Jump to content

Ανδρικά και γυναικεία αρώματα


omikrone3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σημερα ηρθε μια κολωνια που παρηγγειλα απο fragrancex στις 10 του μηνα. 12 μερες δηλαδη.

Ομως αυτο που μου εκανε εντυπωση (εκτος απο την γρηγορη ταχυτητα για τα δεδομενα του fragrancex) ειναι οτι πληρωσα 3 ευρω τελωνειο...

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ηρθε μια κολωνια που παρηγγειλα απο fragrancex στις 10 του μηνα. 12 μερες δηλαδη.

Ομως αυτο που μου εκανε εντυπωση (εκτος απο την γρηγορη ταχυτητα για τα δεδομενα του fragrancex) ειναι οτι πληρωσα 3 ευρω τελωνειο...

Δεν νομιζω να είναι τελωνείο... Είναι το κλασσικό των Ε.Λ.Τ.Α....

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ηρθε μια κολωνια που παρηγγειλα απο fragrancex στις 10 του μηνα. 12 μερες δηλαδη.

Ομως αυτο που μου εκανε εντυπωση (εκτος απο την γρηγορη ταχυτητα για τα δεδομενα του fragrancex) ειναι οτι πληρωσα 3 ευρω τελωνειο...

 

ωχ αρχισανε να το χρεωνουν και στα κατω απο 50 ευρω δεματα....Ζητω που καηκαμε:(

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να είναι τελωνείο... Είναι το κλασσικό των Ε.Λ.Τ.Α....

Νομιζω τελωνειο ειπαν. Αφου και στις 3 αλλες παραγγελιες που εκανα δεν ειχα πληρωσει κατι στην παραλαβη τους.

 

ωχ αρχισανε να το χρεωνουν και στα κατω απο 50 ευρω δεματα....Ζητω που καηκαμε

49 ευρω εκανε η κολωνια (67$)

Edited by silmarien
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μοιράζομαι τις ίδιες ανησυχίες με εσάς στο θέμα μυρωδιά! Λοιπόν εγώ θέλω διακαώς να αποκτήσω την Jump από την JΟΟΡ!

Την βρήκα στο fragancex.com 26.10ευρώ free μεταφορικά ενώ στην δεύτερη μου επιλογή στο fragancedirect.co.uk που με μεταφορικά στοιχίζει 33.0eurw τα 100ml πάντα.

Θα μπορούσατε να με βοηθήσετε να επιλέξω?Στο fragancex.com μπορώ να δώσω paypal??η μονο πιστωτική?

Σας ευχαριστώ εκ των προτερων :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μοιράζομαι τις ίδιες ανησυχίες με εσάς στο θέμα μυρωδιά! Λοιπόν εγώ θέλω διακαώς να αποκτήσω την Jump από την JΟΟΡ!

Την βρήκα στο fragancex.com 26.10ευρώ free μεταφορικά ενώ στην δεύτερη μου επιλογή στο fragancedirect.co.uk που με μεταφορικά στοιχίζει 33.0eurw τα 100ml πάντα.

Θα μπορούσατε να με βοηθήσετε να επιλέξω?Στο fragancex.com μπορώ να δώσω paypal??η μονο πιστωτική?

Σας ευχαριστώ εκ των προτερων :)

Και εγω ηθελα την Jump! Στο fragrancex, το tester εχει μονο 21 ευρω! Γιατι δεν το τσιμπας?

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω τελωνειο ειπαν. Αφου και στις 3 αλλες παραγγελιες που εκανα δεν ειχα πληρωσει κατι στην παραλαβη τους.

 

 

49 ευρω εκανε η κολωνια (67$)

 

Τα 3 ευρώ είναι έξοδα παράστασης τελωνείου.Δεν αφορούν δασμούς φόρους και λοιπές χρεώσεις.

