Jump to content

Ανδρικά και γυναικεία αρώματα


omikrone3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά θα κάνω μια παραγγελία από το fragrancex.com και ελπίζω να μην έχω κάποιο πρόβλημα.

Η ερώτησή μου είναι ποια από τις παρακάτω επιλογές να διαλέξω στον τρόπο αποστολής.

 

USA FREE Shipping For Orders over €44 in USA (2 - 7 Business Days) - FREE

USA 2nd Day Air (2 - 4 Business Days) - €7.39

USA Next Day Air (1 - 3 Business Days) - €17.81

Worldwide Standard Shipping (7 - 12 Business Days) - €12.57

 

Θα επέλεγα το πρώτο που είναι και το μοναδικό δωρεάν αλλά δεν κατάλαβα αν αφορά μόνο αποστολές εντός Αμερικής.

Επελεξε Worldwide Standard Shipping ομως βαλε σαν κουπονι την λεξη "FREE" για δωρεαν μεταφορικα ;) Πριν μια ωρα εκανα και αλλη παραγγελια απο fragrancex κι εγω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επελεξε Worldwide Standard Shipping ομως βαλε σαν κουπονι την λεξη "FREE" για δωρεαν μεταφορικα ;) Πριν μια ωρα εκανα και αλλη παραγγελια απο fragrancex κι εγω.

Ακριβως αυτο! εγω στην πρωτη μου παραγγελια την πατησα και πληρωσα κανονικα εξοδα αποστολης, αλλα σε ολες τις επομενες εβαλα το coupon FREE και ειναι δωρεαν εξοδα αποστολης κανονικοτατα...

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο εμένα, διαβάζοντας απο την 36 σελίδα και μετά θα σας πω ότι μου έχετε¨κόψει¨τα πόδια. έκανα παραγγελία 23/01/2011 98 ευρώ αρώματα απο την fragrancex και φοβάμαι να μην είναι μούφα... σήμερα είδα στο Status της παραγγελίας ότι είδη έχει φύγει εκτός από ένα άρωμα, ακόμα δεν μου έχουν στείλει κάποιο Mail για να μου πουν τον λόγο.

όσο αφορά για το τελωνείο που διάβασα κάπου, να επιλέγετε αποστολή στην ελλάδα ΜΟΝΟ με USPS και όχι UPS ή Fidex παραγγελείες άνω των 100 ευρώ περνούν τελωνείο με αυτές τις μεταφορικές όχι όμως με την USPS την έπαθα για αυτό σας το λέω.

όταν ψωνίζω απο αμερική και έχει μόνο UPS τα στέλνω σε μια εταιρία ας το πούμε σαν αποθήκη είναι σου δίνει δική σου διεύθυνση και μετά αναλαμβάνει εκείνοι να σου τα στείλει ελλάδα με usps και έτσι γλυτώνεις το τελωνείο. Σας παραθέτω και λινκ για να δείτε http://www.shipito.com/

 

Λέτε να την πάτησα με την fragrancex;

Edited by pantierakos
Link to comment
Share on other sites

εγώ την έχω πατήσει 2 φορές από το fragrancex και δεν ξαναψωνίζω. εγώ μόνο από το fragrancedirect.co.uk ψωνίζω μόνο και κάνει και μια βδομάδα να έρθει. μακριά από fragrancex....
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

εγώ την έχω πατήσει 2 φορές από το fragrancex και δεν ξαναψωνίζω. εγώ μόνο από το fragrancedirect.co.uk ψωνίζω μόνο και κάνει και μια βδομάδα να έρθει. μακριά από fragrancex....

Τι εγινε και την πατησες?

Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε και την πατησες?

 

Κάναν κοντά στους 2 μήνες να έρθουν χώρια που 2 φορές δεν μου ήρθαν καθόλου και έκανα dispute και πήρα ταλεφτά μου πίσω:)

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Κάναν κοντά στους 2 μήνες να έρθουν χώρια που 2 φορές δεν μου ήρθαν καθόλου και έκανα dispute και πήρα ταλεφτά μου πίσω:)

 

Εγω πάντως εχω παραγγειλει πανω απο 15 αρωματα και ευτυχως δεν ειχα τετοιο προβλημα...μονο μια φορα ειχε καθυστερησει περιπου ενα μηνα...

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα και αλλο πακετο απο fragrancex. Η παραγγελια απεσταλη στις 12/1.

Ειναι η τριτη παραγγελια που παρελαβα με ασφαλεια απο το fragrancex αν και ακομη περιμενω την τεταρτη η οποια εγινε το Νοεμβρη. Δεν παιζει να ερθει αλλα απο εδω και στο εξης ολες οι παραγγελιες γινονται μεσω paypal. Αν δεν ερθει το πακετο, απλα θα κανω dispute.

Παντως σιγουρα προτεινω το site σε ολους για αγορες.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα και αλλο πακετο απο fragrancex. Η παραγγελια απεσταλη στις 12/1.

