Jump to content

[Επίσημο] Google Nexus One (by HTC)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το "απροβλημάτιστα μέρα μεσημέρι με ντάλα ήλιο" θα μου επιτρέψεις να μην το δεχτώ!

:p

 

Φυσικά και θα το επιτρέψω, μα ποιος είμαι; :p

Όχι κύριε, σας το απαγορεύω. Δεν επιτρέπω τέτοιες συμπεριφορές!

 

Εδώ θα διαφωνήσουμε πάντως. Εσένα σου έχει τύχει δηλαδή να είναι στον ήλιο και να θες να δεις κάτι και να μην μπορείς;

Γιατί εγώ θυμάμαι την πρώτη φορά που το έβγαλα μεσημέρι με ήλιο να πάρω τηλέφωνο μου είχε κάνει εντύπωση το ότι μπορούσα να δω άνετα την οθόνη χωρίς να βάζω χέρια πόδια μπροστά για να κάνω σκιά.

Edited by nomedor
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λετε να φταιει κατι στις ρυθμισεις apn???

Εχω καρτοκινητο vodafone και εχω το πακετο με τα 30mb ιντερνετ και τις ρυθμισεις

 

APN: webkarta.vodafone.gr

MCC: 202

MNC:05

APN type: default,supl

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΟΥΠΙΙΙΙΙΙΙ !!!:w00t:

 

Πάνω που λες " αχ να μπορούσα να συγχρονήσω το iTunes ( για όσους κάνανε switch απο iPhone..) και τα Top Rated στο iTunes Library, διαβάζεις αυτό http://www.engadget.com/2010/03/31/new-doubletwist-for-mac-adds-built-in-android-market-functionali/

 

μετά πας στο site http://www.doubletwist.com/dt/Home/Index.dt .. κατεβάζεις ΔΩΡΕΑΝ το software και βουαλά !!! συγχρονίζεις μουσική.. photo.. podcast.. video με αυτόματη μετατροπή παρακαλώ και οσοι έχουν Mac έχουν και Android Market με συγχρονισμό εφαρμογών !!

 

Οι Windows Users πάνε εδω για εφαρμογές http://apps.doubletwist.com/

 

Πολύ καλό ήδη το κατέβασα και συγχρόνισα :cool:

Edited by qosmio
Link to comment
Share on other sites

Λετε να φταιει κατι στις ρυθμισεις apn???

Εχω καρτοκινητο vodafone και εχω το πακετο με τα 30mb ιντερνετ και τις ρυθμισεις

 

APN: webkarta.vodafone.gr

MCC: 202

MNC:05

APN type: default,supl

 

αφου σου δουλευει εστω και για λιγο δεν πρεπει να φταινε οι ρυθμισεις-εχεις ρωτησει καποιον αλλο χρηστη vodafone αν εχει προβληματα τελευταια?(εγω ειχα το ιδιο προβλημα με τη wind για μια εβδομαδα οταν ειχε βγαλει ενα πακετο με δωρεαν ιντερνετ για f2g,δεν εχω ομως nexus)

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε με APN : internet.vodafone.gr

Εγω αυτο εχω με Vodafone Unlimited (συμβόλαιο), αλλα νομιζω και με το καρτοκινητο το ιδιο ειναι.. δοκιμασε/τεσταρέ το για λιγο..

Greek Android Developers [ Facebook [Page] [Group] ] [ Google+ [Page]]

 

Google Nexus One Cyan7.2.0 v2.3.7

SAMSUNG Galaxy S 2 II v4.1.1 - Baseband: I9100XXLPW Kernel:3.0.42-Siyah-Dorimanx-V5.76B

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΟΥΠΙΙΙΙΙΙΙ !!!:w00t:

 

Πάνω που λες " αχ να μπορούσα να συγχρονήσω το iTunes ( για όσους κάνανε switch απο iPhone..) και τα Top Rated στο iTunes Library, διαβάζεις αυτό http://www.engadget.com/2010/03/31/new-doubletwist-for-mac-adds-built-in-android-market-functionali/

 

μετά πας στο site http://www.doubletwist.com/dt/Home/Index.dt .. κατεβάζεις ΔΩΡΕΑΝ το software και βουαλά !!! συγχρονίζεις μουσική.. photo.. podcast.. video με αυτόματη μετατροπή παρακαλώ και οσοι έχουν Mac έχουν και Android Market με συγχρονισμό εφαρμογών !!

