαρκεια του αρώματος σου φαίνονται ενταξει τοτε είναι ok.

Πιστεύω οτι το συγκεκριμένο μαγαζί προμηθεύεται αρώματα απο γκρίζες αγορες γ αυτό πουλάει φθηνά.

 

Οι σειριακοι αριθμοι ταιριαζουν.Μαλιστα στο ενα,το κουτι του ελεγε οτι ειναι tester (μια χαρα παντως ηταν).Πως μπορω να τσεκαρω τον αριθμο παρτιδας?Παντως μετα απο λεπτομερη ελεγχο που εκανα και στις συσκευασιες,δε μπορω να πω οτι παρατηρησα κατι το μεμπτο.Βεβαια η αντιγραφη εχει φτασει σε υψηλα επιπεδα πλεον,αλλα δε μπορω πω οτι ειμαι μετρ του ειδους.

Παρεμπιπτοντως εκανα κι αλλη μια παραγγελια για ενα φιλο που μυρισε τα δικα μου αρωματα και επαθε πλακα.Τωρα αν τον παρω στο λαιμο μου,θα δειξει...:p

 

Τελος ξεχασα να πω οτι στο ενα απο τα 2 μπουκαλια παρατηρησα στις ετικετες αυτο που ειχε δειξει σε φωτογραγιες ο φιλος moutsa.Δηλαδη υπηρχε διαφορά με την "ταινια γνησιοτητας" απο το leparfum.bg σε σχεση με το γνησιο (που ειχα αγορασει πριν καιρο).Κατα τα άλλα ολα καλα:)

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Για οσους ενδιαφερονται για αγορα απο το fragrancex ,μου εστειλαν σημερα μηνυμα για προσφορα μεχρι τα μεσανυχτα στην οποια εχουν δωρεαν μεταφορικα woldwide με κωδικο fsw και χωρις οριο ελαχιστης παραγγελιας .Το θεμα ειναι οτι ενω μπηκα απο περιεργεια να δω τι κοστος θα βγαλει σε μια ενδεχομενη μετεφορα,παρολο που εβαζα το κωδικο,οι τιμες ηταν αμεταβλητες...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Θέλω να πάρω ένα καλό αποσμητικο και σκέφτομαι για το Armani code. Έχετε άποψη τι είναι καλύτερο να το πάρω σε σπρέι η σε στικ;
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ποσο κοστίζουν από fm τα αρώματα και από που τα αγοράζω από επαρχία;

 

Όταν παραλάβεις από το βουλγαρικό site γράψε εντυπώσεις αν μπορείς.

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ποσο κοστίζουν από fm τα αρώματα και από που τα αγοράζω από επαρχία;

 

Όταν παραλάβεις από το βουλγαρικό site γράψε εντυπώσεις αν μπορείς.

 

κοστίζουν 18 ευρω τα 50ml. Εγω αγοράζω από το 2013. Κυριολεκτικά κανένα παράπονο μέχρι τώρα. Πρέπει να ξέρεις κάποιον αντιπρόσωπο της εταιρείας για να σου αγοράσει.

Link to comment
Share on other sites

Όταν παραλάβεις από το βουλγαρικό site γράψε εντυπώσεις αν μπορείς.

 

Ήρθαν σήμερα τα παρακάτω, μια χαρά όλα, τα 2 από τα 3 ήταν testers (το γνώριζα βέβαια) αλλά αυθεντικά (έχω sample από το πρώτο οπότε ξέρω πως μυρίζει), αγοράστε άφοβα.

 

1) Histoires de Parfums Ambre 114 - Tester, χωρίς κουτί, έλειπαν 2-3ml

2) A*Men Pure Malt - με ζελατίνες, καινούριο

3) Guerlain L'Homme L'Eau Boisee - Tester, σε tester κουτί, χωρίς καπάκι, full

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Είχα πολύ μεγάλη ποικιλία σε αρώματα.

Πλέον αδειάζουν πολλά και κρατάω λίγα...

 

Θα σας κάνω 2 πολύ συμφέρουσες προτάσεις επειδή είδα ότι πετάτε τα λεφτά σας σε αρώματα αμφιβόλου ποιότητας.

 

1.Malizia uomo-Vetyver.

Δεν είναι το κλασσικό χωμάτινο vetiver ούτε λεμονάτο σαν του tom ford(grey vetiver).Είναι πρασινωπό,φρέσκο και φυσικά έχει πολύ καλή διάρκεια.

Αν και το τελευταίο είναι και κάπως σχετικό για τα 4-9€ που κοστίζει αξίζει κανείς να πάρει και το body spray.

Μια περίοδο είχαν βγάλει μία αποκόμιση του που φαινόταν ως τέτοια.

Το αυθεντικό θα γράψει Malizia Uomo Vetyver και είναι της Mirato group.

 

Πάμε και στη δεύτερη επιλογή...

Υπάρχει στα Γαλλικά Σουπερμάρκετ monoprix,στα Χόντος και σε αρκετά αρωματοπωλεία.

Bourjois-equateur

Η εταιρεία είναι παλιά και πολύ μεγάλη στο χώρο των αρωμάτων.

