Jump to content

[Επίσημο] HTC Trophy


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έρχεται σύντομα στο Πλαίσιο στα 499 Ευρώ. http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones/HTC-7-Trophy-HTC-7-TROPHY.htm

Το gsmarena ανέβασε και πλήρες review του Trophy.http://www.gsmarena.com/htc_7_trophy-review-540.php

Edited by RAZR2
Link to comment
Share on other sites

Phone Arena HTC 7 Trophy Review

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=wekwN4O_yq4&feature=player_embedded]YouTube - HTC 7 Trophy Review[/ame]

 

http://dailymobile.se/2010/11/26/htc-7-trophy-review-2/

Link to comment
Share on other sites

αληθευει οτι δεν εχει, τουλαχιστον ελληνικο πληκτρολογιο?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αληθευει οτι δεν εχει, τουλαχιστον ελληνικο πληκτρολογιο?

 

Στην παρούσα φάση καμία συσκευή με Windows Phone 7 δεν έχει ελληνικό πληκτρολόγιο. Αναμένεται όμως άμεσα και δωρεάν από το market.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στην παρούσα φάση καμία συσκευή με Windows Phone 7 δεν έχει ελληνικό πληκτρολόγιο. Αναμένεται όμως άμεσα και δωρεάν από το market.

 

H microsoft δηλαδη θα κινηθει σαν την apple δηλαδη δωρεαν πληκτρολογιο και μετα υποστηριξη ελληνικων? με gps εφαρμογες τι προβλέπεται?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
H microsoft δηλαδη θα κινηθει σαν την apple δηλαδη δωρεαν πληκτρολογιο και μετα υποστηριξη ελληνικων?

 

Σαν την Apple αλλά σε μερικούς μήνες, όχι σε μερικά χρόνια! :p

 

με gps εφαρμογες τι προβλέπεται?

 

Έχουμε δρόμο μπροστά μας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σαν την Apple αλλά σε μερικούς μήνες, όχι σε μερικά χρόνια! :p

 

 

 

Έχουμε δρόμο μπροστά μας.

 

στο Πλαισιο που ρωτησα μου ειπαν οτι υπάρχει η εφαρμογη στο market για το ελληνικο πληκτρολόγιο, μου ειπαν αληθεια?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
στο Πλαισιο που ρωτησα μου ειπαν οτι υπάρχει η εφαρμογη στο market για το ελληνικο πληκτρολόγιο, μου ειπαν αληθεια?

 

Ξέρω ότι αναμένεται άμεσα, τώρα για το εάν έχει ήδη βγει δεν έχω ακούσει κάτι μιας και δεν έχω συσκευή με WP7 (ακόμα) για να δοκιμάσω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Προστεθηκε εφαρμογη που λεγεται GreekWP7 και προσθετει ελληνικο πληκτρολογιο.

Οχι με την εννοια που θα περιμενε ο καθενας μας. Ειναι εφαρμογη που οταν τη φορτωνεις σου επιτρεπει να γραψεις με ελληνικο πληκτρολογιο σε ενα πλαισιο και μετα εχει κουμπακια οπως email , sms, bing, google.

Δηλαδη το ελληνικο πλητρολογιο ειναι απλα μια εφαρμογη με 4 συντομευσεις. Δεν αντικαθιστα τιποτα και ειναι η πλεον παραπληγικη λυση.

Μαλλον θα πρεπει να κανουμε υπομονη μεχρι το Ιανουαριο για το επομενο update του λειτουργικου

Edited by CptBill
Link to comment
Share on other sites

Προστεθηκε εφαρμογη που λεγεται GreekWP7 και προσθετει ελληνικο πληκτρολογιο.

Οχι με την εννοια που θα περιμενε ο καθενας μας. Ειναι εφαρμογη που οταν τη φορτωνεις σου επιτρεπει να γραψεις με ελληνικο πληκτρολογιο σε ενα πλαισιο και μετα εχει κουμπακια οπως email , sms, bing, google.

Δηλαδη το ελληνικο πλητρολογιο ειναι απλα μια εφαρμογη με 4 συντομευσεις. Δεν αντικαθιστα τιποτα και ειναι η πλεον παραπληγικη λυση.

