Jump to content

Ανδρικά και γυναικεία αρώματα


omikrone3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για καλοκαίρι πέραν της aqua di gio, πολύ καλή είναι η pleasures (estee lauder) και note από bvlgari.

 

Πάντως σταθερή αξία για μένα είναι οι

http://www.perfumesnow.com/perfume_images/803M.jpghttp://www.perfumesnow.com/perfume_images/808M.jpg

και τώρα μάλλον θα καταλήξω σε αυτήν

http://www.perfumesnow.com/perfume_images/BSMM.jpg

 

τέλειες όλες ... τις έχω δοκιμάσει ... η τελευταία είναι από τις πιο αγαπημένες μου ...

πολύ καλή επιλογή ...

 

Επίσης, προχτές (ξανά) δοκίμασα την touch της burberry ... Πολύ ελαφρύ άρωμα και ενδείκνυται για καλοκαίρι ... ωστόσο Ελλάδα απ' όσο ξέρω είναι τσιμπημένη η τιμή της .. στο fragrance direct έχουν τα 100ml 19 λίρες .. αδιανόητη τιμή!!!

 

 

4-5 εργάσιμες για παραλαβή στην Αθήνα

 

Thanks! παρήγγειλα χτες βράδι .. ήρθε αμέσως confirmation .. ελπίζω να προλάβουν να μου έρθουν μέχρι Παρασκευή uk, γιατί θέλω να τα φέρω Ελλάδα .. (είναι παραγγελία :p )

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σήμερα δοκίμασα τελικά τη moschino i love love .Μου άρεσε τελικά αν και μου θυμίζει πάρα πολύ την dolce gabbana light blue.Επίσης δοκίμασα και την dolce gabbana L' Imperatrice πολύ δροσερή !Αλλά αυτή που ξεχώρισα ήταν η καινούρια jean paul gaultier X είναι φοβερή!Δεν τη βρήκα όμως σε κανένα online shop..η τιμή της είναι στα 62 ευρώ .
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δοκίμασα τελικά τη moschino i love love .Μου άρεσε τελικά αν και μου θυμίζει πάρα πολύ την dolce gabbana light blue.Επίσης δοκίμασα και την dolce gabbana L' Imperatrice πολύ δροσερή !Αλλά αυτή που ξεχώρισα ήταν η καινούρια jean paul gaultier X είναι φοβερή!Δεν τη βρήκα όμως σε κανένα online shop..η τιμή της είναι στα 62 ευρώ .

 

δεν στο είπα ότι μοιάζουν πάρα πολύ;;; και φαντάσου εγώ τη φορούσα πολύ πριν κάνει θραύση η light blue!!

Ωραία η D&G, θα την πάρω μόλις τελειώσει το τωρινό μου άρωμα ... την έχω βάλει στο μάτι (αν και είμαι σε δίλημμα μεταξύ αυτής και της ανδρικής touch - burberry).

Το καινούργιο του Gaultier δεν μπόρεσα να το δοκιμάσω, το είχαν κλειδωμένο σε μια βιτρίνα :wacko: και δεν είχα υπομονή να τους περιμένω... εκεί που τη βρήκα εγώ πάντως είχε 45 λιρούδια τα 50 ml!

 

 

 

4-5 εργάσιμες για παραλαβή στην Αθήνα

δεν μου λες κάτι άλλο... σου έρχεται κανά mail ότι έγινε αποστολή των προϊόντων, κτλ? ή μόνο το confirmation της αγοράς και μετά περιμένεις;;;

Edited by mariel19

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

δεν στο είπα ότι μοιάζουν πάρα πολύ;;; και φαντάσου εγώ τη φορούσα πολύ πριν κάνει θραύση η light blue!!

Ωραία η D&G, θα την πάρω μόλις τελειώσει το τωρινό μου άρωμα ... την έχω βάλει στο μάτι (αν και είμαι σε δίλημμα μεταξύ αυτής και της ανδρικής touch - burberry).

Το καινούργιο του Gaultier δεν μπόρεσα να το δοκιμάσω, το είχαν κλειδωμένο σε μια βιτρίνα :wacko: και δεν είχα υπομονή να τους περιμένω... εκεί που τη βρήκα εγώ πάντως είχε 45 λιρούδια τα 50 ml!