Αυτό το άρωμα έχει Λεβάντα, Περγαμόντο και άλλα αρωματικά.Θυμίζει μπαρμπέρικο και είναι έντονο.Βγάζει μία αίσθηση σαν να έχεις μόλις ξυριστεί.

Είναι φρέσκο και έντονο και διαρκεί πολύ σε εμένα.

Στα Χόντος είχε το σετ με το αποσμητικό και το σαμπουάν κάτω από 18€ αν δεν κάνω λάθος.

 

Ελπίζω να σας διαφώτισα...

oneirofono.gr
Link to comment
Share on other sites

Προτιμώ να αγοράζω dior, one million, Armani code κλπ κλπ με 18 ευρώ τα 50ml παρά να ψαχτω με αρώματα και ονόματα που δεν ξέρω. Ειλικρινά εμένα δεν με ενοχλεί που δεν βλέπω το κανονικό μπουκάλι, μιας και είναι τόσο φτηνά
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,επειδη πηρα One Milion της Paco Rabanne και εμεινα ακρως ικανοποιημενος,που μπορω να το βρω φτηνα; Το πηρα μεσα απο πτηση της RyanAir 41€ τα 50ml.Εως τωρα επαιρνα str8 και προσφατα μου εκαναν δωρο ferrari.Καλη αλλα δεν κρατουσε ουτε αυτη αλλα και η str8 το ιδιο.Η One Milion δεν ηταν πολυ εντονη αλλα κρατουσε.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,επειδη πηρα One Milion της Paco Rabanne και εμεινα ακρως ικανοποιημενος,που μπορω να το βρω φτηνα; Το πηρα μεσα απο πτηση της RyanAir 41€ τα 50ml.Εως τωρα επαιρνα str8 και προσφατα μου εκαναν δωρο ferrari.Καλη αλλα δεν κρατουσε ουτε αυτη αλλα και η str8 το ιδιο.Η One Milion δεν ηταν πολυ εντονη αλλα κρατουσε.

 

Κοίτα μέσω του skroutz, μια χαρά τιμές έχει, ειδικά στα 100ml. Πάντα να αγοράζετε τα μεγαλύτερα μεγέθη καθώς η αναλογία ευρώ ανά ml είναι πολύ καλύτερη. Και φυσικά μακριά από αυτοσχέδια και αμφιβόλου ποιότητας και προέλευσης αρώματα.

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Λίγο προσοχή όμως από σκρουτζομαγαζα, εκτός και αν είστε σίγουροι για το μαγαζί ότι πουλάει γνήσια. Εγώ την πάτησα.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα θελω καποιο ανδρικο αρωμα να κραταη, να ειναι δυνατο, να μυριζη ωραια και να ειναι σχετικα φθηνο. Εχετε να προτεινεται καποιο;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα θελω καποιο ανδρικο αρωμα να κραταη, να ειναι δυνατο, να μυριζη ωραια και να ειναι σχετικα φθηνο. Εχετε να προτεινεται καποιο;

 

Armani code, Φαρενάιτ, boss. 50ml 18euro. Βέβαια να ξέρεις ότι κάθε τύπος δέρματος ταιριάζει περισσότερο σε συγκεκριμένα αρώματα. Απλά αυτά στα προτείνω

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα θελω καποιο ανδρικο αρωμα να κραταη, να ειναι δυνατο, να μυριζη ωραια και να ειναι σχετικα φθηνο. Εχετε να προτεινεται καποιο;

 

Hanae Mori HM (όχι το HiM) - Μου κόστισε 20-25 ευρώ τα 100ml και είναι από τα αγαπημένα μου αρώματα, ανεξαρτήτου κόστους και κρατάει άνετα 10+ ώρες.

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για της απαντησεις. Θα τα δοκιμασω και τα δυο και θα δω ποιο μου τεριαζη ποιο πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Είχα καιρό να παραγγείλω άρωμα, τελευταία φορά απο το fragrancex, αλλά δυστυχώς πλέον έβαλαν μεταφορικά και φόρο οπότε δεν αξίζει καν..

 

Απο που αξίζει πλέον? Βλέπω λέτε για κάτι βουλγάρικα fmgroup και το leparfum.bg. Τα ίδια είναι η το πρώτο είναι άλλο και αν ναι ποιο είναι?

 

Όλα καλά απο θέμα αξιοπιστίας, original κτλ? Ακόμα καλύτερα να έχει και testers.

Link to comment
Share on other sites

Το fmgroup είναι ημιτασιον και είναι εταιρεία τύπου mlm. Μπορεί να είναι καλά δεν τα έχω δοκιμάσει.
http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Η Fmgroup έχει πιστά αντίγραφα ! Πιστά όμως. Απλά δεν πληρώνεις το μπουκάλι όπως κανεις στις άλλες εταιρείες για αυτό και είναι φτηνά. 4 χρόνια δεν είχα ποτέ παράπονο από κανένα πελάτη. Καλό είναι να μην κρίνουμε κάτι ( δεν το λέω γι την Fm συγκεκριμένα) εάν δεν ξέρουμε :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...