Jump to content

Ανδρικά και γυναικεία αρώματα


omikrone3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα 2 σχετικά νεα αγαπημένα μου αρώματα που χρησιμοποιώ ειναι το gucci made to measure http://www-m.gucci.com/us/styles/338980999990099 και το spicebomb victor & rolf http://www.viktor-rolf.com/en/fragrance/spicebomb/eau-de-toilette/

 

Καποια αλλη αξιόλογη πρόταση;;;;

 

Πολύ προσωπικό θέμα το άρωμα του καθενός.

 

Όντως πολύ προσωπικό θέμα, αλλά μπορώ να πετάξω 2-3 ονόματα για δοκιμή.

YSL-L'Homme, 212 V.I.P, Invictus (και τα 3 γλυκά), Versace-The dreamer, Bleu de chanel (δροσερό).

(υπάρχει και η one million που παίρνουν όλοι-γλυκιά)

 

Άποψή μου πάντα, αφού π.χ. το spicebomb δεν μου αρέσει επειδή μου μυρίζει σαν τα μπαχαρικά που έχουμε στην κουζίνα.-το made to meausre δεν το χω δοκιμάσει-

Απο κει και πέρα εκτός γούστου είναι και η ηλικία κ.α. Π.χ. αν και φοράει ο καθένας ότι θέλει, δεν μου ταιριάζει σε 20χρονο κάποια στυλ Kouros,Aramis,Zino κτλ.

Edited by Brousko
Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όντως πολύ προσωπικό θέμα, αλλά μπορώ να πετάξω 2-3 ονόματα για δοκιμή.

YSL-L'Homme, 212 V.I.P, Invictus (και τα 3 γλυκά), Versace-The dreamer, Bleu de chanel (δροσερό).

(υπάρχει και η one million που παίρνουν όλοι-γλυκιά)

 

Άποψή μου πάντα, αφού π.χ. το spicebomb δεν μου αρέσει επειδή μου μυρίζει σαν τα μπαχαρικά που έχουμε στην κουζίνα.-το made to meausre δεν το χω δοκιμάσει-

Απο κει και πέρα εκτός γούστου είναι και η ηλικία κ.α. Π.χ. αν και φοράει ο καθένας ότι θέλει, δεν μου ταιριάζει σε 20χρονο κάποια στυλ Kouros,Aramis,Zino κτλ.

 

Το spicebomb με ειχε ενθουσιασει οταν βγηκε και συνεχιζει να μου αρεσει αλλα ειναι αρκετά εντονο. Το made to measure απ την αλλη ειναι ελαφρυ, διακριτικό και το προτιμώ την συγκεκριμένη περίοδο ( παρολο που μου φαίνεται περισσότερο καλοκαιρινό άρωμα, but who cares?) .

Link to comment
Share on other sites

Οπότε η απόλυτη απόδειξη της διαφοράς γούστου :p

 

Αυτά από μένα πάντως, απο κει και πέρα υπάρχουν 100δες όπως Gucci Pour Homme II, armani code, D&G The one ή π.χ. η διασημη aqua di gio -και γενικα τα "aqua" αρώματα- που είναι πιο ελαφριά-.

Εμένα τα παραπάνω που είπα μου αρέσουν αρκετά πάντως (κυρίως του προηγούμενου ποστ επειδή δεν είναι τόσο "πολυφορεμένα" ) :)

 

Όρεξη να χεις να μυρίζεις :rolleyes:

Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

Αγοραζω παντα απο το αεροδρομιο λογω οτι δουλευω εκει και εχω εκτπωση 15-20% + κατι προσφορες οποτε δινω 15-25 ευρω για τα γνησια αρωματα .Εντυπωση μου εκανε οτι η αγαπημενη μου he hood ποτε δεν μου ειπε κανεις για την γνησια οτι μυριζε ωραια.Ανεβηκα Θεσσαλονικη και αγορασα απο αρωματοπωλειο στην Λ.Στρατου την τυπου he hood και οταν γυρισα Χανια ολοι με ρωτουσαν τι αρωμα φοραω...

