Jump to content

[Επίσημο] HTC Trophy


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το μητρωο κλησεων μια χαρα λειτουργει. Ονομα και απο κατω ωρα μερα και εαν ειναι εισερχομενη η εξερχομενη. Μονο η διαρκεια λειπει που ετσι κι αλλιως για εμενα τουλαχιστον δεν προσφερει τιποτα ποια λογο ελαχιστου χρονου χρεωσης και ελεγχου απο 4ψηφια για το υπολοιπο.

 

Στο δευτερο μισο του μαρτιου ερχεται και το update με το copy paste revamp το marketplace και καλητερες επιδοσεις στις εφαρμογες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ προσωπικά το όλο περιβάλλον το βρίσκω φτωχό. Ναι, δείχνει αν ειναι εισερχόμενη ή εξερχόμενη η κλήση ή ακόμα και αν είναι αναπάντητη. Την ώρα κλήσεως την δείχνει ΜΟΝΟ αν είναι μέσα στην τρέχουσα εβδομάδα. Μετά την τρώει η μαρμάγκα! Χωρίς λόγο... Για την διάρκεια κλήσεως τα είπαμε.

Βασικά το update και εγώ το περιμένω με μεγάλη περιέργεια, εδώ και μήνες. Απο την άλλη σκέφτομαι ότι αν στο μεγάλο update θα μας έρθει η φοβερή τεχνολογία του copy-paste τι άλλο θα έχουμε να περιμένουμε?

 

Μην παρεξηγηθώ. Δεν ειρωνεύομαι εσένα, αλλά τα Win7 mobile. Tα οποία αποδυκνείονται μέχρι στιγμής ανεπαρκέστατα.

Η συσκευή πάντως είναι πάρα πολύ καλή.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά το όλο περιβάλλον το βρίσκω φτωχό. Ναι, δείχνει αν ειναι εισερχόμενη ή εξερχόμενη η κλήση ή ακόμα και αν είναι αναπάντητη. Την ώρα κλήσεως την δείχνει ΜΟΝΟ αν είναι μέσα στην τρέχουσα εβδομάδα. Μετά την τρώει η μαρμάγκα! Χωρίς λόγο... Για την διάρκεια κλήσεως τα είπαμε.

Βασικά το update και εγώ το περιμένω με μεγάλη περιέργεια, εδώ και μήνες. Απο την άλλη σκέφτομαι ότι αν στο μεγάλο update θα μας έρθει η φοβερή τεχνολογία του copy-paste τι άλλο θα έχουμε να περιμένουμε?

 

Μην παρεξηγηθώ. Δεν ειρωνεύομαι εσένα, αλλά τα Win7 mobile. Tα οποία αποδυκνείονται μέχρι στιγμής ανεπαρκέστατα.

Η συσκευή πάντως είναι πάρα πολύ καλή.

 

Καλα και βεβαια ειναι ανεπαρκες το λογισμικο. Δεν λεω πως ειναι σε θεση να συναγωνιστει κατι αλλο. Αλλα εαν εχεις συσκευη με wp7 το βλεπεις, πως να το πω. Το τι ΘΑ μπορει να κανει στο μελλον. Ειναι καλη πλατφορμα, ας μην τι συγκρινουμε με τις αλλες που ειναι 1 χρονο και κατι το λιγοτερο εκει εξω.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αλλα εαν εχεις συσκευη με wp7 το βλεπεις, πως να το πω. Το τι ΘΑ μπορει να κανει στο μελλον.

 

Εγώ πάλι δεν βλέπω κάτι πέρα από το smoothness. Εξάλλου προβλέπω ότι θα αλλάξουν πολλά στη φιλοσοφία και όχι μόνο τώρα με την είσοδο της ΝΟΚΙΑ στο χώρο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εγώ πάλι δεν βλέπω κάτι πέρα από το smoothness. Εξάλλου προβλέπω ότι θα αλλάξουν πολλά στη φιλοσοφία και όχι μόνο τώρα με την είσοδο της ΝΟΚΙΑ στο χώρο.

 

παιζει ρολο που ειμαστε Ελλαδα.

Εγω το Omnia 7 το χρησιμοποιω Ιταλια και το Market ειναι ανοιχτο.

 

Ολες οι εφαρμογες που χρησιμοποιω παντα και μου αρεσουν υπαρχουν ηδη.

Μεχρι τωρα κανενα προβλημα και ειμαι πολυ χαρουμενος με τον μινιμαλισμο και την απλοτητα.

Βεβαια εγω εβρισκα μια χαρα το iPhone 2G το 2007 οποτε μαλλον δεν εχω πολλες απαιτησεις...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιζει ρολο που ειμαστε Ελλαδα.

Εγω το Omnia 7 το χρησιμοποιω Ιταλια και το Market ειναι ανοιχτο.

 

Στα λόγια μου έρχεσαι. Είναι δυνατόν εν έτη 2011 να πωλείται η συσκευή στην Ελλάδα και να μην υποστηρίζει την Ελλάδα; :wacko:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στα λόγια μου έρχεσαι. Είναι δυνατόν εν έτη 2011 να πωλείται η συσκευή στην Ελλάδα και να μην υποστηρίζει την Ελλάδα; :wacko:

 

σε αυτο ειμαι μαζι σου.

εχεις απολυτο δικιο δεν γινεται να μην υποστηριζεται το Μαρκετ μια και οι εφαρμογες που πρεπει να εχεις ειναι οι καλες επι πληρωμη.

