Jump to content

Ν900 : Πως να αυξήσετε την διάρκεια αναμονής της μπαταρίας


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λιγότερη επιθετικότητα και περισσότερη ευγένεια παιδιά...απόψεις ανταλάζουμε...και ολες ειναι(ή τουλάχιστον πρέπει να είναι) σεβαστές.Το απαιτούμενο σε μια τέτοια συσκευή είναι να βγάζει την μέρα και αυτο τις περισσότερες φορές τα καταφέρνει.Θα έπρεπε να έχει μια λίγο πιο δυνατή μπαταρία,όντας πολλαπλάσιο σε υπολογιστική ισχύ και ανάλυση οθόνης από ένα 5800,του βάλανε την ίδια μπαταρία.Οταν το αγόραζα ήξερα τι έπαιρνα οπότε δεν με ενοχλεί να το φορτίζω σχεδόν κάθε μέρα,αλλά σίγουρα η μπαταρία ειναι από τα αδύναμα σημεία του Ν900 και αυτο δεν αποτελεί κακοπροαιρετη κριτική αλλα γεγονός για εμάς που το χρησιμοποιούμε πολυ και δεν καταλαβαίνω γιατι η παράθεση απλά ενός γεγονότος ενοχλεί αυτους που το χρησιμοποιουν ελάχιστα και η μπαταρία τους κρατάει πολυ.Το Ν900 κατά την ταπεινή μου άποψη ειναι η πιο πλήρης συσκευή της αγοράς αλλά αυτο δεν σημαίνει οτι δεν μπορούμε να εντοπίσουμε αδυναμίες....
Link to comment
Share on other sites

η συμβουλή μου φίλε electricgr, εαν σε ενοχλεί το θέμα της μπαταρίας, είναι να πάρεις και 3-4 μπαταρίες μαϊμού με ένα εξωτερικό φορτιστή να γουστάρεις :P

κι εγω θα τσιμπίσω 2 μπαταρίες, όχι λόγω αυτονομίας αλλά για να τις φορτίζω όποτε θέλω κι όσο θέλω, απλά για να μη ξεσκίσω την αυθεντική με 20λεπτες φορτίσεις. ουτως ή άλλως 2-3 ευρώ η μία κοστίζουνε.

Φυσικά δεν θα είναι στα 1300mah αλλά τη δουλειά τους θα την κάνουνε.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου, εχεις αγοράσει πολλά κινητά με επεξεργαστή 600mhz, κάρτα γραφικών, με μπαταρία στα 1320mah κλπ;

Έχεις ελέγξει τι εχεις εγκαταστήσει στο κινητό σου και πόση ενέργεια καταναλώνει απ'τη μπαταρία σου; Μια εφαρμογή να εχει κάποιο πρόβλημα, και η μπαταρία μπορεί να καταναλώνεται κατα 75% γρηγορότερα ακόμη και χωρίς να χρησιμοποιείς το κινητό. την προηγούμενη εβδομάδα είχα εγκαταστήσει κάποιες εφαρμογές και παρατήρησα οτι η μπαταρία το βράδυ που δεν χρησιμοποιούσα το κινητό επεφτε κατα 25% μεσα σε 6 ωρες. χθες ανακάλυψα ποια εφαρμογή έφταιγε και σημερα το πρωι βρήκα το κινητό με τελειως γεμάτη μπαταρία.

 

Οι οδηγίες περι διάρκειας της μπαταρίας ότι φθάνει στο μέγιστο της απόδοσης μετά απο 3-4 πλήρεις φορτίσεις είναι μύθος. Η μπαταρία αποδίδει τα μέγιστα μετά απο 4-5 μήνες. και πάντα φυσικά να φορτίζουμε σωστά τη μπαταρία.

 

με το ίδιο σκεπτικό και οι μπαταρίες σε λαπτοπ που εχουνε αυτονομία 2 ώρες, της πλακας ειναι κι ας είναι στις 9000 mah

 

Η μπαταρία στο N900 μια χαρά είναι φτάνει να ξέρουμε τί αγοράσαμε και πως να το χρησιμοποιούμε.