 

Το ότι ήρθε σε 12 μέρες μάλλον σημαίνει ότι εστάλη με διαφορετικό τρόπο απ ότι πριν γι' αυτό και πέρασε απο τελωνείο χωρίς να φορολογηθεί φυσικά.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μοιράζομαι τις ίδιες ανησυχίες με εσάς στο θέμα μυρωδιά! Λοιπόν εγώ θέλω διακαώς να αποκτήσω την Jump από την JΟΟΡ!

Την βρήκα στο fragancex.com 26.10ευρώ free μεταφορικά ενώ στην δεύτερη μου επιλογή στο fragancedirect.co.uk που με μεταφορικά στοιχίζει 33.0eurw τα 100ml πάντα.

Θα μπορούσατε να με βοηθήσετε να επιλέξω?Στο fragancex.com μπορώ να δώσω paypal??η μονο πιστωτική?

Σας ευχαριστώ εκ των προτερων

Και εγω ηθελα την Jump! Στο fragrancex, το tester εχει μονο 21 ευρω! Γιατι δεν το τσιμπας?

@silmarienΕάν είναι να το πάρω από το fragancex.com λέω να πάρω το κουτί γιατί μην μου βάλουν (αν ισχύει)καμια μπανάνα μέσα.Με το κουτί χωρίς να το ανοίξω μπορώ να δω αν είναι fake η όχι.Έτσι νομίζω.

Paypal στο fragancex.com μπορώ να βάλω η όχι εν τελει?Η να προτιμήσω fragancedirect.co.uk?

Link to comment
Share on other sites

Τα 3 ευρώ είναι έξοδα παράστασης τελωνείου.Δεν αφορούν δασμούς φόρους και λοιπές χρεώσεις.

 

Το ότι ήρθε σε 12 μέρες μάλλον σημαίνει ότι εστάλη με διαφορετικό τρόπο απ ότι πριν γι' αυτό και πέρασε απο τελωνείο χωρίς να φορολογηθεί φυσικά.

Αρα απο εδω και περα (λογικα) καθε παραγγελια θα χρεωνεται για παρασταση τελωνειου? :(

Καλησπέρα παιδιά μοιράζομαι τις ίδιες ανησυχίες με εσάς στο θέμα μυρωδιά! Λοιπόν εγώ θέλω διακαώς να αποκτήσω την Jump από την JΟΟΡ!

Την βρήκα στο fragancex.com 26.10ευρώ free μεταφορικά ενώ στην δεύτερη μου επιλογή στο fragancedirect.co.uk που με μεταφορικά στοιχίζει 33.0eurw τα 100ml πάντα.

Θα μπορούσατε να με βοηθήσετε να επιλέξω?Στο fragancex.com μπορώ να δώσω paypal??η μονο πιστωτική?

Σας ευχαριστώ εκ των προτερων

 

@silmarienΕάν είναι να το πάρω από το fragancex.com λέω να πάρω το κουτί γιατί μην μου βάλουν (αν ισχύει)καμια μπανάνα μέσα.Με το κουτί χωρίς να το ανοίξω μπορώ να δω αν είναι fake η όχι.Έτσι νομίζω.

Paypal στο fragancex.com μπορώ να βάλω η όχι εν τελει?Η να προτιμήσω fragancedirect.co.uk?

Δεν υπαρχει θεμα γνησιοτητας με το fragrancex κατα την αποψη μου. Και τα 3 tester που εχω παρει μεχρι τωρα ηταν αυθεντικες κολωνιες. Και ναι, τις αγορες που εχω κανει, τις εκανα μεσω paypal. Εγω θα επαιρνα το tester απο fragrancex.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παρέλαβε κανεις από fragancex.com να μας πει πως του φάνηκε?

@silmarien

Και εγώ το tester λέω να πάρω αλλα είδα ένα review στο ίδιο το site κάτω από την κολωνία και πάγωσα λέει στα cons Its not so original τι να εννοεί?

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβε κανεις από fragancex.com να μας πει πως του φάνηκε?

@silmarien

Και εγώ το tester λέω να πάρω αλλα είδα ένα review στο ίδιο το site κάτω από την κολωνία και πάγωσα λέει στα cons Its not so original τι να εννοεί?

