Jump to content

[Επίσημο] HTC Trophy


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
από σήμερα το htc trophy στο πλαίσιο με 395 ευρώ

 

Παρόλη την κατρακύλα στην τιμή... εξακολουθεί να δυσκολεύεται να γίνει εμπορική συσκευή (ένεκα παντελής έλλειψης στη χώρα μας του λειτουργικού φυσικά).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εφοσον εχει κυκλοφορησει η συσκευη γιατι στο θεμα γραφει φημες ακομα??
Nokia 3210->t68i->Nokia 3410->Nokia 6510->Nokia 8850->Sharp GX20->Sharp GX30i->Sharp V703->Nokia N80->Nokia 6110 Navigator->Nokia 6210 Navigator->Nokia N85->Nokia N97->Nokia 6710 Navigator->Nokia N86->iphone 3G 16GB->iphone 3GS 16GB->HTC Desire->HTC Desire HD->Iphone 4 32GB->HTC Trophy 7->Galaxy S->Nexus S->Iphone 4s 16GB->Galaxy S2->Nexus 5 32GB-> Galaxy s6 edge Gold
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εφοσον εχει κυκλοφορησει η συσκευη γιατι στο θεμα γραφει φημες ακομα??

 

Έχει ξεμείνει λόγο μικρής κινητικότητας του thread. Το έχω ζητήσει και εγώ προ καιρού να αλλαχθεί. Πιστεύω ότι θα το δει κάποιος mod και θα το αλλάξει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μεγάλο μειονέκτημα για εμενα είναι ότι δεν συγχρονίζει τις επαφές με το Microsoft Outlook 2010 αλλα νομίζω και με κανένα άλλο

θέλει export από το Microsoft Outlook 2010 και import σε gmail η hot mail

αλλα και πάλι δεν παίρνει τα πάντα

δυστυχώς αν και είναι δώρο μάλλον θα το δώσω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μελλοντικά θα γίνει και αυτό αλλά δεν μπορούμε να παραβλέψουμε το πόσο παράξενο είναι να μην υπάρχει εξ' αρχής πλήρης συμβατότητα ανάμεσα σε προϊόντα της ίδιας εταιρίας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

να περιμενω δηλαδή ? καμία πρόβλεψη για το πότε ;

γιατί κατά τα αλλα μια χαρά είναι και γρήγορο και ωραία οθόνη και πολύ καλο wifi έχει.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
να περιμενω δηλαδή ? καμία πρόβλεψη για το πότε ;

γιατί κατά τα αλλα μια χαρά είναι και γρήγορο και ωραία οθόνη και πολύ καλο wifi έχει.

 

 

Γιατί, το ίδιο πράγμα δεν είναι αν περάσεις τις επαφές σου στο από το outlook στο gmail ή το hotmail και μετά να συγχρονίσεις;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιατί, το ίδιο πράγμα δεν είναι αν περάσεις τις επαφές σου στο από το outlook στο gmail ή το hotmail και μετά να συγχρονίσεις;

 

το export γίνετε σε csv για να το πάρει το gmail και έτσι χάνει πεδία και φωτογραφίες δυστυχώς

το ίδιο και στο hotmail .

Edited by passenger
λαθος
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους.

Εχθές αγόρασα το trophy στα 375.

Γενικά σχόλια πολύ γρήγορο πολυ καλή ανταπόκριση οθόνης πολλά εφέ και

........χιλιάδες ελλείψης.

Επαφές: Έχω της επαφές μου αποθηκευμένες στην υπηρεσία microsoft myphone η οποία δέν έχει κάποια επιλογή για να συγχρονίσεις επαφές με hotmail π.χ για να της πάρω απο εκει καμιά ιδέα???

Bluetooth: Αν η άλλη συσκευή δέν είναι windows 7 ξεχάστε το....

Wifi:Πολύ γρήγορο.. ίσως το ποιό γρήγορο που έχω δεί μέχρι τώρα...

καλό κινητό αλλα θέλει ένα καλό και αρκετά μεγάλο update.