 

Οι Windows Users πάνε εδω για εφαρμογές http://apps.doubletwist.com/

 

Πολύ καλό ήδη το κατέβασα και συγχρόνισα :cool:

 

Thanks πολυ καλη πληροφορια

[sIGPIC][/sIGPIC]

αν θέλετε κατεβαστε την εφαρμογη μου Olympiakos Voices ,Panathinaikos Voices and AEK Voices όπως και DrGonzo[/b] (Fear and Loathing to Las Vegas)http://www.cyrket.com/p/android/com.DrGonzo/ και την Veggos http://apps.doubletwist.com/search?q=Veggos απο το Android Market

Link to comment
Share on other sites

Το internet.Vodafone δεν δουλεύει καν ! Λέτε να φταίει πού είμαι κέρκυρα από χθες; Ευθύνεται αυτό όμως πού αποσυνδεεται μετά από λίγο ενώ συνδεομαι αρχικά κανονικά;
Link to comment
Share on other sites

Το internet.Vodafone δεν δουλεύει καν ! Λέτε να φταίει πού είμαι κέρκυρα από χθες; Ευθύνεται αυτό όμως πού αποσυνδεεται μετά από λίγο ενώ συνδεομαι αρχικά κανονικά;

Φίλε αποτι είδα έχεις καρτοκινητο τηλέφωνο πήρες να αγοράσεις πακέτο ίντερνετ ?

Το apn σου είναι σωστό έχεις όμως επιλέξει να είναι το ενεργό?

Κάτω που λέει type γράψε default (στο apn)

Link to comment
Share on other sites

Έχω αγοράσει πακέτο.. Αυτό με τα 30mb το μήνα για το καρτοκινητό... Και έχω βάλει και κάτω αυτό που λες

 

"APN type: default,supl"

 

Συνδέομαι κανονικά και με 3g και με απλό 2g... Το θέμα είναι ότι μετά από κάποια ώρα που δεν χρησιμοποιείται, είναι σαν να αποσυνδέεται και δεν μπορεί μετά να κατεβάσει δεδομένα... Μόλις το απενεργοποιήσω και το ενεργοποιήσω ξανά, δουλεύει τζάμι πάλι... Τι να πω γμτ...

 

 

Αυτή είναι και η φώτο με το πρόβλημα που παρουσιάζεται... Ενεργοποιημένο το 3g αλλά αναβοσβήνει κάθε 3 δευτερόλεπτα το βελάκι που βλέπετε... το άλλο δεν κάνει τπτ...Σαν να προσπαθει να συνδεθει κ να μην παιρνει αποκριση...Και αυτό όπως είπα δεν συμβαίνει από την αρχή... Αφού το έχω ενεργοποιήσει για κάνα 20 λέπτο αρχικά δουλεύει και μετά αφού αφήσω το κινητό χωρίς να κάνω τπτ δεν δουλεύει καθόλου.. Αν σε αυτά τα 20 λεπτά χρησιμοποιώ το 3g τότε δεν συμβαίνει αυτό...Μόνο όταν βρίσκεται σε αδράνεια!

http://i7.photobucket.com/albums/y277/adamspir/ThuApr0103-09-49.jpg

Edited by adamspir
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το δοκίμασα και εγώ να δω αν μου κάνει το ίδιο (cosmote). Γύρισα σε 3G και μέσω του apndroid το απενεργοποίησα. Το ξαναενεργοποίησα, έκανα ένα refresh στο weather widget (έγινε κανονικά) και άφησα το κινητό στην άκρη καμιά ώρα περίπου. Ξαναέκανα update στο weather widget και έκανε και πάλι κανονικά.
What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να φταίει η ποιότητα του σήματος εδώ στην κέρκυρα που είμαι τώρα??? Δλδ αφού δουλεύει αν το χρησιμοποιώ, γτ μετά από αδράνεια δεν δουλεύει? Το μόνο άλλο που μπορώ να σκεφτώ είναι να το ξαναδοκιμάσω όταν πάω αθήνα...
Link to comment
Share on other sites

ισως να φταιει και αυτο

εγω παντως που ειχα μια περιοδο και cu και voda παγιο το cu ηταν παντα πιο αργο και πιο χαμηλης ποιοτητας σημα (3g)

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι δεν το κάνει μόνο στο 3g.. Δεν έχει έτσι κ αλλιώς πολύ καλό σήμα 3g εδώ... Το κάνει κ στο απλό το 2g, για αυτό μπερδεύομαι... Να πω ότι εχανε το σημα εντελως κ για αυτο δεν δουλευε,οκ... Αλλα το σηματακι πανω δεξια υπαρχει... Λετε να το κανει επειτηδες επειδη εχω καρτοκινητο και να μην αφηνει η vodafone ενεργη τη συνδεση για πολλη ώρα?