 

 

Να τη δοκιμάσεις!Είναι πολύ ωραία..καμία σχέση με προηγούμενες gaultier!

Link to comment
Share on other sites

Να τη δοκιμάσεις!Είναι πολύ ωραία..καμία σχέση με προηγούμενες gaultier!

 

update :

Άλλη μία κολώνια με απίστευτη ομοιότητα με Moschino - I love love και Dolce Gabbana - Light blue είναι η Valentino - Rock n' Dreams ... την πήρε το μάτι μου (και η μύτη μου) σήμερα ερχόμενη από uk στα duty free..

 

Προσεχώς θα έχω κι update σε μερικά ανδρικά αρώματα που φάνηκαν ιδιαίτερα ενδιαφέροντα .. καινούργιες κυκλοφορίες ..

Edited by mariel19

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Και μιας και πιάσαμε τα αρώματα που μοιάζουν με τη light blue, άλλο ένα είναι το Eclat D'Arpege της Lanvin, νομίζω είναι λίγο πιο διακριτικό αλλά μοιάζουν πάρα πολυ.

Θυμήθηκα και άλλο ένα υπέροχο άρωμα, τέλειο για καλοκαίρι και πολύ ιδιαίτερο, το Hermes Eau Des Merveilles, δεν έχω μυρίσει κάτι παρόμοιο

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στην εβδομάδα πήρα μερικά αρώματα από cheapsmell 100% αυθεντικά . Mπορει να μου εξηγήσει κάποιος πως γίνεται να έχει την one million το fragrancedirect σε 200 ml http://www.fragrancedirect.co.uk/Paco-Rabanne/Paco-Rabanne-1-Million-Eau-de-Toilette-Spray-200ml/invt/0026768?htxt=zmJJTMriHVP1zklWl5ioqjZHxFWDpxuvKUmbAPi99SAd2zGSHBx%2BA9pv%2Fv14ncqSutW8%2FifE2LCJ%0AyIcsYEGE4Q%3D%3D

και να μην την έχει το επίσημο site της paco rabbanne http://www.pacorabanne.com/parfums/#/1million

;;;

venceremos
Link to comment
Share on other sites

εγω λεω να ξανα γυρισω στην Bvlgari (blue) και Versace !!

 

εκτος,αν εχετε να προτεινεται εσεις καμια καλη κολωνια με απαλο σχετικα αρωμα (ειναι και καλοκαιρακι.... :p ) !!

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

εγω λεω να ξανα γυρισω στην Bvlgari (blue) και Versace !!

 

εκτος,αν εχετε να προτεινεται εσεις καμια καλη κολωνια με απαλο σχετικα αρωμα (ειναι και καλοκαιρακι.... :p ) !!

 

Μετά την πρόσφατη εμπειρία μου στα ελληνικά duty free νομίζω ... ότι τελικά δεν αξίζει με τίποτα να αγοράζουμε αρώματα από Ελλάδα..

έχουν ανέβει οι τιμές στο θεό .. και μιλάμε για τα ίδια προϊόντα που έπαιρνα και πριν 2-3 χρόνια ..

Αναγκαστικά αγόρασα την L'imperatrice από D&G διότι στο fragrance direct δεν την έχουν πλέον .. και πήρα και την καινούργια CK Free την αντρική (ελαφρύ καλοκαιρινό, αλλά κατά τη μύτη μου όχι unique) απλά και μόνο γιατί "μου' κλεισε" το μάτι η CK τσάντα που έδιναν δώρο...

Αγγλία, δε, εννοείται ότι με αγορές γύρω στις 30 λίρες σου κάνουν δωράκι (στον κολλητό μου με L'imperatrice του έδωσαν δώρο σακίδιο ταξιδίου Lacoste).

 

Αλλά πλέον, τελευταία φορά που το κάνω αυτό .. Αρώματα που από cheapsmells/fragrance direct (ακόμα και Boots, τα αγγλικά Hondos) τα έχουν λιγότερο από 25 λίρες ... Ελλάδα να αγγίζουν για την ίδια συσκευασία τα 45-50 ευρώ..!!!

 

Προτάσεις :

Polo - μπλε (sport included) ή πράσινο μπουκαλάκι .. για καλοκαίρι το μπλε ή το sport.

Hermes - αλλά συγχωρέστε με δεν θυμάμαι ποιο (δεν έχει και πολλά πάντως).