:tease: Just wasting my time with the wrong people all the time...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλό κινητό αλλα θέλει ένα καλό και αρκετά μεγάλο update.

 

Το αρκετά μεγάλο θα αργήσει λίγο παραπάνω. Εντούτοις ένα πρώτο μικρό προετοιμασία για το μεγάλο δεν βγήκε ήδη;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γειά και απο εμένα. Επειδή ενδιαφέρομαι για το συγκεκριμένο κινητό έχω κάποιες ερωτήσεις..

1) Υπάρχει περίπτωση να δούμε λειτουργικό στα ελληνικά?

2) Η μπαταρία πόσο κρατάει με μια νορμαλ χρήση?

3) Απο ποιότητα στον ήχο κλήσης?

4) Δικά μας ringtones μπορούμε να βάλουμε?

5) GPS έχει χάρτες? Υπάρχει κάτι αντίστοιχο σαν Destinator?

 

Αυτά προς το παρών, ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

207 Sport

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1) Υπάρχει περίπτωση να δούμε λειτουργικό στα ελληνικά?

2) Η μπαταρία πόσο κρατάει με μια νορμαλ χρήση?

3) Απο ποιότητα στον ήχο κλήσης?

4) Δικά μας ringtones μπορούμε να βάλουμε?

5) GPS έχει χάρτες? Υπάρχει κάτι αντίστοιχο σαν Destinator?

 

1) Υπάρχει, δεν ξέρουμε το πότε όμως.

2) Όταν λες νορμάλ χρήση; Δύο μέρες μέσο όρο όπως οι περισσότερες συσκευές του είδους.

3) Ικανοποιητική

4) Με "πείραγμα" ναι.

5) Όχι (ακόμα).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το αρκετά μεγάλο θα αργήσει λίγο παραπάνω. Εντούτοις ένα πρώτο μικρό προετοιμασία για το μεγάλο δεν βγήκε ήδη;

 

Όχι Update δέν έχει βγεί ακόμα ... έχουν κάνει κάποια update μονο στης εφαρμογές και αυτό είναι όλο. Γενικά έχει πολλές ελείψεις... δέν μπορείς να στείλεις ούτε φωτογραφία σε άλλο κινητό δλδ έλεος...

:tease: Just wasting my time with the wrong people all the time...
Link to comment
Share on other sites

Γειά και απο εμένα. Επειδή ενδιαφέρομαι για το συγκεκριμένο κινητό έχω κάποιες ερωτήσεις..

1) Υπάρχει περίπτωση να δούμε λειτουργικό στα ελληνικά?

2) Η μπαταρία πόσο κρατάει με μια νορμαλ χρήση?

3) Απο ποιότητα στον ήχο κλήσης?

4) Δικά μας ringtones μπορούμε να βάλουμε?

5) GPS έχει χάρτες? Υπάρχει κάτι αντίστοιχο σαν Destinator?

 

Αυτά προς το παρών, ευχαριστώ.

 

1)Στα ελληνικά δέν ξέρω λογικά κάποια στιγμή ναι.. πληκτρολόγιο για να γράφεις ελληνικά έχει μπορείς να το κατευάσεις απο το marketplace

2) 2 ημέρες με ελάχιστη χρήση μισή μέρα με full λειτουργία απο games κλπ...

3)ποιότητα ήχου φανταστική έχει dolby mobile

4)Δικά μας ringtones OXI

5)Έχει χάρτες κάνει download (wifi) την περιοχή που είσαι..αλλά δέν το έψαξα καθόλου θα σου πώ κάποια στιγμή...

:tease: Just wasting my time with the wrong people all the time...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
5)Έχει χάρτες κάνει download (wifi) την περιοχή που είσαι..αλλά δέν το έψαξα καθόλου θα σου πώ κάποια στιγμή...

 

Ο φίλος προφανώς αναζητά αυτόνομο πρόγραμμα πλοήγησης. Όσον αφορά τα ringtones, όπως είπα με "πείραγμα" γίνεται αλλά θέλει ξεκλείδωμα η συσκευή.