 

δε καταλαβαινω που το πας ... ολα τα τελευταια κινητα ιδιο hardware φορανε. ιδιους επεξεργαστες, ιδιες καρτες γραφικων κλπ. μονο στο δικο μας τελειωνει η μπαταρια ετσι ομως. και δε μου τρωνε τη μπαταρια οι εφαρμογες lol. η μπαταρια για αυτα που προσφερει η συσκευη ειναι χαλια εκτος αν το χρησιμοποιεις με το σταγονομερο. και τι θα πει παντα να φορτιζουμε σωστα , λιθιου ειναι αν και δε νομιζω να διακοπτει κανεις συχνα τη φορτιση

 

αμα δε θες να διαβαζεις οτι να ναι, γιατι πιστευεις οτι εμεις θελουμε να διαβαζουμε αυτα που γραφεις?(τα οποια ειναι οτι να ναι στην κυριολεξια). κανει οτι κανει ενα netbook χοντρα χοντρα..και μαντεψε, κραταει πιο πολυ!

 

ναι linux τρεχει τα παντα κανει...

απλα δε μπορεις να λες στο κοσμο οτι η μπαταρια κραταει 4 μερες χαλαρα κιολας , εκτος αμα το χεις να καθεται να το κοιτας σε offline mode . δεν εχω κατι μαζι σου και στη λεω , απλα δε μπορω να καταλαβω γιατι ορισμενοι εθελοτυφλουν στο θεμα αυτο της συσκευης. οχι οτι θα αλλαξει κατι αλλα οσοι τα διαβαζουν να ξερουν τα καλα και τα κακα της συσκευης

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.:)

Επειδή βλέπω ότι η συζήτηση έχει αρχίσει να ξεφεύγει θα παρακαλέσω θερμά να πέσουν οι τόνοι.Στο θέμα αυτό βρισκόμαστε για να συζητάμε για το n900 και μόνο.Οποιεσδήποτε διαμάχες,κόντρες και αντιπαλότητες μεταξύ χρηστών δεν γίνονται δεκτές.Αν έχετε κάποια διαφορά με κάποιον χρήστη μπορείτε να κάνετε χρήση των π.μ.

Ευχαριστώ.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

δε καταλαβαινω που το πας ... ολα τα τελευταια κινητα ιδιο hardware φορανε. ιδιους επεξεργαστες, ιδιες καρτες γραφικων κλπ. μονο στο δικο μας τελειωνει η μπαταρια ετσι ομως. και δε μου τρωνε τη μπαταρια οι εφαρμογες lol. η μπαταρια για αυτα που προσφερει η συσκευη ειναι χαλια εκτος αν το χρησιμοποιεις με το σταγονομερο. και τι θα πει παντα να φορτιζουμε σωστα , λιθιου ειναι αν και δε νομιζω να διακοπτει κανεις συχνα τη φορτιση

 

 

 

ναι linux τρεχει τα παντα κανει...

απλα δε μπορεις να λες στο κοσμο οτι η μπαταρια κραταει 4 μερες χαλαρα κιολας , εκτος αμα το χεις να καθεται να το κοιτας σε offline mode . δεν εχω κατι μαζι σου και στη λεω , απλα δε μπορω να καταλαβω γιατι ορισμενοι εθελοτυφλουν στο θεμα αυτο της συσκευης. οχι οτι θα αλλαξει κατι αλλα οσοι τα διαβαζουν να ξερουν τα καλα και τα κακα της συσκευης

 

Πολυ σωστος ο φιλος. Οπως λεει και ο mod εδω ανταλλασσουμε αποψεις που μπορει πολλες φορες να ειναι διαφορετικες στο ιδιο θεμα αλλα το υφος της γραφης μας δεν πρεπει να ειναι επιθετικο.;)

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

δε καταλαβαινω που το πας ... ολα τα τελευταια κινητα ιδιο hardware φορανε. ιδιους επεξεργαστες, ιδιες καρτες γραφικων κλπ. μονο στο δικο μας τελειωνει η μπαταρια ετσι ομως. και δε μου τρωνε τη μπαταρια οι εφαρμογες lol. η μπαταρια για αυτα που προσφερει η συσκευη ειναι χαλια εκτος αν το χρησιμοποιεις με το σταγονομερο. και τι θα πει παντα να φορτιζουμε σωστα , λιθιου ειναι αν και δε νομιζω να διακοπτει κανεις συχνα τη φορτιση

 

 

ναι linux τρεχει τα παντα κανει...