Τεσπα..

Συγγνώμη αν σας κούρασα με όλα αυτά τα μηνύματα...

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι δεν το κάνει μόνο στο 3g.. Δεν έχει έτσι κ αλλιώς πολύ καλό σήμα 3g εδώ... Το κάνει κ στο απλό το 2g, για αυτό μπερδεύομαι... Να πω ότι εχανε το σημα εντελως κ για αυτο δεν δουλευε,οκ... Αλλα το σηματακι πανω δεξια υπαρχει... Λετε να το κανει επειτηδες επειδη εχω καρτοκινητο και να μην αφηνει η vodafone ενεργη τη συνδεση για πολλη ώρα?

Τεσπα..

Συγγνώμη αν σας κούρασα με όλα αυτά τα μηνύματα...

 

με τι ρομ εισαι?

μερικες ρομς που ειναι βασισμενες στον ERE36 κερνελ ειχαν ενα παρομοιο θεματακι

Link to comment
Share on other sites

Εχω την stock με το update 1... Δεν έχω κάνει καμιά αλλαγή από όταν πήρα το κινητό!

 

Το τελευταίο 20 λεπτο είχα ανοιχτο το 2g και καθε 2-3 λεπτα εμπαινα κ σε μια σελ στο ιντερνετ... Δουλεψε κανονικα... lol Δεν ξερω τι να πω... Μονο οταν μενει αχρησιμοποιητο το παθαινει...

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχεις κανα προγραμμα τύπου juicedefender ή locale και απενεργοποιει το 3g οταν ειναι idle ?

Greek Android Developers [ Facebook [Page] [Group] ] [ Google+ [Page]]

 

Google Nexus One Cyan7.2.0 v2.3.7

SAMSUNG Galaxy S 2 II v4.1.1 - Baseband: I9100XXLPW Kernel:3.0.42-Siyah-Dorimanx-V5.76B

Link to comment
Share on other sites

Οχι... Το μονο σχετικό πρόγραμμα είναι το apndroid το οποιο ομως το ελεγξα κ δεν φταιει αυτο... Το more locale 2 εχω, αλλα αυτο δεν νομιζω να εχει σχεση...
Link to comment
Share on other sites

To wapkarta περνάει μέσα από WAP2 gateway. Όταν το αφήνεις idle για πολλή ώρα μάλλον κάνει timeout το connection με την gateway.
Link to comment
Share on other sites

Κανε μια δοκιμη και απεγκατεστησε το locale μπας και φταίει αυτο .. u never know :)

Greek Android Developers [ Facebook [Page] [Group] ] [ Google+ [Page]]

 

Google Nexus One Cyan7.2.0 v2.3.7

SAMSUNG Galaxy S 2 II v4.1.1 - Baseband: I9100XXLPW Kernel:3.0.42-Siyah-Dorimanx-V5.76B

Link to comment
Share on other sites

Άρα ποια ειναι η λύση? Συμβόλαιο? lol

 

@BlopERdroM

 

Δεν ειναι το locale το γνωστο που επηρεαζει τις ρυθμισεις... Ειναι το "more locale 2" για να εχω ελληνικά σε κάποια σημεία του κινητού!

Το απεγκατέστησα βέβαια... Έτσι κ αλλιώς δεν έδινε και τπτ σπουδαίο!

Edited by adamspir
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα στα Settings να επιλέξεις να τρέχει μόνο σε 2G networks, μπας και υπαρχει περίπτωση το κινητο να προσπαθει να συνδεθει σε 3G το οποιο μπορει να μην υποστηρίζεται στα καρτοκινητά, και γιαυτο να κανει timeout και να αποσυνδεεται.

Μπορει να ακουγεται κουφο αλλα δοκιμασε το ..

Greek Android Developers [ Facebook [Page] [Group] ] [ Google+ [Page]]

 

Google Nexus One Cyan7.2.0 v2.3.7

SAMSUNG Galaxy S 2 II v4.1.1 - Baseband: I9100XXLPW Kernel:3.0.42-Siyah-Dorimanx-V5.76B

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δοκιμάσει κ αυτό! Τώρα σκέφτηκα κάτι άλλο... Να χρησιμοποιήσω το ultimate juice μαζι με το juice defender για να ενεργοποιώ πχ κάθε 1 ώρα το apn για να συνδέεται να κανει συγχρονισμο και μετα να απενεργοποιειται παλι... Ετσι θελω να πιστευω οτι θα λειτουργησει...