 

Επίσης αν θες μη γράφεις συνεχόμενα μηνύματα, το απαγορεύουν οι κανονισμοί του forum, γιαυτό εξάλλου υπάρχει η "Τροποποίηση" και η "Πολλαπλή παράθεση".

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όχι Update δέν έχει βγεί ακόμα ... έχουν κάνει κάποια update μονο στης εφαρμογές και αυτό είναι όλο. Γενικά έχει πολλές ελείψεις... δέν μπορείς να στείλεις ούτε φωτογραφία σε άλλο κινητό δλδ έλεος...

Καλημέρα σε όλους. Εχω και εγώ ένα htc trophy απο τις αρχές του Δεκεμβρίου. Το ειχα πάρει απο το Πλαισιο και μπορώ να πω οτι ειμαι αρκετα ευχαριστημένος. Το μικρό update της λεγόμενης προετοιμασίας για το NoDo update το εγκατέστησε κανείς;

Mέχρι τώρα που γράφω τo zune μου λεει οτι είμαι up to date, με εκδοση 7.0 (7004).

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε το pre-update μέσω Zune.

Τσεκάρετε μέσω Zune, γιατί από το κινητό δεν μου έλεγε κάτι.

Απλά πήγα να συγχρονίσω κάτι podcasts και μου το έβγαλε.

:happy:

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μόλις μου ήρθε το pre-update μέσω Zune.

 

Η΄με άλλα λόγια, ένα update που δεν φέρνει καμία αλλαγή στη συσκευή αλλά προετοιμάζει το έδαφος για το κανονικό επερχόμενο update.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η΄με άλλα λόγια, ένα update που δεν φέρνει καμία αλλαγή στη συσκευή αλλά προετοιμάζει το έδαφος για το κανονικό επερχόμενο update.

 

Ακριβώς.

Λογικά ετοιμάζει το θέμα προβλημάτων που αντιμετωπίστηκαν με τον αρχικό μηχανισμό. Παρόλα αυτά στο xda-developers όσοι κατάφεραν να πάρουν ένα dump από το Update του Zune, δείχνουν ότι αρκετά αρχεία από τον φάκελο drivers/OEM ανανεώθηκαν.

 

bugfixing πριν το NoDo ; Πιθανώς.

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
bugfixing πριν το NoDo ; Πιθανώς.

 

Πιθανό αν και δεν ακούγεται και τόσο... σύγχρονο. :rolleyes:

 

(Αυτό τον τίτλο κάποιος mod δεν θα τον αλλάξει; )

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Χθες βγηκε το update (7008) τελικα το κατεβασα και περαστηκε. Καμια αλλαγη μιας και ειναι update για τα updates αλλα ελπιζω να ερθει το κανονικο update συντομα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

ΑΝ και το ερωτημα μου αφορά τα win7 mobile, είπα να το θέσω εδώ να κάνουμε και λίγο traffic στο trophy. Λοιπόν με έκπληξη διαπίστωσα πως το νέο λειτουργικό δεν έχει μητρώο κλήσεων. Για την ακρίβεια έχει αλλά δεν κρατάει στοιχεία εκτός απο τον αριθμό (εισερχόμενα ή όχι) και ημέρα. Ούτε ώρα, ούτε διάρκεια κλήσεως.

Το έχετε αντιληφθεί και εσείς ή κάπου το εχω χάσει το θέμα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

ΑΝ και το ερωτημα μου αφορά τα win7 mobile, είπα να το θέσω εδώ να κάνουμε και λίγο traffic στο trophy. Λοιπόν με έκπληξη διαπίστωσα πως το νέο λειτουργικό δεν έχει μητρώο κλήσεων. Για την ακρίβεια έχει αλλά δεν κρατάει στοιχεία εκτός απο τον αριθμό (εισερχόμενα ή όχι) και ημέρα. Ούτε ώρα, ούτε διάρκεια κλήσεως.

Το έχετε αντιληφθεί και εσείς ή κάπου το εχω χάσει το θέμα?

 

smartphone κατα τα άλλα :lol:

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...