 

απο εκει και περα οι συσκευες αυτες ειναι για ατομα που δεν εχουν ΚΑΜΜΙΑ διαθεση να πειραματιζονται με roms/customization/homescreens γιατι απλα θα απογοητευθουν.

Επισης πρεπει να ειναι καποιος απολυτα κατασταλαγμενος χρηστης και να ξερει με ακριβεια τις απαιτησεις του.

Αλλιως ΠΑΛΙ θα απογοητευθει.

Ισως εγω ειμαι ειδικη περιπτωση,το κινητο το θελω για πολυ συγκεκριμενα πραγματα.

(για το συγκεκριμενο επαιξε ρολο και η τιμη που το βρηκα ομως.)

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

με την ιδια λογικη ουτε το iPhone ειναι.Αν θες μονο τα android και τα webOS ειναι...

;)

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Για πες... τι καινούργιο είδες?

 

Το copy/paste φυσικά που είναι πολύ εύχρηστο σε σχέση με ότι ακούγεται.

Οι εφαρμογές ανοίγουν ταχύτερα.

Το Wifi είναι πιο γρήγορο. Δείχνει και την MAC και το SIM ID τώρα.

Voice recognition και μέσω net για το Bing -> Αν δεν καταλάβει κάτι υπάρχει επιλογή να στέλνεται στους servers της Microsoft για καλύτερη αναγνώριση.

 

Όλο το λειτουργικό πετούσε που πετούσε, τώρα ρολάρει απίστευτα ωραία.

Το Marketplace πήρε πάνω του πολλές αλλαγές, τόσο στο search, ψάχνει μόνο για Apps στα Apps etc συν το ότι δεν κολλάει πλέον όταν σκρολάρεις, ούτε και στις αρχικές οθόνες του Marketplace.

 

Τι άλλο...

Αυτόματη ώρα, αλλαγή DST και λοιπά...

 

Γενικά καλό update. Αναβαθμίστηκαν firmware και radio firmwares.

Για αγορά paid apps δεν δοκίμασα.

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γενικά καλό update. Αναβαθμίστηκαν firmware και radio firmwares.

 

Άντε και με υποστήριξη ελληνικών στο μέλλον.

 

με την ιδια λογικη ουτε το iPhone ειναι.

 

Δεν είπα ότι είναι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επίσημα χείλη έχουν δηλώσει 80% language support coming second half of the year.

Τώρα η πυθία τι εννοεί... άντε να καταλάβεις ποιες γλώσσες και πότε ! :P

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

Το copy/paste φυσικά που είναι πολύ εύχρηστο σε σχέση με ότι ακούγεται.

Οι εφαρμογές ανοίγουν ταχύτερα.

Το Wifi είναι πιο γρήγορο. Δείχνει και την MAC και το SIM ID τώρα.

Voice recognition και μέσω net για το Bing -> Αν δεν καταλάβει κάτι υπάρχει επιλογή να στέλνεται στους servers της Microsoft για καλύτερη αναγνώριση.

 

Όλο το λειτουργικό πετούσε που πετούσε, τώρα ρολάρει απίστευτα ωραία.

Το Marketplace πήρε πάνω του πολλές αλλαγές, τόσο στο search, ψάχνει μόνο για Apps στα Apps etc συν το ότι δεν κολλάει πλέον όταν σκρολάρεις, ούτε και στις αρχικές οθόνες του Marketplace.

 

Τι άλλο...

Αυτόματη ώρα, αλλαγή DST και λοιπά...

 

Γενικά καλό update. Αναβαθμίστηκαν firmware και radio firmwares.

Για αγορά paid apps δεν δοκίμασα.

 

Σε ευχαριστώ.

Τσέκαρες αν μπορείς να βάλεις δικό σου mp3 για ringtone?

Link to comment
Share on other sites

Επίσημα χείλη έχουν δηλώσει 80% language support coming second half of the year.

Τώρα η πυθία τι εννοεί... άντε να καταλάβεις ποιες γλώσσες και πότε ! :P

 

Προσωπικά δεν μου λείπουν τα Ελληνικά. Το μόνο που με νοάζει είναι οτι δεν μπορώ να απαντήσω σε SMS με Ελληνικούς χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το θέμα μας εδώ όμως δεν είναι οι προσωπικές ιδιαιτερότητες αλλά ποιο είναι το αντικειμενικά σωστό. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω 2 πραγματα επειδη μ ενδιαφερει το κινητο.

1.ποσο ακριβως αποθηκευτικο χωρο εχει ?

2. divx παιζει?

Link to comment
Share on other sites

1.8GB

2.πρεπει να κανεις μετατροπη σε mp4 !

 

 

 

 

Δεν είπα ότι είναι.

 

τοτε ειμαστε απολυτα συμφωνοι! ;)

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ.

Τσέκαρες αν μπορείς να βάλεις δικό σου mp3 για ringtone?

 

Δεν μπορείς. Δεν είδα κάποια αλλαγή στο Zune ή στο κινητό.

 

Προσωπικά δεν μου λείπουν τα Ελληνικά. Το μόνο που με νοάζει είναι οτι δεν μπορώ να απαντήσω σε SMS με Ελληνικούς χαρακτήρες.

 

Ελληνικά μπορείς μέσω 2 εφαρμογών στο Marketplace, η μία είναι της Vodafone.

Προτιμώ την 2η του Γκανάτσιου.

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...