 

Κατεβασα αυτα τα προγραμματακια αλλα δεν μπορω να το κανω να δουλεψει σωστα...

Μεσα απο το προγραμμα βαζω να γινεται enable το apn για 1 λεπτο καθε 5 λεπτα...Βαζω και το προγραμμα ενεργο και μετα παω στο home screen widget και παταω να ειναι ανενεργο το apn... Μετα τα 5 λεπτα ομως δεν ενεργοποιειται το apn... Τι κανω λαθος???

Link to comment
Share on other sites

Πρώτον απεγκατεστησε το APNDROID έχοντας τη σύνδεση σου ανοιχτή (δηλ έχοντας το ΕΙΚΟΝΙΔΙΟ widget του APNDROID πράσινο).

Αν δεν το κάνεις έτσι και πας στις ρυθμίσεις , στα APN θα δεις αντί για αυτό webkarta.vodafone.gr, αυτό webkarta.vodafone.grAPNDROID.

Τώρα εσύ ίσως έχεις και τα δύο ανοιχτά οπότε γράφει κάτι τέτοιο webkarta.vodafone.grAPNDROID.JuiceDef .....

 

Για να τρέχει το JuiceDefender πρέπει το widget να μην γράφει disabled, αλλά το αντίθετο.. δηλ. να είναι ενεργό.

Μετά το πρόγραμμα αυτόματα κλείνει και ανοίγει το aPN όποτε κλείσει ή ανοίξει η οθόνη, και όποτε το έχεις ρυθμίσει εσύ! :) :)

Greek Android Developers [ Facebook [Page] [Group] ] [ Google+ [Page]]

 

Google Nexus One Cyan7.2.0 v2.3.7

SAMSUNG Galaxy S 2 II v4.1.1 - Baseband: I9100XXLPW Kernel:3.0.42-Siyah-Dorimanx-V5.76B

Link to comment
Share on other sites

Έχει ακούσει κανένας τίποτα για μπαταρίες 2400mah;

Και η αλήθεια είναι ότι τη χρειάζεται το άτιμο ΑΛΛΑ!

 

Capacity: 2400mAh

Cover included: Yes

Tools included: No

Condition: Brand New

Compatible Original Battery part no.: BB99100, 35H00132-01M

Warranty: One year manufacturer

Manufacturer: Cameronsino

Physical size: Larger size compared with the original battery. A special designed extended battery door is provided as the original battery door cannot be use with this battery.

WARNING: This battery increase the size of your cell phone. If you are using a case for the cell phone, it will not fit in the case when the battery is apply on the PDA. An extended door is provided to replace the original battery door cover.

 

 

__________

Και κάτι άσχετο αλλά εκνευριστικό:

Τα βίντεο που έχω δοκιμάσει να περάσω έχουν πρόβλημα συγχρονισμού ήχου/εικόνας.

Έφτιαξα mp4 με το anyvideo converter με android προφίλ αλλά τίποτα, ακόμα και τα video που κατεβάζω αυτούσια από το youtube σε Mp4 μορφή χωρίς καμία μετατροπή το ίδιο μου κάνουν.

Έχει κανένας άλλος το ίδιο πρόβλημα; Και πια η λύση;

Edited by nomedor
Link to comment
Share on other sites

Έχει ακούσει κανένας τίποτα για μπαταρίες 2400mah;

Και η αλήθεια είναι ότι τη χρειάζεται το άτιμο ΑΛΛΑ!

 

Capacity: 2400mAh

Cover included: Yes

Tools included: No

Condition: Brand New

Compatible Original Battery part no.: BB99100, 35H00132-01M

Warranty: One year manufacturer

Manufacturer: Cameronsino

Physical size: Larger size compared with the original battery. A special designed extended battery door is provided as the original battery door cannot be use with this battery.

WARNING: This battery increase the size of your cell phone. If you are using a case for the cell phone, it will not fit in the case when the battery is apply on the PDA. An extended door is provided to replace the original battery door cover.

 

Υπάρχει και μπαταρία 3200mA από την seidio με αλλαγή καλύματος αλλά και 1600mA που μπαίνει όπως είναι χωρίς να αλλάξεις κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...