απλα δε μπορεις να λες στο κοσμο οτι η μπαταρια κραταει 4 μερες χαλαρα κιολας , εκτος αμα το χεις να καθεται να το κοιτας σε offline mode . δεν εχω κατι μαζι σου και στη λεω , απλα δε μπορω να καταλαβω γιατι ορισμενοι εθελοτυφλουν στο θεμα αυτο της συσκευης. οχι οτι θα αλλαξει κατι αλλα οσοι τα διαβαζουν να ξερουν τα καλα και τα κακα της συσκευης

 

οταν λες ολα, πες συγκεκριμενα γιατι ουτε εμεις καταλαβαινουμε που το πας. γιατι δεν παιζει touchscreen που κραταει με τα 1000 ζορια πανω απο 2 μερες. ποιο κραταει, το ομνια? το iphone? το hd2? το Ν97? το Ν97μινι? η μηπως το νεο google nexus που δε βγαζει ουτε 1 μερα? και απλα επδειδη δεν ξερεις και χωρις να ψαξω πολυ, δες την αναλυση και τα χρωματα της οθονης του Ν900 και ελα να μας πεις μετα για ιδια hardware.lol

οταν λες ετσι γενικα πραγματα μαλλον δεν εχεις κατι συγκεκριμενο να πεις, γιατι απλα θες να εχει καποια υποσταση ο ισχυρισμος σου.

το τηλεφωνο κραταει με παραπανω απο νορμαλ χρηση 3 μερες και με φυσιολογικη χρηση 4 μερες. ειτε το θες ειτε οχι.(εγω το ανοιγω 9 το πρωι και το σβηνω το βραδυ γυρω στις 2:30. αν αυτο δε σου αρκει μαλλον δε μπορεις να δεχτεις οτι ειναι μια μικρη φορητη συσκευη που η μπαταρια του δε μπορει να αντικαταστησει την αγαπημενη σου ΔΕΗ.

Link to comment
Share on other sites

οταν λες ολα, πες συγκεκριμενα γιατι ουτε εμεις καταλαβαινουμε που το πας. γιατι δεν παιζει touchscreen που κραταει με τα 1000 ζορια πανω απο 2 μερες. ποιο κραταει, το ομνια? το iphone? το hd2? το Ν97? το Ν97μινι? η μηπως το νεο google nexus που δε βγαζει ουτε 1 μερα? και απλα επδειδη δεν ξερεις και χωρις να ψαξω πολυ, δες την αναλυση και τα χρωματα της οθονης του Ν900 και ελα να μας πεις μετα για ιδια hardware.lol

οταν λες ετσι γενικα πραγματα μαλλον δεν εχεις κατι συγκεκριμενο να πεις, γιατι απλα θες να εχει καποια υποσταση ο ισχυρισμος σου.

το τηλεφωνο κραταει με παραπανω απο νορμαλ χρηση 3 μερες και με φυσιολογικη χρηση 4 μερες. ειτε το θες ειτε οχι.(εγω το ανοιγω 9 το πρωι και το σβηνω το βραδυ γυρω στις 2:30. αν αυτο δε σου αρκει μαλλον δε μπορεις να δεχτεις οτι ειναι μια μικρη φορητη συσκευη που η μπαταρια του δε μπορει να αντικαταστησει την αγαπημενη σου ΔΕΗ.

Εντάξει φιλε μην τα παραλές , 3 – 4 μέρες αν δεν κάνεις τπτ ίσως ..

Το θέμα είναι πως προσδιορίζει κανείς την normal και μη χρήσει ..

Έμενα με κοντά 1 ώρα ομιλίας την ήμερα καμία 10-20 αρια sms και κανα 30 λεπτο browsing με wifi μου βγάζει 1 με 1.5 μέρα .

Από εκεί και περα αν πχ ανοίξω ραδιόφωνο αν παίξω βίντεο μουσική κτλ η μπαταρία πέφτει αισθητα .