Ημαρτον δηλαδη....

Link to comment
Share on other sites

Αγοραζω παντα απο το αεροδρομιο λογω οτι δουλευω εκει και εχω εκτπωση 15-20% + κατι προσφορες οποτε δινω 15-25 ευρω για τα γνησια αρωματα .Εντυπωση μου εκανε οτι η αγαπημενη μου he hood ποτε δεν μου ειπε κανεις για την γνησια οτι μυριζε ωραια.Ανεβηκα Θεσσαλονικη και αγορασα απο αρωματοπωλειο στην Λ.Στρατου την τυπου he hood και οταν γυρισα Χανια ολοι με ρωτουσαν τι αρωμα φοραω...

Ημαρτον δηλαδη....

 

Καλά ότι έχει παραγίνει με τα αυθεντικά να τα πληρώνεις και να βγαίνουν μάπα,έχει...

Εγώ δυστυχώς έχω ψωνίσει και έχω πετύχει απομιμήσεις που μυρίζουν όμοια αλλά πολύ πιο "φθηνά" και συνθετικά, η δεν πλησιάζουν καν. Μάλλον πέτυχες ένα απ τα καλά αρωματοπωλεία που φαντάζομαι υπάρχουν.Αν θες στείλε μου με πμ από που ψώνισες!

 

ΥΓ. Η Hewood δεν μου αρέσει καθόλου,είναι πολύ γλυκιά αλλά πολύ περίεργη. Τί έγινε ρε παιδιά τόσο περίεργος είμαι :p

Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ επειδη μου εκανε εντυπωση η ποιοτητα των αρωματων του συγκεκριμενου μαγαζιου (το οποιο παρεπιπτωντως υπαρχει Θεσσαλονικη Δραμα και Χαλκιδα) γιαυτο αγορασα με την γυναικα μου και δωρα πριν κατεβουμε Χανιά.

Σου στειλα το μαγαζι που ψωνισα πμ :) καλες γιορτες

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Θα κατεβω Αθηνα σε λιγες μερες και σκεφτομαι να βγω να δοκιμασω αρωματα. Ξερετε που εχει Creed, Armani Prive, Tom Ford Prive Line και αλλα niche αρωματα; Απο designers βρισκεις παντου αλλα τα αλλα. . .
Link to comment
Share on other sites

Είναι στάνταρ 100% αυθεντικά τα αρώματα από aromania.gr ?

 

Φοβερή εξυπηρέτηση, άμεση αποστολή, απίστευτες τιμές, αλλά η κολώνια που αγόρασα από εκεί έχει άρωμα λίγο διαφορετικό σε σχέση με το δείγμα στα duty free του αεροδρομίου και διαρκεί αισθητά λιγότερο (1-2 h vs 10+ ώρες) ? Παίζει να είναι ιδέα μου βέβαια μιας και πρώτη φορά το φοράω το συγκεκριμένο άρωμα οπότε δεν έχω ιδιαίτερη εμπειρία, γι' αυτό ρωτάω για την αυθεντικότητα των προϊόντων του καταστήματος. Υπάρχουν άλλα e-shop (ελλάδας ή εξωτερικό) με φτηνά original αρώματα ?

 

Thanks !

Link to comment
Share on other sites

ποιο ειναι το αρωμα της kylie minogue? ειναι ενα ή υπαρχουν πολλες επιλογες;

 

σορρυ αλλα καμια επαφη με τουτα

Link to comment
Share on other sites

Είναι στάνταρ 100% αυθεντικά τα αρώματα από aromania.gr ?