Μαλλον θα πρεπει να κανουμε υπομονη μεχρι το Ιανουαριο για το επομενο update του λειτουργικου

 

Σε ευχαριστω για την απάντηση, θα παω σε HTC Desire Z (με πληκτρολόγιο) το εφερε το Πλαισιο και αυτο.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ειναι εφαρμογη που οταν τη φορτωνεις σου επιτρεπει να γραψεις με ελληνικο πληκτρολογιο σε ενα πλαισιο και μετα εχει κουμπακια οπως email , sms, bing, google.

Δηλαδη το ελληνικο πλητρολογιο ειναι απλα μια εφαρμογη με 4 συντομευσεις. Δεν αντικαθιστα τιποτα και ειναι η πλεον παραπληγικη λυση.

 

Τόσο δύσκολο ήταν να βάλουν ένα κανονικό ελληνικό πληκτρολόγιο; Μήπως αυτό είναι απλά μια προσωρινή λύση κάποιου developer και όχι η αναμενόμενη της Microsoft;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τόσο δύσκολο ήταν να βάλουν ένα κανονικό ελληνικό πληκτρολόγιο; Μήπως αυτό είναι απλά μια προσωρινή λύση κάποιου developer και όχι η αναμενόμενη της Microsoft;

Προφανώς είναι προσωρινή από κάποιον Developer και από ότι φαίνεται είναι σε αυτή την (αστεία) μορφή, δηλαδή ως ανεξάρτητη εφαρμογή (!!) διότι για κάποιον λόγο δεν γίνεται να δοθεί ως πληκτρολόγιο ενσωματωμένο στο Λ.Σ. (μάλλον κάποιος περιορισμός του WP7 API; άγνωστο).

 

Αν η MS θέλει να έχει τύχη στην ελληνική αγορά οφείλει να δώσει ελληνικό πληκτρολόγιο και ελληνικό λεξικό (Τ9) όσο το δυνατόν συντομότερα.

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν η MS θέλει να έχει τύχη στην ελληνική αγορά οφείλει να δώσει ελληνικό πληκτρολόγιο και ελληνικό λεξικό (Τ9) όσο το δυνατόν συντομότερα.

 

Θέλει πολύ δουλειά όχι μόνο για την ελληνική αλλά και την παγκόσμια αγορά γενικότερα. Αναμένεται σημαντική αναβάθμιση τον Φεβρουάριο...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3419712#post3419712

 

Ίδωμεν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πηρα το κινητο στα χερια μου απιστευτη αισθηση η οθονη του και φοβερη ακριβεια σαν του iphone και λιγο καλυτερη
Nokia 3210->t68i->Nokia 3410->Nokia 6510->Nokia 8850->Sharp GX20->Sharp GX30i->Sharp V703->Nokia N80->Nokia 6110 Navigator->Nokia 6210 Navigator->Nokia N85->Nokia N97->Nokia 6710 Navigator->Nokia N86->iphone 3G 16GB->iphone 3GS 16GB->HTC Desire->HTC Desire HD->Iphone 4 32GB->HTC Trophy 7->Galaxy S->Nexus S->Iphone 4s 16GB->Galaxy S2->Nexus 5 32GB-> Galaxy s6 edge Gold
Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις:

 

Απίστευτη ταχύτητα, εκπληκτική οθόνη, επαφές που συνδέονται με facebook χωρίς κάποια εφαρμογή.

Mου αρέσει περισσότερο από τα iPhone...

Ένα μείον είναι ότι πρέπει να συγχρονίσεις τις επαφές σου μέσω google ή microsoft exchange server κτλ (online δηλαδή αλλά μέσω wifi γίνεται πολύ γρήγορα).

Αν και δεν παίζω παιχνίδια κατέβασα την trial έκδοση του need for speed και έπαθα πλάκα (μέχρι και videos εμφανίζονται ανάμεσα στις πίστες σαν να παίζεις σε pc/xbox).

 

Στα αρνητικά ότι: Δεν λειτουργεί η υπηρεσία vodafone2gether για κάρτα με 2 αριθμούς, δεν παίρνει κάρτα μνήμης και δεν μπορείς να πειράξεις το λειτουργικό γενικά.