Κάτι άλλο που παίζει ρόλο στην αυτονομία είναι το 3G εγώ το έχω off όπως και την φωτεινότητα της οθόνης την έχω στην 2η ‘ σκάλα ‘ .

Σε γενικές γραμμές είμαι αρκετά ευχαριστημένος από την αυτονομία , και όλα αυτά περι laptop netbook που έγραψε ο φίλος πιο πάνω είναι λίγο άκυρα ..

Ps : έχω laptop ως 1ο pc και της 2 ώρες δεν της βγάζει με τπτ .. αν ανοίξω κανα παιχνίδι ( 100% απόδοση ) το πολύ να κρατήσει κανα 45 λεπτό .

Link to comment
Share on other sites

οταν λες ολα, πες συγκεκριμενα γιατι ουτε εμεις καταλαβαινουμε που το πας. γιατι δεν παιζει touchscreen που κραταει με τα 1000 ζορια πανω απο 2 μερες. ποιο κραταει, το ομνια? το iphone? το hd2? το Ν97? το Ν97μινι? η μηπως το νεο google nexus που δε βγαζει ουτε 1 μερα? και απλα επδειδη δεν ξερεις και χωρις να ψαξω πολυ, δες την αναλυση και τα χρωματα της οθονης του Ν900 και ελα να μας πεις μετα για ιδια hardware.lol

οταν λες ετσι γενικα πραγματα μαλλον δεν εχεις κατι συγκεκριμενο να πεις, γιατι απλα θες να εχει καποια υποσταση ο ισχυρισμος σου.

το τηλεφωνο κραταει με παραπανω απο νορμαλ χρηση 3 μερες και με φυσιολογικη χρηση 4 μερες. ειτε το θες ειτε οχι.(εγω το ανοιγω 9 το πρωι και το σβηνω το βραδυ γυρω στις 2:30. αν αυτο δε σου αρκει μαλλον δε μπορεις να δεχτεις οτι ειναι μια μικρη φορητη συσκευη που η μπαταρια του δε μπορει να αντικαταστησει την αγαπημενη σου ΔΕΗ.

 

Το ΟΜΝΙΑ HD κραταει πολυ παραπανω απο το Ν900. Εχει -εστω και λιγο- καλυτερη και μεγαλυτερη οθονη απο το Ν900 και ακριβως το ιδιο hardware, μονο που η Samsung δε τσιγγουνευτηκε και του εβαλε μια ανθρωπινη μπαταρια. Και εμεις ολοι εδω το Ν900 εχουμε. Δεν εχουμε π.χ. iphone και θελουμε να το βγαλουμε αχρηστο. Ειναι το πιο πληρες κινητο-μινι υπολογιστης που εχει βγει ποτε. Απλα πρεπει να λεμε και τα μειονεκτηματα. Σε οποιο φορουμ ξενο και να μπεις κανεις δε λεει για 4 μερες αυτονομια με φυσιολογικη χρηση. Ολοι δηλαδη πηραμε ελαττωματικη παρτιδα και εσυ επειδη εισαι τυχερος πηρες την καλη συσκευη?? Αν ειναι ετσι οκ!:)

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω πως αξίζει να ανεβαίνουν οι τόνοι.

Καλό είναι να ακούγονται όλες οι απόψεις, ιδιαίτερα από τη στιγμή που ο καθένας μας εδώ κάνει διαφορετική χρήση στο κινητό και έχει βεβαίως και διαφορετικές απαιτήσεις.

 

Πχ εγώ το κινητό δεν το σβήνω το βράδυ.

Παραμένει ανοικτό και συνήθως το φορτίζω κάθε βράδυ.

Μερικές φορές δεν το φορτίζω για να δω πόσο θα αντέξει η μπαταρία.

 

Εχθές δεν το έβαλα για φόρτιση.

Το κινητό λοιπόν είναι εκτός φορτιστή από εχθές το πρωί στις 9:30 και τώρα (12:50 μεσημέρι, δηλαδή μετά από 27 ώρες περίπου) είναι κάτω από την μέση (θεωρητικά γύρω στο 40 με 45%).