 

Φοβερή εξυπηρέτηση, άμεση αποστολή, απίστευτες τιμές, αλλά η κολώνια που αγόρασα από εκεί έχει άρωμα λίγο διαφορετικό σε σχέση με το δείγμα στα duty free του αεροδρομίου και διαρκεί αισθητά λιγότερο (1-2 h vs 10+ ώρες) ? Παίζει να είναι ιδέα μου βέβαια μιας και πρώτη φορά το φοράω το συγκεκριμένο άρωμα οπότε δεν έχω ιδιαίτερη εμπειρία, γι' αυτό ρωτάω για την αυθεντικότητα των προϊόντων του καταστήματος. Υπάρχουν άλλα e-shop (ελλάδας ή εξωτερικό) με φτηνά original αρώματα ?

 

Thanks !

 

Όλα τα δείγματα, όπως και αυτά που είναι προς δοκιμή στα καταστήματα, είναι πιο δυνατά. Αυτό σίγουρα δεν είναι η ιδέα σου.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Είναι στάνταρ 100% αυθεντικά τα αρώματα από aromania.gr ?

 

Φοβερή εξυπηρέτηση, άμεση αποστολή, απίστευτες τιμές, αλλά η κολώνια που αγόρασα από εκεί έχει άρωμα λίγο διαφορετικό σε σχέση με το δείγμα στα duty free του αεροδρομίου και διαρκεί αισθητά λιγότερο (1-2 h vs 10+ ώρες) ? Παίζει να είναι ιδέα μου βέβαια μιας και πρώτη φορά το φοράω το συγκεκριμένο άρωμα οπότε δεν έχω ιδιαίτερη εμπειρία, γι' αυτό ρωτάω για την αυθεντικότητα των προϊόντων του καταστήματος. Υπάρχουν άλλα e-shop (ελλάδας ή εξωτερικό) με φτηνά original αρώματα ?

 

Thanks !

 

 

Αγορασα το Midnight in Paris απο Van Cleef & Arpels τρομερο αρωμα 100% αυθεντικο.

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα δείγματα, όπως και αυτά που είναι προς δοκιμή στα καταστήματα, είναι πιο δυνατά. Αυτό σίγουρα δεν είναι η ιδέα σου.

Πως κι έτσι; Marketing trick?

 

By the way, ομολογώ ότι κι εμένα αυθεντικα μου φάνηκαν τα πάντα γύρω από το συγκεκριμένο μαγαζί διαβάζοντας ένα σωρό κριτικές εδώ και στο σκρουτζ, ήθελα απλώς να επιβεβαιώσω..

Link to comment
Share on other sites

Πως κι έτσι; Marketing trick?

 

By the way, ομολογώ ότι κι εμένα αυθεντικα μου φάνηκαν τα πάντα γύρω από το συγκεκριμένο μαγαζί διαβάζοντας ένα σωρό κριτικές εδώ και στο σκρουτζ, ήθελα απλώς να επιβεβαιώσω..

 

Προφανώς για να σε εντυπωσιάσουν με την ένταση του αρώματος, να το μυρίσεις σε όλη του την «μεγαλοπρέπεια» και να το αγοράσεις ;)

“I think therefore I am – don’t bet on it!” What’s his point? :O
Link to comment
Share on other sites

Πως κι έτσι; Marketing trick?

 

By the way, ομολογώ ότι κι εμένα αυθεντικα μου φάνηκαν τα πάντα γύρω από το συγκεκριμένο μαγαζί διαβάζοντας ένα σωρό κριτικές εδώ και στο σκρουτζ, ήθελα απλώς να επιβεβαιώσω..

 

Και εγώ αυτό που αγόρασα ήταν αυθεντικό.:)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Πως κι έτσι; Marketing trick?

 

σε όλα τα δείγματα προιόντων πάντα μπαίνει το best of, πιο δυνατό, πιο ανθεκτικό, πιο καλό γενικότερα.Το δείγμα είναι η 1η επαφή με το προιον,οποιο και αν ειναι αυτο, οποτε πρεπει να είναι το καλυτερο.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως πιστευω οτι πρεπει να λεμε τα καλα μαγαζια αλλα το ιδιο και τα κακα...