 

Not so original= not unique

Δηλαδη το αρωμα ειναι συνηθισμενο και οχι ξεχωριστο. Δεν υπαρχει θεμα γνησιοτητας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους , ψαχνωντας βρηκα το νημα και ειδα για το θεμα , επειδη ειμαι λιγο addicted με αρωματα ειδα και τα σιτε που αναφερετε frangrance και οτι απ οτι λετε ολοι ειναι οκ και δεν ειναι μαιμου τα αρωματακια.

 

Σκεφτομαι να κανω μια μεγαλη παραγγελια , καλυτερα να την σπασω για θεμα τελωνειου ? αν παιζει τελωνειο ..και να ρωτησω τα τεστερ απ οτι καταλαβα απλα ειναι τα αρωματα χωρις την συσκευασια τους σωστα ? δεν υπαρχει θεμα γνησιοτητας επειδη ειναι και καλα χυμα χωρις κουτι κτλ ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους , ψαχνωντας βρηκα το νημα και ειδα για το θεμα , επειδη ειμαι λιγο addicted με αρωματα ειδα και τα σιτε που αναφερετε frangrance και οτι απ οτι λετε ολοι ειναι οκ και δεν ειναι μαιμου τα αρωματακια.

 

Σκεφτομαι να κανω μια μεγαλη παραγγελια , καλυτερα να την σπασω για θεμα τελωνειου ? αν παιζει τελωνειο ..και να ρωτησω τα τεστερ απ οτι καταλαβα απλα ειναι τα αρωματα χωρις την συσκευασια τους σωστα ? δεν υπαρχει θεμα γνησιοτητας επειδη ειναι και καλα χυμα χωρις κουτι κτλ ?

 

Φιλε ναι τα tester απλά δεν έχουν καπάκι και original κουτί έρχονται σε καφέ κουτιά και όχι τα αντίστοιχα τους.

 

Εγώ προτείνω να αναβάλεις την μεγάλη σου παραγγελια και να πάρεις κάνα δυο το πολύ για την ώρα για να δεις ποσο καιρό θα κάνουν να έρθουν και μετά να εξετάσεις την γνησιότητα τους.

 

Γιατί σε κάποια αρώματα έχω την εντύπωση ότι στέλνουν και μούφες.

 

@silmarien ευχαριστώ για την ενημέρωση,παρήγγειλα!Και ο θεός βοηθός,μέσω paypal πάντα!

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις παραγγειλει αποσμητικα απο αυτους ? βασικα παιρνω ενα συγκεκριμενο της dior το οποιο εδω στο Ηρακλειο ειναι αφαντο δεν το βρισκω πουθενα και με μια ματια που εριξα στην ιστοσελιδα που προτεινετε ολοι το εχουν . Οι τροποι πληρωμης ποιοι ειναι και επιπλεον ποσο καιρο κανουν να φτασουν εδω απο τι διαβαζω κανα μηνα ε ?

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημερα σας!!!

Εκανα παραγγελια στις 10 του μηνα απο fragrance 2 κολωνιες και σημερα μολις μου ηρθαν...απορησα με την ταχυτητα γιατι απο οσο ειχα διαβασει και εδω κανει γυρω στον μηνα να ερθει...μαλλον ημουν τυχερη!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας!!!

Εκανα παραγγελια στις 10 του μηνα απο fragrance 2 κολωνιες και σημερα μολις μου ηρθαν...απορησα με την ταχυτητα γιατι απο οσο ειχα διαβασει και εδω κανει γυρω στον μηνα να ερθει...μαλλον ημουν τυχερη!

Πληρωσες τιποτα extra?

Link to comment
Share on other sites

Πληρωσες τιποτα extra?

 

Οχι τιποτα,το μονο θεμα ειναι οτι πεταξαν το δεμα εξω στην αυλη και μπορουσε ο οποιοσδηποτε να το παρει...

Link to comment
Share on other sites

Οχι τιποτα,το μονο θεμα ειναι οτι πεταξαν το δεμα εξω στην αυλη και μπορουσε ο οποιοσδηποτε να το παρει...