 

Περιμένουμε να βγει και κάποιο update για να έχει κανονικό ελληνικό πληκτρολόγιο και t9...

 

Τιμή 499 (με άτοκες) από πλαίσιο...

Edited by stargazer

Tech Ministry -> http://techministry.gr

TechMinistry: Thessaloniki's Hackerspace

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Περιμένουμε να βγει και κάποιο update για να έχει κανονικό ελληνικό πληκτρολόγιο και t9...

 

Όλοι αυτό περιμένουμε αλλά και την κανονική υποστήριξη του market στη χώρα μας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Περιεργάστηκα σήμερα για λίγο ένα htc trophy που το πήρε ένας φίλος-φίλου που απλά άκουσε τη λέξη windows και νόμισε ότι θα πρόκειται για κάτι καλό.Μου το έφερε να το κοιτάξω,γιατί δεν έβρισκε file explorer και τρόπο να στέλνει-λαμβάνει αρχεία μέσω bluetooth.Προσπάθησα να κάνω pair με το hd2 και σε wm και android αλλά δε γινόταν τίποτε.και αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα στυλ nodata των wm γιατί συνδέεται μόνο του στο internet.Υπάρχει κάποια ρύθμιση ή κάποιο πρόγραμμα;

Από εκεί πέρα θα συμφωνήσω ότι είναι γρήγορο στην κύλιση των μενού.δοκίμασα και τον internet explorer με wifi.δε μπορώ να πω ότι με εντυπωσίασε ιδιαίτερα.στη παρούσα μορφή του,θεωρώ ότι το iphone αλλά και το android είναι καλύτερα.

Και τσάμπα να μου το δίνανε,δε θα το έπαιρνα..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
και αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα στυλ nodata των wm γιατί συνδέεται μόνο του στο internet.Υπάρχει κάποια ρύθμιση ή κάποιο πρόγραμμα;

 

Settings / Cellular / Data Connection

 

Έχει διακόπτη εκεί On/Off.

 

Από εκεί πέρα θα συμφωνήσω ότι είναι γρήγορο στην κύλιση των μενού.δοκίμασα και τον internet explorer με wifi.δε μπορώ να πω ότι με εντυπωσίασε ιδιαίτερα.στη παρούσα μορφή του,θεωρώ ότι το iphone αλλά και το android είναι καλύτερα.

 

Εγώ πάλι έχω διαφορετική άποψη. Ειδικά στο smoothness και στο scrollάρισμα το λειτουργικό αυτό είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή. Όντως έχει σημαντικές ελλείψεις αλλά ότι κάνει το κάνει άριστα. Δεν lagάρει με τίποτα όσο και αν έχω προσπαθήσει να το ζορίσω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Settings / Cellular / Data Connection

 

Έχει διακόπτη εκεί On/Off.

 

 

 

Εγώ πάλι έχω διαφορετική άποψη. Ειδικά στο smoothness και στο scrollάρισμα το λειτουργικό αυτό είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή. Όντως έχει σημαντικές ελλείψεις αλλά ότι κάνει το κάνει άριστα. Δεν lagάρει με τίποτα όσο και αν έχω προσπαθήσει να το ζορίσω.

 

Τι εγινε Γιαννη..το χτυπησες και αυτο??:p

Να σου πουμε καλοριζικα!!!!:D

Κανε 1 καλο δικο σου review γιατι ολο το γυροφερνω αλλα ακομα κρατιεμαι με τις πολλες ελειψεις(οχι τιποτα αλλο μη μας φαει το android και μας!!):p:X

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Μάνο δεν το έχω πάρει ακριβώς, απλά έχει περάσει και αυτό από τα χέρια μου. Δες εδώ κάποια σχόλια μου γενικότερα για windows phones...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3446322#post3446322

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3447294#post3447294

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο φαινεται σαν συσκευη....αλλα χωρις ελληνικα και ενα καρο αλλες ελλειψεις απατα θα πανε ολα......
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
πολυ καλο φαινεται σαν συσκευη....

 

Όσες συσκευές με WP7 έχω δει είναι πολύ ποιοτικές. Το μέλλον τους εξαρτάται καθαρά από το πως θα πορεφθεί η Microsoft με το λειτουργικό της.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...