Πρακτικά, το απόγευμα, κατά τις 5 θα αρχίσει η ανησυχία για το αν θα έχω μπαταρία ή όχι. Θα κρατηθώ να μην το φορτίσω ενδιάμεσα μέχρι να σβήσει και ενημερώνω.

 

Οι περιοχές που κινούμαι έχουν καλό σήμα, έχω από εχθές 23 κλήσεις (εισερχόμενες και εξερχόμενες χοντρικά 1 ώρα) και 4 sms

Χρήση wifi για περίπου 30 λεπτά, angry birds για περίπου 40 λεπτά, χρήση bt κατά τη διάρκεια της μέρας (όπως και τώρα πχ)

 

Δεν έχω theme στο κινητό και δεν έχω προγράμματα που τραβάνε πολύ ενέργεια.

2G mode, φωτεινότητα στα 2/5 και wifi switcher όταν δεν θέλω σύνδεση με wifi

 

Για να δούμε

Γιάννης! :)
Link to comment
Share on other sites

Με φωτεινοτητα 2/5 η οθονη ειναι αρκετα πολυ σκοτεινη αν και αυτο βοηθαει πολυ στην αυτονομια της μπαταριας! Εγω την εχω σταθερα στο 5/5, αντε καμια φορα στο 4/5!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες μέχρι που θα πάει κατάσταση?

Μιλάτε εδω και τρεις μέρες για την μπαταρία... Δηλαδή και όσοι δεν νοιάζονται θα τους δημιουργήσετε κομπλεξ... Δεν θα παίξω angry birds γιατι θα πέσει μπαταρία, δεν θα κανω web serf γιατί θα πέσει μπαταρία... Εμμονή θα μας γίνει να προσέχουμε τη μπαταρία μπας και κάνουμε κανένα ρεκόρ.

Προσωπικά δεν κυκλοφώρησα ακόμα το κινητάκι γιατί πολύ απλά δεν τολμώ να το κάνω χωρίς θύκη.

Οπότε ασχολούμε μόλις έρθω απ'τη σχολή. Δεν το σβήνω, δεν πραγματοποιώ κλήσεις, ούτε στέλνω μηνύματα. (ελπίζω μέχρι τη τετάρτη να έχω θύκη γιατί έχω σπάσει)

Δεν μπορώ να πω ότι είναι σε βυτρίνα... ασχολούμαι συνεχώς μ'αυτό!

Αν είναι να παίξω angry birds είναι αισθητή η πτώση της μπαταρίας....

χωρίς κλήσεις και μηνύματα (αλλά αρκετό angry birds) έχω ξεπεράσει της 4 μέρες.... (τα γράφω αυτά απλά για την διαμάχη, αντέχει η δεν αντέχει 4 μέρες)

Όταν το βγάλω έξω και αρχήσει η κανονική για μένα χρύση θα δείξει πόσο θα αντέχει.

 

Αλλά και πάλι, είναι το καλύτερο τηλέφωνο που κυκλοφορέι.... Ακόμα και να χρειάζεται να το φορτίζω κάθε μέρα, εγώ πάλι θα το αγόραζα.

6610 --> 7610(RH-51) --> (Legendary) N900 --> Galaxy SIII --> HTC 10 --> Pixel 2 XL --> Xperia 1 ii

HP Touchpad (dual boot: webOS and Android)

Link to comment
Share on other sites

οταν λες ολα, πες συγκεκριμενα γιατι ουτε εμεις καταλαβαινουμε που το πας. γιατι δεν παιζει touchscreen που κραταει με τα 1000 ζορια πανω απο 2 μερες. ποιο κραταει, το ομνια? το iphone? το hd2? το Ν97? το Ν97μινι?.

 

ποιοι ειστε οι "εσεις" ?? :D ομνια και ιφονε εχουν ιδιο επεξεργαστη και καρτα γραφικων. δε μιλαγα για οθονη. ναι εχουμε μεγαλυτερης αναλυσης οθονη και παρολα αυτα η νοκια δε μας εδωσε καλυτερη μπαταρια.