H CK έχει ένα καλοκαιρινό με πορτοκαλί μπουκαλάκι (ανδρικό, summer νομίζω λέγεται, είχε και γυναικείο), θα το έλεγα ενδιαφέρον .. αλλά όχι κάτι το ιδιαίτερο.

Μου είπανε και για μία καινούργια Davidoff Cool Water .. δεν μπήκα στη διαδικασία να τη δοκιμάσω .. η γυναικεία πάντως που τη γνωρίζω αρκετά χρόνια, (αν και δεν την έχω αγοράσει ποτέ) μου αρέσει ..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

παντως ετσι απο περιεργεια μετα το ποστ σου εριξα μια ματια στο hellas cosmetique και η διαφορα ειναι απειροελαχιστη

http://www.hellascosmetique.gr/cart/catalog/index.php?cPath=33_904_2277

http://www.fragrancedirect.co.uk/invt/0015833&cm_vc=productpage

 

ποσο εχουν τα μεταφορικα απο το gragrance direct?δινουν παλι τιποτα δωρακια κ απο κει η μπα?

Link to comment
Share on other sites

Μετά την πρόσφατη εμπειρία μου στα ελληνικά duty free νομίζω ... ότι τελικά δεν αξίζει με τίποτα να αγοράζουμε αρώματα από Ελλάδα..

έχουν ανέβει οι τιμές στο θεό .. και μιλάμε για τα ίδια προϊόντα που έπαιρνα και πριν 2-3 χρόνια ..

 

θα συμφωνησω σε αυτο που λες...!!

κολωνιες ετσι και αλλιως με φερνουν απο το εξωτερικο παντα..!

:p

 

τελικα εγω παντως κατεληξα και πηρα :

Bvlgari blue

&

Calvin klein intense euphoria men (και τελικα μαρεσε αρκετα..)! :p

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

εγω χρησιμοποιω την azzaro chrome legend και την προτεινω ανεπιφυλακτα εχω ακουσει αρκετες που τους αρεσε το αρωμα μου

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

παντως ετσι απο περιεργεια μετα το ποστ σου εριξα μια ματια στο hellas cosmetique και η διαφορα ειναι απειροελαχιστη

http://www.hellascosmetique.gr/cart/catalog/index.php?cPath=33_904_2277

http://www.fragrancedirect.co.uk/invt/0015833&cm_vc=productpage

 

ποσο εχουν τα μεταφορικα απο το gragrance direct?δινουν παλι τιποτα δωρακια κ απο κει η μπα?

 

Το συγκεκριμένο άρωμα αν θέλεις να το αγοράσεις καλυτέρα να πας στα hodos που έχει 25% έκπτωση το δίνουν 49.50 .Είναι από τα αρώματα που κοστίζει ακριβά στα online μαγαζιά του εξωτερικού . Οσο για το direct εμένα με βάζει σε σκέψη για την γνησιότητα των προϊόντων από αυτό που ανέφερα στο ποιο πάνω post μου.

venceremos
Link to comment
Share on other sites

τα Hondos μεχρι ποτε θα εχουν το 25% γνωριζετε??στη προκειμενη αφου ισχυει αυτη η προσφορα δε βρισκω το λογο να τα παρεις απο ονλαιν καταστημα..
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά αγόρασα από το fragrancex στις 24-4-2010 η παραγγελία και ακόμη δεν μ ήρθε... πρώτη φορά αργεί τόσο. το κόστος είναι 80 ευρώ 2 κολώνιες
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

εχω προβλημα οταν στην παρεα, στο μαγαζι , η γενικοτερα στον "χωρο" που βρισκομαι υπαρχει γυναικα που φοραει την narciso rodriguez .. απο το 2005 ( αν δε κανω λαθος ) που την πρωτογνωρισα ( την κολωνια ) μεχρι και σημερα ... υπαρχει προβλημα ..:O
Link to comment
Share on other sites

givenchy pi εδώ και 3 περίπου χρόνια και δεν την αλλάζω :) είναι απλά κορυφαία :)

και δεν μ'αρέσει να "παίζω" με διαφορετικές κολώνιες,κατέληξα σε αυτή και πλέον με "χαρακτηρίζει" :p :)

 

http://img44.imageshack.us/img44/5782/givenchypi.jpg

Προστατέψτε το περιβάλλον.