Εγω παντως ψωνιζω χυμα αρωματα απο το αρωματοπωλειον που ειναι στην βαλαωριτου.

Σε καποια εχει ακριβως ιδια μυρωδια σε καποια ειναι λιγο αδυναμα σε οξυτητα...

Link to comment
Share on other sites

Μπορει το δειγμα να ειναι eau de parfum και αυτο που αγορασες να ειναι eau de toilete .

 

Όχι αυτό δεν ισχύει, απλώς έχει μεγαλύτερη περιεκτικότητα του αρώματος.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Φανταστικά αρώματα το Uomo Moschino και το Legend από Mont Blanc... Έχουν "σώμα" όπως λένε και οι αρωματοποιοί, δροσερά και αρενωπά ταυτόχρονα!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Είναι στάνταρ 100% αυθεντικά τα αρώματα από aromania.gr ?

 

Φοβερή εξυπηρέτηση, άμεση αποστολή, απίστευτες τιμές, αλλά η κολώνια που αγόρασα από εκεί έχει άρωμα λίγο διαφορετικό σε σχέση με το δείγμα στα duty free του αεροδρομίου και διαρκεί αισθητά λιγότερο (1-2 h vs 10+ ώρες) ? Παίζει να είναι ιδέα μου βέβαια μιας και πρώτη φορά το φοράω το συγκεκριμένο άρωμα οπότε δεν έχω ιδιαίτερη εμπειρία, γι' αυτό ρωτάω για την αυθεντικότητα των προϊόντων του καταστήματος. Υπάρχουν άλλα e-shop (ελλάδας ή εξωτερικό) με φτηνά original αρώματα ?

 

Thanks !

 

περασα απο το καταστημα στην Καλλιθεα και διαπίστωσα ότι μόνο γνήσιες δεν είναι οι κολώνιες εκεί... Δαβάκη 50 Καλλιθέα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυθεντικές κολώνιες μόνο από μαγαζιά τύπου hondos, notos,sephora κτλ...! Όλα τα άλλα είναι μούφες! Προσωπικά ψωνίζω από αεροδρόμιο που έχει προσφορές συνήθως!
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά αγοράζω fm group (federico mahora) τον κωδικό 334 στα 100ml επιπέδου eau de Parfum (16% αρωματικό έλαιο) που μου κάθετε καλά. Ετικέτα έχουν, ονοματεπώνυμό έχουν, εταιρία στην Ελλάδα έχουν, δεν τα πουλάνε σε λαϊκές περίεργοι τύποι, άρα όλα καλά από θέμα ποιότητας. Να πληρώσω ενα διαφημιζόμενο άρωμα κόστους κατασκευής - παρασκευης 6-8 ευρώ στα 60 ευρώ το eau de toilete ή 180 ευρώ το parfum, το θεωρώ υπερβολικό. Ο ηθοποιός ή ποδοσφαιριστης που το διαφημίζει και οι μεσαζοντες είναι πλούσιοι από μόνοι τους, να τους κάνω εγώ πιο πλούσιιους; Ίσως αργότερα αν ποτέ γίνω και εγώ πλούσιος από κανένα λαχείο ή κληρονομιά και μου περισσεύουν.... Edited by GR_MAcedon
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλό αρωματοπωλείο στη Θεσσαλονίκη ποιο είναι?

Εχω δει διαφορα στο κέντρο με διαφορετικές τιμές μεταξύ τους (για τα ίδια μλ) και δε μπορώ να καταλάβω τη διαφορά.

Επίσης, σε ενα ονλαιν κατάστημα που είδα, εγραφε οτι τα 50μλ κοστίζουν 8 ευρω, και αν θέλω σταγόνες(απο τι?) χρεώνεται εξτρα.

Τι σταγόνες είναι αυτες, πόσες απαιτούνται και αν δε βάλουμε μέσα τι γίνεται;

Ευχαριστώ!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...