οταν λεω οτι κανει οτι ενα λαπτοπ εννοω οτι κατεβαζω τορρεντ, βλεπω ταινιες ακουω μουσικη , browsing , im (msn/fb) βλεπω το μαιλ μου και συνδεομαι μεσω vnc στο pc. χρεισιμοποιω αυτα που μπορει να μου παρεχει η συσκευη μου (οχι ασταματητα , αλλα τα χρησιμοποιω ολα) . λες μονος σου οτι δεν υπαρχει touchscreen που κραταει πανω απο 2 μερεςl εσενα πως σου κραταει 4 το ν900 ?

δε ξαναφερομαι σ αυτο το θεμα γιατι ο καθενας εχει την αποψη του για τη μεση χρηση και καταναλωση της μπαταριας . φιλικα παντως προσφορομαι να σου παρω ενα σεμεδακι να βαλεις πανω το ν900 να το κοιτας τι ομορφο που ειναι και ποσο πολυ κραταει οταν δε τ ακουμπας :)

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω πως αξίζει να ανεβαίνουν οι τόνοι.

Καλό είναι να ακούγονται όλες οι απόψεις, ιδιαίτερα από τη στιγμή που ο καθένας μας εδώ κάνει διαφορετική χρήση στο κινητό και έχει βεβαίως και διαφορετικές απαιτήσεις.

 

Πχ εγώ το κινητό δεν το σβήνω το βράδυ.

Παραμένει ανοικτό και συνήθως το φορτίζω κάθε βράδυ.

Μερικές φορές δεν το φορτίζω για να δω πόσο θα αντέξει η μπαταρία.

 

Εχθές δεν το έβαλα για φόρτιση.

Το κινητό λοιπόν είναι εκτός φορτιστή από εχθές το πρωί στις 9:30 και τώρα (12:50 μεσημέρι, δηλαδή μετά από 27 ώρες περίπου) είναι κάτω από την μέση (θεωρητικά γύρω στο 40 με 45%).

Πρακτικά, το απόγευμα, κατά τις 5 θα αρχίσει η ανησυχία για το αν θα έχω μπαταρία ή όχι. Θα κρατηθώ να μην το φορτίσω ενδιάμεσα μέχρι να σβήσει και ενημερώνω.

 

Οι περιοχές που κινούμαι έχουν καλό σήμα, έχω από εχθές 23 κλήσεις (εισερχόμενες και εξερχόμενες χοντρικά 1 ώρα) και 4 sms

Χρήση wifi για περίπου 30 λεπτά, angry birds για περίπου 40 λεπτά, χρήση bt κατά τη διάρκεια της μέρας (όπως και τώρα πχ)

 

Δεν έχω theme στο κινητό και δεν έχω προγράμματα που τραβάνε πολύ ενέργεια.

2G mode, φωτεινότητα στα 2/5 και wifi switcher όταν δεν θέλω σύνδεση με wifi

 

Για να δούμε

 

 

 

Επιπλέον χρήση σε σχέση με όσα έγραψα:

4-5 κλήσεις ακόμα (συνολικού χρόνου περίπου 5 λεπτών), άλλα 20-30 λεπτά angry birds, wifi άλλα 10 λεπτά περίπου.

 

Το κινητό έσβησε από μπαταρία στις 12 το βράδυ, αν και στην τελευταία 1.5 ώρα (στο διάστημα από 10:30 εως 12 το βράδυ) δεν έκανα κλήσεις και πιθανότατα να μου έσβηνε αν προσπαθούσα κάτι τέτοιο.

Συνολική διάρκεια μπαταρίας: 26,5 ώρες (συνεχούς λειτουργίας) για απολύτως λογική χρήση.

Μου φαίνονται σχετικά λίγες.

 

Εξακολουθώ να δηλώνω πως το κινητό είναι αναπαίκταμπολ :lol:

και αν ήθελα σήμερα να επιλέξω κινητό (σχεδόν μετά από 3 μήνες χρήσης ως πρώτη συσκευή και όχι ως συμπληρωματική χρήση) πάλι το Ν900 θα επέλεγα!

Γιάννης! :)
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
καλησπερα σας.Δεν υπρχει μπαταρια μεγαλυτερη απο την υπαρχουσα χωρις να πάχαινει το κινητο?Δεν λεω για 2300mA.Εχει βαλει κανεις την 2300mA?
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...