Ειναι η τριτη παραγγελια που παρελαβα με ασφαλεια απο το fragrancex αν και ακομη περιμενω την τεταρτη η οποια εγινε το Νοεμβρη. Δεν παιζει να ερθει αλλα απο εδω και στο εξης ολες οι παραγγελιες γινονται μεσω paypal. Αν δεν ερθει το πακετο, απλα θα κανω dispute.

Παντως σιγουρα προτεινω το site σε ολους για αγορες.

Καλο Μήνα! Σοβαρα μιλάς; από 12/1 και ήρθε σήμερα; και εμένα έφυγε 24/1 και κοιτάω κάθε μέρα μπας βρω ειδοποίηση, δηλαδή να το ξεχάσω να έρθει μέχρι την Παρασκευή ε; βέβαια σου ήρθε νταν σε 14 μέρες όπως λέει και το Site Τους.(7-14 εργάσιμες μέρες) Γιατί απο εδω και πέρα μέσω Paypal;

Edited by pantierakos
Link to comment
Share on other sites

Καλο Μήνα! Σοβαρα μιλάς; από 12/1 και ήρθε σήμερα; και εμένα έφυγε 24/1 και κοιτάω κάθε μέρα μπας βρω ειδοποίηση, δηλαδή να το ξεχάσω να έρθει μέχρι την Παρασκευή ε; βέβαια σου ήρθε νταν σε 14 μέρες όπως λέει και το Site Τους.(7-14 εργάσιμες μέρες) Γιατί απο εδω και πέρα μέσω Paypal;

Αρκετα γρηγορα ηρθαν νομιζω. Περιπου 2-4 βδομαδες κανει απο οσα εχω διαβασει. Αποκλειεται να ερθει σε λιγοτερο.

Μεσω paypal, αν περασουν γυρω στις 30 μερες και δεν εχει ερθει το πακετο, μπορεις να ανοιξεις dispute και να ζητησεις επιστροφη των χρηματων σου. Για 3 μερες δεν μπορεσα να κανω την πρωτη παραγγελια και εχασα ετσι 40 ευρω. Τουλαχιστον τωρα ξερω :happy:

Link to comment
Share on other sites

Το αντρικο Ιnfusion de vetiver homme from Prada το δοκιμασε κανεις να μου πει γνωμη ?

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Το αντρικο Ιnfusion de vetiver homme from Prada το δοκιμασε κανεις να μου πει γνωμη ?

 

Τι γνώμη να σου πει; Αν δεν το δοκιμάσεις ο ίδιος πάνω σου δεν νομίζω ότι οιαδήποτε γνώμη μπορεί να προσφέρει κάτι...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους σήμερα παρέλαβα! παραγγελεία από 23/01/2011 ήρθε 16/02/2011 από fragrancex. Ολα πολύ ωραία, μόνο που έλειπε ένα δειγματάκι αρώματος. ήταν η συσκευασία μέσα αλλά δεν είχε το αρωματάκι.
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους σήμερα παρέλαβα! παραγγελεία από 23/01/2011 ήρθε 16/02/2011 από fragrancex. Ολα πολύ ωραία, μόνο που έλειπε ένα δειγματάκι αρώματος. ήταν η συσκευασία μέσα αλλά δεν είχε το αρωματάκι.

Φωτογραφια και email στειλε και δες τι θα σου πουν.

Link to comment
Share on other sites

Φωτογραφια και email στειλε και δες τι θα σου πουν.

δεν θα το παραδεχτούν.... επειδη είναι δειγμα...

Link to comment
Share on other sites

δεν θα το παραδεχτούν.... επειδη είναι δειγμα...

Δεν εχεις να χασεις κατι. Δοκιμασε και δες τι θα γινει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις να χασεις κατι. Δοκιμασε και δες τι θα γινει.

Το έκανα μόλις τώρα, Ευχαριστώ για την συμβουλή σου, θα ενημερώσω για εξελίξεις!:p

Link to comment
Share on other sites

μακριά από fragrancex προσωπική άποψη...

 

Τα προϊόντα της fragrancedirect.co.uk είναι αυθεντικά?

 

εγώ από εδώ ψωνίζω. πιστεύω πως είναι. έτσι φαίνονται και κρατάνε και πολύ:)

Edited by Nikos_s3
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Silmarien Η απάντηση είναι αυτή: Thank you for your email. I apologize for the trouble with your order.

Please note that the only way a shipping label is printed for an order is

if all of the items are scanned three times and entered into the box. This

is a three step process to ensure that our customers received the items

that they purchased.

 

Was your order inspected? Was there any damage done to your parcel before

you received it? Would you still happen to have the packing materials? Are

you able to take photos of what you received? Was your package inspected by

customs before you received it?”

 

Sincerely,

 

Ποιάσε το αυγό και κούρευτω δηλαδή... δεν μπαίνω στον κόπο να απαντήσω...

 

Τελικά με πιστώσανε με την αξία του αρώματος.;)

Edited by VeCo
Link to comment
Share on other sites

3 αρώματα έχω πάρει απο fragrancex.com.

Το πρώτο είχε έρθει στις 30 μέρες, τ άλλα 2 κάναν κανά δίμηνο.

 

Δε νομίζω πως τίθεται πάντως θέμα γνησιότητας.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...