Ο ταχυδρόμος το έκανε?ΕΛΕΟΣ με το ελεεινό κλασικά ελτα!Τα αρώματα ήταν αυθεντικά?:O

Link to comment
Share on other sites

Ο ταχυδρόμος το έκανε?ΕΛΕΟΣ με το ελεεινό κλασικά ελτα!Τα αρώματα ήταν αυθεντικά?:O

 

Δεν ξερω ποιος τα εφερε,παντως πρωι πρωι ηρθαν,γυρω στις 8 ηταν εδω.

Λογικα αυθεντικα ειναι γιατι τη συγκεκριμενη κολωνια την παιρνω χρονια και δν μου εκανε καποια διαφορα...τωρα αν ειναι τοσο τελεια απομιμηση τι να πω....

Link to comment
Share on other sites

...

 

Γιατί σε κάποια αρώματα έχω την εντύπωση ότι στέλνουν και μούφες.

 

@silmarien ευχαριστώ για την ενημέρωση,παρήγγειλα!Και ο θεός βοηθός,μέσω paypal πάντα!

Είδα το post σου μετά από αρκετό καιρό και δεν άντεξα και το έκανα παράθεση...

Δεν έχεις πάρει ποτέ σου από το συγκεκριμένο κατάστημα αλλά έχεις την εντύπωση ότι στέλνει και μούφες....

Αλλά στο καπάκι κάνεις και παραγγελία...

Για όλους έχει ο θεός

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρα...μιας και έχει μπεί η άνοιξη και για να ανανεώσω λίγο τις κολόνιες που χρησιμοποιώ, θα ήθελα να μου προτείνετε 1-2 αρώματα ελαφρία και δροσερά. Να ξεκαθαρίσω ότι με ενδιαφέρουν ανδρικές κολόνιες...μετά από λίγο ψάξιμο βρήκα τα εξής: http://www.sephora.com/browse/product.jhtml?id=P6325 και http://www.sephora.com/brands/chanel/container.jhtml?ws-action=http://um.chanel.com/branding.php?chsetdefgnav%3d6%26chsetdefgnavdiv%3d28%26landing%3df%26branding%3dahs%26la%3den-us%26lo%3dus%26re%3dsephora~~~G!05FD1C925284!5kW0r37g%252brwd%252bKllvg%3d%3d~general~~~@http://syndicator.chanel.com.edgesuite.net/sephora/chanel-um. Kαμιά άλλη καλοκαιρινή πρόταση; Θα προτιμούσα κάποια καινούρια εάν γνωρίζουν οι εδώ guru επί του θέματος και όπως είπα και πιο πριν ελαφριά και δροσερή, που να κάνει αίσθηση και όχι μια της "σειράς". Επίσης πολύ καλά λόγια έχω ακούσει και για μια κολόνια της Kenzo (δεν γνωρίζω κάτι παραπάνω όμως... :s ). Θα εκτιμούσα και μερικές γυναικείες γνώμες επί του θέματος ;) Επίσης να ρωτήσω ποιές είναι οι διαφορές μεταξύ cologne και eau de toilette; Τί πρέπει να αγοράσω εγώ; Αν μπορείτε να αφήνετε ένα link για την κολόνια που προτείνετε για να την ψάχνω :p Και εάν είναι δυνατό, προτάσεις για online μαγαζί με καλές τιμές, και που να πουλάει αυθεντικά προϊόντα και όχι να καταξοδευτώ αγοράζωντας μπανάνες :p
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Εν τελει το fragrancex.com μια χαρά γνήσιο άρωμα έστειλε.Στις 4 Απριλίου απεστάλη με free έξοδα αποστολής και μετά από 27 μέρες την παρέλαβα χωρίς να πληρώσω τίποτα απολύτως!Ούτε Ελτα Ούτε έξοδα τελωνείου!Αυθεντικοτάτη των 50ml.

Το μονο αρνητικό είναι ότι δεν στέλνουν tester!

Edited by VeCo
Αφαίρεση αχρείαστης μορφοποίησης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...