 

Μηδενική ανοχή στο παθητικό κάπνισμα!

Link to comment
Share on other sites

εχω προβλημα οταν στην παρεα, στο μαγαζι , η γενικοτερα στον "χωρο" που βρισκομαι υπαρχει γυναικα που φοραει την narciso rodriguez .. απο το 2005 ( αν δε κανω λαθος ) που την πρωτογνωρισα ( την κολωνια ) μεχρι και σημερα ... υπαρχει προβλημα ..:O

 

join the club...:cool:

Link to comment
Share on other sites

givenchy pi εδώ και 3 περίπου χρόνια και δεν την αλλάζω :) είναι απλά κορυφαία :)

και δεν μ'αρέσει να "παίζω" με διαφορετικές κολώνιες,κατέληξα σε αυτή και πλέον με "χαρακτηρίζει" :p :)

 

http://img44.imageshack.us/img44/5782/givenchypi.jpg

 

και εγω αυτο αγορασα το Νοεμβρη απο cheapsmells,αλλα ολοι που τη μυρισαν μου λεγανε γυναικεια οτι τους κανει,οποτε την αποφευγω να τη φοραω :X!!!

Link to comment
Share on other sites

και εγω αυτο αγορασα το Νοεμβρη απο cheapsmells,αλλα ολοι που τη μυρισαν μου λεγανε γυναικεια οτι τους κανει,οποτε την αποφευγω να τη φοραω :X!!!

 

Κάποια φάση μια πωλήτρια είχε πει σε ένα φίλο μου για αυτή την κολώνια πως είναι βαριά και είναι γενικά για μεγαλύτερες ηλικίας(23 ο φίλος μου σαν εμένα)...εγώ απλά αδιαφόρησα και συνέχισα να την προτιμάω :p

ε,και δεν την θεωρώ γυναικεία,αν και σε κάποια αρώματα η διαφορά ανδρικού-γυναικείου είναι μικρή...μια χαρά κολώνια,κομπλέ για μένα :)

α,και δεν έχει τύχει να με πει κάποιο άτομο πως είναι γυναικεία.

Προστατέψτε το περιβάλλον.

 

Μηδενική ανοχή στο παθητικό κάπνισμα!

Link to comment
Share on other sites

join the club...:cool:

 

Αστα να παει φιλε .. καποιοι θελουν 2-3 ποτα .. εγω ενα σπλιτ κολωνιας.. και τσουπ .. ΟΛΕΣ ειναι ομορφες :cool:

 

εγω διανυοντας τον κυκλο "Sculpture Nikos Apostolopoulos" - "le male jean paul gaultier" - "A-men Thierry Mugler" ειμαι ετοιμος να εκπληρωσω την στροφη κατα 2π ..

Link to comment
Share on other sites

Κανα καλο γυναικειο αρωμα για καλοκαιρι(δηλαδη ελαφρυ) εχει να προτεινει κανεις?

 

Δύο σελίδες πιο πίσω και όλο και κάποια ιδέα θα πάρεις ... ;)

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Χρονια ολοκληρα πανω απο δεκαετια δηλ.φορουσα ολα τα SCULPTURE του Αποστολοπουλου (ακομα και το γυναικειο ενα φεγγαρι).Ελα ομως που σταματησαν να βγαινουν και δεν μπορω να βρω πουθενα (το τελευταιο κοκκινο το πηρα απο αεροδρομιο Κεφαλλονιας πριν ενα μηνα).Δεν ειμαι τυπος που αλλαζει αρωματα και δεν εμπιστευομαι την αγορα απο internet στα αρωματα (μια φορα το επραξα και μου ηρθε το μπουκαλι ραγισμενο).Επισης δεν ειμαι και ανθρωπος που θα μπω σε ενα μαγαζι και θα μυριζω αρωματα για να δω πιο μου παει.Οποτε στραφηκα σε σας και αν ειναι ευκολο να μου προτεινεται δυο τρια αρωματακια ετσι ωστε να καταληξω πιο ευκολα και να μην στηθω σε κανα Χοντο να μυριζω και τελικα να μην καταληξω πουθενα.Αλλωστε μετα απο πολυ ωρα μυριζοντας νομιζεις οτι ειναι ολα ιδια.Ευχαριστω εκ των προτερων.
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...